• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 327
76 964
113
de a 72 esen is bele lehetett javítani. ismerni kell a tűzvezető számítógépet és tudni kell kezelni (3 mozdulat)... (való igaz hogy sokan szarnak bele.) és teljesen igaz hogy egy teljesen automata rendszer egyszerübb. (kérdés hogy ezeket az eszközöket kiknek szánták vagyis min szocializálódtak anno a pk k.)
Az a baj, hogy elképzelésed sincs arról, hogy akárcsak egy Sosna U-nál mint jelent az a kifejezés, hogy számol a rendszer az időjárási adatokkal. Mert elárulom, hogy a T-72M-nél amit be lehet állítani az még vicc kategóriának is kevés.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 543
113
Mégis hogy gondolod? Átmászik a parancsnok az irányzó ölébe és úgy nézik a monitort? Mert elhangzik a videóban is, ha nem vetted volna észre, hogy egy deka monitorja nincs a parancsnoknak (vagy ha van azt jól eldugták). Milyen időjárási adatokat? Szélsebesség? Szélirány? Páratartalom? Hőmérséklet? Légnyomás? Csapadék? Mert ez jelenti azt, hogy időjárás adatok nem pedig az amit a T-72M-el tudsz bohóckodni. Jah, ezt minden időpillanatban tudja a rendszer, nem pedig pár óránként frissítve már ha lehetőséged van rá mint a T-72M-nél.
ezeket mind betudod állítani a 72 esen M esen is a cső kopás mellett hogy plusszos vagy minuszos vagy 0 e a gránáta hajítótöltet...
ott van a fekete kis minitor a videoba a pk nál.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 543
113
annyi hogy sokszor csak az évszakot és körülbellüli paramétereket tápálnak bele a rendszerbe az azért van mert a lövő állomány nem tart még azon a színten hogy komolyabb programozást végezzen... amikor kint a meteorológiai állomás a lövészeteken akkor kötelező a ppontos adatokat betáplálni és azokat korigálni (hisz ez része olyankor a lövészetnek.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 327
76 964
113
ezeket mind betudod állítani a 72 esen M esen is a cső kopás mellett hogy plusszos vagy minuszos vagy 0 e a gránáta hajítótöltet...
ott van a fekete kis minitor a videoba a pk nál.
Aha. És minden lövés előtt a kb 7 adatot beviszed manuálisan? Te is tudod, hogy ez hülyeség. Már eleve honnan tudod ezeket? Megnyalod az ujjad és kidugod a búvónyíláson?
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 543
113
az opciók megvannak annyi hogy meteorologiai állomásról jön az infó és rádió parancsra módosítani kell.
ne értsd félre nem azt írom hogy ez így tökéletes. csak hogy ez létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 543
113
Aha. És minden lövés előtt a kb 7 adatot beviszed manuálisan? Te is tudod, hogy ez hülyeség. Már eleve honnan tudod ezeket? Megnyalod az ujjad és kidugod a búvónyíláson?
nem kell minden lövés elött beállítani. (csak rádió parancsra módósítani kell azokat az értékeket amik megváltoztak.)
Meteorologiai állomásról jönnek az infók ilyenkor.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 327
76 964
113
annyi hogy sokszor csak az évszakot és körülbellüli paramétereket tápálnak bele a rendszerbe az azért van mert a lövő állomány nem tart még azon a színten hogy komolyabb programozást végezzen... amikor kint a meteorológiai állomás a lövészeteken akkor kötelező a ppontos adatokat betáplálni és azokat korigálni (hisz ez része olyankor a lövészetnek.)
Te tényleg azt hiszed, hogy ez harchelyzetben működik? Már eleve az a meteorológiai állomás harc közben kilonméterekre van a harckocsiktól, szerin ted milyen pontos adatokat tud adni? Tényleg nagyon el vagy tévedve ebben a kérdésben.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 327
76 964
113
nem kell minden lövés elött beállítani. (csak rádió parancsra módósítani kell azokat az értékeket amik megváltoztak.)
Meteorologiai állomásról jönnek az infók ilyenkor.
Na látod ezért van az, hogy egy Leopard 2 találati aránya 2km-en álló célra közel 100% a T-72-nél meg marhára a közelébe sincs ennek.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 543
113
Te tényleg azt hiszed, hogy ez harchelyzetben működik? Már eleve az a meteorológiai állomás harc közben kilonméterekre van a harckocsiktól, szerin ted milyen pontos adatokat tud adni? Tényleg nagyon el vagy tévedve ebben a kérdésben.
Szerintem nem vagyok eltévedve. te azthiszed hogy én aztállítom hogy ez egy tökééletes rendszer. miközben én nem állítom ezt. csak felhívtam a figyeémed hoyg nem minden úgy van ahogy te gondolod. (igen egy harhelyzetben is modosítasz nem nagy ügy )
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 543
113
Na látod ezért van az, hogy egy Leopard 2 találati aránya 2km-en álló célra közel 100% a T-72-nél meg marhára a közelébe sincs ennek.
én ezt nem is állítottam hogy másképp lenne.
én a te hiányos ismereteidet homályosítottam fel. hogy nem minden úgy van ahogy elképzeled. (ez nem baj én se tudtam korábban.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Csak nem engedett belejavítani.
Az a baj, hogy ezzel még pontosan sem lehet lőni a pontosság (szovjet) 1980-as évek beli mécéjével sem. A szovjeteknek már a 80-as évek eleje óta voltak olyan tankjaik amikben digitális tűzvezető rendszer volt (és nem néhány darab, hanem az összes T-64B/BV és T-80B/BV/U harckocsiban), ebben még az sincs.
  • milyen tűzvezető rendszer van ezekben?
  • az milyen pontosságot tud?
  • az ukrán harctéren mik a tipikus leküzdési távolságok ebben a pszeudo-rohamlöveg szerepben?
  • ahhoz milyen pontosság lenne a követelmény?

Ha ezeket tudjuk, akkor lehet azt mondani, hogy ez most elég erre vagy sem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 327
76 964
113
Szerintem nem vagyok eltévedve. te azthiszed hogy én aztállítom hogy ez egy tökééletes rendszer. miközben én nem állítom ezt. csak felhívtam a figyeémed hoyg nem minden úgy van ahogy te gondolod. (igen egy harhelyzetben is modosítasz nem nagy ügy )
Nem, ez egy használhatatlan rendszer. Ez papíron leírva nagyon jól hangzik, de ha csak félszer is végiggondolod akkor rájössz, hogy a gyakorlatban használhatatlan.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 543
113
Nem, ez egy használhatatlan rendszer. Ez papíron leírva nagyon jól hangzik, de ha csak félszer is végiggondolod akkor rájössz, hogy a gyakorlatban használhatatlan.
elavúlt. de az elavúlt nem azt jelenti hogy nincs opció. én nem állítottam se azt hogy modern se azt hogy ez a legjobb. ezt te képzeled bele a mondandómba.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Nem, ez egy használhatatlan rendszer. Ez papíron leírva nagyon jól hangzik, de ha csak félszer is végiggondolod akkor rájössz, hogy a gyakorlatban használhatatlan.

Miért lenne használhatatlan?

A "nincs benne mindent paraméterező ballisztikai számítógép" és a "használhatatlan" között van egy rohadt nagy szakadék, amit láthatóan csak neked nem sikerül paraméterezni.

Szárnystabilizált 1600+ m/sec lövedéknél annyira picsányi tényező hogy mennyire fúj a szél, mekkora a páratartalom ezek hogy 1500 méteren belül ezek nem nagyon számítanak. Messzebb meg láthatóan nem nagyon lőnek, ez nem Irak.