T-62

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Viszont elvileg Melitopolnál fényképeztek le T-62-eseket.

a29pHO3.jpg


awZHgO7.jpg




Csecseneket is lehet beléjük ültetni :D Meg Afrikaiakat is :D És Szíreket is :D Nekik több alapjuk van ott lenni, mint a Braziloknak és társaiknak.

owmtxHx.jpg


1rdys9X.jpg




Én Leopárd - ellenes vagyok :D De nem az ördögtől való, a T-62-es Enigma kittel sokkalta igényesebb, strapabíróbb, mintha rávágnak BDD-t vagy valami Kontakt-ot, még Kontakt-5 is mehet rájuk.



Állítólag az Ukrán Védelmi Minisztérium nyilatkozta, hogy a hozzájuk került NLAW-ok fele nem működik.
"Állítólag"...
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ezért nekem annál kicsit több bizonyíték kell, minthogy egy egykori katona, akit orvosi okokból leszereltek( :rolleyes: ), de most éppen művész, az egy szponzorált tartalomban azt írja egy termékről, hogy jó. Mert kb. 30-40%.
Legyünk már kicsit komolyabbak!
A te érveidre sincs elég bizonyíték (nyilván azért van néhányban valamennyi igazság), ergo azt kijelenteni, hogy leszerepeltek és rosszak, egyértelműen nem lehet (sőt, kifejezetten erős)... Dudi véleménye inkább helytálló.
"A legtöbbön például az NLAW teljesen hatástalan volt"
Mutasd őket. Én egyet láttam, de ott a kezelő hibázott.
"Szemből még a régebbi tankok ellen is hatástalan."
Hűha, ilyet még nem hallottam és olvastam... :DTudnál erre forrást adni? Konkrétan bizonyítékokat. Kíváncsi vagyok. :) Akkor a nyugati páncéltörő fegyverek igencsak hulladékok (ami kötve valószínű)...
 
S

speziale

Guest
A te érveidre sincs elég bizonyíték (nyilván azért van néhányban valamennyi igazság), ergo azt kijelenteni, hogy leszerepeltek és rosszak, egyértelműen nem lehet (sőt, kifejezetten erős)... Dudi véleménye inkább helytálló.
"A legtöbbön például az NLAW teljesen hatástalan volt"
Mutasd őket. Én egyet láttam, de ott a kezelő hibázott.
"Szemből még a régebbi tankok ellen is hatástalan."
Hűha, ilyet még nem hallottam és olvastam... :DTudnál erre forrást adni? Konkrétan bizonyítékokat. Kíváncsi vagyok. :) Akkor a nyugati páncéltörő fegyverek igencsak hulladékok (ami kötve valószínű)...

az 500mm körüli átütése valóban nem elég még régebbi tankok kilövésére sem..szemből...

csak az a bibi, hogy nem is erre tervezték...a direkt támadási mód az könnyebben páncélozott, vagy oldalról való támadásra jó, vagy helységharcban....
hk ellen meg ott a top attack mód...nem véletlenül tud ilyet
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
2 hét és az ukránok szerint Grísa már a bátyuska sufniban eldugott T-34-esét fogja előszedni:hadonaszos: De amúgy ekkora faszságot, hogy a sajtó átvesz, a fejem kettéáll :facepalm:

Logisztikai rémálom lenne az egész plusz külön alkatrészbázis kéne és még a 115 millis lőszer sem kompatibilis semelyik technikával. Arról nem is beszélve, hogy lőszert régóta már nem is gyártják, a maradékból meg vszeg Aszad nagybácsi kapott jórészt a T-62M csomaggal együtt. Jah és kellenének dedikált töltőkezelők, őket mégis honnan szalajtja Grísa?
ööööö....... és ha még is igaz? mert nagyon úgy tűnik......
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
az 500mm körüli átütése valóban nem elég még régebbi tankok kilövésére sem..szemből...

csak az a bibi, hogy nem is erre tervezték...a direkt támadási mód az könnyebben páncélozott, vagy oldalról való támadásra jó, vagy helységharcban....
hk ellen meg ott a top attack mód...nem véletlenül tud ilyet
Könnyű vele elrontani a célpont befogást aztán utána megy a pislogás hogy nem talált.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Azt azért ne felejtsd el, hogy mind a kettő top attack fegyver ennek minden előnyével és hátrányával. Nagyon egyszerűen megérthető hátrány az hogy a rakéta nem a célpontba csapódik (célpont az a pont amire ráhelyezed a célzójelet, tehát nem úgy értem a célpontot, hogy célpont a tank) így az irányzóvonal és a röppálya közt sokkal nagyobb a diferencia mint pl egy CG-nél vagy Panzerfaust 3-nál. Ezt kiképzéssel lehet (és kell is) kompenzálni, márpedig az ukrán katona nincs rendesen kiképezve ezeknek az eszközöknek a használatára. Az nem kiképzés, hogy megmutatom hogyan kell (működtetni) használni aztán nesze menj háborúzni.
Ezt magyaráztam pár hete wilsonoknak, hogy egy dolog a használatra kiképezni, meg egy másik a hatékony alkalmazást elsajátítani.
 
  • Tetszik
Reactions: Kalormen and Ooorky

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
ööööö....... és ha még is igaz? mert nagyon úgy tűnik......
Egyelőre csak a topikba is berakott pár kép meg egy állítólagos videó, ami alapján áll a sztori. Ezeknek utánanézve pedig a nagyon pro-ukrán Инсайдер UA és БУНКЕР Telegram csatornákig jutunk el, más infó eddig nem érkezett.
A képek alapján megpróbáltam azonosítani a helyszínt, amely bár tény, hogy hasonlít a melitopoli pályaudvarra, de pontosat ennyi alapján nem tudok mondani. Viszont ezen túl az összes többi állítólagos bizonyítékok amik Twitteren keringenek burjátiai és egyéb hadgyakorlatokon, illetve Szíriában készültek. Minden esetre gyanús, hogy miért csak az ukrán TG csatornákon jelent meg eddig csak ez az infó, orosz részről egyedül Gur Khan! számolt be róla, de ő is a fentiekre hivatkozva. Persze megkövetem magam, ha tényleg behozzák a régi vasakat, csak egyelőre még nem látom annyira megalapozottnak
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 275
113
80-ban? Normális éjjellátó, normális stabilizator, normális váltó hiánya. Igazaból csak a páncelja volt rendben.

A T-55-ös és T-62-es is a T-55AM / T-62M modernizációkkal kaptak normális műszerezettséget.

A rükvercsebesség hiányát meg csak az Ukránok orvosolták, 2000 környékén, de nem tudták sorozatgyártásba vinni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
A T-55-ös és T-62-es is a T-55AM / T-62M modernizációkkal kaptak normális műszerezettséget.

A rükvercsebesség hiányát meg csak az Ukránok orvosolták, 2000 környékén, de nem tudták sorozatgyártásba vinni.
Dehogy kaptak. Korszerű még a T-80BV-be sem volt.
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02