T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Mert én továbbra is azt látom, hogy a harcérintkezések a tankoknál még az 1000m-t se érik el Ukrajnában.
Lehet, azért mert erre alkalmasak az eszközeik. Meg kell nézni, hogy mi történt, amikor oda került egy T-80BVM. 4,5 km-ről lőtte az ellent. Itt is van:
Sosna-U / T-80 BVM akcióban, gyalogságra tüzelnek. Hőkamerás felvételek.

Alul mintha látszódna a lőtáv, kb. 4350 m, a repeszromboló ívéből biztosan messze lőnek.

Tehát úgy néz ki, igény van rá.

Ezt tűzvezető rendszer nélkül elég problémás lett volna kivitelezni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Lehet, azért mert erre alkalmasak az eszközeik. Meg kell nézni, hogy mi történt, amikor oda került egy T-80BVM. 4,5 km-ről lőtte az ellent. Itt is van:

Tehát úgy néz ki, igény van rá.

Ezt tűzvezető rendszer nélkül elég problémás lett volna kivitelezni.
Így van, jól látod 4500 méter a lőtáv és az is látszik, hogy nem tudja a löversz auto trackelni a célpontot így kicsit mögé lőtt, de a repeszromboló megoldotta.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 685
13 758
113
Az autógyartók valós igényeket követnek, nem pedig igényeket teremtenek. Mindenki magától akar kényelmesebben utazni/ nem pedig azért mert ezt mondhák neki. Ez belső igény.

Igen, erre remek példa egy sq7.
3 turbos v8 dízellel, ami már tudja egy szivó v8 teljesitményét.
De hogy a tizenéves kislányok bugyija nedvesedjen a konditerem előtt, azért a traktorhang mégsem menő, kellett hát a soundaktor, azaz a hangszóró a kipufogóba, hogy benzines v8 hangja legyen. Nehogymár a tinilányok rájöjjenek a dízel hangból, hogy csak erre futotta.
És mindet azért, mert a kopasz izzad a kúton tankoláskor amikor 1500ért telirakja. :D

Na ez a belső igény.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Igen, erre remek példa egy sq7.
3 turbos v8 dízellel, ami már tudja egy szivó v8 teljesitményét.
De hogy a tizenéves kislányok bugyija nedvesedjen a konditerem előtt, azért a traktorhang mégsem menő, kellett hát a soundaktor, azaz a hangszóró a kipufogóba, hogy benzines v8 hangja legyen. Nehogymár a tinilányok rájöjjenek a dízel hangból, hogy csak erre futotta.
És mindet azért, mert a kopasz izzad a kúton tankoláskor amikor 1500ért telirakja. :D

Na ez a belső igény.
Nem akartam írni, de a komplett elSUVosodás, meg az abból a német autóipar által kinövesztett “terepkupék” sem szolgálnak valódi igényeket.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 685
13 758
113
Amugy volt 2esem, 1.6 benzin.
A kamrással nem mertem volna elindulni a frontra.. az azért könnyen hengerfejesblesz. Gyárilag is elismerten csak a mértéke kérdéses a gátrepedésnek, nem a ténye dízelnél.
Van audim is..

De ha választani kellene hogy mivel menjek ki az ukrán frontra... hát a könnyű (890kg az 5 ajtos) nagy hasmgaságú 2essel simán kimész egy földútra... ahol egy modern golffal esély sincs bemenni. Már a b4 80al, pedig az csak 1280kg simán eldobja magát ott, ahol a 2essel meg a problemát sem fedezed fel..
Szóval alap, hogy a 2essel mennék ki a golf 7es helyett. 7essel nincs esély földúton.
De ha a légrugós q7et felállítja a tulaj az égbe..ott sem kell ám csodát várni.
Eleve rohadt kicsi belül, meglepődnétek.
Másrészt ezek és a lambo, porsche variáns is csak arra van, hogy a menő iskolába az anyuka eltudja vinni a gyereket, aztán megemelve a hasmagasságot fel tudjon állni a padkára.. mert az a férj a8ával nem tud oda beállni.

Bocs az offért.

Dudi azon rugózik, hogy a feladat az, hogy elmeséljük a dallas rész tartalmàt.. és ő egy hdtvn nézte én meg egy 1990es videtonon palban. . kb ennyire relevans dolgok ezek.

Ja és 2esből is volt syncro, amigyakorlatban elég jó. Meg rally is, alvázzal és nagy hasmagassággal. 160 lovas 1.8 kompresszoros motorral.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Nem akartam írni, de a komplett elSUVosodás, meg az abból a német autóipar által kinövesztett “terepkupék” sem szolgálnak valódi igényeket.
Igen, erre remek példa egy sq7.
3 turbos v8 dízellel, ami már tudja egy szivó v8 teljesitményét.
De hogy a tizenéves kislányok bugyija nedvesedjen a konditerem előtt, azért a traktorhang mégsem menő, kellett hát a soundaktor, azaz a hangszóró a kipufogóba, hogy benzines v8 hangja legyen. Nehogymár a tinilányok rájöjjenek a dízel hangból, hogy csak erre futotta.
És mindet azért, mert a kopasz izzad a kúton tankoláskor amikor 1500ért telirakja. :D

Na ez a belső igény.
Ez a kénydlemről szól és arról, hogy sokan szeretnek magasan ülni az autóban. Ezért létezik a SUV.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 538
113
Ez a kénydlemről szól és arról, hogy sokan szeretnek magasan ülni az autóban. Ezért létezik a SUV.

Ennek is sok köze van a T-80-ashoz....

Mint írtam, a tök lapos sivatagban is 1500-2500 méter környékén harcoltak. Egy dimbes dombos ukrajnában ennél kisebb a tipikus lőtávolság.
Az meg, hogy kezded lassan elérni a Boratból a Diló-Biló szintjét, meg elég elkeserítő.... Állítólag honvéd vagy!
Nem láttál még Európai domborzati térképet? o_O
Még az Alföldön is vannak akkora szinteltérések, meg fasorok , stb. hogy nem mindenhol látsz el 4 km-re! Pedig az elég sík!
Kelet-ukrajna meg k*rvára nem az alföld! :D
Szoruljon már beléd egy kis realitás érzék, meg egy kis pragmatizmus, mert így elég siralmas vagy. És úgy gondolom ezzel rombolod az MH-ról kialakult képet is. Szégyen amit itt művelsz! :(
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 538
113
Ezt tűzvezető rendszer nélkül elég problémás lett volna kivitelezni.

A hőkamera nem egyenlő a tűzvezető rendszerrel!
Egy ősöreg T-80BV is tud akár 8 km-re is tüzet vezetni! Addig mér a lézertávmérő, addig lehet kalkulálni a lőelemeket. Persze erre a távra ez már tüzérségi alkalmazás. De 4 km-re, nappali optikával+lézertávmérővel simán ugyan úgy tudsz lőni, mint a videón a hőkamerával.
A hőkamera előnye elsősorban felderítési előny, nem tűzvezetési.
Például ellenséges harckocsira a szovjet/orosz tankok képesek lövegcsőből indítható ATGM-et lőni, akár 4-5 km-es távolságra is. Ez már az 1980-as években is ment neki. Ma annyival tudnak többet, hogy a hőkamera miatt ez éjjel-nappali képesség lett, nem csak nappali.
De ha megnézed, ma is főleg nappal harcolnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
A hőkamera nem egyenlő a tűzvezető rendszerrel!
Egy ősöreg T-80BV is tud akár 8 km-re is tüzet vezetni! Addig mér a lézertávmérő, addig lehet kalkulálni a lőelemeket. Persze erre a távra ez már tüzérségi alkalmazás. De 4 km-re, nappali optikával+lézertávmérővel simán ugyan úgy tudsz lőni, mint a videón a hőkamerával.
A hőkamera előnye elsősorban felderítési előny, nem tűzvezetési.
Például ellenséges harckocsira a szovjet/orosz tankok képesek lövegcsőből indítható ATGM-et lőni, akár 4-5 km-es távolságra is. Ez már az 1980-as években is ment neki. Ma annyival tudnak többet, hogy a hőkamera miatt ez éjjel-nappali képesség lett, nem csak nappali.
De ha megnézed, ma is főleg nappal harcolnak.
Ennek mi köze ahhoz, hogy tűzverzető rendszer nélkül (ami nem egyenlő a lézeres távolságmérővel, mert még jónéhány faktorral számol) még ilyen pontosan sem lehet 4500 méterre lőni? Mert az állítás az volt, hogy tűzvezető rendszer nélkül ezt nem tudták volna megcsinálni.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 685
13 758
113
Ennek mi köze ahhoz, hogy tűzverzető rendszer nélkül (ami nem egyenlő a lézeres távolságmérővel, mert még jónéhány faktorral számol) még ilyen pontosan sem lehet 4500 méterre lőni? Mert az állítás az volt, hogy tűzvezető rendszer nélkül ezt nem tudták volna megcsinálni.

Dudi... az oroszok 4500-5000m-re nem a harckocsik hőmakerájával operálnak.. ez nem a world of tanks 1vs1 küzdelme..
Felfedezni az ellenfelet. azt az 5km-re előrébb lévő drónok hőkamerája végzi.
Ha olyan irdatlan nagy hátrányt jelent ez a távolság, akkor takarásban odamész vagy kivárod a 3000m-t...

Most nekem kell mondani, hogy ne egy steril harckocsi 1vs1 állapotról beszélgessünk, mert egy háború nem így működik?
Ha a harckocsi hőkamerája végzi el a célfelderítést, akkor az már régen rossz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Dudi... az oroszok 4500-5000m-re nem a harckocsik hőmakerájával operálnak.. ez nem a world of tanks 1vs1 küzdelme..
Felfedezni az ellenfelet. azt az 5km-re előrébb lévő drónok hőkamerája végzi.
Ha olyan irdatlan nagy hátrányt jelent ez a távolság, akkor takarásban odamész vagy kivárod a 3000m-t...

Most nekem kell mondani, hogy ne egy steril harckocsi 1vs1 állapotról beszélgessünk, mert egy háború nem így működik?
Ha a harckocsi hőkamerája végzi el a célfelderítést, akkor az már régen rossz.
Felejtsd már el ezt a marhaságot. Hiába deríti fel a drón, ha nem lát el addig a harckocsi, akkort tüzelni sem tud rá. Te tényleg azt gondolod, hogy a T-72 széria TKN-3-as parancsnoki periszkópcsalád 4,75x-ös nagyításával meglátsz 4500 méterről egy rajt? Mert az irányzó 1A40-es családba tartozó műszerének a 12x-es nagyítása talán elég rá, csak úgy nem lehet harcolni, hogy a harckocsi parancsnokának fingja sincs arról, hogy mire lő az irányzó, mert nem látja. A T-80 családnál is pontosan ugyanez a helyet pepitában, mert ott a parancsnok optikájának 7,6x-os a nagyítása, az irányzó műszerének pedig ugyanúgy 12x-es. A videóban is azt hallod, hogy a parancsnok jelöli ki a célt az irányzónak az meg azt csinálja amit a parancsnok mond neki.
Amit a videón látsz az csak azért lehet, mert a SOSNA U lehetővé teszi.

El sem tudom képzelni, hogy milyen elképzeléseitek vannak egy harckocsi tűzvezetéséről.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and alali77

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 685
13 758
113
Felejtsd már el ezt a marhaságot. Hiába deríti fel a drón, ha nem lát el addig a harckocsi, akkort tüzelni sem tud rá. Te tényleg azt gondolod, hogy a T-72 széria TKN-3-as parancsnoki periszkópcsalád 4,75x-ös nagyításával meglátsz 4500 méterről egy rajt? Mert az irányzó 1A40-es családba tartozó műszerének a 12x-es nagyítása talán elég rá, csak úgy nem lehet harcolni, hogy a harckocsi parancsnokának fingja sincs arról, hogy mire lő az irányzó, mert nem látja. A T-80 családnál is pontosan ugyanez a helyet pepitában, mert ott a parancsnok optikájának 7,6x-os a nagyítása, az irányzó műszerének pedig ugyanúgy 12x-es. A videóban is azt hallod, hogy a parancsnok jelöli ki a célt az irányzónak az meg azt csinálja amit a parancsnok mond neki.
Amit a videón látsz az csak azért lehet, mert a SOSNA U lehetővé teszi.

El sem tudom képzelni, hogy milyen elképzeléseitek vannak egy harckocsi tűzvezetéséről.

Nem tudom rájöttél-e, de nem is kell akkora távolságról tüzelni rá. Mivel a tüzelési távolságot a NEM harckocsi felderítés miatt alakíthatod a terepviszonyoknak megfelelően.
De ezzel a válaszoddal amúgy rájöttem, hogy felesleges írni róla..
Mert már az előzőt sem értelmezted.
Nem fogod és nem KELL 4500m-ről meglátni semmit, mert ez a felderítés feladata. Ami ahhoz kell, hogy a páncolosokat hatékonyan betudjad vetni.

Vagy neked olyan elképzelésed van a harcmezőről, hogy bolyonganak a leopard 2-esek, szembe bolyonganak a t90-esek és akkor leopard 2 win, mert messzebbről látja a hőkamrájával az ellenfelet?
Te tényleg ezt gondolod? Mi a szakmád? Pék vagy?

Vagy okíts minket, te komolyan elhiszed, hogy egy harckocsi hőképű eszköz felbukkanása váratlanul tudja érni a fronton az oroszokat?
Hogy a történet onnan fog indulni, hogy 4500m-en a leopard már lát mindenkit? De ők meg kávéznak és cigizgetnek és meglepetés erejével fog jönni ?
Rettentően naív hozzáállás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Nem tudom rájöttél-e, de nem is kell akkora távolságról tüzelni rá. Mivel a tüzelési távolságot a NEM harckocsi felderítés miatt alakíthatod a terepviszonyoknak megfelelően.
De ezzel a válaszoddal amúgy rájöttem, hogy felesleges írni róla..
Mert már az előzőt sem értelmezted.
Nem fogod és nem KELL 4500m-ről meglátni semmit, mert ez a felderítés feladata. Ami ahhoz kell, hogy a páncolosokat hatékonyan betudjad vetni.

Vagy neked olyan elképzelésed van a harcmezőről, hogy bolyonganak a leopard 2-esek, szembe bolyonganak a t90-esek és akkor leopard 2 win, mert messzebbről látja a hőkamrájával az ellenfelet?
Te tényleg ezt gondolod? Mi a szakmád? Pék vagy?
Figyelj, te most arról beszélsz, hogy nem kell tudni messzire lőni/látni harckocsival. Ehhez képest a világon mindenhol, még az oroszoknál is a lőtáv/látótáv növelése a cél. Csak a te elb...aszott világodban nem, mert így tudod azt az ótvar szar hőkamerát validálni amit az oroszok a harckocsikba pakolnak.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 685
13 758
113
Én mondom, hiszek neked. Győzz meg, vázolj fel a word of tankson kívül egy olyan esetet, nem kecskeb@szók elleni harcban 2023-ban, amikor 4500m-es távolságba tudsz kerülni úgy, egy modern harckocsival, hogy arról az ellenfél ne tudjon és ne tudjon ellenintézkedéseket tenni.
Szóval ha te lennél a harckocsi parancsnok, nekünk csont hülyéknek, magyarázd már el, hogy egy valós fronton hogy kamatoztatnád a harckocsid eme képességét.
Én nagyon kíváncsi vagyok. Légyszíves vázold fel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Én mondom, hiszek neked. Győzz meg, vázolj fel a word of tankson kívül egy olyan esetet, nem kecskeb@szók elleni harcban 2023-ban, amikor 4500m-es távolságba tudsz kerülni úgy, egy modern harckocsival, hogy arról az ellenfél ne tudjon és ne tudjon ellenintézkedéseket tenni.
Szóval ha te lennél a harckocsi parancsnok, nekünk csont hülyéknek, magyarázd már el, hogy egy valós fronton hogy kamatoztatnád a harckocsid eme képességét.
Én nagyon kíváncsi vagyok. Légyszíves vázold fel.
Ott a videó ember. Te tényleg azt gondolod, hogy nehezebb feladat 4500 méterre megközelíteni az ellenséget és onnan lőni rá, mint 2000 méterre megközelíteni és onnan lőni rá? Ezt most komolyan mondod?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 685
13 758
113
Egy orosz harckocsival, orosz felderítés mellett egy kivérzett ukrán/nyugati odazavart ellenfél ellen ez így működik.
Nekem MBT-MBT dolgot meséld el, hogy hogy csinálnád az oroszok ellen, mint fő harckocsi parancsnok... egy a7-es leolval.. szerintem már az odavezető úton megkapnád a krasznopolt...
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
A hőkamera nem egyenlő a tűzvezető rendszerrel!
Egy ősöreg T-80BV is tud akár 8 km-re is tüzet vezetni! Addig mér a lézertávmérő, addig lehet kalkulálni a lőelemeket. Persze erre a távra ez már tüzérségi alkalmazás. De 4 km-re, nappali optikával+lézertávmérővel simán ugyan úgy tudsz lőni, mint a videón a hőkamerával.
A hőkamera előnye elsősorban felderítési előny, nem tűzvezetési.
Például ellenséges harckocsira a szovjet/orosz tankok képesek lövegcsőből indítható ATGM-et lőni, akár 4-5 km-es távolságra is. Ez már az 1980-as években is ment neki. Ma annyival tudnak többet, hogy a hőkamera miatt ez éjjel-nappali képesség lett, nem csak nappali.
De ha megnézed, ma is főleg nappal harcolnak.
Még mindig azt nem értem, hogy ha a hőkamerával meglátja a 4500 m-re lévő célt, de az nincs a tűzvezetéssel összeépítve, akkor hogyan célozza be? Persze ha jó a szeme, a körülmények is adottak, akkor talán a nappali optikával is megtalálja utána, de ez elég bizonytalan megoldásnak tűnik. Éjjel, füstben, ködben meg szinte használhatatlan módszer.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Egy orosz harckocsival, orosz felderítés mellett egy kivérzett ukrán/nyugati odazavart ellenfél ellen ez így működik.
Nekem MBT-MBT dolgot meséld el, hogy hogy csinálnád az oroszok ellen, mint fő harckocsi parancsnok... egy a7-es leolval.. szerintem már az odavezető úton megkapnád a krasznopolt...
El kell keserítselek, de a Krasznopollal csak nagyon lassan mozgó célpontokat tudsz támadni, alapvetően az irányított tüzérségi lőszerek statikus célok ellen vannak kitalálva. Összességében a Krasznopol ellen bőven elég, ha nem 2-vel vánszorogsz. No meg Ukrajna is tele van így megsemmisített harckocsikkal. Honnan veszel ilyen hülyeségeket?