Ezt a tudomány egyből nem így tudja. A sumerek szekere nem volt őse a harci szekereknek, azt a Sintashtai kultúra népe fejlesztette ki, és onnan terjedt szét az eurázsiai kontinensen.A kaukázus topikban kialakult ókori témához folytatva Tongnak címezve:
Nézzük tételesen:
- Harciszekér, sumér találmány, első használata: Mezopotámia, innen terjedt el az asszírokhoz, egyiptomikahoz majd görögökhöz.
Még te is elismered, ha nincsenek a sztyeppeiek nincsen lovaglás. Márpedig ez legalább három évezreden át meghatározó az emberiség történetében. Ha semmi mást nem tettek volna, már ezzel az egy dologgal kiérdemelnék az elismerést. A vaskengyelnek a közelharcban van nagyobb szerepe, amúgy kötélből meg bőrből készült kengyeleket már az ázsiai hunok is használtak az i.e. II.században.-A lovaglásban verhetetlenek voltak a sztyeppei népek, csoda ? Nem az... nagy, nyílt terepek a sztyeppén, gyors közlekedés, adja magát, hogy ezirányba fejlődtek, például a már említett kengyel,ami valóban lehetővé tette pl a lóhátról nyilazást és ez előnyt az ellenségekkel szemben, egy ideig, amíg kinem ismerték őket.
Ez a hadi taktika kiismerése megint csak egy sztereotípia, hogy konkrét példákat is hozzak:
-Az ázsiai hunok kevesebb mint 40 év alatt háromszor győzték le a náluk erősebb, szintén sztyeppei jüecsiket, ők is íjászkodtak és hasonló hadi taktikával rendelkeztek, mint a hunok.
-a karoling kori nyugati seregek ismerték és gyakorolták is a taktikánk alapját jelentő színlelt megfutamodás cselét. A 9.századi bretonok hasonló stílusban harcoltak, mint a 10. századi magyarok, csak íj helyett hajítólándzsákat használtak.
-A mongolokkal szembeszálló Khorezmi birodalom hadseregének gerincét a mongolokhoz hasonló fegyverzetű és hadi taktikájú kipcsak törzsek alkották. Mégis legyalulták őket a mongolok.
A sztyeppei népek nem a hadi taktikájukkal, fegyvereikkel, hanem szervezettségükkel és fegyelmükkel múlták felül ellenségeiket. Amint ezek meggyengültek, meggyengült a haderejük is.
Jah hát ők alkották az elméletet, a lovasnépek meg bemutatták, hogyan is kell a gyakorlatban csinálni Az európai hun birodalom idején (400 körül) a két római birodalom hadereje minimum 200-200 ezer fő volt. Mégis a rómaiak fizették az adót. Az avarok 20 ezer lovasukkal terrorizálták Bizáncot 568-626 között. Ezen sztyeppei népek igen komoly szerepet játszottak Európa etnikai-kultúrális arculatának kialakulásában. A lovagi lovasság megszületése is sztyeppei(szarmata, avar) népek számlájára írható. A mongolok khorezmi és KKE-i hadjárataihoz fogható hadjáratokat legközelebb Napoleon tudott végrehajtani.-Az első fentmaradt hadászati munka a kínaiak ajándéka volt a világnak. Szun-ce művét mindenki ismeri, akit ez a téma érdekel. Majd a hadászat fogalmát az ókori görögök alkották meg. 0naszandrosz és Vegetius kr.e 4. század
Tehát mégse ezek a remek antik civilizációk alkották meg, sőt ők voltak akik átvették.- Csizma, nadrág, valóban nomád találmány az életmódjuk okán, saruban és tunikában nem igen lehetett volna hatékonyan manőverezni a lóval, pláne íjászkodni is közben.
"Az irott törvények olyanok mint a pókháló, aki szegény és gyenge belegabalyodik, aki gazdag és erős szétszaggatja" Anakharszisz- Anacharsis és Abarisról nem, ez az én hiányosságom,de utánuk olvastam,előbbi félig görög volt, ezért volt jártas mindkét kultúrában, Hérodotosz említi, ha hiszünk a hagyománynak a testvére ölte meg, mert görög isteneknek áldozott. Munkássága sajnos nem maradt fent.
Abaris https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-okori-lexikon-CA894/a-CA8D2/abaris-CA8D9/ ..hát... talán létezett ilyen személy. Több görög műben szerepel, de elég nehezen megfogható, inkább mitikus természetű. Munkássága nem igen maradt neki sem.
Jó, csak hogy lásd a keresztényi jószándékot, kijelenthető, hogy talán léteztek szkíta filozófusok és bölcsek, bár ez tényleg nagyon jószándék.
A háborúk mindig az erőforrásokért folytak/folynak, és ebben ők voltak a legjobbak talán a világtörténelem során. Legalább 3 évezreden keresztül ők voltak a legjobbak. A tűzfegyverek elterjedése és hadügyi/ipari forradalom viszont egycsapásra elavultá tette évezredek óta működő világukat. Ez a lehanyatlásuk oka. Az életforma nem tette lehetővé a megújulást-Az életmódjuk a szkítáknak egyesbeszámolók szerint tiszteletre méltó, ugyanakkor a nomád kultúrák, hunok, mongolok leginkább más kultúrák leigázása által szervezték meg magukat, mások elnyomásán és javaik felélésén, életmódjukhoz ez passzolt, hogy lényegében hazátlanok, ez illett... Kína zaklatása ami miatt a nagy falat húzták, vagy a nyugati-portyák, persze ez is teljesítmény, egy kimagasló valami, hiszen győztek a csatatéren,de úgytűnik a történelem színpadán mégis könnyűnek találtattak és már alig maradt fent róluk valami, leginkább ez, hogy sikeres hódítók voltak.. de már sehol sincsenek.
-sztyeppei erkölcsök, mint magasabb szint... hát... ez is egy vágyvezérelt valami inkább, aki így akarja hinni, az így hiszi, de Attila hun király és testvére, Bleda történetére vagy azt általad említett Anacharsis hagyománybeli története nem támasztja alá ezt a kijelentést... erkölcs terén mindig megfigyelhető egy magasabb színvonal, majd zuhanás, majd újra felemelkedés. Ma is megfigyelhető erkölcsi züllés a nyugati világban, földet is érünk hamarosan...a római birodalomban is megfigyelhető volt, szerepelt a bukásának okai közt. A görög filozófusok, gondolkodók gyakran tekinthettek kritikával a saját kultúrájukra, és emiatt magasztaltak idegeneket, de Anarcharsis történetéből látható, hogy nem a görögöknek volt baja szkítaságával, hanem a szkítáknak görögségével és ez nem utal egy mindent maga mögé utasító szkíta erkölcsösségre.
Külön köszönet hogy az oláhokhoz meg tótokhoz hasonlítasz, ez nem szép. Mert az ő hazugságaikkal szemben, a mi múltunk dicső és fennséges, főleg mielőtt behódoltunk a keresztény egyháznak. Az utolsó évezredünk a hanyatlás évezrede, ahogy egy harcias és büszke népből olyanokká váltunk, mint akik egykor a szolgáink voltak. Ezen az úton a szeretett anyaszentegyházad és európai beilleszkedésünk indította el nemzetünket.Az nem fedi a valóságot, hogy degradálom, egyszerűen túl kevés a fennmaradt, hiteles infó, és ami fennmaradt, az sem túl fényes. Csizma meg nadrág ide vagy oda.
Elfogult vagy, mert hinni akarsz valami nagy múltban, ami mindent üt és a tiéd. Ebből nyered/nyernéd/ az önbizalmad, mint ahogy a szlovákok is meg a románok is keresik a maguk fenséges és dicsőséges múltjukat...Mindig ez a cikk jut eszembe az újpogikról... http://ellenforradalmar.blogspot.com/2017/10/pogany-gyokerek.html és nagyon igaz.
A germánok is barbárok voltak.. mindenki az volt egyszer... valakik még ma is azok.
A mai németek például a rómaiakra emlékeztetnek, a bukás előtti időkből, amikor állatokkal, meg mindenki mindenkivel kefélt, korra, nemre tekintettel nélkül...miközben a barbárok a kapukon dörömböltek... a jutalom nem is fog elmaradni.