T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Szép maszkirovka, de nem véletlenül csak ez a néhány fotó létezik róla, ha valóban fogtak volna egyet körbehordozták volna az országon, mielőtt áttolták volna a lengyel határon... Hatalmas szerencséjük az ukránoknak, hogy a T-72B3 belseje megegyezik a T-90-esével.


A képernyők felbontásához meg annyit, hogy az összes hivatalos orosz felvételen ki van homályosítva a célpont, kegyeleti okokra hivatkozva...
Pl. Ka-52-eseknél lehet elcsípni időnként, hogy statikus céloknál tűéles kép, terepjáró felrobbantásakor meg a körvonalaiból lehet tudni mit lő...
Meg videó is van fent róla. Egyebkent vannak különbsegek a két harckocsi küzdőterében.
A KA-52-esen egy jóval nagyobb méretű (nem véletlen az az óriás tök az orra alatt) és teljesítményű optikai rendszer van.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Meg videó is van fent róla. Egyebkent vannak különbsegek a két harckocsi küzdőterében.
A KA-52-esen egy jóval nagyobb méretű (nem véletlen az az óriás tök az orra alatt) és teljesítményű optikai rendszer van.

A többi kamuról is van helyszíni videó (amiből a bemutatott képeket is gondosan összeválogatták), kedvencem az ugyanebben az akácosban lezuhant Szuhoj még mindig :D

Csak mostanra eljutottak odáig, hogy az árulkodó jeleket eltakarják. Mint ennél a T-90-nél a parancsnok optikájának oldalára "hanyagul rálöktek" egy mellényt, gondolom beállításkor jöttek rá, hogy elkúrtak ott valamit. Meg úgy általánosan az egész tankot letakarták (természetesen az oroszok hagyták rajta a szuper titkos hőtakarót).
Ha valódi zsákmány lenne én továbbra is tartom, hogy körbehordozták volna a hátországban, vagy minimum a német honvédelmi miniszter asszony ezzel fotózkodott volna, azért ez nagyon durva moráljavító lenne.
Utána meg mehet usankába ha nagyon kell nekik (bár kétlem).
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A többi kamuról is van helyszíni videó (amiből a bemutatott képeket is gondosan összeválogatták), kedvencem az ugyanebben az akácosban lezuhant Szuhoj még mindig :D

Csak mostanra eljutottak odáig, hogy az árulkodó jeleket eltakarják. Mint ennél a T-90-nél a parancsnok optikájának oldalára "hanyagul rálöktek" egy mellényt, gondolom beállításkor jöttek rá, hogy elkúrtak ott valamit. Meg úgy általánosan az egész tankot letakarták (természetesen az oroszok hagyták rajta a szuper titkos hőtakarót).
Ha valódi zsákmány lenne én továbbra is tartom, hogy körbehordozták volna a hátországban, vagy minimum a német honvédelmi miniszter asszony ezzel fotózkodott volna, azért ez nagyon durva moráljavító lenne.
Utána meg mehet usankába ha nagyon kell nekik (bár kétlem).
Szóval azt állítod, hogy az ukránok nem fogtak T-90Met?
És hogy ez egy T-72 B3 ?
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Pontosan, rengetegszer bebukták már, hogy nagyon komoly csapat dolgozik kamu orosz járművek és propaganda videók készítésén amerikai hátszéllel.
És ezt egyedül te vetted észre. Senki se csinált leleplező videót. Bár a videón tényleg nem egy ukrán tank húzza, hanem egy T-72B3. Bár az is lehet zsákmány.
Itt egy kis vízuális segédlet:
rppzlq1b51751.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and Bleroka
T

Törölt tag 1711

Guest
És ezt egyedül te vetted észre. Senki se csinált leleplező videót. Bár a videón tényleg nem egy ukrán tank húzza, hanem egy T-72B3. Bár az is lehet zsákmány.
Itt egy kis vízuális segédlet:
rppzlq1b51751.jpg

Nem én vettem észre, chug-on pár óra alatt elhalt a téma mert darabokra szedték a propagandistákat, meg azóta sem került elő róla semmi új felvétel, csak egy béna magyarázkodás, hogy titkosítás miatt több fotó/videó nem lesz róla.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
OK, és hogy operálták rá a T-90 dupla csapszeges lánctalpát? úgy, hogy még működik is?
Videó 1.34
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 139
113
Érdemes megnézni azt a videót ahol a T-14 Armatát mutatják be az ororsz TV-ben. Ott bemutatják az automata kontraszt kiemelés funkciót, sőt azt is, hogy ez alapján képes automatikus célkövetésre.... De persze ilyen csak németországban van, sehol máshol a világon.... Igaz, hogy még a Merkava III Knight tűzvezetését is ezzel promózták annó, de biztos senki sem tud ilyet a világon csak a németek.... :rolleyes:
Ilyet senki sem mondott szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
OK, és hogy operálták rá a T-90 dupla csapszeges lánctalpát? úgy, hogy még működik is?
Videó 1.34

Rákerestem google képeken, a T-72B3-nak szintén dupla.
 
K

Kopi2000

Guest
Amúgy aki a rendszerváltás után született legtöbbször tarka fingja a nincs a cirill betűs szavak helyes átiratáról. (Nekem se)
Krisss, en 67- ben szulettem, de gyerekkent annyira utaltam nar a megszalloinkat, meg a helyi kiszolgaloijat, a korabban leirt elmenyeim miatt, hogy ma, az ukran hireket bongeszve, tobbet ertek meg, mint akkor. Nalunk, egy volt apaca suliban (volt leanyiskola), ha vilagnezeti okbol nem akartal oroszul tanulni, mar alapbol megvolt a harnasod... Egyebkent kicancsi lennek ra, ha Te, vagy az itteni oriszpart tagjai gyerekfejjel ateltek volna a csaladunk vegtalasat, akkor mennyire lenne japks az orisz oldal... Tudom, te pragnatisrakent ezt is es azt is letojod, de azert nas teszta volt, amikor egyszer a financok utottek rajtunk, tiltott alkohol eloallittas miatt, masszor meg a rendorok jottek hazkutatni. Nagymamam egy igazi vendeglato volt, kitett az asztalra egy kancso bort, a " kutatok," meg elfogadtak....
De ugyanezt ateltem a suliban is, amikor nem voltunk tul vonalas uttorok, es egymassal harcoltunk hetvegente, hetfon mindig engem vettek elo ertelmi szerzokent. Bar, nem is en voltam az agytroszt.... Csak ram is ragadt a kiscsaladomat is errnto negariv dolgokbol....
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Teljesen logikusan nem raknak HD monitort egy VGA felbontású optikához vagy fordítva. Azért van VGA monitor a SOSNA U-hoz, mert ennyit tud az optikája.
Az VGA felbontású optika meg az eszed tokja ! Magyarázd már meg , hogy egy optika aminek a nevében van a lények és analóg miképpen lesz VGA ? A szenzornak meg érzékenysége van !
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Az VGA felbontású optika meg az eszed tokja ! Magyarázd már meg , hogy egy optika aminek a nevében van a lények és analóg miképpen lesz VGA ? A szenzornak meg érzékenysége van !
Az optikának optikai felbontása van, és mondjuk nem evidens, hogy egy bármilyen zoomos optika tartja-e a teljes fókusztáv-tartományon azt az optikai minőséget (fókuszról nem is beszélve).
A szenzornak meg van érzékenysége, de méginkább felbontása, a kettő együtt fogja befolyásolni a képminőséget - már ami a vasat illeti.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az optikának optikai felbontása van, és mondjuk nem evidens, hogy egy bármilyen zoomos optika tartja-e a teljes fókusztáv-tartományon azt az optikai minőséget (fókuszról nem is beszélve).
A szenzornak meg van érzékenysége, de méginkább felbontása, a kettő együtt fogja befolyásolni a képminőséget - már ami a vasat illeti.
De az optika mint olyan analóg ! Az , hogy mennyire lineáris a minősége a teljes zoom tartományban nyilván minőség kérdése de attól még analóg ! Szerintem . A szenzor érzékenysége és felbontása szvsz is két tényező , lehet valami hyper érzékeny de gyenge felbontású és fordítva is . A rendszer -már ha hőképalkotóról beszélünk- akkor lesz jó ha mind a három paramétere kiemelkedő és összhangban van ! A gyakorlatban volt már olyan hőkamera a kezemben amivel messziről megmondtam , hogy van ott valami (mert az szenzora érzékeny volt) viszont közelről se adott éles képet viszont volt olyan is ami kisebb távolságban működött de közelebb nagyon részletgazdag volt ! De a legjobb az volt ami mindkettőben erős volt és mellette volt egy 6x zoomja ! De amúgy van igazság abban amit írsz !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and cirqle

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
De az optika mint olyan analóg ! Az , hogy mennyire lineáris a minősége a teljes zoom tartományban nyilván minőség kérdése de attól még analóg ! Szerintem . A szenzor érzékenysége és felbontása szvsz is két tényező , lehet valami hyper érzékeny de gyenge felbontású és fordítva is . A rendszer -már ha hőképalkotóról beszélünk- akkor lesz jó ha mind a három paramétere kiemelkedő és összhangban van ! A gyakorlatban volt már olyan hőkamera a kezemben amivel messziről megmondtam , hogy van ott valami (mert az szenzora érzékeny volt) viszont közelről se adott éles képet viszont volt olyan is ami kisebb távolságban működött de közelebb nagyon részletgazdag volt ! De a legjobb az volt ami mindkettőben erős volt és mellette volt egy 6x zoomja ! De amúgy van igazság abban amit írsz !
Ez így oké, de itt nem mindenkinek ez a hobbija (én is csak felületesen ismerem), és így az a magyarázat amit adtam érthető mindenki számára ( azért nincs HD monitor a SOSNA U-hoz, mert nem tudná kihasználni az optika). Ez pont ugyanolyan mint az atom szerkezete amit mondenki tanul általános iskolában. Az atom nem úgy épül fel ahogy tanultuk, de az általános iskolás szinten bőven elég, hisz alapelvek megéréséhez ez a nem tökéletes modell is megfelelő. De említhetném a harckocsik páncéljánál használt acélt is, amit mi itt a keménységével jellemzünk mint fő tulajdonság, holott ez sokkal bonyolultabb annál, de a mi szintünkön tökéletesen elég, ha az acélokat csak a BHN értéke alapján hasonlítgatjuk egymáshoz
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
A többi kamuról is van helyszíni videó (amiből a bemutatott képeket is gondosan összeválogatták), kedvencem az ugyanebben az akácosban lezuhant Szuhoj még mindig :D

Csak mostanra eljutottak odáig, hogy az árulkodó jeleket eltakarják. Mint ennél a T-90-nél a parancsnok optikájának oldalára "hanyagul rálöktek" egy mellényt, gondolom beállításkor jöttek rá, hogy elkúrtak ott valamit. Meg úgy általánosan az egész tankot letakarták (természetesen az oroszok hagyták rajta a szuper titkos hőtakarót).
Ha valódi zsákmány lenne én továbbra is tartom, hogy körbehordozták volna a hátországban, vagy minimum a német honvédelmi miniszter asszony ezzel fotózkodott volna, azért ez nagyon durva moráljavító lenne.
Utána meg mehet usankába ha nagyon kell nekik (bár kétlem).
Te, figyu. Ezeken a T-90M-eken, szintén van takaró!!!