Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Mindkettő kismiska a hitleri németországhoz, vagy a még durvább népírtást végző kommunistákhoz képest. (utóbbi több embert ölt meg mint ami a bolygó lakossága volt a római korban (ha 40 éves intervallumot nézünk).

Ha nem is mind, pl. Nándorfehérvár érdemli meg a felsorolást, mert hát na, azért kis összefoglaló a legerkölcsösebb kultúrából.
http://www.amiidonk.hu/elemzes/a-keresztenyseg-bunei/
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
G

Galthran

Guest
Kissé off (meg részletkérdés), de az alterenatív őstörténetírásban elég elterjedtnek látom a "magyar" helyett a "magyari" kifejezést. Megkérdezhetm mi a probléma a népünk nevével, mást jelent, reklámfogás, újbeszél, vagy mifene?
a második világháborúban a japánokat is japáni-nak mondták. valami visszaemlékezésben olvastam róla
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Csak még ennyi off, a kultúrák hatásáról:

Dzsingisz kán volt az első ember a történelem során, aki globálisan képes volt befolyásolni a Föld éghajlatát. Mivel a hódításai következtében több mint 40 millió ember halt meg és emiatt a korábban virágzó mezőgazdaságokat erdőségek váltották fel, a – becslések szerint – így kinőtt 700 millió fa jelentősen hozzájárult a bolygó éghajlatának hűtéséhez.

:D
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ki beszél erről?Csupán csak arra akartam célozni,hogy az a nagy fene keresztényi szeretet amire előszeretettel hivatkozol így nézett ki akkoriban a minden napokban,magyarul azok a derék német nemesek szinte napi rendszerességgel fosztogatták a riválisaik területén érő keresztény lakosságot,tehát nincs erkölcsi alapja a magyar törzsszövetséget elítélő véleményednek,és ami nagyon fontos (már említettem is)a magyar törzsszövetség kalandozásait az egymással rivalizáló német nemesség tette lehetővé,mivel ők voltak akik behívták őket,hogy a riválisaik területét közös erővel pusztítsák,és bizony ezek a derék keresztény német urak biztosítottak a magyarok számára utánpótlást,információt stb,hogy saját keresztény német testvéreiket legyilkolják,kifosszák.
Itt nincs semmilyen kifordított übermens logika ezt pont a te véleményed képviseli a vérszomjas magyarokról akik betörtek a légynek sem ártó jámbor bajor,szász,sváb keresztény népek területére,holott mint fentebb írtam az igazság az,hogy keresztény álarc ellenére,ők sem voltak jobbak a magyaroknál,tehát semmilyen alapja nincsen a keresztények erkölcsi fölényéről szóló véleményednek.



Na ez egy , übermensch gőgös vélemény szerintem fuss ennek neki még egyszer.Csak egy példa erre a hatásra a kínaiak a nagy falat pontosan a sztyeppei népek ellen építették amely során új építési technológiákat fejlesztettek ki.



Nem szándékozva megbántani téged de ez a tipikus esete annak amikor ebben a konkrét kérdésben a tájékozatlanság elszántsággal párosul,Segítek
(ha már valamelyik nap te próbáltál segíteni nekem) írd be a keresőbe a mongol szót,bizony az általad oly lenézett sztyeppei népek egyike volt erre képes,nem az általad oly nagyra tartott Kína,Róma,vagy a Görögök.Nem is olyan rossz egy olyan néptől amely szerinted olyan kultúrkörhöz tartozik amely nem volt semmilyen hatással az emberi civilizációra,kultúrára.


Ki hivatkozott a keresztényi szeretetre, keresztény erkölcsi fölényre ? Talán a profilképem irritál ennyire ? Nem fogom levenni, ez nem nyugat-európa, ahol sértheti az igazhitűek érzékenységét és ezért levetetik.:D

Mikor tagadtam ezt, amit a válaszod első részében írsz ? Ez mellébeszéd.
A sztyeppén ugyanúgy harcoltak egymás ellen a lovas népek, mint európában a pogány majd keresztény népek...korábban találkoztam olyan véleményekkel, amik egy nagy sztyeppei unióról fantáziáltak, miszerint ennek az élére kellett volna állnunk és úgy neki menni a nyugatnak... ez az elképzelés blődségnek bizonyult, figyelembe véve a történelmi eseményeket, semmi alapja nem lett volna egy ilyen szövetségnek. Ja, és hol ítéltem el a magyar törzsszövetséget ? Nem csak Szent Istvánnak, hanem az ősmagyaroknak is köszönhető, hogy ma élek. De attól még a magyarok mentek nyugatra a pofonért, ami után most megy itt a picsogás, meg a gonosz germánkeresztényezés... ez nagyon gáz..:) https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarország_háborúinak_listája#Az_Árpád-ház_háborúi

Ja a másik nagy humbuk a narratívádban: ezúttal ez a keresztény vs pogány dolog: Bulcsú, Gyula és Tormás is megkeresztelkedett Bizáncban.. Már 50 évvel Géza meg Vajk előtt. A mocskok, elárulták az ősvallást... A bizánci császár /kinek a kereszténység előtti történelmünk nagy részének ismeretét köszönhetjük/ "kedves fiának" nevezte Bulcsút. :D

Milyen elegánsan figyelmen kívül hagytad a Hóman-Szekfű féle részletet... nem a te álláspontodat támasztja alá.. ezért inkább hagyjuk... ugye ? :D
Épp az áll benne, hogy a magyarok támadtak a bajorokra, azok meg ezért honvédő háborúra kényszerültek... remélem azért nem vagyok germán bérenc, mert az igazság oldalán állok. :D


"tehát semmilyen alapja nincsen a keresztények erkölcsi fölényéről szóló véleményednek."

Na erre kérek valami forrást, hol írtam ilyet.?
Én csak olyanra emlékszem ami a szkíták magasabb rendű erkölcsi fölényéről szól, mindenki alattuk volt ebben a tekintetben - állítólag.

"csak egy példa erre a hatásra a kínaiak a nagy falat pontosan a sztyeppei népek ellen építették amely során új építési technológiákat fejlesztettek ki."

:)
Ez jó.... ez igaz ebből a megvilágításból. Más népeket alkotásra "ösztönöztek" a nomádok. Ez biztos, hogy így volt. Én arra asszociáltam elsősorban, hogy ha lett volna bármilyen nomád építészeti kultúra, akármi, ami hatással van a többi nép építészeti stílusára... úgy mint, ahogy a görög-római építészeti stílus hatással van még 2000 év után is a mai építészetre... pl: Magyar Nemzeti Múzeum, Esztergomi Bazilika, Brunszvik-kastély stb..

http://gepeskonyv.btk.elte.hu/adatok/Tortenelem/24Sz%E1nt%F3/WEB/azsia.html
A nomádokról is sok érdekesség van a cikkben..ami megerősíti, hogy a nomádok nagyon a periféria volt...igencsak a földműves, letelepedett népek vívmányaira támaszkodtak a nomád vezetők a birodalmaik megszervezéséhez.

Valóban volt egy rövid időszak, amikor a mongol birodalom csak nem az egész selyemutat ellenőrzése alá vonta, hogy mennyire biztosította ez a zavartalan kereskedelmet, tudatában annak, hogy nagyon hamar több önálló államra vált szét, azt nem tudjuk... de aláírom, egyideig, a nomád mongoloknak sikerült ez a páratlan teljesítmény.;)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ha nem is mind, pl. Nándorfehérvár érdemli meg a felsorolást, mert hát na, azért kis összefoglaló a legerkölcsösebb kultúrából.
http://www.amiidonk.hu/elemzes/a-keresztenyseg-bunei/

"Miindőnk: az európai baloldal hírportálja"

A nap, amikor a szittyahívő egy platformra kerül a kommunista, szélsőbalos anarchista, föderalista európát létrehozni kívánó európai ballal. :DEz most meglepett..nem gondoltam volna, hogy momentum/ dk szavazó vagy. o_O

Sajnos semmit nem tudok igaznak elfogadni, egy szemmel láthatóan szélsőbalos-anarchista és kereszténygyűlölő honlapról.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 314
55 671
113
Ki hivatkozott a keresztényi szeretetre, keresztény erkölcsi fölényre ? Talán a profilképem irritál ennyire ? Nem fogom levenni, ez nem nyugat-európa, ahol sértheti az igazhitűek érzékenységét és ezért levetetik.:D

Mikor tagadtam ezt, amit a válaszod első részében írsz ? Ez mellébeszéd.
A sztyeppén ugyanúgy harcoltak egymás ellen a lovas népek, mint európában a pogány majd keresztény népek...korábban találkoztam olyan véleményekkel, amik egy nagy sztyeppei unióról fantáziáltak, miszerint ennek az élére kellett volna állnunk és úgy neki menni a nyugatnak... ez az elképzelés blődségnek bizonyult, figyelembe véve a történelmi eseményeket, semmi alapja nem lett volna egy ilyen szövetségnek. Ja, és hol ítéltem el a magyar törzsszövetséget ? Nem csak Szent Istvánnak, hanem az ősmagyaroknak is köszönhető, hogy ma élek. De attól még a magyarok mentek nyugatra a pofonért, ami után most megy itt a picsogás, meg a gonosz germánkeresztényezés... ez nagyon gáz..:) https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarország_háborúinak_listája#Az_Árpád-ház_háborúi

Ja a másik nagy humbuk a narratívádban: ezúttal ez a keresztény vs pogány dolog: Bulcsú, Gyula és Tormás is megkeresztelkedett Bizáncban.. Már 50 évvel Géza meg Vajk előtt. A mocskok, elárulták az ősvallást... A bizánci császár /kinek a kereszténység előtti történelmünk nagy részének ismeretét köszönhetjük/ "kedves fiának" nevezte Bulcsút. :D

Milyen elegánsan figyelmen kívül hagytad a Hóman-Szekfű féle részletet... nem a te álláspontodat támasztja alá.. ezért inkább hagyjuk... ugye ? :D
Épp az áll benne, hogy a magyarok támadtak a bajorokra, azok meg ezért honvédő háborúra kényszerültek... remélem azért nem vagyok germán bérenc, mert az igazság oldalán állok. :D


"tehát semmilyen alapja nincsen a keresztények erkölcsi fölényéről szóló véleményednek."

Na erre kérek valami forrást, hol írtam ilyet.?
Én csak olyanra emlékszem ami a szkíták magasabb rendű erkölcsi fölényéről szól, mindenki alattuk volt ebben a tekintetben - állítólag.

"csak egy példa erre a hatásra a kínaiak a nagy falat pontosan a sztyeppei népek ellen építették amely során új építési technológiákat fejlesztettek ki."

:)
Ez jó.... ez igaz ebből a megvilágításból. Más népeket alkotásra "ösztönöztek" a nomádok. Ez biztos, hogy így volt. Én arra asszociáltam elsősorban, hogy ha lett volna bármilyen nomád építészeti kultúra, akármi, ami hatással van a többi nép építészeti stílusára... úgy mint, ahogy a görög-római építészeti stílus hatással van még 2000 év után is a mai építészetre... pl: Magyar Nemzeti Múzeum, Esztergomi Bazilika, Brunszvik-kastély stb..

http://gepeskonyv.btk.elte.hu/adatok/Tortenelem/24Sz%E1nt%F3/WEB/azsia.html
A nomádokról is sok érdekesség van a cikkben..ami megerősíti, hogy a nomádok nagyon a periféria volt...igencsak a földműves, letelepedett népek vívmányaira támaszkodtak a nomád vezetők a birodalmaik megszervezéséhez.

Valóban volt egy rövid időszak, amikor a mongol birodalom csak nem az egész selyemutat ellenőrzése alá vonta, hogy mennyire biztosította ez a zavartalan kereskedelmet, tudatában annak, hogy nagyon hamar több önálló államra vált szét, azt nem tudjuk... de aláírom, egyideig, a nomád mongoloknak sikerült ez a páratlan teljesítmény.;)



Ne zavarjanak a 8000 éves leletek, amik szerint már akkor itt voltunk.....
Nem hont foglaltunk, hanem az amit honfoglalásnak hívatnak velunk, az az egyik korútunk utáni hazatérés volt.
Mindig itt éltunk, Kánaán ezen részén, egy részunk rendszeresen szaladt 1 kört a sártekén, ha a nyomdagépes csapat túltolta a drótszamarat, miután nyugat felé indultunk el, kis logikával értheto, hogy a sztyeppéken keresztül jöttunk vissza.
Pont.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
"Miindőnk: az európai baloldal hírportálja"

A nap, amikor a szittyahívő egy platformra kerül a kommunista, szélsőbalos anarchista, föderalista európát létrehozni kívánó európai ballal. :DEz most meglepett..nem gondoltam volna, hogy momentum/ dk szavazó vagy. o_O

Sajnos semmit nem tudok igaznak elfogadni, egy szemmel láthatóan szélsőbalos-anarchista és kereszténygyűlölő honlapról.

Utólag néztem csak, melyik portál, ez a hibám, de szívesen levadászom akkor nem baloldali hírportálokról a kereszt szelíd igájába hajtás egyes forrásait. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Itt? A rómaiak említettek minket amikor fél ország az övéké volt?

Részben azért igen. A jászokat említik, ők meg a mieink. :) Az őslakosság nyelve pedig mindig kérdéses volt errefelé, hogy ugyan mi is lehetett? :) A hunok erősen hozzánk kötődnek, rajtuk keresztül is említhetődünk, hisz esélyesen csak a korábbi generációnk. Azért nem annyira fekete-fehér. Még mindig Hungáriában lakó hungarusok vagyunk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Részben azért igen. A jászokat említik, ők meg a mieink. :) Az őslakosság nyelve pedig mindig kérdéses volt errefelé, hogy ugyan mi is lehetett? :) A hunok erősen hozzánk kötődnek, rajtuk keresztül is említhetődünk, hisz esélyesen csak a korábbi generációnk. Azért nem annyira fekete-fehér. Még mindig Hungáriában lakó hungarusok vagyunk. :)
A szarmata/alánok egy keletiráni nyelvet beszélő nép voltak, semmi közünk hozzájuk. Az őslakosság nyelve nem kérdéses, mert kelta és illír volt. A hunokhoz jelen tudásunk szerint igen kevés közünk van és az is csak Nyugat-Szibériában, ahol a későszargatkai kultúra keretei között élő ősmagyarok a régészet tanúsága szerint a hunok közvetlen szomszédai lettek, miután az utóbbiak kiirtották őket az életterük Irtisz folyó menti keleti harmadából és fenyegetésükkel, portyáikkal letelepedett életmódról fokozatosan türk stílusú lovasnomáddá átalakulásra kényszerítették őket. Bár a magyar nyelv türk jövevényszavainak igen jelentős hánya a hunok leszármazottainak feltételezett nyugati-ótörök nyelvéből származik, de szubsztrátumhiány miatt ezek csak jövevényszavak voltak feltehetően már az európai erdőssztyeppén élő magyarok között, etnikai keveredés nélkül. A lovasnomáddá átlényegülés miatt részben elveszthettük az ugor-iráni szókincsük letelepedett életmódhoz kapcsolódó részét, amit új technológiák megismerése által a türk szomszédaink nyelvéből kölcsönzött szavakkal honosítottunk újra.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
A szarmata/alánok egy keletiráni nyelvet beszélő nép voltak, semmi közünk hozzájuk. Az őslakosság nyelve nem kérdéses, mert kelta és illír volt. A hunokhoz jelen tudásunk szerint igen kevés közünk van és az is csak Nyugat-Szibériában, ahol a későszargatkai kultúra keretei között élő ősmagyarok a régészet tanúsága szerint a hunok közvetlen szomszédai lettek, miután az utóbbiak kiirtották őket az életterük Irtisz folyó menti keleti harmadából és fenyegetésükkel, portyáikkal letelepedett életmódról fokozatosan türk stílusú lovasnomáddá átalakulásra kényszerítették őket. Bár a magyar nyelv türk jövevényszavainak igen jelentős hánya a hunok leszármazottainak feltételezett nyugati-ótörök nyelvéből származik, de szubsztrátumhiány miatt ezek csak jövevényszavak voltak feltehetően már az európai erdőssztyeppén élő magyarok között, etnikai keveredés nélkül. A lovasnomáddá átlényegülés miatt részben elveszthettük az ugor-iráni szókincsük letelepedett életmódhoz kapcsolódó részét, amit új technológiák megismerése által a türk szomszédaink nyelvéből kölcsönzött szavakkal honosítottunk újra.

Mondáink beszélnek több körben is az alánokkal való házasságokról, ne mondd már, hogy ismeretlenül léteztünk egymás számára a világban. :) A jászok perdig itt voltak már ie 50-ben a medencében, és aztán még több hullámban érkeztek. Voltak jász csoportok amikor megjöttünk, voltak akik velünk jöttek, voltak akik később jöttek és olyan szépen simultak bele a magyarságba, hogy ihajj. :) Szerinted Lehel kiknek a vezetője volt?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Te is elfogult vagy a történelemmel, nem kevésbé mint akármelyikünk és te is képes kell legyél mégis pártatlanul belátni dolgokat, ahogy mi is megtesszük ha korrigálnunk kell magunkat.

Amikor eleink megérkeztek ide, akkor Cluny nem elsősorban a katonai beütések és hatások miatt kezdte megszervezni izomból az egyház megújulását. Nekik a legborzalmasabb az azzal történő szembesülés volt, hogy egész az Enns-ig kapásból visszatért a kirabol, bosszúszomjas civilizáció, akiknek a tüzét szították a rokonok akik addig szenvedtek azért bőséggel a nyugati békétől bőven. De méginkább azért, mert terjedni kezdett amit te gunyorosan csak amagyarok által terjesztett demokráciának hívsz. Nem csak a medencében, hiszen itt eleve sokan erre emlékeztek az őseik történeteiből és mondáiból, illetve maguk is azt élték, hanem ment, terjedt nyugat felé és a parasztnak megtetszett, hogy nem kell a templomban elbasznia az egyébkénti megbélyegzettség mellett az idejét, nem kell kiszolgálnia a papságot, nem kell közvetítőhöz fordulnia ha istenhez akar szólni, nem kell az egyház bolsevik besúgó rendszere által üzemeltetett titkosszolgálat által a megtévedt bárányok becsületes lovagok általi legázolását, büntetését végignéznie, elszenvednie, nem kell etetnie ezeket a parazitákat akik aztán a maguk fennsőbbségével büntetést és rendszeres gondolatellenőrzést tartottak felette. Nem kell pokolban rohadnia, nem kell bötönben sínylődnie, ha nem szolgáltatta be a munkája gyümölcsét. Nem kell meghajolnia egyetlen másik Hans előtt sem, ha az fegyverrel tört rá, a lefegyverzett Hansra.

Bizony erővel terjedt a szemlélet, az életmód vágya, a hit tiszta egyszerűsége, az egymás megbecsülése nyugatra és erre reagált Cluny, hogy a jobbágyok ne legyenek ismét szabad emberek egy közösségben. Hol volt a nyugat ilyentén módon évszázadokig a vérszerződés alkotmányos erejű közösségi céljaitól? Ettől lettünk megfosztva a kereszténység által, azthiszem ebben megfogalmazható leginkább és ezért kellett annyit harcolni magunkért velük szemben is. A fosztogatásuk visszatérítése mellett.

Bocs, asszem rossz hozzászóláshoz írtam a választ, de azthiszem nem téved el a dolog.

Ez ugyanaz a tudatlanság, mint amikor ókori görög településeket linkeltél be szkítának beállítva. :confused:

Tudod miről szóltak a Cluny reformok ?? Láthatóan nem...Én sem..
Most néztem utána, a te ösztökélésedre.

Ami a legfontosabb, hogy a 10. és 11. században a katolikus egyházat, elsősorban a szerzetességet megújító reformok sorozata. A szerzetesek életét szabályozta a kolostorokban, az elvilágiasodás megállítása volt a célja az egyházban, a jobbágyokhoz nem sok köze volt.

Három-négy anyag ezzel kapcsolatban:
https://tudasbazis.sulinet.hu/hu/ta...oru-okai-es-tortenete/az-invesztitura-haboruk
https://tudasbazis.sulinet.hu/hu/ta...s-tortenete/az-invesztitura-haboruk-tortenete

http://novella-vers.hupont.hu/35/33-a-papa-mint-isten-foldi
http://lexikon.katolikus.hu/C/clunyi reform.html

"Bizony erővel terjedt a szemlélet, az életmód vágya, a hit tiszta egyszerűsége, az egymás megbecsülése nyugatra és erre reagált Cluny"

0tt van a cikkekben hogy mire reagált Cluny.

A vérszerződés nem volt rossz dolog, de én az Aranybullát /mely a vérszerződés elemeiből is emelhetett át, pl ellenállási záradék/ fontosabb eseménynek tartom.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ne zavarjanak a 8000 éves leletek, amik szerint már akkor itt voltunk.....
Nem hont foglaltunk, hanem az amit honfoglalásnak hívatnak velunk, az az egyik korútunk utáni hazatérés volt.
Mindig itt éltunk, Kánaán ezen részén, egy részunk rendszeresen szaladt 1 kört a sártekén, ha a nyomdagépes csapat túltolta a drótszamarat, miután nyugat felé indultunk el, kis logikával értheto, hogy a sztyeppéken keresztül jöttunk vissza.
Pont.

For-rást ak-a-rok ! Lin-ket-a-ka-rok ! :D
Különben nem hiszem el. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Elszakadt a cérna a dél-afrikai farmereknél egy fehér srác kegyetlen megkínzása és kivégzése után
"A – fekete-kommunista gyökerű – kormány álláspontja szerint viszont Afrika a feketéké, és fehéreknek nem lenne joguk ott élni, lényegében lopták a földet, így az alkotmányba foglalták, hogy az állam ingyen és bérmentve elkobozhat földeket a fehér bőrszínű farmerektől. Ezzel az indoklással annyi történelmi probléma van, hogy az országban jelenleg élő feketék (bantuk) ősei konkrétan a fehér telepesek után érkeztek, ráadásul ők voltak azok, akik a békés helyi törzseket tatárjárásként kiirtva elfoglalták mai helyüket Dél-Afrikában. A helyi őslakosokkal olyan távoli rokonságban sem állnak, mint mondjuk mi az tádzsikokkal."
https://888.hu/feher-ferfi/elszakad...gyetlen-megkinzasa-es-kivegzese-utan-4276777/
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 138
2 491
113
Elszakadt a cérna a dél-afrikai farmereknél egy fehér srác kegyetlen megkínzása és kivégzése után
"A – fekete-kommunista gyökerű – kormány álláspontja szerint viszont Afrika a feketéké, és fehéreknek nem lenne joguk ott élni, lényegében lopták a földet, így az alkotmányba foglalták, hogy az állam ingyen és bérmentve elkobozhat földeket a fehér bőrszínű farmerektől. Ezzel az indoklással annyi történelmi probléma van, hogy az országban jelenleg élő feketék (bantuk) ősei konkrétan a fehér telepesek után érkeztek, ráadásul ők voltak azok, akik a békés helyi törzseket tatárjárásként kiirtva elfoglalták mai helyüket Dél-Afrikában. A helyi őslakosokkal olyan távoli rokonságban sem állnak, mint mondjuk mi az tádzsikokkal."
https://888.hu/feher-ferfi/elszakad...gyetlen-megkinzasa-es-kivegzese-utan-4276777/
Csak most? A kissrác eleven megfőzese nem volt elég?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Elszakadt a cérna a dél-afrikai farmereknél egy fehér srác kegyetlen megkínzása és kivégzése után "A – fekete-kommunista gyökerű – kormány álláspontja szerint viszont Afrika a feketéké, és fehéreknek nem lenne joguk ott élni, lényegében lopták a földet, így az alkotmányba foglalták, hogy az állam ingyen és bérmentve elkobozhat földeket a fehér bőrszínű farmerektől. Ezzel az indoklással annyi történelmi probléma van, hogy az országban jelenleg élő feketék (bantuk) ősei konkrétan a fehér telepesek után érkeztek, ráadásul ők voltak azok, akik a békés helyi törzseket tatárjárásként kiirtva elfoglalták mai helyüket Dél-Afrikában. A helyi őslakosokkal olyan távoli rokonságban sem állnak, mint mondjuk mi az tádzsikokkal." https://888.hu/feher-ferfi/elszakad...gyetlen-megkinzasa-es-kivegzese-utan-4276777/


Elszakadt a kötél ! ! !

Ide jutottak a türelemmel ! ! !


A Nobel-Béke-díjas Nelson Mandela történelmi örökösei.

Nelson Mandela, akinek a feleségét elítélték Vudu szertartásokon elkövetett gyilkosságokért.

Kezdem a Nobel-díjakat átértékelni. Az öreg forog a sírjában.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Elszakadt a kötél ! ! !

Ide jutottak a türelemmel ! ! !


A Nobel-Béke-díjas Nelson Mandela történelmi örökösei.

Nelson Mandela, akinek a feleségét elítélték Vudu szertartásokon elkövetett gyilkosságokért.

Kezdem a Nobel-díjakat átértékelni. Az öreg forog a sírjában.
Gondolj bele, Obamának is adtak béka Nobel díjat. Szerintem ott elérték a szellemi pöcegödör alját.