• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Illetve, amiről szó van most az a légrés sugárra gyakorolt hatása.
Papi linkelt hivatalos US doksit, visszanézheted.
Abban feketén-fehéren benne van hogy egy 100mm-es töltet, 1200mm távról indítva elveszti ~50%-át az átütő erejének. 700 helyett, 350-400-at visz be max.
Ugye levegő. Ezt tanultam én is, pontosan így.
Aztán most van egy olyan narratíva ami szerint a légrés felerősíti a hatást.
Ezt próbálom megérteni, értelmezni, egyenlőre sikertelenül.

ez nemigaz, hogy a távolság felerősíti...hanem van egy optimális távolság az elműködés szempontjából...ha ennél kisebb vagy ha ennél nagyobb, akkor csökken az átütési képesség
 
S

speziale

Guest
Ezt magyarázom oldalak óta....

Szerintem senki nem állított mást...legalább is a @gorkamorka által berakott chart pont ezt mutatja..

ellenben az, hogy "a távolság növelésével nő az átütés" állítás (amit szerintem senki nem állított), és az, hogy "a rácspáncél nem hatékony, mert a főtöltet elműködésének távolsága így közelebb lesz az ideálishoz, így nagyobb lesz az átütés" nem összekeverendő dolgok

gyanítom, hogy az RGW elején sem véletlenül figyel ott az a hosszú teleszkóp:
 
S

speziale

Guest
d14bc04a7ca22baf6b42f5cf029a9ef8e6f71f22.jpeg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
A Bonus arra bizonyíték, hogy ha egyszer "összeáll" a kumulatív sugár, akkor az attól, hogy légrétegen kell átmennie, nem fog szétesni...
Nem.Arra bizonyiték,hogy lehet olyan kummulativ töltetet konstruálni,hogy az már lövedékképző harci rész lesz.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Kezdem érteni flip kollégát:),nagyon azt érzem ,hogy neked szövegértelmezési problémáid vannak kezdjük a végén,pechedre nem kell fordítót használnom mivel tudok egy kicsit oroszul...
Már bocs, de ez pont engem igazol. Kokrétan leírtad: készen állnak egy ÚJ harckocsi építésére.
Nagyon kényelmesen átugrod ezt a részt:
"УВЗ созналось, что перевооружение "Арматы" на калибр 152 миллиметра, действительно потребует создания фактически нового танка. "
Ha nekem szövegértelmezési problémáim vannak, akkor Hlopotovnak is. Pedig ő született orosz...

A baj az ,hogy a Rheinmetall is csak tippelni tudja a páncélzat vastagságát a páncél összetételéről pedig az oroszokon kívül fogalma sincs senkinek és az egyéb védelmi elemekről és az aktív védelmi rendszerről még nem is beszéltünk,magyarul aki kicsit komolyan érdeklődik a téma iránt szerintem nem mondhat ítéletet az Armata védelméről mivel gyakorlatilag semmilyen konkrét információval nem rendelkezünk róla....
Ki mondott ítéletet az Armata védelméről? Senki. Az egész onnan indult ki, hogy az Objekt-477 páncélzata jelentősen vastagabb volt. 1200mm vs ~800mm. Fizikai vastagság. Nem KE és CE elleni védelem. Azt nem lehet tudni sem a 477, sem a 148 esetén. Én csak annyit állítottam, hogy a FIZIKAI vastagságból kiindulva, esélyes, hogy a 477 erősebb.

Rátérve a VSZ és az aktuális orosz csúcstechnika kapcsolatára szerinted mit szóltak volna a magyar a cseh vagy lengyel elvtársak ha meglátták volna pl a nekik felajánlott T-80U export árát ha még az orosz belpiacos áraknál is 2x drágább volt a T-72B-l és akkor még az üzemanyag fogyasztásáról és az egyéb kts nem is beszéltünk.
Semmit nem szóltak volna az elvtársak, mert nekünk csak a hulladékot adták el. Ahogy a lengyel cikk is írja, nekünk a primitív T-72Sz-el kellett volna beérnünk ha nem omlik össze a SzU.

A leningrádi iroda ezzel szemben a GTD sorozatú gázturbinákra támaszkodott, amelyek valóban megoldották a túl kevés mobilitás problémáját, de a horrorisztikus üzemeltetési költségek és a nagyon magas szervizkultúra árán. Gazdasági okokból ez a megoldás nem volt teljesen elfogadható a hadsereg számára. Ennek eredményeképpen a Szovjetunióban a harckocsikat tervezőknek vagy egy kicsi, könnyű, nagy teljesítményű, de rémálomszerűen üzemeltethető és költséges turbinahajtóművel, vagy két, túl kevés teljesítményű dízelmotorral kellett dolgozniuk - ezek közül a W-46-os elavult, míg az 5TD jónak ígérkezett, de a fejlesztését lehetővé tevő technológiák csak a nyolcvanas évek közepén váltak elérhetővé. E problémák következménye volt, hogy szigorú tömeghatárokat szabtak meg a harckocsikra.
Itt nincs vitánk... Ugyanakkor később említi a szerző, hogy a 80-as évek második felében elérhetővé vált a 6TD motor, ami már megfelelő teljesítményt nyújtott, horribilis költségek nélkül.

Összefoglalva kétségtelen volt rivalizálás a különböző tank tervező irodák és gyártók között ugyanúgy ahogy meg volt ugyanez a rivalizálás a szovjet repülőtervező irodák és gyártók között is.De szerintem téves dolog a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani neki,a valóság az,hogy bár a T-80-s fejlettebb harckocsi volt a 72-nél de az ára és a "rémálomszerű üzemeltethetősége" (idézett az általad linkelt cikkből) behatárolta a szerepét a 72-l szemben...
Bocs, rossz cikket adtam meg.
Itt a másik kettő ami leírja mi is történt:


" Na przeszkodzie stanęła „mała wojna” toczona między ośrodkami badawczo-produkcyjnymi w Leningradzie, Charkowie i Niżnym Tagile. Od 1974 roku następował schyłek znaczenia charkowskiego ośrodka produkcyjnego. Jego rolę powoli przejmował, usilnie forsowany przez szefa resortu obrony, marszałka Ustinowa, ośrodek leningradzki. Jednak po śmierci Ustinowa oraz upadku jego następcy, Romanowa, od 1985 roku nastąpił z kolei spadek znaczenia ośrodka leningradzkiego i dalsza marginalizacja wpływu na decyzje Rady Ministrów ośrodka charkowskiego. Nowym wpływowym centrum stawał się Niżny Tagił."
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 665
79 912
113
Már bocs, de ez pont engem igazol. Kokrétan leírtad: készen állnak egy ÚJ harckocsi építésére.
Nagyon kényelmesen átugrod ezt a részt:
"УВЗ созналось, что перевооружение "Арматы" на калибр 152 миллиметра, действительно потребует создания фактически нового танка. "
Ha nekem szövegértelmezési problémáim vannak, akkor Hlopotovnak is. Pedig ő született orosz...


Ki mondott ítéletet az Armata védelméről? Senki. Az egész onnan indult ki, hogy az Objekt-477 páncélzata jelentősen vastagabb volt. 1200mm vs ~800mm. Fizikai vastagság. Nem KE és CE elleni védelem. Azt nem lehet tudni sem a 477, sem a 148 esetén. Én csak annyit állítottam, hogy a FIZIKAI vastagságból kiindulva, esélyes, hogy a 477 erősebb.


Semmit nem szóltak volna az elvtársak, mert nekünk csak a hulladékot adták el. Ahogy a lengyel cikk is írja, nekünk a primitív T-72Sz-el kellett volna beérnünk ha nem omlik össze a SzU.


Itt nincs vitánk... Ugyanakkor később említi a szerző, hogy a 80-as évek második felében elérhetővé vált a 6TD motor, ami már megfelelő teljesítményt nyújtott, horribilis költségek nélkül.


Bocs, rossz cikket adtam meg.
Itt a másik kettő ami leírja mi is történt:


" Na przeszkodzie stanęła „mała wojna” toczona między ośrodkami badawczo-produkcyjnymi w Leningradzie, Charkowie i Niżnym Tagile. Od 1974 roku następował schyłek znaczenia charkowskiego ośrodka produkcyjnego. Jego rolę powoli przejmował, usilnie forsowany przez szefa resortu obrony, marszałka Ustinowa, ośrodek leningradzki. Jednak po śmierci Ustinowa oraz upadku jego następcy, Romanowa, od 1985 roku nastąpił z kolei spadek znaczenia ośrodka leningradzkiego i dalsza marginalizacja wpływu na decyzje Rady Ministrów ośrodka charkowskiego. Nowym wpływowym centrum stawał się Niżny Tagił."
Honnan tudod, hogy mekkora a T-14-nél a fizikai vastagság?
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Thaiföldön mondjuk pont a Harkovi csoda bukott el a VT-4 el szemben....
Pakisztán, meg mint India legfőbb ellensége nem kifejezetten orosz export célpont. De piszt... Bár kétség kívül, most, hogy nőtt a feszültség Indiával törölték a T-90rendelés egy részét, vagy egészét.
Nem éppen...
Mivel az ukránoknak nem sikerült időben leszállítani az Oplotokat, erre a Thai hadsereg kiírt egy új pályázatot. Az oroszok rögtön ugrottak is, hogy majd ők megmutatják most. Egyből bedobták a T-90MSz-t. Csakhogy páncélzatot leszámítva, a VT-4 jobb volt mindenben...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 665
79 912
113
A T-14 méretei és formája adottak. Innen meg lehet becsülni. Természetesen ebből NEM lehet levonni következtetéseket, hogy mi ellen véd és mi ellen nem. Úgyhogy fölösleges vitázni róla.
main-qimg-b0098f1a0c3505837e0507ae42dfee8a
Zavar van az erőben. Valamelyik sötét abból indul ki , hogy a T-14 meg T-15 orra egyforma. Miért lenne az?
Maradjunk annyiban, hogy ez a rajz semmilyen formaban nem lehet alapja még tippelsének sem.
Viszont hiedelmek táplálására tökéletes.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 665
79 912
113
A T-14 méretei és formája adottak. Innen meg lehet becsülni. Természetesen ebből NEM lehet levonni következtetéseket, hogy mi ellen véd és mi ellen nem. Úgyhogy fölösleges vitázni róla.
main-qimg-b0098f1a0c3505837e0507ae42dfee8a
De még arra se vette a fáradtságot, hogy ugyanúgy rajzolja....
Nem tudom honnan szedted ezt, de marhaság még ha csak felületesen vizsgálod akkor is.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
Szerintem senki nem állított mást...legalább is a @gorkamorka által berakott chart pont ezt mutatja..

ellenben az, hogy "a távolság növelésével nő az átütés" állítás (amit szerintem senki nem állított), és az, hogy "a rácspáncél nem hatékony, mert a főtöltet elműködésének távolsága így közelebb lesz az ideálishoz, így nagyobb lesz az átütés" nem összekeverendő dolgok

gyanítom, hogy az RGW elején sem véletlenül figyel ott az a hosszú teleszkóp:
Ismét kérlek, olvass vissza...
Ez a hsz meg értelmezhetetlen számomra.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU