T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 412
113
ugyanakkor egy olyan környezetben ahol esélyes a top attack, a Leo2 még mindig megthetei, hogy akkor csak a testbe rak lőszert...

1970-ben a tervezésekor előre látták, hogy lesznek majd Top Attack ATGM-ek ? És az Abrams meg Black Eagle tervezői hülyék ? És a Leclerc-nél is miért mozdultak el hasonló irányba, mint az Abrams és a Black Eagle ?

Kevesebb erőltetettebb magyarázatot láttam a sofőr melletti lőszertárolóra. És mantrázhatom, hogy a Britek és Oroszok hogyan találták fel és miért hagyták el sajátjaikon, de nálad süket fülekre talál.
 
S

speziale

Guest
Lényegesen jobb az Abrams ebből a szempontból.
1, a készenléti lőszer 17/18 vs 15
2, az oldalpáncélzat a Leopardnál csak a lőszertárolóig teljes vastagságú. A tárolónál nagyon vékony, ~ 50mm körüli. Ezzel szemben az Abrams tornyának oldalát teljes hosszában NERA/NxRA védi.
3, a Leopard vezető melletti lőszertárolója életveszélyes megoldás. Pont. Nem a szemből érkező találatokkal van a baj. Hanem ami még szemből, de már oldalszöggel érkezik. 30 foknál már simán van esély a találatra.
Aknavédelem szempontjából sem szerencsés, egy döntőpálcás, vagy mágneses gyújtós fenéklemez elleni akna szintén katasztrofális lőszerrobbanást okozhat. Persze a későbbi változatok aknavédelmét növelték, de ez azzal járt, hogy a tároló alsó sorát nem lehet használni.
Tetszik vagy sem, a lőszerelhelyezés szempontjából messze a legjobb az Abrams a világon a sorozatgyártott típusok közül. Ez nem vita vagy hit kérdése, ez tény.

ez mind szép és jó...de azért elolvasnád, hogy mire is írtam a válaszomat?

de ez azzal járt, hogy a tároló alsó sorát nem lehet használni.

ha jól tudom az abrams teknőjében lévő tárolóba a gyakorlatba sosem raknak lőszert...vagyis az M1 sem igazán tudja kihasználni a teljes elméleti lőszer kapacitását

Tetszik vagy sem, a lőszerelhelyezés szempontjából messze a legjobb az Abrams a világon a sorozatgyártott típusok közül. Ez nem vita vagy hit kérdése, ez tény.

azért a legújabb mbt fejlesztés, az Armata mégis a teknőben tárolja a lőszert
 
S

speziale

Guest
Sőt @speziale azzal is előrukkolt, hogy a Black Eagle műszaki alapon bukott meg, a toronyhátulosság + autotöltő nem működött, nem pedig gyárosok közötti rivalizálás áldozata lett a T-80-as meg a tervezőirodák, és elfelejtkezik, pont a jobb T-80-asokat szórták ki, míg a nagyon régiek valahogy megúszták, a fejetlenségben. Neki a sofőr melletti lőszertároló a mániája. És van 1-2 más is, de nem kell reklámozni a hülyeséget, és flamebait-elni.

Alaptémára visszatérve, a T-64-es, amitől származik a T-80-as, miért okozott nehézséget a motorjának a gyártása ?

örülnék ha nem adnál olyan dolgokat a számba amiket nem mondtam....

én azt írtam ugyanis, hogy meglehetősen vicces, hogy 1-1 típus "minőségét" te az alapján próbálod megérvelni, hogy milyen 1-2 darabban elkészült kísérleti/proto példányok készültek belőle....de tudod mit: ott volt a Leopard 2 140mm-es ágyúval és auto töltővel....szerintem az volt a világ legeslegeslegeslegjobb harckocsija, mert annak minden csak távolról köszönhetett volna, olyan tűzerő fölénye lett volna....
és természetesen szerinted ha valami proto példányban maradt az szerinted csak pénz kérdés lehet....megjegyzem egy műszaki megoldás esetében az ár is egy elég fontos paraméter

az meg aztán pláne a legnagyobb vicc kategória, hogy leírod, hogy a Leclerc-et szereted...holott annak a lőszer elhelyezése pontosan olyan mint a Leo2-é...
 
S

speziale

Guest
1970-ben a tervezésekor előre látták, hogy lesznek majd Top Attack ATGM-ek ? És az Abrams meg Black Eagle tervezői hülyék ? És a Leclerc-nél is miért mozdultak el hasonló irányba, mint az Abrams és a Black Eagle ?

Természetesen nem...ezt mondják úgy szép magyar szóval, hogy off-design

Kevesebb erőltetettebb magyarázatot láttam a sofőr melletti lőszertárolóra. És mantrázhatom, hogy a Britek és Oroszok hogyan találták fel és miért hagyták el sajátjaikon, de nálad süket fülekre talál.

kérlek meséld már el nekem, hogy az Armata hol tartja a lőszerét...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 704
113
A T-80B/BVés U-ról voltak már információk posztolva. Most jöjjön a legyártott UD-k száma Harkovban:

Т-80У/УД в Харькове (ссылка на мнение):
1983 - 10 ед.Т-80У (декабрь).
1985 - 30 ед.Т-80У+5 ед.Т-80УД.
далее только УД.
1986 - 45-47 ед.
1987 - 75 ед.
1988 - 125 ед.
1989 -150 ед.
1990 - 170 ед.
1991 - 100 ед.
1992 - 43 ед.
Итого 40 ед.Т-80У и 715 ед.Т-80УД.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 412
113
örülnék ha nem adnál olyan dolgokat a számba amiket nem mondtam....

Amikor ment az Abrams topicjában a Flame, akkor szóba került, hogy mégis Miért nem lett világsiker a Black Eagle és az alapján tervezettek, ha annyira jónak néz ki ?

én azt írtam ugyanis, hogy meglehetősen vicces, hogy 1-1 típus "minőségét" te az alapján próbálod megérvelni, hogy milyen 1-2 darabban elkészült kísérleti/proto példányok készültek belőle....de tudod mit: ott volt a Leopard 2 140mm-es ágyúval és auto töltővel....szerintem az volt a világ legeslegeslegeslegjobb harckocsija, mert annak minden csak távolról köszönhetett volna, olyan tűzerő fölénye lett volna....

A Leopárd 2-140-es ligájában nem a Black Eagle játszik, hanem az M1 CATTB / Thumper, a Leclerc Terminateur és hogy ne offoljunk, az Objekt 292-es.

%D0%9E%D0%B1%D1%8A%D0%B5%D0%BA%D1%82_292_%E2%80%93_Kubinka_Tank_Museum_%2837944777522%29.jpg


Mire kell a 140-es / 152-es, ha a T-80U-t / T-90A-t a saját osztott lőszerével átütik, és az M829A3 / A4 is képes erre ? A 120-ast is nehéz pakolászni, és akkor a 140-eshez két ember kell, vagy gépi töltő ?

zzifYkQ.jpeg


ts110582.jpg


A Black Eagle az egy fejlettségi szintbe illeszkedik a Leclerc-cel, és autotöltős szintre modernizált Abrams-szel.



az meg aztán pláne a legnagyobb vicc kategória, hogy leírod, hogy a Leclerc-et szereted...holott annak a lőszer elhelyezése pontosan olyan mint a Leo2-é...

A Leclerc-nek a puttonyban, ha ez a kifejezés tetszik neked, a lőszer teljesen elfoglalja, széltében, mind a lövegirányzó, mind a Pk háta mögött, csak a kapacitás kicsi, amit fel lehetne tornászni 33 lőszerre, úgy, hogy kilóg, a torony fölé nyúlik, ahogy a Black Eagle-nél is észre vehetnéd, addig a Leopárdnál érthetetlenül nincs a Pk háta mögött semi-ready rack.

Szerinted mi a különbség a Black Eagle és az Ukrán knock-off-jai között ? És az Ukrán harckocsik kiktől csórt részegységgel lettek összetákolva ?

GtFu6t9.jpg
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
ha jól tudom az abrams teknőjében lévő tárolóba a gyakorlatba sosem raknak lőszert...vagyis az M1 sem igazán tudja kihasználni a teljes elméleti lőszer kapacitását
Az, hogy a gyakorlatban nem tesznek oda semmit, nem jelenti azt, hogy nem is lehet lőszert tárolni ott. Az M1 ki tudja használni a kapacitását, ha szükség van rá.
azért a legújabb mbt fejlesztés, az Armata mégis a teknőben tárolja a lőszert
Hát, én is azt mondanám, olvasd el mit írtam. A sorozatgyártott típusok között legjobb az Abrams. Az Armata minden csak nem sorozatgyártott. Még csak nincs is kész. Talán nem is lesz sosem.
Amúgy azért nekem lennének kérdéseim az Armatával kapcsolatban is... Az oké, hogy a személyzet simán megúszhatja a lőszerdetonációt, akárcsak az Abrams esetén. Arra viszont kíváncsi lennék, mennyire nehéz utána újjáépíteni a T-14-et? Gyanítom, jóval nagyobb munka mint az M1-nél. Mert ugye ott kell kezdeni, hogy új torony...
A régi Objekt-477 Molot jobb volt e téren (is). A másodlagos tároló robbanása nem járt volna toronycserével ott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 474
79 530
113
Az, hogy a gyakorlatban nem tesznek oda semmit, nem jelenti azt, hogy nem is lehet lőszert tárolni ott. Az M1 ki tudja használni a kapacitását, ha szükség van rá.

Hát, én is azt mondanám, olvasd el mit írtam. A sorozatgyártott típusok között legjobb az Abrams. Az Armata minden csak nem sorozatgyártott. Még csak nincs is kész. Talán nem is lesz sosem.
Amúgy azért nekem lennének kérdéseim az Armatával kapcsolatban is... Az oké, hogy a személyzet simán megúszhatja a lőszerdetonációt, akárcsak az Abrams esetén. Arra viszont kíváncsi lennék, mennyire nehéz utána újjáépíteni a T-14-et? Gyanítom, jóval nagyobb munka mint az M1-nél. Mert ugye ott kell kezdeni, hogy új torony...
A régi Objekt-477 Molot jobb volt e téren (is). A másodlagos tároló robbanása nem járt volna toronycserével ott.
De sorozatgyártott.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
S

speziale

Guest
Az, hogy a gyakorlatban nem tesznek oda semmit, nem jelenti azt, hogy nem is lehet lőszert tárolni ott. Az M1 ki tudja használni a kapacitását, ha szükség van rá.

persze lehet...csak akkor rögtön megdől az a szöveg, hogy nincs a testben lőszer ami be tud robbani...egyébként a Leo2 is el tudja vinni teljes javadalmazását...csak akkor annak is romlik az aknaállósága

Hát, én is azt mondanám, olvasd el mit írtam. A sorozatgyártott típusok között legjobb az Abrams. Az Armata minden csak nem sorozatgyártott. Még csak nincs is kész. Talán nem is lesz sosem.
Amúgy azért nekem lennének kérdéseim az Armatával kapcsolatban is... Az oké, hogy a személyzet simán megúszhatja a lőszerdetonációt, akárcsak az Abrams esetén. Arra viszont kíváncsi lennék, mennyire nehéz utána újjáépíteni a T-14-et? Gyanítom, jóval nagyobb munka mint az M1-nél. Mert ugye ott kell kezdeni, hogy új torony...
A régi Objekt-477 Molot jobb volt e téren (is). A másodlagos tároló robbanása nem járt volna toronycserével ott.

elvitatkozgathatunk rajta, hogy az Armata sorozatgyártott-e vagy sem...de a mondanivalóm szempontjából kb. tök mindegy...a lényeg ugyanis az lett volna, hogy az egy zsírúj fejlesztés aminél lett volna minden felgyülemlett tapasztalatot figyelembe venni...aztán mégiscsak a teknőben tárolja a lőszert
 
S

speziale

Guest
A Leopárd 2-140-es ligájában nem a Black Eagle játszik, hanem az M1 CATTB / Thumper, a Leclerc Terminateur és hogy ne offoljunk, az Objekt 292-es.


úgy tűnik nem tudtam elégszer leírni azt, hogy "legesleg", hogy átmenjen a szarkazmus...ugyanis továbbra is az a mondandóm lényege, hogy ne 1-2 darabban elkészült proto/teszt példány alapján érvelj egy típus mellett vagy ellen...
a másik dolog meg az, hogy én értem, hogy az M1-et, mivel eleve a torony hátuljában tartja a lőszert egyszerűbb átalakítani auto töltősre...csak 1 elképesztően fontos dolgot elfelejtesz... az M1 eredetileg nem auto töltősnek lett tervezve...ebből kifolyólag az autotöltő okozta előnyöknek csak egy részét tudja kihasználni

A Leclerc-nek a puttonyban, ha ez a kifejezés tetszik neked, a lőszer teljesen elfoglalja, széltében, mind a lövegirányzó, mind a Pk háta mögött, csak a kapacitás kicsi, amit fel lehetne tornászni 33 lőszerre, úgy, hogy kilóg, a torony fölé nyúlik, ahogy a Black Eagle-nél is észre vehetnéd, addig a Leopárdnál érthetetlenül nincs a Pk háta mögött semi-ready rack.

amiért te ekézed a Leopard-ot (sérülékeny a vezető melletti lőszerek miatt) az pontosan ugyanúgy fennáll a Leclerc-nél is....ebből a szempontból totálisan mindegy, hogy a torony hátsó részének a felét vagy az egészét lőszer foglalja el....
azt meg megint nem tudom honnan szeded, hogy a Leclerc autotöltője lehetne 33-as....az M1-hez tervezettben azért lehet annyi mert nagyobb a tornya...
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
persze lehet...csak akkor rögtön megdől az a szöveg, hogy nincs a testben lőszer ami be tud robbani...egyébként a Leo2 is el tudja vinni teljes javadalmazását...csak akkor annak is romlik az aknaállósága
A helyzet csak az, hogy még az a tároló is robbanásbiztos rekeszben van... Ezt nem lehet elmondani a Leopardról.
a lényeg ugyanis az lett volna, hogy az egy zsírúj fejlesztés aminél lett volna minden felgyülemlett tapasztalatot figyelembe venni...aztán mégiscsak a teknőben tárolja a lőszert
Igen, mert nincs más lehetőség rá. A személyzet nélküli toronynak pont a kicsi célfelület a lényege. Az már más kérdés, hogy az UVZ-nek ezt mennyire sikerült megcsinálnia... De a lényeg az, hogy a lőszert muszáj a testben tárolni emiatt.
 
S

speziale

Guest
Ami kb. 20 példányban létezik, és még az állami tesztjei sem fejeződtek be minden csak nem sorozatgyártott. Arról nem is beszélve hogy még mindig fejlesztés alatt áll. Erre valók a tesztek.

azért az alap felépítése nem fog már változni...szerintem ebben egyet érthetünk...

Igen, mert nincs más lehetőség rá. A személyzet nélküli toronynak pont a kicsi célfelület a lényege. Az már más kérdés, hogy az UVZ-nek ezt mennyire sikerült megcsinálnia... De a lényeg az, hogy a lőszert muszáj a testben tárolni emiatt.

azért lehet ám, ha túlélés szempontjából a teknőben való elhelyezés ennyire problémás, akkor lehet máshogy tervezik :oops:
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 412
113
az M1 eredetileg nem auto töltősnek lett tervezve...ebből kifolyólag az autotöltő okozta előnyöknek csak egy részét tudja kihasználni

Mi az, hogy csak az előnyök egy részét tudja kihasználni ? Mennyi az annyi ? 50 % ? Nem 100 % hatásfokkal működő, amely körbe tudja revolverezni a 34-es tárat ?



azt meg megint nem tudom honnan szeded, hogy a Leclerc autotöltője lehetne 33-as....az M1-hez tervezettben azért lehet annyi mert nagyobb a tornya...

Az Ukrán knock-off-ok, vagyis a T-84-es és a T-72AG / MP / 120-nál batár módon az alap tornyot félbe vágták, és pont a Leclerc 22-es lőszertárolóját és autotöltőjét kötötték rá. Az eredeti Black Eagle meg 30 lőszeres, ezzel a torony felett kilógó / nyúló megoldással, ha nem erőszakoskodnának, nem lógatnák ki, az is csak 20 lőszeres lenne, és 15 tartaléklőszert valahova máshova, a teknőben kéne besuvasztani, amit az Omszkiak mégsem akartak.