• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Én úgy látom,hogy a ketrecet a löszerkészlet kifúlyása tépte fel alurról.Persze ettől még lehetne Javelin éppenséggel hátulról.
De a környezet egy fedett terep.Bokros,beépitett,egy falusias környezet.Egyszerűen a lötávolság miatt gondolom,hogy kézi HSN vetővel lőtték ki.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Felülről-hátulról. A rombolás is ebben az irányban a legnagyobb, le is van bontva minden, a tárolódobozok és a Kontakt-5 téglák is.
Semmi ilyesmi nem látszik a képeken.
Akkor a "rombolás" a torony hátulján, hovy még az NSZVT is a helyén van...
Valahol becsapódott egy ATGM ami berobbantotta a kivetőtölteteket és a búvókon távozó nyomás shétvitte a rácsot. Ennyit látható a képen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Semmi ilyesmi nem látszik a képeken.
Akkor a "rombolás" a torony hátulján, hovy még az NSZVT is a helyén van...
Valahol becsapódott egy ATGM ami berobbantotta a kivetőtölteteket és a búvókon távozó nyomás shétvitte a rácsot. Ennyit látható a képen.
Ami azt illeti,szerintem a gránátok be se robbantak (ami érdekes,valamit fejlesztettek ott ez ellen).Akkor lerepült volna a torony.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Semmi ilyesmi nem látszik a képeken.
Akkor a "rombolás" a torony hátulján, hovy még az NSZVT is a helyén van...
Valahol becsapódott egy ATGM ami berobbantotta a kivetőtölteteket és a búvókon távozó nyomás shétvitte a rácsot. Ennyit látható a képen.
ööööö... akkor elmagyaráznád hol vannak a tartozékos ládák, meg hátul a reaktív páncél téglái? :p No meg az ócskavas hátsó része? Meg miért görbült el az NSZVT csöve is?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Ami azt illeti,szerintem a gránátok be se robbantak (ami érdekes,valamit fejlesztettek ott ez ellen).Akkor lerepült volna a torony.
bármíly furcsa is a gránátok nemigen szoktak berobbanni. inkább a hajítótöltetek (a gránátoknak több cm acél a faluk és sokszor egy hibás gyújtó esetén acélba csapódáskor sem robbannak még deformáció ellenére sem nagyon stabil)
szerintem nem fejlesztés hanem kevesebb lőszer vólt már a gépbe ezért "kisebbek" a károk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
bármíly furcsa is a gránátok nemigen szoktak berobbanni. inkább a hajítótöltetek (a gránátoknak több cm acél a faluk és sokszor egy hibás gyújtó esetén acélba csapódáskor sem robbannak még deformáció ellenére sem nagyon stabil)
szerintem nem fejlesztés hanem kevesebb lőszer vólt már a gépbe ezért "kisebbek" a károk.
Vagy nem volt benne robbanó gránát,amit azért kétlek.Vagy forditva,nem volt benne sabot,ami körül plusz hajtótöltet van.
Ha eléggé átforrosodik,minden robbanóanyag destabilizálódik.De a vizsgálatok szerint a gyújtó eleve instabilabb inditó töltete szokta elinditani a robbanást,utána meg az sorozatrobbanást okoz-és repül a torony.Itt a képeken csak kimozdult a helyéből.Mint hk legfőljebb csak kohositási utáni ujragyártás esetén lehet újra harcképes,ebből a szempontból nem számit.Csak érdekesség.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Szittya

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 714
113
Miért vigyázna harckocsi a logisztikára?
Azt gondolták, hogy egyetlen puskalövés nélkül elfoglalhatják / áthaladnak a területeken, nem számoltak félkatonai egységekkel vagy felfegyverkezett és ellenállókká lett civilekkel. Tévedtek, nem kicsit, nagyot. És az Orosz állami hírközlés teljes tagadásban van, egyetlen egy valós veszteséget sem hajlandó elismerni.


Ezeknek még RPG is járhat, a lőkiképzés / gyakorlat mellé és ténylegesen hatékonyak tudnak lenni.



És elég sok konvojról kiderült, hogy amúgy az ukrán.

Az Orosz és Ukrán felek harcjárművei az azonosítás végett más festésű, jelzésűek: Orosz az egyszínű, az Ukrán az digi, látni megsemmisített Ukrán konvojt is, de azt Szu-24-es Fencer / Szu-25-ös Frogfoot tette, addig az Orosz konvojokra ezek a szabadcsapatok vadásznak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Azt gondolták, hogy egyetlen puskalövés nélkül elfoglalhatják / áthaladnak a területeken, nem számoltak félkatonai egységekkel vagy felfegyverkezett és ellenállókká lett civilekkel. Tévedtek, nem kicsit, nagyot. És az Orosz állami hírközlés teljes tagadásban van, egyetlen egy valós veszteséget sem hajlandó elismerni.


Ezeknek még RPG is járhat, a lőkiképzés / gyakorlat mellé és ténylegesen hatékonyak tudnak lenni.





Az Orosz és Ukrán felek harcjárművei az azonosítás végett más festésű, jelzésűek: Orosz az egyszínű, az Ukrán az digi, látni megsemmisített Ukrán konvojt is, de azt Szu-24-es Fencer / Szu-25-ös Frogfoot tette, addig az Orosz konvojokra ezek a szabadcsapatok vadásznak.
Az ukrán szarazföldi jármuűvek nem digot mintásak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Külalakra, nagy távolságból annyira hasonlítanak az orosz/ukrán járművek, hogy azokra légierővel rádolgozni elég kockázatos.
Csak akkor csapnak le rájuk , ha biztos az azonosítás.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 714
113
Külalakra, nagy távolságból annyira hasonlítanak az orosz/ukrán járművek, hogy azokra légierővel rádolgozni elég kockázatos.
Csak akkor csapnak le rájuk , ha biztos az azonosítás.

Azok a járművek, amelyek a Dnyepertől Nyugatra vannak, és Kijevtől Délre, jóeséllyel nem Oroszok, és támadhatók.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Lerobbant a torony ember. Láttad már mivel van felrakva tartozékos láda?
Na és a reaktív páncél kazettái? Hova tűntek? Eszem megáll... itt mindenki simán benyeli azt a hülyeséget, hogy az ócskavas megállítja a Javelint, így mindenáron ki kell magyarázni, hogy mással lőtték ki? Vagy csak azért kell kimagyarázni, mert nehogy már az ukránok kilőtték az orosz "csodatankot"? (én sem szeretem az ukránokat, de idáig nem süllyedek)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Mark1993 and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Na és a reaktív páncél kazettái? Hova tűntek? Eszem megáll... itt mindenki simán benyeli azt a hülyeséget, hogy az ócskavas megállítja a Javelint, így mindenáron ki kell magyarázni, hogy mással lőtték ki? Vagy csak azért kell kimagyarázni, mert nehogy már az ukránok kilőtték az orosz "csodatankot"? (én sem szeretem az ukránokat, de idáig nem süllyedek)
Nem, csak senki nem állíja a nagy semmire, hogy Javelin. Bármivel kilőhették az a harckocsit.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Na és a reaktív páncél kazettái? Hova tűntek? Eszem megáll... itt mindenki simán benyeli azt a hülyeséget, hogy az ócskavas megállítja a Javelint, így mindenáron ki kell magyarázni, hogy mással lőtték ki? Vagy csak azért kell kimagyarázni, mert nehogy már az ukránok kilőtték az orosz "csodatankot"? (én sem szeretem az ukránokat, de idáig nem süllyedek)
szerintem senki ilyet nem állít senki.
csak erről a képről megálapítani hoyg mivel lőtték ki épp annyira elfogult mint amit te írtál.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Na és a reaktív páncél kazettái? Hova tűntek? Eszem megáll... itt mindenki simán benyeli azt a hülyeséget, hogy az ócskavas megállítja a Javelint, így mindenáron ki kell magyarázni, hogy mással lőtték ki? Vagy csak azért kell kimagyarázni, mert nehogy már az ukránok kilőtték az orosz "csodatankot"? (én sem szeretem az ukránokat, de idáig nem süllyedek)
Nem.Én a környezetből gondolom,ahol vannak ezek a konkrét roncsok.Minden irányban a javelin minimális lőtávola körüli távon,vagy közelebb növényzet van.Még az út is kanyarodik.Kényelmes RPG lötáv,amiből hegyekben álló készleteik vannak.Ilyen környezetben egyszerűen logikusabb egy olcsó HSN vetővel támadni,mint a drága és kevés számú Javelint használni,amit inkább nagyobb lőtávra érdemes megtartani.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Az Objekt-781 azért különb, mert több irányból több célponttal tudott foglalkozni, nagyobb szögtartományban. Erre tervezték. A 787 lényegesen rosszabb mint a 199, viszont összehasonlíthatatlanul olcsóbb.
Melyik jobb, a BMPT vagy harckocsi konvojkísérésre... Elvileg a BMPT. De nem erre akarják használni.

Pedig most pont nagyon hiányzik, ahogy látom a kilőtt orosz logisztikát/utánpótlás konvojokat!!!

Nem tom pontosan mi a "szokás" de elöl/hátul minden harmadik/negyedik összetételben Minden ATGM csapat meggondolná tűzgomb használatot!!!

Szerinted mi lenne egy megvalósítható, jobb megoldás, mint a jelenlegi?



Viszont az ilyen rombolást nem okoz. Még az "esernyő" elején is lebontotta a kereszben odahegesztett vasakat. Közben előkerült egy újabb kép róla, T-72B obr.1989 változat (vagy T-72BA). Érdemes megfigyelni milyen mértékben roncsolódott a toronyra hegesztett "ócskavaspáncél". Ezt bizony valami felülről kapta el, és az a valami szinte biztosan Javelin lehetett. De nem is értem mit csodálkozunk rajta. A Javelint erre tervezték. A toronra hegesztett ócskavas meg a büdös életben nem fog megállítani egy tandem töltetet.

AVvXsEi_pGbya6fB2MufkXenMCZ2m9NsN63y-zZq4_du0wMcAe9caJezGhTNKkVKuY4jWMc1BHcgW5E5BUfG9_TEnj8Kt4YyXqBJXhbaKI-vLUHdEAxzhuDiKrofzHKJ274vhiJGYA5O5eFyz3O508T4q36o5Tun7zDGVT6z3TPuH_ul91dMSk0TBTj06jfYLA=s1600
...és ha kap ERA-t a torny-tetőre?

Az nem egy korlátot jelentő nagyon nagy +súly!


.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 714
113
Az Objekt-781 azért különb, mert több irányból több célponttal tudott foglalkozni, nagyobb szögtartományban. Erre tervezték. A 787 lényegesen rosszabb mint a 199, viszont összehasonlíthatatlanul olcsóbb.
Melyik jobb, a BMPT vagy harckocsi konvojkísérésre... Elvileg a BMPT. De nem erre akarják használni.

Akkor tisztáztuk, én a BMPT-t általános fogalomként / járműkategóriaként értem, nem pedig csak és kizárólag az Objekt 199-esre gondoltam.