T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 137
113
zsolti

Ráadásul az irányzó mászott ki akinek az oldalán csapódott be a rakéta.Várom a képeket a harckocsiról.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://defence-blog.com/army/first-russian-tank-t-90-in-syria-hit-by-tow.html
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 390
113
<blockquote rel="dudi">zsolti

Ráadásul az irányzó mászott ki akinek az oldalán csapódott be a rakéta.Várom a képeket a harckocsiról.

Fájhat rendesen a feje....:)</blockquote>
De saját erejéből pattogott ki, ránézésre ha szakadt is dobhártya, komoly maradandó sérülés nem látszott a felvételen, végtagok, mozgás rendben. Azért az a TOW az meg nem kicsi, nem gyenge átütőerővel. Az aktív védelmi rendszer viszont úgy tűnik, azért még reszelgetésre szorul...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A robbanás a járművön kívül történt, elméletileg karcolás nélkül meg kellett ússza. Azért érdekelne milyen szériájú TOW volt?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 390
113
Szerintem ez mindenféle szériás TOW ellen sokkal jobb teljesítmény, mint amit a T-72-es től láttunk ilyen, vagy hasonló találatoknál, hogy lerobban a torony.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 330
68 595
113
A lövegcső meg se rezdült. Kíváncsi vagyok kapott e még be utána vagy a vezető kapcsolt.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem ez mindenféle szériás TOW ellen sokkal jobb teljesítmény, mint amit a T-72-es től láttunk ilyen, vagy hasonló találatoknál, hogy lerobban a torony.

Az alap tow valtozat legfeljebb a t72a ellen volt hatasos. Ha nem tow2 valtozat, akkor smmi meglepo nincs a vidin, sot ez a minimum. Az os tow rha atutese 450 mm tajan, ha van...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 390
113
Ha alap TOW volt, 430 at ír a Wiki, igen.

Eddig amiket viszont én láttam videókat, jellemzően ha találat volt szíruébab, repült elég csúnyán szanaszéjjel minden, jellemzően pusztult totál a techinka, full személyzet veszteséglistás. Engedd meg, hogy ezt ÉN ELŐRELÉPÉSKÉNT értékeljem, azokhoz képest, így, hogy kiszállt az az irányzó a saját lábán, akinek a helyére jött a rakéta. Köszönöm.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Igen, viszont ott sok találat oldalból történt. Itt a harckocsi legerősebb pontját kapta el, amire Kontak-5 ERA lapokat is szereltek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 390
113
Ha van Kontakt-5ERA, és az fogja meg, akkor az az előrelépés, ne kössetek már mindenbe bele:p.

LEREPÜLT A TORONY? KISZÁLLT a találat helyéről a saját lábán az irányzó? Köszönöm...

Ettől függetlenül, hogy ne csak a jót említsem meg: HA nem ment a shtora, akkor balfasz volt a legénység(gyanúsan azok voltak amúgy, mert igen ellazáskodták ezt, laza öltözék, nyitott búvónyílás etc, ahogy mások is leírták előttem), vagy kell még ezen "reszelgetni", mert ezt azért bekapták. Legalább a páncélzat hozta az elvárhatót.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
.. HA nem ment a shtora, akkor balfasz volt a legénység...

Más fórumokon már kézpénznek veszik hogy nem ment a Shtora.

Állítólag ha megy így kell kinéznie:

T_90.jpg


Ez nagyon nem így nézett ki.

Végül is 2015 novembere óta vannak Szíriában T-90 ek. Azóta elfáradhatott rajtuk ez-az. Valószínűleg rájuk férne már egy ipari szintű nagyjavítás...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 056
113
Egyáltalán minek szált ki belőle a személyzet?
A videóból kiindulva nem ment át a sugár, akkor meg minek ugrálni? Lőttek volna vissza!

TOW-ből sok fajta van, egy biztos ez nem a "top attack" verzió volt ami a legújabbnak tekinthető.
Viszont azt is kétlem, hogy A/B lett volna, szerintem azokban már nincs üzemidő.
Valószínűleg C/D lehetett, ezek átütése 630/900 mm RHA.
E verzió is lehetne elméletileg, de szerintem olyan nem exportáltak a terroristáknak, ahogyan a felülről támadó F-et sem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Én még mindig nem értem, hogy a huzalvezérlésű ATGM -ek ellen mit is ér a Shtora...?!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Python

Nem a rakétát zavarja hanem az irányítóegységet.

Ezt sejtettem a huzalvezérlés esetében, de ha x km -ről lövik ki az ATGM -et, akkor hogyan zavarja a kilövőegység elektrooptikai részét?! Mert lézervezérlésű rakéták esetében értem, elvakítja. De van a Shtora -nak olyan hatótávolsága, hogy az 1000m+ távlsogra lévő indítóplatformot is tudja zavarni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 137
113
A rakéta hátulján van egy fényforrás a Stora is fénylik a kettőt nem tudja megkülönböztetni az indító így elveszti a kapcsolatot a rakétával ami ilyenkor automatikusan elindul felfelé.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A rakéta hátulján van egy fényforrás a Stora is fénylik a kettőt nem tudja megkülönböztetni az indító így elveszti a kapcsolatot a rakétával ami ilyenkor automatikusan elindul felfelé.

Köszi! :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="dudi">Python

Nem a rakétát zavarja hanem az irányítóegységet.

Ezt sejtettem a huzalvezérlés esetében, de ha x km -ről lövik ki az ATGM -et, akkor hogyan zavarja a kilövőegység elektrooptikai részét?! Mert lézervezérlésű rakéták esetében értem, elvakítja. De van a Shtora -nak olyan hatótávolsága, hogy az 1000m+ távlsogra lévő indítóplatformot is tudja zavarni?</blockquote>

Amikor a raketa elhagyja a csövet a feneken beindul egy infra faklya. Az optika erzekeli ezt az infrajelet es olyan kormanyparancsokat dolgoz ki hogy megprobalja a raketat a szalkereszt közepen tartani - amit ugye az iranyito a celon tart.

A Shtora xenon lampaja nem csinal mast mint hogy kb. azon a hullamhosszon mint a raketa infra faklyja annal lenyegesen nagyobb teljesitmennyel general egy fals jelet (felvaltva villogva ket oldalt). A raketa iranyito egysege ezt a fals jelet kezdi el követni es elveszti a raketat. Kb. ennyi