T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Nagyjából ez így is van, hahaha, ahogy írtad Zotyek78 :D, szóval oké, tényleg mindegy...
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Na még egyszer:
<blockquote rel="zsolti">Természetesen. Vannak. Csak az lehet hogy nincs már meg. Mert kilőtték. Vagy sosem volt megvéve. Azért látni Szíriában, Jemenben, hogy gyakorlatilag a TOWnak pont mindegy, hogy T-72, Bulldózer, Pick up, vagy csak 5 cigiző katona egy csoportban. Ha van 1+ T34, ami mozog, van bele üa. és lőszer, én pl. használnám, bármilyen milíciát vezetnék...


48-ban az izraeliek teherautókat lemezeltek/"páncéloztak" be és azokat használták</blockquote>

ja, 48-ban
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hölgyek, Urak!
Azé' kíváncsi lennék, hogy közületek ki látott közelről bármilyen HK-t. Netán volt a kezében egy százas "malac", amit betöltött és elsütött, és élvezte a lőporgáz kéjes illatát? Netán rodeózott legalább egy T55-el?
A 125-ös már elég nehéz, hogy a küzdőtérben kézzel pakolgass!
Huh!
Netán részt vett az Arab- izraeli páncélos ütközetekben?
Pedig szép számmal képviseltük magunkat!
Ja, hogy erről nem ír az internet?
Maradok tisztelettel a "fotel tündérek" felé!
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@akagi: az a fajta tapasztalat, amit irsz milyen ertelemben relevans az itteni vitakhoz?;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 625
79 842
113
2ndt

Abban,hogy tudja mi az az M zárolt és nem beszél róla hülyeséget.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Így van, pont erről akartam írni én is, hogy abból, hogy tudja, egy napon kint felejtett elektromos kábel, egy HARCI technikából, ami terepre, ABV védelem részeként lett tervezve, gyártva, dupla szigeteléssel, árnyékolással egyebekkel, nem lesz használhatatlan tyúkbél.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Hölgyek, Urak!
Azé' kíváncsi lennék, hogy közületek ki látott közelről bármilyen HK-t. Netán volt a kezében egy százas "malac", amit betöltött és elsütött, és élvezte a lőporgáz kéjes illatát? Netán rodeózott legalább egy T55-el?
A 125-ös már elég nehéz, hogy a küzdőtérben kézzel pakolgass!
Huh!
Netán részt vett az Arab- izraeli páncélos ütközetekben?
Pedig szép számmal képviseltük magunkat!
Ja, hogy erről nem ír az internet?
Maradok tisztelettel a "fotel tündérek" felé!

T-55, T-72 jó lesz?! ;) :p :)
Igaz én pct. tüzér voltam, szóval inkább azt okították, hogy hová kell célozni, és hol kell eltalálni a harckocsit. Vagy városi harcban, pct. eszközök nélkül hogyan tehető harcképtelenné. Tűzerő - Mozgékonyság - Páncélvédelem "szentháromság"...!
100mm T-12 -es és 152mm D20 -as "malac" volt a kezem ügyében.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
:)))))))) A huszonharmincnegyvenezerbillio poccre indulo harckepes szovjet tankrol beszelsz? ;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 838
113
Amúgy ez nem a T-90 topik?
Miért nem dobjátok át ezt az utolsó 3 oldalt kompletten a "harckocsik harctéri alkalmazása topikba". Ott lenne a helye szerintem.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>Miért nem dobjátok át ezt az utolsó 3 oldalt kompletten a "harckocsik harctéri alkalmazása topikba".</i>

Vagy inkább a kukába... :p

Volt itt minden, kezdve a mindenkinek odab...vágó T-34-től, a "belülről megolvadt", de amúgy is tömegesen "szétlopkodott" harckocsikon keresztül, a ponyva leghúzásánál gyorsabban legyártott Leclerc-ig bezárólag.

Bocsi, ha kimaradt 1-1 gyöngyszem... :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="akagi">Hölgyek, Urak!
Azé' kíváncsi lennék, hogy közületek ki látott közelről bármilyen HK-t. Netán volt a kezében egy százas "malac", amit betöltött és elsütött, és élvezte a lőporgáz kéjes illatát? Netán rodeózott legalább egy T55-el?
A 125-ös már elég nehéz, hogy a küzdőtérben kézzel pakolgass!
Huh!
Netán részt vett az Arab- izraeli páncélos ütközetekben?
Pedig szép számmal képviseltük magunkat!
Ja, hogy erről nem ír az internet?
Maradok tisztelettel a "fotel tündérek" felé!

T-55, T-72 jó lesz?! ;) :p :)
Igaz én pct. tüzér voltam, szóval inkább azt okították, hogy hová kell célozni, és hol kell eltalálni a harckocsit. Vagy városi harcban, pct. eszközök nélkül hogyan tehető harcképtelenné. Tűzerő - Mozgékonyság - Páncélvédelem "szentháromság"...!
100mm T-12 -es és 152mm D20 -as "malac" volt a kezem ügyében.</blockquote>

BAT-M ér? Az is T-55 alváz.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
<blockquote rel="laca">Na még egyszer:
<blockquote rel="zsolti">Természetesen. Vannak. Csak az lehet hogy nincs már meg. Mert kilőtték. Vagy sosem volt megvéve. Azért látni Szíriában, Jemenben, hogy gyakorlatilag a TOWnak pont mindegy, hogy T-72, Bulldózer, Pick up, vagy csak 5 cigiző katona egy csoportban. Ha van 1+ T34, ami mozog, van bele üa. és lőszer, én pl. használnám, bármilyen milíciát vezetnék...


48-ban az izraeliek teherautókat lemezeltek/"páncéloztak" be és azokat használták</blockquote>

ja, 48-ban</blockquote>

És ez kit érdekel? Szemben Pz IV-esek voltak, űrtechnika a lemezelt teherautókhoz képest. Mégsem mondták azt, hogy ehhh hülyeség, csak zsíros célpontot csinálunk nekik! Mert nem volt más.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="akagi">Hölgyek, Urak!
Azé' kíváncsi lennék, hogy közületek ki látott közelről bármilyen HK-t. Netán volt a kezében egy százas "malac", amit betöltött és elsütött, és élvezte a lőporgáz kéjes illatát? Netán rodeózott legalább egy T55-el?
A 125-ös már elég nehéz, hogy a küzdőtérben kézzel pakolgass!
Huh!
Netán részt vett az Arab- izraeli páncélos ütközetekben?
Pedig szép számmal képviseltük magunkat!
Ja, hogy erről nem ír az internet?
Maradok tisztelettel a "fotel tündérek" felé!

T-55, T-72 jó lesz?! ;) :p :)
Igaz én pct. tüzér voltam, szóval inkább azt okították, hogy hová kell célozni, és hol kell eltalálni a harckocsit. Vagy városi harcban, pct. eszközök nélkül hogyan tehető harcképtelenné. Tűzerő - Mozgékonyság - Páncélvédelem "szentháromság"...!
100mm T-12 -es és 152mm D20 -as "malac" volt a kezem ügyében.</blockquote>

Ha még emlékszel, lenne kedved írni a harckocsik alkalmazása topikba a pct. eszközök hiányában történő leküzdésükről/akadályozásukról?
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
<blockquote rel="eSeM"><blockquote rel="laca">Na még egyszer:
<blockquote rel="zsolti">Természetesen. Vannak. Csak az lehet hogy nincs már meg. Mert kilőtték. Vagy sosem volt megvéve. Azért látni Szíriában, Jemenben, hogy gyakorlatilag a TOWnak pont mindegy, hogy T-72, Bulldózer, Pick up, vagy csak 5 cigiző katona egy csoportban. Ha van 1+ T34, ami mozog, van bele üa. és lőszer, én pl. használnám, bármilyen milíciát vezetnék...


48-ban az izraeliek teherautókat lemezeltek/"páncéloztak" be és azokat használták</blockquote>

ja, 48-ban</blockquote>

És ez kit érdekel? Szemben Pz IV-esek voltak, űrtechnika a lemezelt teherautókhoz képest. Mégsem mondták azt, hogy ehhh hülyeség, csak zsíros célpontot csinálunk nekik! Mert nem volt más.
</blockquote>

nem igazán vagytok tisztában az arab-izraeli háborúkban alkalmazott harckocsikkal igaz? mert akkor tudnád, hogy szíria, bőven az 50-es 60-as években kapott pár pzkpfw iv f-et meg jagdpanzer iv-et, de akkor izraelnek már bőven voltak pl amx-13-asai, '48-ban viszont az ellenfél sem volt nagyon ellátva modern páncélos technikával....

https://en.wikipedia.org/wiki/Tanks_in_the_Israeli_Army