• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nézd elfogadom ami a linkeken van.
Csupán megjegyzem hogy 2003-ban tettem vizsgát MILAN -ERYX kombiból.
A Milanra akkor mondtak 800mm-et ha a "csillagok együtt állnak", Eryx-re 600-at. 2003-ban...
Ergo ha már 85-ben 1000mm plusszos átütéseket produkáltak, amivel gyakorlatilag a mai napig erőből meg tudnának oldani mindent, minden szögből, akkor minek fejlesztgetnek mindenféle felülről támadó dolgot?
A világban meg egy nagyhatalom sem tudott közel 40 év alatt egy értelmes reaktív páncélzatot kifejleszteni, ami megfogna ekkora átütéseket?
Értsd a paradoxont.... 1985-2021....
Ez nem paradoxon hanem valós ismereteken alapuló SAKK MATT Gorgának ! Bitedanke Lalikám !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Túl van tólva ez a megvéd-nemvéd dolog.Minden kornak megvolt a maga nehéz lökőerőt jelentő harcrendi eleme.És minden korban volt olyan fegyver,mivel azt le lehetett küzdeni.Hk a védettség/mozgékonyság/tűzerő szentháromság körül forg.Az adott kor technikai lehetőségei,és az adott háború körülményei határozzák meg,hogy e szentháromság elemei hogyan érvényesülnek.Kilőhetetlen hk nincs,és nem is lesz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én meg javasolnám beszélj egy igazi oroszzal... Az egyik legjobb haverom ugyanis ott él. Fogalmatok nincs Oroszországról és Putyin rendszeréről
Tehát ha valakivel a NET-en egyhúron pendültök az már a legjobb barátod és az igazság szentje ! Na most ha valamely külföldi Karigerivel vagy Csehkatkával beszélget és minden szavát elhiszi akkor mi itthon a legnagyobb diktatúrában nyomorgunk az éhhalál szélén ! Hagyjál már az ipari szintű hülyeségeddel !
 
S

speziale

Guest
Ha egy ilyen betalál bazzeg attól semmi sem védi meg az adott HK-t !Hülye példa volt !

megkímélhetnél ezektől az egysoros beböffentésektől, ugyanis már egy párszor bebizonyosodott, hogy amihez hozzászóltál a legalapvetőbb dolgokkal sem voltál tisztában vagy néztél utána...gyanítom a fenti videóból is csak annyit láttál, hogy 155mm...és foalmad sincs hogy valójában mit is tud ez a Bonus lövedék
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Térjünk vissza erre a légrés növeli a kumulatív lövedék/rakéta átütését dologra egy kicsit, bocs hogy most tudtam visszaolvasni. Erre van bármi forrás, tudományos magyarázat?
Mert teljesen ellentmond mindennek amit a kumulatív fegyverekről tudunk. Meg annak hogy miért fejlesztették ki ellene először az üreges páncélzatot kb 60-70 éve. Miért rácsoznak évtizedek óta mindent a közel-keleten? Akarom mondani a II. vh óta, mert igaz nem rács, hanem lemez formájában már a németek is alkalmazták:

74032489.jpg



Bő 80 év alatt szerintem rájöttek volna ha ezzel csak ártanak maguknak. De még mindig nem tudom elképzelni, hogyan lenne egyáltalán lehetséges hogy a légrés felerősíti a hatást.
 
S

speziale

Guest
Ez nem paradoxon hanem valós ismereteken alapuló SAKK MATT Gorgának ! Bitedanke Lalikám !

ja, vagy csak @Filter elnézett valamit azon a chart-on...valóban van egy nagyon szűk stand-off távolság aminél valamivel 800mm átütést mutat a Milan-ra, de jellemzően 800mm alatti értékek vannak azon a chart-on is...

megjegyzem elhiheted, hogy az RM nem a seggéből húzta elő azokat a számokat...nézz már utána milyen létesítménye is van a BW-nek Meppen-ben (csak mert ugye az a slide az 1985-ös Meppen-i eredményekre hivatkozik)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
ja, vagy csak @Filter elnézett valamit azon a chart-on...valóban van egy nagyon szűk stand-off távolság aminél valamivel 800mm átütést mutat a Milan-ra, de jellemzően 800mm alatti értékek vannak azon a chart-on is...

megjegyzem elhiheted, hogy az RM nem a seggéből húzta elő azokat a számokat...nézz már utána milyen létesítménye is van a BW-nek Meppen-ben (csak mert ugye az a slide az 1985-ös Meppen-i eredményekre hivatkozik)
Nem néztem el...ide van leírva.
Az 1985-ös tesztek eredményein meg látni, hogy rakétába beépítve 850-900mm-es átütésű töltet (TOW2) 1 méterrel a páncél előtt elműködve meg 1000mm-t üt át... És másfél méteren esik csak vissz az átütés az eredeti szintre.
A HOT még brutálisabb, a rakétába épített töltet alig 680-700mm-t üt át, 1300mm-el a páncél előtt meg majdnem 1200mm-t!
Erről ennyit...
Ugyanerre lehet számítani a Javelinnél is.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7
S

speziale

Guest
Nem néztem el...ide van leírva.

leírva meg ezt:

"Az 1985-ös tesztek eredményein meg látni, hogy rakétába beépítve 850-900mm-es átütésű töltet (TOW2) 1 méterrel a páncél előtt elműködve meg 1000mm-t üt át... És másfél méteren esik csak vissz az átütés az eredeti szintre.
A HOT még brutálisabb, a rakétába épített töltet alig 680-700mm-t üt át, 1300mm-el a páncél előtt meg majdnem 1200mm-t!
Erről ennyit...
Ugyanerre lehet számítani a Javelinnél is."
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
leírva meg ezt:

"Az 1985-ös tesztek eredményein meg látni, hogy rakétába beépítve 850-900mm-es átütésű töltet (TOW2) 1 méterrel a páncél előtt elműködve meg 1000mm-t üt át... És másfél méteren esik csak vissz az átütés az eredeti szintre.
A HOT még brutálisabb, a rakétába épített töltet alig 680-700mm-t üt át, 1300mm-el a páncél előtt meg majdnem 1200mm-t!
Erről ennyit...
Ugyanerre lehet számítani a Javelinnél is."
Igen erre a hsz-re reagáltam.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Térjünk vissza erre a légrés növeli a kumulatív lövedék/rakéta átütését dologra egy kicsit, bocs hogy most tudtam visszaolvasni. Erre van bármi forrás, tudományos magyarázat?
Mert teljesen ellentmond mindennek amit a kumulatív fegyverekről tudunk. Meg annak hogy miért fejlesztették ki ellene először az üreges páncélzatot kb 60-70 éve. Miért rácsoznak évtizedek óta mindent a közel-keleten? Akarom mondani a II. vh óta, mert igaz nem rács, hanem lemez formájában már a németek is alkalmazták:

74032489.jpg



Bő 80 év alatt szerintem rájöttek volna ha ezzel csak ártanak maguknak. De még mindig nem tudom elképzelni, hogyan lenne egyáltalán lehetséges hogy a légrés felerősíti a hatást.
Csakhogy ezt a pct puskák ellen találták ki.Oldalrol ugyanis közelről a 14,5milis pct puska átütötte a páncélt.De a korabeli,még korántsem tökéletes kummulativ töltetektől is elég jol védett.
Oroszok rugós ágybetéteket kötöztek a tankokra a német páncélököl/páncélrém ellen.Ugyanúgy a robbanófej összetörése,ideállis állapotának megszüntetése volt a cél,mint ma a rácspáncélnak.
Önmagában a légrés valójában nem jelent komoly védelmet a kummulativ sugárral szemben.73as vizsgálatok,de a magyar próbalövészetek is megmutatták,hogy a Maljutka sugara is hosszában képes átmenni egy tankon,ha nincs megfelelő páncélzat,mi megállitsa......
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
Önmagában a légrés valójában nem jelent komoly védelmet a kummulativ sugárral szemben
Így van.
Az alapfeltétel az volt hogy az orosz tankokon megjelent "ernyő" + légrés + reaktív páncél + tetőpáncél mennyire adhat valós védelmet.
Minden egyéb meg már át lett beszélve oldalakkal ezelőtt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
Ha összetörik rajta a rakéta,akkor jol véd.
Illetve, amiről szó van most az a légrés sugárra gyakorolt hatása.
Papi linkelt hivatalos US doksit, visszanézheted.
Abban feketén-fehéren benne van hogy egy 100mm-es töltet, 1200mm távról indítva elveszti ~50%-át az átütő erejének. 700 helyett, 350-400-at visz be max.
Ugye levegő. Ezt tanultam én is, pontosan így.
Aztán most van egy olyan narratíva ami szerint a légrés felerősíti a hatást.
Ezt próbálom megérteni, értelmezni, egyenlőre sikertelenül.
 
S

speziale

Guest
Ne haragudj, de mi a kérdesed? Mert nem nagyon tudlak követni.
Olvass vissza.

nem kérdésem van, hanem állításom...

mégpedig az, hogy egy olyan állításra ahol egy szó sem esik a Milan-ról, te leírod, hogy neked mit mondtak a Milan-ról a tesztlövészeten...ami egyébként semmilyen ellentmondásban nincsen azzal a forrással amit @gorkamorka berakott....

de @ogretankHU már jön is rástomfolni, hogy itt a bizonyítéka, hogy @gorkamorka hülyeséget beszél
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Illetve, amiről szó van most az a légrés sugárra gyakorolt hatása.
Papi linkelt hivatalos US doksit, visszanézheted.
Abban feketén-fehéren benne van hogy egy 100mm-es töltet, 1200mm távról indítva elveszti ~50%-át az átütő erejének. 700 helyett, 350-400-at visz be max.
Ugye levegő. Ezt tanultam én is, pontosan így.
Aztán most van egy olyan narratíva ami szerint a légrés felerősíti a hatást.
Ezt próbálom megérteni, értelmezni, egyenlőre sikertelenül.
Ez a töltet konstrukciójátol függ.A robbanótöltet és a páncél közé mindenképpen kell távolság,hogy ki tudjon alakulni a jet.Hogy aztán ez a jet mennyire jol összetartó,az már az egyedi tipustol függ.Addot esetben még erősitheti is a hatást,de gyengitheti is,tipustol függ.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7
S

speziale

Guest
Csakhogy ezt a pct puskák ellen találták ki.Oldalrol ugyanis közelről a 14,5milis pct puska átütötte a páncélt.De a korabeli,még korántsem tökéletes kummulativ töltetektől is elég jol védett.
Oroszok rugós ágybetéteket kötöztek a tankokra a német páncélököl/páncélrém ellen.Ugyanúgy a robbanófej összetörése,ideállis állapotának megszüntetése volt a cél,mint ma a rácspáncélnak.
Önmagában a légrés valójában nem jelent komoly védelmet a kummulativ sugárral szemben.73as vizsgálatok,de a magyar próbalövészetek is megmutatták,hogy a Maljutka sugara is hosszában képes átmenni egy tankon,ha nincs megfelelő páncélzat,mi megállitsa......

ott raktam be videót a Bonus lövedékről, ami 2 shaped charge résztöltet hordoz...hát szemre több 10m magasságból működik el..
 
  • Tetszik
Reactions: endre