Mondjuk az, hogyha meg akarnak fosztani a jogomtól akkor ellenállok és elsöpröm az államot
Nem söpörsz te el semmit! Kinevetnek, lecsuknak vagy gyógykezelnek. Ez történik.
Szerinted a felkelések, puccsok, forradalmak miért törtek ki a történelem során?
Kis klikkek, érdekcsoportok hatalmat, befolyást akartak és bizonyos élethelyzetekben tömegekkel találták meg a hangot populizmus révén.
Egy szabad görög vagy római polgár szerinted azért volt szabad mert megengedték neki, vagy mert ő volt a gazdasági és fegyveres támasza az államnak?
Törvények engedték meg neki, amiket az állam szavatolt, amely államot ezért cserébe hűségesen támogatták.
A nemesi előjogokat ajándékba adták jófejségből vagy erővel vívták ki maguknak az érintettek?
A nemesi előjogok fejlődése ennél sokkal bonyolultabb. Egyik sem igaz, nem kapták és nem kivívták. Megtartották míg tömegek alárendelődtek nekik gazdasági okokból.
Szabad királyi városok miért is lettek szabadok?
A király kegyelméből, mert a király birtokában voltak.
Joga mindig annak van akinek ereje van.
Az államnak akkora túlereje van, hogy ezek után nem is értem mit nem értesz!
Ezért akarják szabotálni a mai világban az emberek együttműködését, és atomizálni a társadalmat.
Nem akarják, ez egy alusipkás összeesküvéselmélet. Épp ellenkezőleg, még mindig mozgósítani akarnak, mert a saját magát elszigetelő, egyre hülyébb és gyengébb individuumból nem lesz politikai tábor. Márpedig valami bázisa kell legyen a hatalomnak és az embertömeg az egész világtörténelem során az egyik ilyen eredő volt!
A régi időkben, ez megoldhatatlan volt ezer éveken át, ennek megfelelően az állam ereje igencsak korlátozott volt.
Volt a fenét! Régen úgy általában a
szolga értelmű szót használták azokra, akiket te valamilyen érdekesség folytán "szabad egyiptomiaknak" meg hasonlóknak nevezel. Az átlag görög poliszban is kissebbségben voltak a politikai jogokkal rendelkezők például, akiket szabadnak lehetne nevezni, de ez se ilyen egyszerű, hiszen mi alapján ne nevezhetnénk szabadnak az athéni metoikoszt mondjuk, akinek kanyi politikai joga nem volt amúgy?
Sokkal többet kellene olvasnod a régi világról, mert szerintem szinte semmit sem tudsz róla.
Sokkal többet olvastam. Tudod csak egy részlete is egy történelmi pillanatnak meglehetősen komplex, aminek a megértéséhez nagyon komoly háttértudás kell. Jópár könyvem semmi másról nem szól, mint egy történelmi fogalomról magáról, hogy egyáltalán értsük azt a szót, mit jelentett nekik és mi mindennel állt összefüggésben! De ezek segítenek sokat, hogy alaposan boncoljam a kortárs fogalmakat is, mert legalább annyi összefüggés van mögöttük mint egy antik vagy középkori mögött! Csak ez teszi lehetővé, hogy tárgyilagosan beszéljünk arról, mi mondjuk a konzervativizmus meg a liberalizmus viszonya a rendhez (kontroll) és miért!
Egy élő társadalom az egy rettentő sűrű érdekszövedék a kultúra, a történelem megannyi keretébe szorítva, azok közt és részben egyáltalán azok miatt megnyilvánulva. És mindezek mögött ott áll az ember is minden erejével és gyarlóságával.