T-62

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 885
113
Nem akarok itt offolni, de tisztázzuk már miről van!
Amikor a T-64B megjelent 1976-ban az már lézertávmérős, ballisztikus számítógépes, irányított ATGM-s harckocsi volt.
Ezzel szemben németországban még sztereotávmérős Leopárd 1-esekkel buzultak...
Jah, és mindkettőben csillagfényerősítéses éjjellátó volt, csak a T-64B-ben 2 db, a Leopárdban meg 1.

A T-80B/BV idején a német Leopárd 2-esekben ugyan úgy csillagfényerősítéses éjjellátó volt, mint az orosz tankokban.
Akkor lett a Leopárdban hőkamera amikor az amcsik adtak nekik!

Tudtommal az egyetlen hadsereg ami a 80' évek elején hőkamerával bírt az az amerikai volt.
M1-be meg az M60 elenyésző részében volt!
Nagyjából 1983-85 tájától lett a többi nyugati haderőnek hőkamerája, nem kicsi USA segítséggel.

Nyugodtan mondhatjuk, hogy 1945-1980-ig nem igazán volt előnyben éjszaka sem a NATO.
A 80's évek elején az USA igen, 1985-után már szélesebb részben.

És most eltekintünk attól, hogy a szovjetek nappal támadtak, éjszaka védekeztek volna, a védelemet meg radarvezérelt rendszerek biztosították volna, amiknek mindegy, hogy sötét van-e....

A T-62M elektronikája meg a saját korában nem volt rossz!
Lézertávmérő és ballisztikus számítógép volt benne. Az a 80's években még mindig több, mint elég volt.
Lófasz éjjellátóval, primitív rádíióval és még lehetne sorolni. ATGM képesség nyugaton ma sincs és nem technológiai akadálya van a dolognak (a 70-es években sem volt), hisz pl az izraeli rakéta köszöni szépen vagy 20 éve rendelkezésre áll.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Kopi2000

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 885
113
Az jó, hogy úgy értesz velem eggyet, hogy közben leprimitívezel.... :D



Azonos minőségű éjjellátóval....
Ezt is már túltárgyaltuk anno.
Nem értek veled egyet. Abból amit írtál az derül ki, hogy szerinted egy NLAW vagy Javelin használata ugyanannyi kiképzést igényel mint egy LAW vagy egy RPG használata. De ez nem így van. A rosszul vagy alig képzett katona kezében a LAW hatékonyabb páncéltörő fegyver mint az NLAW, ellenben egy jól képzett katona kezében az NLAW lesz a sokkal hatékonyabb, hogy a Javelinről ne is beszéljek.

Igen, és akkor sem volt igazad.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 157
113
Ne legyél primitív, az AT4 használatához annyi elég, hogy a képes legyél diopteres irányzékkal célozni, amire megtaniítani az embert 10 perc.
Én több tucat PG-7 gránátot ellőttem már életemben de bőven 50% feletti a találati arányom 300 méteren. De nem csak az enyém, hanem bárkinek akit én lőni láttam.
Az újon már egyszer használatos red dot sight van :D
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 527
55 883
113
Nem értek veled egyet. Abból amit írtál az derül ki, hogy szerinted egy NLAW vagy Javelin használata ugyanannyi kiképzést igényel mint egy LAW vagy egy RPG használata.

Igazából sokat segítene a fórum használatán, ha rendesen megtanulnál magyarul.
Pont arról írtam, hogy az RPG-re 2 nap alatt fel lehet készíteni valakit, Javelinre nem ;)
De az RPG találati arányánél is belém álltál, miközben molni írta, hogy 300 méterről nem talál el semmit, én meg írtam, hogy hivatalosan 22%-van neki megadva. Erre belém álltál, hogy nem is, mert neked 50% XD

Igen, és akkor sem volt igazad.
De :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 465
31 843
113
Még mindig azt mondom,hogy tul sok a hirekben a propi.Egyenlőre nekem az jött le,hogy qrvára fogynak a hk-k.Hk csata lényegében nincs,páncélos összecsapások leginkább lesállásokbol vannak.
Ugyanakkor,hk nélkül nincs érdemi előrenyomulás.Hk kiséretére nem felelnek meg a könnyűpáncélzatú harcjárművek.Szükség van APS-re,minden járműnek saját (lehetőleg hőképes) felderitő dronra,plusz alegység/egység szintű dronokra.Szükséges a folyamatos és közvetlen kapcsolat a támogató erőkkel,akár légi,akár tüzérségi támogatásnál (BMS).Erős,terület lefogására képes másodlagos fegyverzet kell (francik mégsem voltak olyan hülyék az AMX 30 gá-jával,ahogy a zsidók sem a sok gp-val és járművenkénti aknavetővel...).Logisztika továbbra is neuralgikus pont,hadműveleti területen páncélvédett és önvédelemre képes hadtápvonat kell.
T62 meg pótpáncélzattal a jelenlegi felörlő harcban ugyanolyan jol megfelel,mint egy T72/80/90.Gyalogsági támogató szerepben lényegtelen a hk kora,a felszereltsége a lényeges.
Azt meg majd meglátjuk,hogy a muszka most tényleg előszedi a vén csontokat,vagy csak kacsa volt a hir.(szerintem a szakiknak fognak adni,ha van gyorsan bevethető tartalék állományuk)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 562
13 715
113
Még mindig azt mondom,hogy tul sok a hirekben a propi.Egyenlőre nekem az jött le,hogy qrvára fogynak a hk-k.Hk csata lényegében nincs,páncélos összecsapások leginkább lesállásokbol vannak.
Ugyanakkor,hk nélkül nincs érdemi előrenyomulás.Hk kiséretére nem felelnek meg a könnyűpáncélzatú harcjárművek.Szükség van APS-re,minden járműnek saját (lehetőleg hőképes) felderitő dronra,plusz alegység/egység szintű dronokra.Szükséges a folyamatos és közvetlen kapcsolat a támogató erőkkel,akár légi,akár tüzérségi támogatásnál (BMS).Erős,terület lefogására képes másodlagos fegyverzet kell (francik mégsem voltak olyan hülyék az AMX 30 gá-jával,ahogy a zsidók sem a sok gp-val és járművenkénti aknavetővel...).Logisztika továbbra is neuralgikus pont,hadműveleti területen páncélvédett és önvédelemre képes hadtápvonat kell.
T62 meg pótpáncélzattal a jelenlegi felörlő harcban ugyanolyan jol megfelel,mint egy T72/80/90.Gyalogsági támogató szerepben lényegtelen a hk kora,a felszereltsége a lényeges.
Azt meg majd meglátjuk,hogy a muszka most tényleg előszedi a vén csontokat,vagy csak kacsa volt a hir.(szerintem a szakiknak fognak adni,ha van gyorsan bevethető tartalék állományuk)

Én az Enigma kiten kívül mást nemigen fogadnék el.
 
S

speziale

Guest
Az Iraki verziók eleve szarok voltak, de a T-72A és B-nek indult kérdés, és Miért a T-72-esről témázunk a T-62-esről szóló topicban ? Azért, mert hogy miért nem azzal mentek Afgánba, miért a 62-essel ? Rövidre zártam, mert féltették, hogy ne kerüljön rossz kezekbe, és innen szabadult el a téma.
Off:
Te jöttél elő az M1 ergonómiai problémáival…én csupán arra utaltam hogy minden relatív… egy t72 után valszeg mennyországnak érezték volna az M1-t
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 465
31 843
113
Én az Enigma kiten kívül mást nemigen fogadnék el.
Merkava IV NERáján alapuló cucc már meg se felel?Mint a vieteknek készült T55M6 fejlesztésen.Plusz rácspáncél és APS.Most mondok egy meglepőt,de az ERAt viszont opcionálisan raknám csak fel.Városharcban sűrűn kellhet szorosan együtműködni a talpaló gyalogsággal,az APS kikapcsolható,az ERA nem.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 562
13 715
113
Merkava IV NERáján alapuló cucc már meg se felel?Mint a vieteknek készült T55M6 fejlesztésen.Plusz rácspáncél és APS.Most mondok egy meglepőt,de az ERAt viszont opcionálisan raknám csak fel.Városharcban sűrűn kellhet szorosan együtműködni a talpaló gyalogsággal,az APS kikapcsolható,az ERA nem.

A T-55M6-ost nem ismerem, de örömmel fogadnék róla képeket. Én olyan elvetemült ötletet hallottam, hogy T-55-ös teknőre a T-72-es tornyát :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 562
13 715
113
Off:
Te jöttél elő az M1 ergonómiai problémáival…én csupán arra utaltam hogy minden relatív… egy t72 után valszeg mennyországnak érezték volna az M1-t

Ja meg hogy az M60A1 RISE Passive is jobb éjjellátós képességgel bírt, mint bármelyik T-55-ös vagy T-64-es leszármazott.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 465
31 843
113
A T-55M6-ost nem ismerem.
Mert nincs.Bocs,elirtam.T55M3
toielfflc9221.jpg