T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 707
57 065
113
A videók alapján még átlagnak is szar az amit fordítasz.

Gondolom ezeknél is ott voltál, mint minden nyugati tanknál amit kilőttek, és gondosan megszámoltad hányan másztak ki belőlük.
Hastegmindenkikimászottmindig XD
Te hány Javelin találatot számoltál átlagnak? :rolleyes:

Baszki, én legalább vállalom, hogy nem voltam ott, így nem tudom. Fordítani próbáltam. Ott meg nekem az jött le, hogy amikor rákérdeztek, hogy "és Javelinből mit bír" a válasz az volt 6-7 db találat mire működés képtelenné válik.
Ha csak a fele igaz is akkor kúrva a jó a tank, neked meg rohadt keserű a szőlő, csak azt meg nem bánom :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 272
83 623
113
Elég jó videó. Tudom nagy meló, de valami fordításos összefoglalót jó lenne ezekből csinálni és akkor dudi nem értetlenkedne.
Az én nyelvtudásom gyenge, ettől függetlenül pár érdekességet megosztok:
1. A harckocsi terepi használatban 6000 km-s nagyjavítás közi időkkel bír, a teljes elvárt élettartalom kb. 25,000 km.
A gyári gari 6000 km/10 év. Értelem szerűen előbb lövik szét a fronton.
2. Állítólag 6-7 Javelin találat kell ahhoz, hogy egy tank harcképtelenné váljon. Volt olyan T-90M, amely 26 drón találatot túlélt.
A "teknős" tank meg kb. 100 különböző találatot vett föl, szerintük.
3. A harckocsiban Can-Bus rendszer van, ennek megfelelően digitális sok minden. A különböző állapot mérések, hibajelentések, diagnosztikák stb...
4. A harckocsi teljes felszereléssel 53 tonna.
5. Jól látszik a harckocsi belsejében, hogy elég nagy felületen ott a repeszfogó bélés. E mellet fémszövettel védik a kábeleket. Gyakorlatilag mindent is páncéloznak belül is.
6. Jó képeket látunk a hőkamerák teljesítményéről. Nagyon szép képet adnak és jó a kijelzők felbontása is.
7. A gyártási folyamat fokozatosan bővül. De már tömegtermelés van. Mind az új T-90M esetén, mind a T-72-ből T-72B3 átalakítás esetén.
8. Látunk egy T-72B3-as átépítést amire már felszerelték a gyárban az Aréna-M rendszer kazettáit.
Szerintem a T-90M esetén se kell sokat várni erre.
Egész jól összefoglaltad. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 272
83 623
113
Visszatérve a videóhoz, a srác(katona) aki beszélt Jegorovval személyesen is részt vett az SVO-ban, így közvetlen tolmácsolni tudja mik a tapasztalatok a harctéren mit kell javítani a tankon...stb. Másik dolog, hogy ahogy mondja a 130-as üzemcsarnok vezetője a mostani T-90M Proryv-3 , úgy mondta -obrazec 2024 augusztus nem ugyanaz a 2022.jan.1.-es obrazeccel. Tehát teljesen más tankokat gyártanak idén augusztustól mint 2022. január 1-től. 100 féle új módosítás van benne.