T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
Hát a T-84-es / T-72AG / MP / 120 egybeszerelt, NATO standard löveggel és lőszerrel vannak, KBA-3 és az OFL és DM sorozat valóságosan, az M829 opcionális, a karusszelt is kukázták, teljesen, ezerszer lett posztolva szintúgy a műszaki rajzuk, meg a demóvideójuk, Ukrán narrálással, gondolom, láttad, és egyetérthetsz, keveset változott az alapdizájnhoz képest, akkor min vitázunk ?


jajmár...

attól, hogy az ukránok próbáltak (volna) nyugati (vagy nyugati orientációjú) országokba eladni T80-at ezért csináltak egy Nato lőszert tüzelni képes változatot, attól annak az alapdizájnját nem ez határozza meg...fentebb szerintem pontosan leírtam, hogy milyennek gondolok én egy modern egybelőszeres autotöltővel tervezett hk felépítéséről...vagyis hát nem is én...hanem azok akik hk-kat fejlesztenek. A T84 meg nagyon nem ez volt

Mi számít nehéznek ? Az M1A1 57 tonna, az M1A2 is M1A1 Block 2 néven futott, nem szánták jelentős upgrade-nek, a nagyon kései változatok híztak 64 tonnára is, amit nem tartok egészségesnek.

A Leclerc az 54 tonna volt, 57-re hízott, egálban van ezekkel. Állítólag csináltak éles tesztet, és képes elviselni a DM 43-ast,

szerinted az M1A2 tornya mennyivel nehezebb mint egy T80-é? ahhoz képest kurva nehéz....és ezen nem fogsz tudni változtatni azzal, hogy auto töltőt raksz bele
 
S

speziale

Guest
Nem figyeltél. Nem a szemből érkező találatok a veszélyesek a Leopardra sem*. Azok amik oldalról jönnek. Átlövik az Armatát oldalról, berobban a lőszer. Torony repül, de a személyzet túléli. A Leopardnál ha a testben lévő tárolót éri, a személyzetnek esélye sincs. Ezt láttuk szíriában is. Tökmindegy milyen Leopard-2 változat, lehetet volna A7V is, a végeredmény ugyanaz lett volna. Ezt a Leopardban nem lehet túlélni. Armatában vagy Abrams-ben igen.
*bal oldalról viszont már kis oldalszöggel szemből is.


azt azért mond el, hogy egy olyan találat ami a teknő közepén éri a Leopard-ot az hogyan robbantja be a teknő elejében lévő lőszert...persze nem lehetetlen...de azért nem ez az alap scenárió
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 955
113
Ne őrüljünk már meg. Sosem fog automata töltő kerülni az M1-be. Az a torony nem erre van kitalálva. Azt próbalja speziale elmondani, hogy ha automata töltőt raksz az M1-be akkor megmarad a batár nagy torny épp csak feleslegesen, hisz most a torony felét 1 ember a töltőkezelő foglalja el, de rá már nem lenne szükség az autoloader mellé, viszont nem lehet levágni a torony felét...
Nem is értem, hogy ezen mit kell magyarazni, józan paraszti ésszel meg 1 bites logikával kikövetkeztethető. Ha kicsit is figyelnék a stílusra akkor azt mondanám, hogy ez evidencia.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 517
13 449
113
attól, hogy az ukránok próbáltak (volna) nyugati (vagy nyugati orientációjú) országokba eladni T80-at ezért csináltak egy Nato lőszert tüzelni képes változatot, attól annak az alapdizájnját nem ez határozza meg...fentebb szerintem pontosan leírtam, hogy milyennek gondolok én egy modern egybelőszeres autotöltővel tervezett hk felépítéséről...vagyis hát nem is én...hanem azok akik hk-kat fejlesztenek. A T84 meg nagyon nem ez volt

A Janes szerint a T-80UM Black Eagle is egybeszerelt 125-öst tüzelt volna, ha normálisan végig viszik a projektjét.

szerinted az M1A2 tornya mennyivel nehezebb mint egy T80-é? ahhoz képest kurva nehéz....és ezen nem fogsz tudni változtatni azzal, hogy auto töltőt raksz bele

A kettő között van 7 tonna, jelentősnek jelentős különbség, de ne a 13 tonnás megalománságokat vegyük evidenciának.

Sosem fog automata töltő kerülni az M1-be. Az a torony nem erre van kitalálva.

A Meggitt mérnökei feleslegesen, hobbiból rajzolgattak, meg gyártottak működő tesztpéldányt ?

hogy ha automata töltőt raksz az M1-be akkor megmarad a batár nagy torny épp csak feleslegesen, hisz most a torony felét 1 ember a töltőkezelő foglalja el, de rá már nem lenne szükség az autoloader mellé

A töltőkezelő kap új feladatot, az APS-t fogja kezelni. A 2003-as Iraki háborúban kapott Soft-Kill APS-t az Abrams, a töltőkezelőhöz vezetékezték be, mennyivel másabb, ha a Pk kommunikál / parancsnokol és mellette még az APS-el is szórakozik ?

D8RFp2PX4AAWxST


advancing-us-marine-corps-usmc-personnel-from-charlie-company-drive-their-m1a1-0eec26-1600.jpg


5a872d5088c5b_ANVLQ-62.PNG.f58b3a3849e518d264ff8fc597357759.PNG
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 895
113
összetévesztesz fip-el...ő az aki mindenen csak röhögni tud

Rajtad szoktam röhögni és azt is leginkább kínomban, olyan zöldségeket beszélsz!
Most is próbálnak téged a többiek fölhomályosítani az Armatáról, de egyenlőre nem túl sok sikerrel....

javallom figyelmedbe, hogy megint ki kezdte el a témát...de hát már megszokhattuk, hogy túlságosan semminek nem jársz utána...
Lásd. fentebb. Még mindig nem mi vagyunk vakon, hanem te ;)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 955
113
A Janes szerint a T-80UM Black Eagle is egybeszerelt 125-öst tüzelt volna, ha normálisan végig viszik a projektjét.



A kettő között van 7 tonna, jelentősnek jelentős különbség, de ne a 13 tonnás megalománságokat vegyük evidenciának.



A Meggitt mérnökei feleslegesen, hobbiból rajzolgattak, meg gyártottak működő tesztpéldányt ?



A töltőkezelő kap új feladatot, az APS-t fogja kezelni. A 2003-as Iraki háborúban kapott Soft-Kill APS-t az Abrams, a töltőkezelőhöz vezetékezték be, mennyivel másabb, ha a Pk kommunikál / parancsnokol és mellette még az APS-el is szórakozik ?

D8RFp2PX4AAWxST


advancing-us-marine-corps-usmc-personnel-from-charlie-company-drive-their-m1a1-0eec26-1600.jpg


5a872d5088c5b_ANVLQ-62.PNG.f58b3a3849e518d264ff8fc597357759.PNG
Ne beszélj már hülyeséget, az APS automatikus rendszer... Nem fognak egy embert dologtalanul a harckocsiban tartani. Dologtalan az aki a harchoz nem kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)
S

speziale

Guest
Rajtad szoktam röhögni és azt is leginkább kínomban, olyan zöldségeket beszélsz!
Most is próbálnak téged a többiek fölhomályosítani az Armatáról, de egyenlőre nem túl sok sikerrel....


Lásd. fentebb. Még mindig nem mi vagyunk vakon, hanem te ;)
ja..erre majd térjünk vissza akkor ha a szögmérés már megy...vagy legalább egy rajzról le tudod olvasni az egymáshoz tartozó számokat ;)
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU and fip7

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
azt azért mond el, hogy egy olyan találat ami a teknő közepén éri a Leopard-ot az hogyan robbantja be a teknő elejében lévő lőszert...persze nem lehetetlen...de azért nem ez az alap scenárió
Bőven elég az is, hogy megvan rá az esély. Súlyos kockázat, akárhogy is nézzük. És mint ahogy láthatod a fenti videón, bizony elő is fog fordulni ilyen. Ezért jobb az Armata és az Abrams.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 517
13 449
113
Ne beszélj már hülyeséget, az APS automatikus rendszer... Nem fognak egy embert dologtalanul a harckocsiban tartani. Dologtalan az aki a harchoz nem kell.

UGV / Battle Buddy Bots ?

Na de a Leclerc, az mennyire hasonlítható méretileg az Abrams-hez ?

Amúgy kezdjük szétoffolni a topic-ot, és nem én kezdtem az idétlenségbe fulladó Leó 2 vs Abrams dilit !
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 517
13 449
113
javallom figyelmedbe, hogy megint ki kezdte el a témát...de hát már megszokhattuk, hogy túlságosan semminek nem jársz utána...


Az volt a téma, hogy mennyire könnyen hozzáférhető ill. biztonságos a különböző modellek lőszertárolója, a T-80-astól kezdve a Leopárdig végig lett zongorázva, általánosan / teljesség kedvéért, a Leclerc annyiból releváns, hogy a részegységeit próbálják hozzászerelni az Orosz harckocsikhoz, reagáltam, hogy az Abrams is tudhatná azt, amit a Black Eagle, kár is volt ezt kommentelnem, és akkor a Leósokk ugrottak is, mint légy a szarra ...

Én is hibás vagyok, de nem 100 %-ban.

De ugyanakkor az 54-es oldalon hogy jött ide már akkor a Leó 2-es, akkor még én sem Abrams-eztem, csak Francia részegységekkel akartam tuningolni az alapmodellű T-80U-kat.

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 033
30 941
113
Ami azt illeti,szerintem is jobban jártak volna az oroszok,ha az Armata helyett a Fekete Sast érlelik ki.Egybeszerelt lőszeres125milis löveg valószinúleg odavert volna a nátó 120milisnek.Teljesitményben nem maradt volna el igazán az Armatátol (ami szerintem nem fog beválni).És sokkal olcsóbban kiérlelhették volna.És még azt a truvájt is megcsinálhatták volna,hogy kifejlesztenek egy olyan harctéri utántöltő járgányt,mint amit önjáró lövegekhez már léteznek.Esetleg egy olyat,ami közös alapú a tüzérségi utántöltővel,vagy egyenesen mindkét löszertipust tudja kezelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 517
13 449
113
Ami azt illeti,szerintem is jobban jártak volna az oroszok,ha az Armata helyett a Fekete Sast érlelik ki.Egybeszerelt lőszeres125milis löveg valószinúleg odavert volna a nátó 120milisnek.Teljesitményben nem maradt volna el igazán az Armatátol (ami szerintem nem fog beválni).És sokkal olcsóbban kiérlelhették volna.És még azt a truvájt is megcsinálhatták volna,hogy kifejlesztenek egy olyan harctéri utántöltő járgányt,mint amit önjáró lövegekhez már léteznek.Esetleg egy olyat,ami közös alapú a tüzérségi utántöltővel,vagy egyenesen mindkét löszertipust tudja kezelni.

Szerintem az Armata és a Black Eagle nincsenek ellentétben, én a T-72B és a T-90 favorizálását nem értem, bár a Minisztériumiak azt vallják, a mennyiség kell, nem a minőség.

Amit még 2009-ben is fotóznak, meg múzeálisan őriznek, mint modern MBT, abból még lehet valami ?
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 033
30 941
113
Szerintem az Armata és a Black Eagle nincsenek ellentétben, én a T-72B és a T-90 favorizálását nem értem, bár a Minisztériumiak azt vallják, a mennyiség kell, nem a minőség.

Amit még 2009-ben is fotóznak, meg múzeálisan őriznek, mint modern MBT, abból még lehet valami ?
Mert kell a mennyiség,és erre van pénz.Plusz az Armata szerintem nemcsak túl drága,de alighanem még nem is alkalmas a sorozatgyártásra.És szerintem nem is lesz az.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Nem figyeltél. Nem a szemből érkező találatok a veszélyesek a Leopardra sem*. Azok amik oldalról jönnek. Átlövik az Armatát oldalról, berobban a lőszer. Torony repül, de a személyzet túléli. A Leopardnál ha a testben lévő tárolót éri, a személyzetnek esélye sincs. Ezt láttuk szíriában is. Tökmindegy milyen Leopard-2 változat, lehetet volna A7V is, a végeredmény ugyanaz lett volna. Ezt a Leopardban nem lehet túlélni. Armatában vagy Abrams-ben igen.
*bal oldalról viszont már kis oldalszöggel szemből is.

Ekkora robbanásban tök mindegy miben ülsz tuti meghalsz.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 517
13 449
113
Ekkora robbanásban tök mindegy miben ülsz tuti meghalsz.

Azért robban ekkorát, mert ott virít a sofőr melletti teli rekesz. Orosz harckocsiknál meg a forgó lőszertárolón kívüli, szétszórt lőszerektől lesz tűzijáték.

Ami meg vagy válaszajtóval / fallal van elkülönítve, Abrams, vagy a toronyhoz teljesen külön dobozként van hozzácsatolva, mint a Black Eagle, az túléli, csak a sofőr hal meg, a toronyban levők kábultan kimásznak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 033
30 941
113
Azért ekkora a robbanás, mert nincs a lökéshullámnak hova távoznia, szétveti az egész harckocsit. Ezt egy Abrams személyzete jó eséllyel túlélte volna.
Irakban előfordult,többnyire túlélték,kivéve mikor nyitva volt a löszertérajtó.De nemcsak a személyzet élte túl,hanem maga a hk is.Többnyire gyári javitás után újra szolgálatba helyezték őket.Sőt,olyan is előfordult,hogy a robbanás után saját erőböl vonult vissza a harcbol.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 517
13 449
113
Irakban előfordult,többnyire túlélték,kivéve mikor nyitva volt a löszertérajtó.De nemcsak a személyzet élte túl,hanem maga a hk is.Többnyire gyári javitás után újra szolgálatba helyezték őket.Sőt,olyan is előfordult,hogy a robbanás után saját erőböl vonult vissza a harcbol.

Az Amerikaiak minden feljegyeztek, egyetlen eset volt, az RPG-29-es beütése, amikor meghalt 2 harckocsizó, 1 súlyosan sérült és a sofőr nem érzékelt semmit, de maga a gép egyben maradt, mert nem volt lenyitva a válaszajtó.

Egy másik olyan is volt, hogy ráhajtottak a 3 x 155-ösből kukázott IED-re, és megtörtént a toronyletépős mutatvány, de az megint más, azt más esetben előre be lehet robbantani a harckocsi elé fogott aknaszedő görgővel / tolólapáttal.

De az Abrams-nek ott van a saját topic-ja, ez a T-80-asé.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Negan