T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Az Orosz Hadsereg az a Szovjethez képest is csökkent méretű, hova lehetne még kicsinyíteni ?

A Szovjetuniónak volt:

- 13,000 T-64A/B/BV,

- 4,000 T-80/B/BV

- 1,000 T-80U

- 9,000 T-72-es változat

A minőség az mennyiséggel is párosult, a Szovjet "vackok" idején.




Ezzel szemben a jelenben most van:

- 2,000 T-72B

- 500 T-80BV / BVM

- 200 T-80U

- 500 T-90A

- 100 T-90M



És ez a jelen flotta durván amortizálódott ebben a háborúban, Mi lesz, a nulláról kell a harckocsizókat felépíteni ?



Lesz pár ezer T90M aps-el,meg pár ezer T14.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 028
113
Dehogy. Az oroszok levonták a konzekvenciát és visszaállnak a T-34-re, hogy ne fenyegesse a modernizaciójuk a nyugat békéjét.
.
.
Gondolom, ezt viccnek szantad, pedig szerintem a szankciok miatt böven lesznek gondjaik, föleg a modern elektronikaval, amit joreszt nyugati es japan alkatreszekböl legoztak össze nyilvan.
"Par ezer darab T-90M" amugy sem a semmiböl ugrik elö, a Szu szethullasa ota nem gyartottak par ezer tankot 30 ev alatt se, pedig nem volt total nyugati embargo ellenuk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
.
.
Gondolom, ezt viccnek szantad, pedig szerintem a szankciok miatt böven lesznek gondjaik, föleg a modern elektronikaval, amit joreszt nyugati es japan alkatreszekböl legoztak össze nyilvan.
"Par ezer darab T-90M" amugy sem a semmiböl ugrik elö, a Szu szethullasa ota nem gyartottak par ezer tankot 30 ev alatt se, pedig nem volt total nyugati embargo ellenuk.
Amikor még nem volt a mai helyzet, de mar szankciózás volt és keményen megszopatta az EU a saját termelőit, hogy bosszút álljon az oroszokon ezzel ( :D ) , akkor ugye elérték, hogy azok mezőgazdaságilag önállóak legyenek. Na akkor ugye várható a mostani bosszúból a teljes saját lakosságot szetszopatjuk helyzetből, hogy az oroszok esetleg nem sírni fognak, hanem ipari fejlesztéseket eszközölni. Gondolom nyugaton ez mindenkit meglep majd, mert így látni a tapasztalatok alapján természetesen fasiszta előítélet. Még egy oroszrengető bosszúszankció és végünk kb. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 916
113
Gondolom, ezt viccnek szantad, pedig szerintem a szankciok miatt böven lesznek gondjaik, föleg a modern elektronikaval, amit joreszt nyugati es japan alkatreszekböl legoztak össze nyilvan.

Ez attól függ. Pl. Hőkamerát teljes körűen licenc gyártanak vagy 15 éve....
Szerintem ki tudják váltani ami kell nekik, repülőknél se volt gond. (Pl. francia HUD esete)

a Szu szethullasa ota nem gyartottak par ezer tankot 30 ev alatt se,

Ebben nagyot tévedsz, nem emlékszem a pontos számra, de csak exportra (Az elmúlt 30 évben) kb. 2000 db tankot gyártottak újonnan, többet, mint a nyugat összesen!
Saját használatra közel 1000 db-ot....


Na mi van fiúk? szembe jött a valóság ?

Ronika a valóság eddig csak titeket zavart :D
Szerinted mi nem tudjuk, hogy azért nincs Armata, mert kompletten ellopták a gyártósorára félre tett pénzt? :rolleyes:
Tisztában vagyunk ezekkel a dolgokkal is, de a pozitív dolgokkal is. Ennek megfelelően próbáljuk értékelni a látottakat pl. ukrajnában is.
Fontos a realitás érzék ;)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 028
113
Ez attól függ. Pl. Hőkamerát teljes körűen licenc gyártanak vagy 15 éve....
Szerintem ki tudják váltani ami kell nekik, repülőknél se volt gond. (Pl. francia HUD esete)



Ebben nagyot tévedsz, nem emlékszem a pontos számra, de csak exportra (Az elmúlt 30 évben) kb. 2000 db tankot gyártottak újonnan, többet, mint a nyugat összesen!
Saját használatra közel 1000 db-ot....




Ronika a valóság eddig csak titeket zavart :D
Szerinted mi nem tudjuk, hogy azért nincs Armata, mert kompletten ellopták a gyártósorára félre tett pénzt? :rolleyes:
Tisztában vagyunk ezekkel a dolgokkal is, de a pozitív dolgokkal is. Ennek megfelelően próbáljuk értékelni a látottakat pl. ukrajnában is.
Fontos a realitás érzék ;)
.
.
A T-90 darabszamban szerintem tevedsz, mert azoknak a gepeknek a jelentös reszet India gyartotta önmaganak licenszben, tehat nem orosz gyartas. Kerdes, hogy a hazai orosz gyartokapacitas öneröböl mit tudna /ev.
.
Az oroszok az Armatat mindenesetre nem tudjak gyartasba vinni, es a Szu-57-et sem, amik az elsö Szu utani, teljesen uj tervezesu fegyverek lennenek.
.
Kivaltottak a regi francia HUD-ot, ez oke, de szerinted full orosz alkatreszekkel, vagy tovabbra is tele vannak kulföldi chipekkel?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 916
113
A T-90 darabszamban szerintem tevedsz,

Nem csak T-90-et gyártottak az elmúlt 30 évben, hanem T-80-at és T-72-est is.

jelentös reszet India gyartotta önmaganak licenszben, tehat nem orosz gyartas.

Valójában Indiában összeszerelik az oroszoktól hozott alkatrészekből, pont, mint a Szu-30-at.
Nem valódi licenc gyártás, nagyrészt összeszerelés.
Nem idézem be az egész szöveget csak a lényeget:
" 2010-ig az Uralvagonzavod több mint 600 T-90S harckocsit szállított Indiába, amelyből körülbelül 400 harckocsi-készletet a HVF üzemben szereltek össze "

Kicsit off topik itt a T-80 topikjában de a jelenlegi T-90 felhasználók listája, ez mind új gyártás volt:
Azeriek: 98 db
Algéria: 600 db
Vietnám: 64 db
India: 600 db ororsz/részbenorosz és 500 db részben helyi gyártás de még sok ororsz alkatrésszel
Oroszország: 350 db rendszerben (200 db régi raktáron?)
Uganda: 44 db

T-80U 1990 után:
Ciprus: 82 db
Egyiptom: 34 db
Oroszok: ismeretlen mennyiség de adtak még át nekik. kb. 200 db T-80U maradt nekik.
Korea: 40 db használtan

T-72B:
Itt bajban vagyok, annyi biztos, hogy Irán orosz alaktrészekből épített magának 300+ db-ot.
Meg vettek még 150 db-ot. (nem biztos, hogy új gyártásút)
India meg ugyan ilyen orosz kittekből 1000+ db-ot.
 
S

speziale

Guest
.
.
A T-90 darabszamban szerintem tevedsz, mert azoknak a gepeknek a jelentös reszet India gyartotta önmaganak licenszben, tehat nem orosz gyartas. Kerdes, hogy a hazai orosz gyartokapacitas öneröböl mit tudna /ev.
.
Az oroszok az Armatat mindenesetre nem tudjak gyartasba vinni, es a Szu-57-et sem, amik az elsö Szu utani, teljesen uj tervezesu fegyverek lennenek.
.
Kivaltottak a regi francia HUD-ot, ez oke, de szerinted full orosz alkatreszekkel, vagy tovabbra is tele vannak kulföldi chipekkel?
Valakivel az a lelőtt orlen drón műszaki színvonala azt mondatja, hogy nem lesz gondja az oroszoknak a modern eszközök kiváltásával… mint ahogy az a hír is hogy mostantól nem kötelező az autókba légzsákot szerelni
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 517
13 449
113
Az én infóim szerint a T-72B-t és a T-80U-t a Szu széthullásáig, 1992-ig gyártották. A korábbi modellek gyártását hamarabb leállították.

A T-80U-t az Ukrik gyártották tovább, változtattak a gyártásfolyamaton, és módosítottak is az acél - textolit kombón, lett belőle T-80UD Bereza, az Ukrán továbbélés.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 916
113
Az én infóim szerint a T-72B-t és a T-80U-t a Szu széthullásáig, 1992-ig gyártották. A korábbi modellek gyártását hamarabb leállították.
Én úgy tudom, hogy a T-80U-t 1998-ig gyártották. De tényleg elég nehéz erről pontos infókat találni.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 916
113
A T-80U-t az Ukrik gyártották tovább, változtattak a gyártásfolyamaton, és módosítottak is az acél - textolit kombón, lett belőle T-80UD Bereza, az Ukrán továbbélés.
A T-80UD-t Paksiztánba is eladták, azok is új gyártásúak voltak.
De most az orosz vonalon számoltuk a dolgokat.
Azt tudom, hogy a 97-s görög tender idején még gyártották a T-80U-t Omszkban.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 916
113
Ez talán itt is elfér. Orosz harckocsi export 1992-2012 között:
vts5.jpg
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Én úgy tudom, hogy a T-80U-t 1998-ig gyártották. De tényleg elég nehéz erről pontos infókat találni.
Ugyan nem feltétlenül perdöntő, de (Produced 1976 – 1992):
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 916
113
Ugyan nem feltétlenül perdöntő, de (Produced 1976 – 1992):

Itt konkrétan azt is leírják, hogy Oroszországban már nincs szolgálatban a harckocsi....
Nem feltétlenül tartanám hiteles forrásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
K

Kopi2000

Guest
2014 után kötelező lett volna!
Évente legalább 50 db T-90A/M-et át kellet volna adni.
Meg évente legalább 100 db régebbi járművet felújítani, lehetőleg APS-esre.
Gondolok itt elsősorban a már rendszerben lévő T-90-ekre, utána a T-80U-ra, majd a T-80B-kre.
Lenne most kb. 400 db új és 800 db régebbi APS-es tankjuk.
Nem is lennének ekkora córeszban ukrajnában.
A T-80-hoz és a T-90-hez eleve már meg volt tervezve az Arena rendszer. E miatt biztosan nem lett volna bonyolult az integráció.

De tovább megyek , minden BMP-3-on is ott kellene legyen az APS, ugyanis ahhoz is integrálva lett már 10+ éve ha jól emlékszem.
Ehhez képest a 20 éve integrált és létező kaktusz ERA-t se látom rajtuk.... :(
Mondjuk, ahhoz penz is kellett volna, ami nem volt. Putyin meg beleszedult a sajat propagandajaba. Azt hittek szetfutnak az ukranok csak az orosz hadsereg hiretol. Cromwellek is mondtak, tartsd szarazon a puskaport...
 
K

Kopi2000

Guest
Igen ezt már le is írtam nem1X hogy annak idején Black Eagle kellett volna nyomni a kevés t-90 és a t72 modernizálás helyett ! De nem ez történt !



Persze hogy nem ! De ez az eggyetlen módja annak hogy végleg megszabaduljanak ezektől a toronykatapultos izéktől !
Az oroszokkal az volt a baj hogy sosse vágott neki senki se igazán oda ! Most majd rájönnek a drónok és a precíz eszközök fontos szerepére !

Ez volt baj !
A Buk és sz-300 kiszedése után Ha lett volna iylen (lehetőség volt rá ) akkor ezzel kellett volna kezdeni ! Csapásmérő drónokkal!
Nem vagtak nekik oda? Csecsenfold az smafu, amikor bekuldtek Groznijba a gepesitett ezredeket? Odavagtak azok is nekik, csak az oroszok ebbol sem tanultak, sot a II. VH-bol is keveset...
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)