Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Hát nálunk a 14 éves 6.-os bodzaügyi szakértők rendszeresen tolták mergával.
Nekem egy közülük való, (ritka élmény volt egy valóban értelmes és széleslátókörű) vállakozó mesélte el, hogy futószalagon kapják meg Salgótarjánban olyanok, akik a nevüket nem tudják leírni. Mondjuk ez egy jó tíz éve volt, de nem gondolnám, hogy bármi változott.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Az átlagos fizikai erőnk csökkent, az intelligenciánk pedig nőtt.
Ez nem teljesen igaz,sehogy sem.Az átlag parszt a középkorban sokat éhezett,már gyerekkorában is,ezért valójában gyengébb volt mint a mai átlag.Ugyanakkor főleg a jobb módú tanyasi parszt intelligenciája jobb volt,mint a mai biopdroidé.Az iskolázottság lett jobb,de az nem ugyan az,mint az intelligencia.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Alapvetően és nagy vonalakban azt gondolom, hogy az a szülő, aki amúgy is foglalkozik a gyerekkel, követi napi szinten a tanulmányait, esetleg még oda is ül a tanulásnál egyébként is; az könnyebben vészelte át az online oktatást. Nyilván nem ez a legjobb, legtökéletesebb módja a dolognak, de megvalósítható volt; még ha sok esetben nehézségek árán.

Sajnos valóban nincs nevelési segédlet. Ennek nyilván több oka van. Én szívesen adok bárkinek, ha van rá igény és elfogadja a tanácsot; de legtöbb esettben mindenki is ért az oktatáshoz és gyerekneveléshez, még ha igazából csak a rossz stratégiát és megoldási módokat adja át -még akár a legjobb szándék ellenére is. Hiába, az ember a maga kis spiráljából, amiben benne van, maga egójából (nem negatív értve a szót) nagyon nehezen és hosszú úton tud kijutni és változni/változtatni.

Szóval olyat se nagyon látok, sőt, szerintem semennyire nem látok, hogy a szülő odamenne a tanárhoz és nevelési segítséget, tanácsot kérne és azt meg is fogadná, csinálná.


Nálunk, bár nem iskolai keretek között, de egy őszi és tavaszi hosszabb-rövidebb leállást kivéve szinte végig volt edzés; amikor meg nem volt, szinte minden nap tornáztunk, gyakoroltunk itthon, vagy bicóztunk együtt, vagy ment a haverjával. De nyilván, nem versenysportban gondolkodunk és nem oklevelekért, vagy elismerésért csináljuk. Szóval, aki akart, az talált elfoglaltságot és mozgási lehetőséget.


Igazad van, de annyiban árnyalnám, hogy szerintem van, amit kell. Bizonyos határokon belül. Mert meg kell tanulni olyat, hogy kötelesség, meg kitartás; meg ilyen avitt lózungok. De ahogy a hozzászólásodban írtad, ebben is az arany középút a fontos; meg hogy ne teljesen a gyerek akaratával szembe menjünk, hanem terelgessük, ösztökéljük.



Mivel alapvető nézetkülönbségek vannak itt többünk között, szerintem nem nagyon van értelme folytatni ezt, mivel a nézetek, érvek, akinek volt elhangzottak. Én annyival zárnám a magam részéről ezt az egészet, hogy jelentős javulás véleményem szerint akkor lesz ha a tanárok ismét fegyelmezhetik a gyereket anélkül, hogy folyamatos feljelentésektől, szülői fenyegetésektől és a munkájuk elvesztésétől kellene tartaniuk, ami pedig a szülőket illeti, és az otthoni nevelést ott akkor látok esélyt a javulásra ha a szülők egyike, vagy mindegyike több időt tölt a gyerekkel. Ez utóbbi kevés nyilvánvaló kivételtől eltekintve akkor lehet megoldott, ha visszaállunk a "férj keres, anya otthon van" modellre, amire semmi esélyt nem látok, vagy ha tovább csökken a heti munkaórák száma. Ezeken kívül persze jótékony hatást gyakorolna úgy az egész társadalomra ha az általános közgondolkodás (kb úgy mindennel kapcsolatban) venne egy erősen konzervatív irányt és visszafordulnánk a lejtőn, mert szerintem most éppen azon vagyunk. Drogos bűnözők, elítélt sztárok, züllött értékrend nélküli celebek imádata, trash realityk kurvákkal,, deviánsokkal, ezek népszerűsítése, és minden józanul gondolkodó ember kiközösítése: ez zajlik ma, és ez a közeg valóban a digitalizáción keresztül jut el a gyerekekhez, ebben nőnek fel. De ez nem a digitalizáció hibája, hanem a társadalomé. A tablet csak egy eszköz, lehetne azon wikipédiát is olvasni...

150 évvel ezelőtt is voltak gyerekek aki inkább kint játszottak, és voltak akik inkább bent maradtak és olvastak. A fizikai mozgás úgy általában kismértékben tényleg csökkent, de ez nagyon minimális, és egyáltalán nem negatív. Hiszen ez a felnőtteket is érinti, a legtöbb mai férfi és nő, szintén fizikailag valamivel gyengébb mint pár száz évvel ezelőtt, de ez miért lenne baj? Az átlagos fizikai erőnk csökkent, az intelligenciánk pedig nőtt. Változik a környezetünk, és mi vele együtt változunk. A többségünk szellemi munkát végez, akik pedig nem, az ő munkájuk is egyszerűbbé és könnyebbé válik lassan, itt rengeteg példát lehetne írni különböző iparágakból.

..."férj keres, anya otthon van" ... Ezen szerintem sokat segítene a nőknek a 4-6 órás munkaidő. Társadalmi szinten pedig ha a "Nem elég, még, még, még..." non-stop reklámok sugallta életmód helyett látnék a normális életre való alternatíva "reklámját" is a folyamatos, 10+ milliós autó-reklámok, és motivációs társaik mellett.

Ezeket "megb@sznám" egy 5%-os "Harmonikus életmód program" adóval a szponzorálásnak álcázott -valójában szinte mindig megvesztegetés-- üzemmódjukkal együtt.

Egyetem főiskola esetén lehetővé tenném, hogy egy ismétlő-vizsga --vagy hasonló-- segítségével szinte korlátlan ideig halaszthassák, majd folytathassák a tanulmányokat, ezzel támogatva az ideális korban történő gyerek-vállalást.

Úgy ahogy a keresők csinálják az átnevelést a vegyes párok hangsúlyozásával, adó-kedvezményt adnék a családot mutató reklámoknak.
Az akarom/nem-akarom valos reklám-nevelő/idomító hatást a rajtuk beszedett adóból ellensúlyozni kellene!!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Ez nem teljesen igaz,sehogy sem.Az átlag parszt a középkorban sokat éhezett,már gyerekkorában is,ezért valójában gyengébb volt mint a mai átlag.Ugyanakkor főleg a jobb módú tanyasi parszt intelligenciája jobb volt,mint a mai biopdroidé.Az iskolázottság lett jobb,de az nem ugyan az,mint az intelligencia.

Kb. mint a mai észak-koreai lakos és dél-koreai. De biztos, hogy az előbbi szívósabb...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 081
113
"

Elméleti vizsgára vinni kell: érvényes személyazonosító igazolványt vagy útlevelet, lakcímkártyát, és egy eredeti iskola bizonyítványt (ami, min. 8. általános, de más magasabb végzettség is megfelel"

Rosszul emlékeztem....
Egy idoben tuti nem kellett a 8 altalanos... Nem tudom mar mikor jottek vissza a ciganyaink Kanadabol de utana egy ideig mindenfele "kanadai" jogositvanyokkal szaladgaltak kb 15 eve? Aztan utana lett rendes magyar jogsi is kb 13? eve nekik, pedig tobbuknek nincs meg a 8, de meg a 6 se mert volt amelyik negyedikben lebukott hozzank kb 3- ik alkalommal, es akkor is ritkan lattuk, de meg az osztalyba se engedtek be amikor betevedt a suliba, a folyoson uldogelt. Aztan en tobbet nem lattam magasabb osztalyban sem, de vezetni vezet es jogsi is van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Na, egy konteós cucc, bocs.


Tény, hogy ezen a honlapon (deagel.com) úgy tűnik egy igen fura előrejelzés jelent meg még 2017-ben, amely 2025-re az USA népességének 70%-os csökkenését jósolta és több nyugat-európai országnál is hasonló drámai számokat.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Na, ezt a hírt csak igazi ínyenceknek ajánlom. :D
Ezt figyeld!
Egyenlőségi bélyegek különböző árral! Minél fehérebb, annál drágább! :D
(ps.: Valaki azért majd szóljon nekik, mert számomra ennek az egyedüli logikai értelmezése az az, hogy a fehér értékesebb, mint a csokiszín! :) Szerintem ebbe a nem-kellően végiggondolt kampányba a spanyol posta vezérkara belebufencezik! Állati jót fogok röhögni!) :D
---
"A sorozatba tartozó bélyegek szín alapján érnek többet, illetve kevesebbet. Magyarán minél fehérebb egy bélyeg, annál drágábban lehet megvenni, és minél sötétebb, annál olcsóbban."
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 568
18 421
113
Na, ezt a hírt csak igazi ínyenceknek ajánlom. :D
Ezt figyeld!
Egyenlőségi bélyegek különböző árral! Minél fehérebb, annál drágább! :D
(ps.: Valaki azért majd szóljon nekik, mert számomra ennek az egyedüli logikai értelmezése az az, hogy a fehér értékesebb, mint a csokiszín! :) Szerintem ebbe a nem-kellően végiggondolt kampányba a spanyol posta vezérkara belebufencezik! Állati jót fogok röhögni!) :D
---
"A sorozatba tartozó bélyegek szín alapján érnek többet, illetve kevesebbet. Magyarán minél fehérebb egy bélyeg, annál drágábban lehet megvenni, és minél sötétebb, annál olcsóbban."
Mondjuk ezt lehet visszafelé is értelmezni. Minél fehérebb annál értékesebb, és minél feketébb annál értéktelenebb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Na, ezt a hírt csak igazi ínyenceknek ajánlom. :D
Ezt figyeld!
Egyenlőségi bélyegek különböző árral! Minél fehérebb, annál drágább! :D
(ps.: Valaki azért majd szóljon nekik, mert számomra ennek az egyedüli logikai értelmezése az az, hogy a fehér értékesebb, mint a csokiszín! :) Szerintem ebbe a nem-kellően végiggondolt kampányba a spanyol posta vezérkara belebufencezik! Állati jót fogok röhögni!) :D
---
"A sorozatba tartozó bélyegek szín alapján érnek többet, illetve kevesebbet. Magyarán minél fehérebb egy bélyeg, annál drágábban lehet megvenni, és minél sötétebb, annál olcsóbban."
Szóval egy fehér több mint kétszer annyit ér, mint egy fekete.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Lehet, inkább a humorba való, de úgy tűnik egyesek nagyon rákattantak a maszkra.

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 129
15 746
113
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Nem tudom volt-e már ez a telexes videó:


Jól meg van csinálva, az első felével még egyet is lehet érteni, aztán szépen átcsap abba, hogy persze a valódi veszély a jobboldal, amely literally Hitler.
 
  • Szomorú
Reactions: tarzaan

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 886
113
Elég undorító is. Hogy ne kelljen sofőr, de a jövőben a leváltott sofőrök sorsa ugyanaz lesz, mint minden ilyen robotizált esetben. Utca. Majd meghallgathatják ők is, hogy milyen szuper a modern társadalom, csak sajnos magas a munkanélküliség. Mindezt azért, mert a végtelencsilliárdosok az ő fizujukat is akarják, mindent akarnak. Csak maguknak. Bocs az offért, csak engem taszít ez az egész baromság amit csinálunk meg amit mellétesznek magyarázni mindig, ugyanazon kör részei. :mad:

Ne haragudj, de ez a jovo. En 10+ eve irtam egy cikket (idekinn, angolul) arrol, hogy a jovoben megszunnek a regi klasszikus osztalyok es minden, amit automatizalni lehet, annak annyi. 100+ munkakort szamoltam mar akkor ossze, ami halalra volt itelve - koztuk a sofort az elsok kozott.
Ami marad az az investo class (csucs), a technology class (egy szeles reteg, aki mukodteti a rendszert - en remelem ,megmaradok a tetejen, ahol vagyok es a gyerekeim is itt indulnak, hacsak nem sikerul az investor classba bekerulnom), aztan semmi mas, mint a service class, akik vezetik a taxit, intezik a laundryt, takaritjak a lakast stb. Kozte par niche class, restareuatur, kepzomuveszek, tanarok stb. Undorito, igen, de ez jon ideat. Minden komolyabb production Azsiaban lesz. Megszunik a regi class warfare, minden ilyen toke- ill hasznossag-alapon megy majd.
Kis kulonbseggel ma is ezt gondolom.

Szerintem nyugodtan haragudhat, mert ez azért elég disztópikus jövőt fest.
Én 20+ éve olvastam cyberpunk regényekben ilyeneket, hogy lesznek a nagytőkések/tulajdonosok (nálad befektetők), a rendszert működtető szolgák (szakemberek), meg a büdös buta bunkók (a csőcselék). Ez utóbbiak csendes kiírtása az első kettő érdeke, hiszen a hatalmukra veszélyt jelenthetnek mikor hőbörögnek, meg amúgy is csak elhasználják a Föld szűkös erőforrásait, miattuk hal ki a panda is.

Pogányhoz hasonlóan én sem vagyok elégedett ezzel a jövőképpel, elborzaszt amit a kínai és az amerikai út előrevetít. Veled ellentétben én nem látom a gyerekem jövőbeli szabadságának még az esélyét sem. Lehet, hogy jobb lesz neki, mint a többségnek, de abszolút mértékben hiperkontrol alatt lesz, egy undorító világot építünk neki.