• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Nem kötözködésképpen ,de őszintén kíváncsi vagyok szerinted mi ebben a cigány munka és a karbantartó kolléga a cégnél hogyan tudna ennél 100x különbet készíteni?
Csak nézz rá. Egyértelműen ócskavasból van az egész. A korábbi, nemkülönben értelmetlen és hatástalan próbálkozással ellentétben ez már csak egy lapos valami, a rácsok között a hely is sokkal több, nem tartom kizártnak, hogy a Javelin át is férne rajta. A tartóvasak is csak simán rá vannak hegesztve, egy közepes faág letöri az egész tákolmányt.

Ahogy korábban írtam, ez nem más mint az orosz hadsereg szegénységi bizonyítványa. Az egyetlen haszna az egésznek, hogy az átlagos orosz sorkatonának beetetik, hogy na ez majd milyen jól megvéd titeket a Javelintől. A többség meg el fogja hinni, nagy részük nem olvas SH-t, Tanknetet, de valószínűleg sem az Otvagát, sem Taraszenkót nem ismeri. Ha aztán ne adj isten ismét kitör valamilyen komolyabb balhé kelet-ukrajnában, félelem nélkül fognak nekimenni az ukránoknak az orosz harckocsizók. Csak igen hamar követi ezt majd a pofáraesés, ahogy az ócskavas nem fogja megvédeni őket a Javelintől.

Amit meg egyesek itt nem hajlandóak felfogni. A rácspáncélzatok konkrét robbanófejek ellen vannak tervezve. Ami pl. a PG-7V ellen jó, az már nem fog működni a PG-7VL vagy VR ellen, páncéltörő rakéta ellen meg főleg. A rácspáncélzatot külön meg kell tervezni a várható fenyegetés ellen, tudni kell a rakéta vagy gránát pontos méreteit. A mostani orosz próbálkozásoknál egyértelműen semmiféle tervezés nem volt, valami hülyének akinek fogalma sem volt a rácspáncélzat működéséről kitalálta mekkora ötlet lenne a tetőre rakni ilyet. Ha a rács jó a PG-7V ellen, akkor biztos jó a Javelin ellen is, mi?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 235
76 793
113
Szerintem azért nem világmegváltó ötlet mert:
  • lehetetlenné teszi az NSzVT (Kord) használatát;
  • ezzel együtt a pk. búvónyilás sem forog balra;
  • mindezeken túl egy erdőben biztos, hogy leszakad, meghajlik;
  • és legalább nehezíti a kezdtem életét is.

Nekem úgy tűnik, nincs ez végiggondolva. Parasztvakîtás.
Miert nem fordul balra a parancsnoki búvó? Miért szakad le az erdőben?
 
W

Wilson

Guest
Csak nézz rá. Egyértelműen ócskavasból van az egész. A korábbi, nemkülönben értelmetlen és hatástalan próbálkozással ellentétben ez már csak egy lapos valami, a rácsok között a hely is sokkal több, nem tartom kizártnak, hogy a Javelin át is férne rajta. A tartóvasak is csak simán rá vannak hegesztve, egy közepes faág letöri az egész tákolmányt.

Ahogy korábban írtam, ez nem más mint az orosz hadsereg szegénységi bizonyítványa. Az egyetlen haszna az egésznek, hogy az átlagos orosz sorkatonának beetetik, hogy na ez majd milyen jól megvéd titeket a Javelintől. A többség meg el fogja hinni, nagy részük nem olvas SH-t, Tanknetet, de valószínűleg sem az Otvagát, sem Taraszenkót nem ismeri. Ha aztán ne adj isten ismét kitör valamilyen komolyabb balhé kelet-ukrajnában, félelem nélkül fognak nekimenni az ukránoknak az orosz harckocsizók. Csak igen hamar követi ezt majd a pofáraesés, ahogy az ócskavas nem fogja megvédeni őket a Javelintől.

Amit meg egyesek itt nem hajlandóak felfogni. A rácspáncélzatok konkrét robbanófejek ellen vannak tervezve. Ami pl. a PG-7V ellen jó, az már nem fog működni a PG-7VL vagy VR ellen, páncéltörő rakéta ellen meg főleg. A rácspáncélzatot külön meg kell tervezni a várható fenyegetés ellen, tudni kell a rakéta vagy gránát pontos méreteit. A mostani orosz próbálkozásoknál egyértelműen semmiféle tervezés nem volt, valami hülyének akinek fogalma sem volt a rácspáncélzat működéséről kitalálta mekkora ötlet lenne a tetőre rakni ilyet. Ha a rács jó a PG-7V ellen, akkor biztos jó a Javelin ellen is, mi?
Akkor ajánlom figyelmedbe azt a 2020 szeptemberi orosz cikket amit a harckocsik harctéri alkalmazásáról szóló topikba beraktam és az orosz harcjárműveken alkalmazott rács páncélzatokról szól...Elöljáróban csak annyit, hogy a közelmúltig az orosz hadsereg egyáltalán nem volt jó véleménnyel a rács páncélzatokról, de a szíriai tapasztalatok után megváltozott a véleményük erről, és nem alsó Szmolanszkaján az orosz hadsereg örökös vodkaivó bajnoka hefteli össze ezeket a rácsokat a 72-re:)

Amúgy én jó pár orosz fotót átnéztem erről a rácspáncélzatról de abszolút nem tűnik számomra egy ócskavasakból összetákolt szerkezetnek...
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Akkor ajánlom figyelmedbe azt a 2020 szeptemberi orosz cikket amit a harckocsik harctéri alkalmazásáról szóló topikba beraktam és az orosz harcjárműveken alkalmazott rács páncélzatokról szól...

Amúgy én jó pár orosz fotót átnéztem erről a rácspáncélzatról de abszolút nem tűnik számomra egy ócskavasakból összetákolt szerkezetnek...
Bizony ám. Ami a cikkben van, az mind olyan rácspáncélzat, ami rendesen meg lett tervezve. Csak hasonlítsd össze ezt a szart azzal ami pl. a T-90M-en van.

Amúgy az oroszok véleménye egy szakmai fórumról:

Kérdezi az egyik:
- Это типа против Джавелина?
Válasz:
-Это типа против здравого смысла
:D


(aki nem tud oroszul: Ez a javelin ellen van? nem, a józan ész ellen)
 
W

Wilson

Guest
Bizony ám. Ami a cikkben van, az mind olyan rácspáncélzat, ami rendesen meg lett tervezve. Csak hasonlítsd össze ezt a szart azzal ami pl. a T-90M-en van.

Amúgy az oroszok véleménye egy szakmai fórumról:

Kérdezi az egyik:
- Это типа против Джавелина?
Válasz:
-Это типа против здравого смысла
:D


(aki nem tud oroszul: Ez a javelin ellen van? nem, a józan ész ellen)
Az a gond ezzel a ráccsal, hogy az orosz hadvezetés nem közöl róla műszaki információkat még kifejezetten erre irányuló kérdés esetén sem, így aztán mind az orosz fórumokon és máshol is megy a találgatás meg a "fikázás", pedig ezt a rácsot is, a 72-k tornyára, ugyanaz a cég tervezte és gyártotta mint a többit...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU
T

Törölt tag 1945

Guest
Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy ki gondolja komolyan azt a Kordot légvédelmi szerepkörben.

Tudod amikor az ellen a támadást alapvetően Alpha-Jet gépekkel képzelte, és az MN minden harckocsi zászlóaljában több működőképes harckocsi volt mint most az egész MH-ben, nos akkoriban azért elég jól rá lehetett volna vele ijeszteni az adott szubszonikus gép NSzK pilótájára.
:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 235
76 793
113
Tudod amikor az ellen a támadást alapvetően Alpha-Jet gépekkel képzelte, és az MN minden harckocsi zászlóaljában több működőképes harckocsi volt mint most az egész MH-ben, nos akkoriban azért elég jól rá lehetett volna vele ijeszteni az adott szubszonikus gép NSzK pilótájára.
:D
Már a II.vh-ban sem lehetett a toronyba szerelt géppuskákat/nehéz-géppuskákat hatékonyan alkalmazni abjóval lassabb gépek ellen sem.
Olyan feleslegea dolog ez mint a gyalogos harcászatban az, hogy légiveszély esetén vonalban hátrafekszik a raj és lő a levegőben, hátha belerepül a repő...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Már a II.vh-ban sem lehetett a toronyba szerelt géppuskákat/nehéz-géppuskákat hatékonyan alkalmazni abjóval lassabb gépek ellen sem.
Olyan feleslegea dolog ez mint a gyalogos harcászatban az, hogy légiveszély esetén vonalban hátrafekszik a raj és lő a levegőben, hátha belerepül a repő...
A 44 légvédelmi géppuska az pont 44X több, mint a semmi.
A mieink a tavalyi gyakorlaton leszedték vele egy Meteor UAV-t.
Nem 44, csak töredéke volt, de azért talán nem teljesen felesleges.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
-Ami nincs azt nem lehet akadályozni.

-Miért is? Semmi nem akadályozza.


-Értelmezhetetlen kijelentés.

- Valóban, hacsak nem mobil, és szükség szerint levehető.
Nincs légvédelmi géppuska?
Nem mondod.
Nekem tök úgy tűnik, hogy van a képen.

Márpedig, ha van, akkor a parancsnok kupolája, nem, vagy csak bizonyos szög állás esetén fordul el, a tartó oszlop miatt.

Ha fák közé mész tankkal, a gyenge dolgok leszakadnak a faágak miatt. Ez bazi magas, biztos leszakad. Ha nem először, akkor másodszor....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Nincs légvédelmi géppuska?
Nem mondod.
Nekem tök úgy tűnik, hogy van a képen.

Márpedig, ha van, akkor a parancsnok kupolája, nem, vagy csak bizonyos szög állás esetén fordul el, a tartó oszlop miatt.

Ha fák közé mész tankkal, a gyenge dolgok leszakadnak a faágak miatt. Ez bazi magas, biztos leszakad. Ha nem először, akkor másodszor....
Már javítottam...
Az elsőn van a második kocsin nincs. ( legalább is nem látni).
Ha nincs akkor a kupola forgatható.
Erdőben minek a rács? Mi jöhet felülről?
Mielőtt bemenne a fák közé, leemeli. Ennyi.