• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 713
113
Nem.Én a környezetből gondolom,ahol vannak ezek a konkrét roncsok.Minden irányban a javelin minimális lőtávola körüli távon,vagy közelebb növényzet van.Még az út is kanyarodik.Kényelmes RPG lötáv,amiből hegyekben álló készleteik vannak.Ilyen környezetben egyszerűen logikusabb egy olcsó HSN vetővel támadni,mint a drága és kevés számú Javelint használni,amit inkább nagyobb lőtávra érdemes megtartani.

HSN az minek a rövidítése ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
HátraSiklás Nélküli.RPG is jó rövidittés lenne,mert az meg a magyar defben a Rakéta Páncéltörő Gránát,de mindenki röktön az RPG-7re gondol azt olvasva (spec tandemfejjel akár az is lehetett a tettes)
Nem jó az RPG, mert az nem az nem irja le a hatrasiklas nelküli elvet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Gondolom az SzPG-9-es Kopye az elavult, milyen modern utódja van ? Az RPG-29-es Vampir ide tartozik ?
Igen.Az RPG29 konkrétan az SzPG utódjának lett szánva.
De az RPG-7,PF-3,meg M72 is egy kézi HSN vető,meg az M40,vagy a Wombat is HSN löveg.És a CG is az.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 713
113
Igen.Az RPG29 konkrétan az SzPG utódjának lett szánva.
De az RPG-7,PF-3,meg M72 is egy kézi HSN vető,meg az M40,vagy a Wombat is HSN löveg.És a CG is az.

Az RPG-29-es leküzdi bizonyítottan az Abrams-et, Challyt, a Merkavát, és a T-80U + Kontakt-5-öst és akkor a T-72B kilövése ezzel teljesen valós.

És akkor felmerül a kérdés, Miért van, hogy az IDF-ben rendre van Trophy, de az Oroszban spórolnak az Arénán ?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Az RPG-29-es leküzdi bizonyítottan az Abrams-et, Challyt, a Merkavát, és a T-80U + Kontakt-5-öst és akkor a T-72B kilövése ezzel teljesen valós.

És akkor felmerül a kérdés, Miért van, hogy az IDF-ben rendre van Trophy, de az Oroszban spórolnak az Arénán ?
Az emlekeim szerint az Arena rendszert végül nem kezdték el tömegesen felpakolni a gépeikre mert túl könnyen zavarható volt. De ez csak ködös emlék, lehet tévedek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Az RPG-29-es leküzdi bizonyítottan az Abrams-et, Challyt, a Merkavát, és a T-80U + Kontakt-5-öst és akkor a T-72B kilövése ezzel teljesen valós.

És akkor felmerül a kérdés, Miért van, hogy az IDF-ben rendre van Trophy, de az Oroszban spórolnak az Arénán ?
RPG29 eddig mindent kilukasztot,amire csak bevetették.Rendszeresitenünk kéne.Oroszok csináltak a csövekböl egy mini sorozatvetőt is (mellesleg RPG-7ből is készült olyan).
Pénz,pénz,pénz,és még pénz.oo nem egy gazdag ország,hiába a természeti kincsek.És még jó korrupt is.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 727
113
Ha lenne kis kreativitás a ruszkikban, a rengeteg raktáron álló 72-esből gyárthatnának távvezérelt robottankot Javelin csalinak a városok bevételéhez... Mondjuk nem hülyék azért az ukrik szóval valószínűleg hamar rájönnének a trükkre, és nem pazarolnának rájuk rakétát. Meg hamar beszarna az irányításuk. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Az Arenát hogy zavarná a buta LAW / RPG / SzPG ?
Biztosan a buta RPG-re gondoltam. Kizárólagos alapon más nem is lehetett a kiindulópontom.

retard-drooling.gif
 
  • Vicces
Reactions: enzo

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 713
113
Biztosan a buta RPG-re gondoltam. Kizárólagos alapon más nem is lehetett a kiindulópontom.
retard-drooling.gif

De amint @Negan mondta, nincs meg a Javelin / NLAW minimális lőtávja, én is elhiszem a felvételek alapján, és akkor maradnak az RPG-29-esek és elfajzott RPG-k, tetőtől talpig felfegyverkezve.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
De amint @Negan mondta, nincs meg a Javelin / NLAW minimális lőtávja, én is elhiszem a felvételek alapján, és akkor maradnak az RPG-29-esek és elfajzott RPG-k, tetőtől talpig felfegyverkezve.
EW eszközökre gondoltam. De mint mondtam ez csak egy ködös emlék, valahol, valamikor olvashattam.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
De amint @Negan mondta, nincs meg a Javelin / NLAW minimális lőtávja, én is elhiszem a felvételek alapján, és akkor maradnak az RPG-29-esek és elfajzott RPG-k, tetőtől talpig felfegyverkezve.
Spec a javelinnek elég alacsony a pct rakéták között a minimális lőtávja,van egy közelségi inditásmódja is (de ekkor nem felülről támadó).Kategórikusan kizárni nem lehet a Javelint sem,de eléggé a minimál lőtáv körül van a dolog.De Javelint szerintem képzett katonáknak tudnak csak adni,egy képzet katona meg nem fogja a drága nagyobb lőtávú eszközt bevetni,HA rendelkezésére áll olcsóbb és kisebb lőtávú eszköz.NLAWről egy szót se szoltam,ami azt illeti,fejből annak nem tudom a paramétereit semennyire se.Lehet akár az is.