• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 878
113
T-72B kétnapos folyamatos harcok után a Kaukázusban. 2000-ben két nap alatt 3 PTUR "Fagot" és 6 RPG-7 gránát repült a tankba.

qdLqRjP26rg.jpg

f06-NLvm9a4.jpg

Vz1JiKgZHtk.jpg

chJe59CTPyo.jpg

UdRmubRiWD8.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 920
113
Itt a T-14 valódi orr (nem a T-15 orra mint a kis képen)...
4-XY1-Q4-PGdt-U.jpg


Jól látszik,hogy ék alakú az orr.Miért csinálna valaki ék alakú orr mögé 1 olyan páncélelrendezsést mint ami pl a T-72-nek is van? Miért lenne valaki ennyire marha?Ék alakú orr mögé ék alakú páncélt raknak mert az a hatékony lásd Merkava:
24441330992-4771c5ee20-z-jpg-b29c15eb1d8d77fb30d6c8b5267afc5a.jpg

(a Merkavának az a torony oldala nem az orra de a lényeg látszik)
 
W

Wilson

Guest
Semmit nem szóltak volna az elvtársak, mert nekünk csak a hulladékot adták el. Ahogy a lengyel cikk is írja, nekünk a primitív T-72Sz-el kellett volna beérnünk ha nem omlik össze a SzU.
Hidd el nekem, hogy a pl a magyar elvtársak nagyon szépen megköszönték volna a felajánlott lehetőséget majd nagyon udvariasan közölték a szovjet elvtársakkal, hogy kenjék a hajukra révén, hogy már 72-ek ára is kiverte a biztosítékot a magyar pénzügyminisztériumnál,
Már bocs, de ez pont engem igazol. Kokrétan leírtad: készen állnak egy ÚJ harckocsi építésére.
Nagyon kényelmesen átugrod ezt a részt:
"УВЗ созналось, что перевооружение "Арматы" на калибр 152 миллиметра, действительно потребует создания фактически нового танка. "
Ha nekem szövegértelmezési problémáim vannak, akkor Hlopotovnak is. Pedig ő született orosz...
Mivel írtam neked, hogy tudok egy kicsit oroszul lefordítottam gyorsan ezt az egy évvel ezelőtti orosz cikk konkrét lényegi részét.

Íme a link




"A TASZSZ szerint hasonló előrehaladott tervek szerepelnek a páncélozott fegyverek és katonai felszerelések 38. Kutató és Tesztelő Intézetének anyagaiban.

Ott elhangzott: ahhoz, hogy 2030 fordulóján ellen tudjon állni az új kihívásoknak, modernizálni kell az Armata-t.

Ez az új pilóta nélküli toronnyal 152 mm-es löveggel, modern lőszerrel, rakétákkal, légi felderítő és jel
átvivő drónnal való felszerelését jelenti az Armatanak.

A fejlesztők javaslatokat tettek a T-14 védelmére. Azt javasolják, hogy ezt az önirányított páncéltörő fegyverek távoli semlegesítésére szolgáló rendszerekkel, az akár egy kilométerre lévő célpontok automatikus észlelésével és megsemmisítésével, a páncéltörő aknák távoli semlegesítésével és egy lézeres páncéltörő rakétaelhárító rendszerrel fejlesszék tovább az Armatat. A jármű a lézerfegyverek ellen is védett lesz.

A továbbfejlesztett harckocsi üzemanyag-takarékosabb dízelmotorral, a fegyverek és a motor redundáns kézi vezérlésével, valamint jobb ergonómiával és "lakhatósággal" is rendelkezik majd."

Elősször is nem ugrottam nagyon kényelmesen semmit sem át:)

"УВЗ созналось, что перевооружение "Арматы" на калибр 152 миллиметра, действительно потребует создания фактически нового танка. "

"Az UVZ elismerte, hogy az Armata 152 milliméteres kaliberűvé történő felfegyverzése valóban egy gyakorlatilag új harckocsi létrehozását igényelné"


A lefordított cikkbe ott van az UVZ által említett "gyakorlatilag új harckocsi",aminek a hordozó platformja az Armata...


És még egy fontos dolog az általam és a cikkben is említett 38. Kutató és Tesztelők Intézetről...

38 Научно-исследовательский испытательный институт бронетанкового вооружения и техники Министерства обороны Российской Федерации​

Институт решает задачи по обоснованию основных направления развития бронетанковых вооружений и техники (БТВТ), по разработке проектов тактико-технических требований к перспективным образцам, по поиску путей повышения боевых и эксплуатационных свойств объектов БТВТ, путей совершенствования системы танкостроения танкотехнического обеспечения войск, а так же проводит государственные и другие виды испытаний образцов БТВТ и машин на их базе.

За годы своего существования институт внес неоценимый вклад в создание и развитие образцов БТВТ.


Награды 38 НИИИ (БТВТ) МО РФ: Орден Красного Знамени (1968 год); орден Октябрьской Революции (1976 год).

Lefordítottam:)

Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának páncélozott fegyverzet és felszerelés tudományos-kutató teszt intézete Az intézet feladatai közé tartozik a páncélozott fegyverzet és járművek (ACE) fejlesztésének fő irányainak alátámasztása, a leendő járművekre vonatkozó taktikai és műszaki követelmények tervezetének kidolgozása, az ACE-berendezések harci és műveleti jellemzőinek javítási módjainak keresése, a harckocsiépítés és a csapatok támogatásának rendszerét javító módszerek keresése, valamint az ACE és az arra épülő járművek állami és más típusú tesztjeinek elvégzése. Az intézet fennállásának évei alatt felbecsülhetetlen mértékben hozzájárult a páncélozott harcjárművek megalkotásához és fejlesztéséhez.

Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának 38. SRI (BTWT) kitüntetései: Vörös Zászlórend (1968); Októberi Forradalom Rendje (1976).



Mint láthatod ez az intézet képviseli és jelenti az orosz védelmi minisztériumot az orosz illetve mint a dátumból is láthatod az SZU-t az orosz tanktervezésben...... Az ő javaslataik illetve követelményeik határozzák meg jelen esetben az Armata fejlesztését...
 
S

speziale

Guest
A fejlesztők javaslatokat tettek a T-14 védelmére. Azt javasolják, hogy ezt az önirányított páncéltörő fegyverek távoli semlegesítésére szolgáló rendszerekkel, az akár egy kilométerre lévő célpontok automatikus észlelésével és megsemmisítésével, a páncéltörő aknák távoli semlegesítésével és egy lézeres páncéltörő rakétaelhárító rendszerrel fejlesszék tovább az Armatat. A jármű a lézerfegyverek ellen is védett lesz.

nem tudom jól értem-e de majd csak 2030 körül a fejlesztett Armatára akarnak olyan cuccot rakni, mint ami az L2A7v-n már van?

"Jammers and laser warning systems (LWR) are also part of an ongoing evaluation programme. Jammers used to counter radio-controlled IEDs have already been integrated into Leopard 2s, requirements for such EW systems being foreseeable not only to be used against RC-IEDs but also against drones, one of the increasing threats on today battlefield. As for LWRs, these provide a warning when the tank is illuminated by a laser; if the beam is that from an illuminator or from a beam-riding missile system, the crew can take some evasive action and countermeasures such as multispectral smoke screens can be activated."
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 920
113
nem tudom jól értem-e de majd csak 2030 körül a fejlesztett Armatára akarnak olyan cuccot rakni, mint ami az L2A7v-n már van?

"Jammers and laser warning systems (LWR) are also part of an ongoing evaluation programme. Jammers used to counter radio-controlled IEDs have already been integrated into Leopard 2s, requirements for such EW systems being foreseeable not only to be used against RC-IEDs but also against drones, one of the increasing threats on today battlefield. As for LWRs, these provide a warning when the tank is illuminated by a laser; if the beam is that from an illuminator or from a beam-riding missile system, the crew can take some evasive action and countermeasures such as multispectral smoke screens can be activated."
A radar és az IR kamera rendszer mellett amúgy olyan nagybszükségét nem is látom.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
W

Wilson

Guest
nem tudom jól értem-e de majd csak 2030 körül a fejlesztett Armatára akarnak olyan cuccot rakni, mint ami az L2A7v-n már van?

"Jammers and laser warning systems (LWR) are also part of an ongoing evaluation programme. Jammers used to counter radio-controlled IEDs have already been integrated into Leopard 2s, requirements for such EW systems being foreseeable not only to be used against RC-IEDs but also against drones, one of the increasing threats on today battlefield. As for LWRs, these provide a warning when the tank is illuminated by a laser; if the beam is that from an illuminator or from a beam-riding missile system, the crew can take some evasive action and countermeasures such as multispectral smoke screens can be activated."
Jó kérdés mivel az orosz cikkben eléggé általánosan fogalmaznak ez ügyben...nem lehet tudni a konkrét megoldásokat.
 
S

speziale

Guest
Nem hülyeség, csak szerintem nem létkérdés.
Az APS nélküle is működik.
egyrészt az előbb azért kicsit trollkodtam

másrészt nem értem ami írsz.
"Jammers used to counter radio-controlled IEDs" és "not only to be used against RC-IEDs but also against drones"

ezekhez mi köze van az APS-nek?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 920
113
egyrészt az előbb azért kicsit trollkodtam

másrészt nem értem ami írsz.
"Jammers used to counter radio-controlled IEDs" és "not only to be used against RC-IEDs but also against drones"

ezekhez mi köze van az APS-nek?
Ez nem lézer besufárzás jelző amit én írram az arról szól.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 920
113
Egyébként azt valaki elmagyarázhatná, hogy azok az Afganit hard-kill töltetek hogyan fognak mármit leszedni, ami a test vonalánál magasabban jön
Nagy a repeszfelhő átmérője (ezek elég nagy töltetek). Nem tudjuk, hogy a töltet képes -e irányítottan robbanni vagy sem. Ha igen, akkor kirepülés után csak felfelé szór repeszeket ami elég hatékony lehet.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Hidd el nekem, hogy a pl a magyar elvtársak nagyon szépen megköszönték volna a felajánlott lehetőséget majd nagyon udvariasan közölték a szovjet elvtársakkal, hogy kenjék a hajukra révén, hogy már 72-ek ára is kiverte a biztosítékot a magyar pénzügyminisztériumnál,
Ez biztos, hogy így is van. De az is, hogy a szovjetnek eszébe se jutott a csúcstechnikát a VSz tagálamoknak felajánlani. Nem tartották elég megbízhatónak még a VSz-t sem ahoz.

"Az UVZ elismerte, hogy az Armata 152 milliméteres kaliberűvé történő felfegyverzése valóban egy gyakorlatilag új harckocsi létrehozását igényelné"

A lefordított cikkbe ott van az UVZ által említett "gyakorlatilag új harckocsi",aminek a hordozó platformja az Armata...
Pontosan erről van szó!!! Nem egy egyszerű átfegyverzés 152mm-re.
 
W

Wilson

Guest
Ez biztos, hogy így is van. De az is, hogy a szovjetnek eszébe se jutott a csúcstechnikát a VSz tagálamoknak felajánlani. Nem tartották elég megbízhatónak még a VSz-t sem ahoz.


Pontosan erről van szó!!! Nem egy egyszerű átfegyverzés 152mm-re.
Kimondta, hogy egyszerű átfegyverzésről van szó....