A kaukázus topikban kialakult ókori témához folytatva Tongnak címezve:
Nézzük tételesen:
- Harciszekér, sumér találmány, első használata: Mezopotámia, innen terjedt el az asszírokhoz, egyiptomikahoz majd görögökhöz.
-A lovaglásban verhetetlenek voltak a sztyeppei népek, csoda ? Nem az... nagy, nyílt terepek a sztyeppén, gyors közlekedés, adja magát, hogy ezirányba fejlődtek, például a már említett kengyel,ami valóban lehetővé tette pl a lóhátról nyilazást és ez előnyt az ellenségekkel szemben, egy ideig, amíg kinem ismerték őket.
-Az első fentmaradt hadászati munka a kínaiak ajándéka volt a világnak. Szun-ce művét mindenki ismeri, akit ez a téma érdekel. Majd a hadászat fogalmát az ókori görögök alkották meg. 0naszandrosz és Vegetius kr.e 4. század
- Csizma, nadrág, valóban nomád találmány az életmódjuk okán, saruban és tunikában nem igen lehetett volna hatékonyan manőverezni a lóval, pláne íjászkodni is közben.
- Anacharsis és Abarisról nem, ez az én hiányosságom,de utánuk olvastam,előbbi félig görög volt, ezért volt jártas mindkét kultúrában, Hérodotosz említi, ha hiszünk a hagyománynak a testvére ölte meg, mert görög isteneknek áldozott. Munkássága sajnos nem maradt fent.
Abaris
https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-okori-lexikon-CA894/a-CA8D2/abaris-CA8D9/ ..hát... talán létezett ilyen személy. Több görög műben szerepel, de elég nehezen megfogható, inkább mitikus természetű. Munkássága nem igen maradt neki sem.
Jó, csak hogy lásd a keresztényi jószándékot, kijelenthető, hogy talán léteztek szkíta filozófusok és bölcsek, bár ez tényleg nagyon jószándék.
-Az életmódjuk a szkítáknak egyesbeszámolók szerint tiszteletre méltó, ugyanakkor a nomád kultúrák, hunok, mongolok leginkább más kultúrák leigázása által szervezték meg magukat, mások elnyomásán és javaik felélésén, életmódjukhoz ez passzolt, hogy lényegében hazátlanok, ez illett... Kína zaklatása ami miatt a nagy falat húzták, vagy a nyugati-portyák, persze ez is teljesítmény, egy kimagasló valami, hiszen győztek a csatatéren,de úgytűnik a történelem színpadán mégis könnyűnek találtattak és már alig maradt fent róluk valami, leginkább ez, hogy sikeres hódítók voltak.. de már sehol sincsenek.
-sztyeppei erkölcsök, mint magasabb szint... hát... ez is egy vágyvezérelt valami inkább, aki így akarja hinni, az így hiszi, de Attila hun király és testvére, Bleda történetére vagy azt általad említett Anacharsis hagyománybeli története nem támasztja alá ezt a kijelentést... erkölcs terén mindig megfigyelhető egy magasabb színvonal, majd zuhanás, majd újra felemelkedés. Ma is megfigyelhető erkölcsi züllés a nyugati világban, földet is érünk hamarosan...a római birodalomban is megfigyelhető volt, szerepelt a bukásának okai közt. A görög filozófusok, gondolkodók gyakran tekinthettek kritikával a saját kultúrájukra, és emiatt magasztaltak idegeneket, de Anarcharsis történetéből látható, hogy nem a görögöknek volt baja szkítaságával, hanem a szkítáknak görögségével és ez nem utal egy mindent maga mögé utasító szkíta erkölcsösségre.
Az nem fedi a valóságot, hogy degradálom, egyszerűen túl kevés a fennmaradt, hiteles infó, és ami fennmaradt, az sem túl fényes. Csizma meg nadrág ide vagy oda.
Elfogult vagy, mert hinni akarsz valami nagy múltban, ami mindent üt és a tiéd. Ebből nyered/nyernéd/ az önbizalmad, mint ahogy a szlovákok is meg a románok is keresik a maguk fenséges és dicsőséges múltjukat...Mindig ez a cikk jut eszembe az újpogikról...
http://ellenforradalmar.blogspot.com/2017/10/pogany-gyokerek.html és nagyon igaz.
A germánok is barbárok voltak.. mindenki az volt egyszer... valakik még ma is azok.
A mai németek például a rómaiakra emlékeztetnek, a bukás előtti időkből, amikor állatokkal, meg mindenki mindenkivel kefélt, korra, nemre tekintettel nélkül...miközben a barbárok a kapukon dörömböltek... a jutalom nem is fog elmaradni.