T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 930
113
Kb annyi köze van a T-90-nek a T-72-höz mint nekem.Annak a továbbfejlesztett változata de még csak nem is hasonlít rá!Újabb löveg,tűzvezető rendszer,torony,motor stb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 900
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/harckocsik/t-90/page-6/" rel="nofollow">sulyid</a>

 

Tudtommal a T-90-s az egy T-72 amelyen a T-80-asok sikeresebb elemeit fölhasználták. Aztán ebből nőtte ki magát az amit most látunk. Szerintem a T-72 alapból nincs baj, a maga idejében ('75-85) szerintem az egyik legjobb harckocsi volt, főleg ha olyan taktikával alkalmazták amire tervezték. A T-90-nek pont az a lényege,hogy nem olyan "egyoldalú", mint a T-72. 
A gázturbinás T-80-asokkal az oroszok meg nem nagyon voltak megelégedve.
Valahol olvastam, hogy csináltak egy átfogó ballisztikai tesztet az oroszok a T-72, T-80, T-90 bevonásával. (Pontos verziókra fejből nem emlékszem). Lőttek rájuk a rendszeresített pct. lőszerekkel meg kézi pct. rakétákkal is. A teszt legjobbja a T-90 lett, a második a T-80, az utolsó meg a T-72. Ami érdekes volt számomra, és ami miatt megmaradt bennem ez az egész teszt dolog, hogy a legnagyobb kárt mindegyik tankban az RPG-29-es okozta. Azt írták mindegyik tankot lényegében lenullázta. Én mondjuk nem erre számítottam volna, hanem inkább arra, hogy egy KE pct. lövedék lesz a legjobb, de hát a teszt szerint az RPG-29 a legveszélyesebb rájuk nézve. 
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Ha jól emlékszem RPG-29-essel szedtek már ki Chally 2-est is, s ha jól gondolom, volt már randevúja merkavával és abramsal is. Egyébként modern rakétával az RPG 7 is tud mészárlást rendezni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 900
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/harckocsik/t-90/page-6/" rel="nofollow">sulyid</a>

 

Ezek szerint ez az RPG-29 "vámpír" tud valamit 
sf-kiss.gif
 
Lehet be kéne rá fizetni itthon is...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 900
113
A Merkava és T-90 témához egy nagyon jó kis összehasonlító kép:

merkt90.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Peru teszteli a T-90Sz-t

Moderálva a <a title="Fórumszabályzat" href="http://htka.hu/forumszabalyzat/">Fórumszabályzat</a> megsértése miatt (Off-topik).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Ki kellene fejleszteni a harckocsik számára a maguk "paintball" vagy "airsoft" munícióját. Ha megoldható lenne a közel azonos pontosság meg sebesség, mint a valódi lőszereknél, úgy, hogy az átütő ereje max a festést verje le vagy a reaktív dobozkát tojpassza be egy kicsit, akkor sokkal életszerűbb gyakorlatokat és ilyen versenyeket lehetne szervezni.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
Mintha a Kelly hőseiben láttam volna ilyesmi lőszert... "Aztán van saját lövedékünk. Festék van benne - ha kilövünk egyet-egyet, hmmm... nagyon szép ábrákat kapunk. Az ellenség meg a frászt. "
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Joker, van jobb. Lézeres gyakorló rendszer amit harckocsikra is rá lehet szerelni.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
legyen a tömege csak egy kiló. na az amikor belerongyol mondjuk.a nemtudomhányezres optikába etc. a tornyon, annak biztos örülnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 930
113
Mackensen

Nem jobb mert a lézert leárnyékolja még egy falevél is,ha beállsz a bokorba a tankoddal akkor gyakorlatilag kilőhetetlen leszel miközben te szépen tudsz lövöldözni ha kilóg a csöve a harckocsidnak(ugyan ez a baj a MILES rendszerrel is amit mi szoktunk használni).
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Szerintem fasza ötlet. Az MH harckocsi-hadosztályait nem érdekelné a részvétel???

Kiváló alkalom megismerni a potenciális ellenségek technikáit, taktikáját, képzettségét és meghatározni a fejlesztési irányt. Én kiváncsian várom mit tudnak valójában az orosz hk-k.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
A lézeresnél mindenképp reálisabb lenne, mert egy bokor nem nyújtana védelmet ellene és van röppályája is, ami a lézernek nincs. Aztán ha megkoppant egy optikát, akkor megnézzük, hogy strapabíró-e az optika, ha nem akkor majd megjavítják. Paintball után is van pár kék folt az emberen. Ha lehetséges az ilyen muníció legyártása, szerintem lenne rá vevő baráti áron.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Harckocsi GP. Korrekt!
Csak aztán az amerikaiakkal vigyázzanak. Mert azok ha keleti tankot látnak, akkor jön a pavlovi reflex és élből hívják a konzervnyítókat (Apache, Disznyó). xDDDDDD
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 930
113
Apropó ami tankok.Az ilyen versenyeken a gázturbina nagy előny mert nagyon nagy gyorsulóképességet biztosít a hagyományos meghajtással szemben csak ne legyenek hosszú etapok mert akkor elkezdődnek a bajok :D