Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Engem leginkább az érdekel, hogY miért csináljuk. Filmek százait csináltuk már szerintem arról, mekkora fostalicska lesz egy ilyen világ, ahol egy rakás senkiházi vágyait még durvábban kiszolgálja egy kis rész szánalmas kis előnyökért, míg a többi rabszolga a totális szinten, jószerével a szabadulás lehetősége nélkül. Szeret az emberiség rabszolga lenni, illúziókban hinni, meghunyászkodni, vagy csak ennyire gyáva? Csak azért érdekel ez, mert érthetetlen a számomra, ahogy saját magukat kötik gúzsba a fejlődés jelszavával, pedig nem ők fejlődnek hanem a tárgyaik. Lehet az egy atomerőmű, vagy egy hadihajó, bármilyen komplex, előrébb helyezik mint az emberi lényt, pedig csak tárgy. Egy kamerának több jogot adnak adott esetben mint egy emberi lények, pedig csak egy tárgy. És jól meghivatkozzák, hogy az emberekért. Lesújtó.

Szerintem nyugodtan haragudhat, mert ez azért elég disztópikus jövőt fest.
Én 20+ éve olvastam cyberpunk regényekben ilyeneket, hogy lesznek a nagytőkések/tulajdonosok (nálad befektetők), a rendszert működtető szolgák (szakemberek), meg a büdös buta bunkók (a csőcselék). Ez utóbbiak csendes kiírtása az első kettő érdeke, hiszen a hatalmukra veszélyt jelenthetnek mikor hőbörögnek, meg amúgy is csak elhasználják a Föld szűkös erőforrásait, miattuk hal ki a panda is.

Pogányhoz hasonlóan én sem vagyok elégedett ezzel a jövőképpel, elborzaszt amit a kínai és az amerikai út előrevetít. Veled ellentétben én nem látom a gyerekem jövőbeli szabadságának még az esélyét sem. Lehet, hogy jobb lesz neki, mint a többségnek, de abszolút mértékben hiperkontrol alatt lesz, egy undorító világot építünk neki.
Beszélgetőbe vittem, de itt jobb helyen van, igazad van.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér
T

Törölt tag 008

Guest
Elég undorító is. Hogy ne kelljen sofőr, de a jövőben a leváltott sofőrök sorsa ugyanaz lesz, mint minden ilyen robotizált esetben. Utca. Majd meghallgathatják ők is, hogy milyen szuper a modern társadalom, csak sajnos magas a munkanélküliség. Mindezt azért, mert a végtelencsilliárdosok az ő fizujukat is akarják, mindent akarnak. Csak maguknak. Bocs az offért, csak engem taszít ez az egész baromság amit csinálunk meg amit mellétesznek magyarázni mindig, ugyanazon kör részei. :mad:
Ez azért még odébb van, egyelőre még felügyelni kellenek majd. Kb mint a mozdonyoknál ami simán mehetne automatán de ott egy ember.
Én mondjuk annyira nem fogom sajnálni őket. Legalább nem lesz aki a 3-as úton újságot olvasva szembe jön velem meg úgy előz, hogy nekem majdnem 0-ra fékezve az árok szélére kell húzódnom, mert őkelme 1x1-en végigelőzi a kocsisort és frontálisan majdnem keresztül ment rajtam.
Tudom, néhány elemes minta, de nem is veztek sokat.
,megmaradok a tetejen, ahol vagyok es a gyerekeim is itt indulnak
Azért a vertikális szocializáció benne vanm a levesben. Gazdagok gyerekéből sokszor lesz senki. Oda kell figyelni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Ez azért még odébb van, egyelőre még felügyelni kellenek majd. Kb mint a mozdonyoknál ami simán mehetne automatán de ott egy ember.
Én mondjuk annyira nem fogom sajnálni őket. Legalább nem lesz aki a 3-as úton újságot olvasva szembe jön velem meg úgy előz, hogy nekem majdnem 0-ra fékezve az árok szélére kell húzódnom, mert őkelme 1x1-en végigelőzi a kocsisort és frontálisan majdnem keresztül ment rajtam.
Tudom, néhány elemes minta, de nem is veztek sokat.

Azért a vertikális szocializáció benne vanm a levesben. Gazdagok gyerekéből sokszor lesz senki. Oda kell figyelni.
A folyamat amivel baj van. A retek szöveg, hogy az életünk megkönnyítésére váltjuk ki robotokkal az embereket. Már példálóztam a hamburgi kikötővel. Az összes embert kiváltották robottal. Ezzel úgy megkönnyítették a melósok életét, hogy sokan ötven évesen harminc év termináltraktorozás után kezdhették kitalálni, hogy mit is tegyenek.

Ez, ha az emberekről szólna, azt kellene jelentse, hogy akinek a melóját már kiváltották robottal, (hiszen ez a közjót szolgálja, blablabla :mad: ) annak és az utódainak már a robot termeli a megélhetést. Jaaa, hogy mégsem, hanem csak a robotnak nem kell fizetni. Innentől kellene életbe lépnie, hogy a homo sapiens az első, ha nem megy, akkor nem tartjuk fent a társadalmat, hiszen számunkra felesleges.

Csak az emberek valamiért benyelik ezt is a társadalmi béke kedvéért és nem merik ugyanazt a pragmatizmust képviselni, amit velük szemben képvisel a törvényhozó, törvényalkalmazó, hivatali ügyintéző, munkáltató. Ezt a rabszolgamentalitást szeretném kiiktatni az emberekben. Rajtuk múlik mi lesz velük és a gyerekeikkel, de a még szarabb jövőt látva is foggal-körömmel kapaszkodnak abba, ami ezt a jövőt cinikus nevetéssel hozza el nekik.

Látjuk a jövőt és lehurrogjuk, aki nem az illúzióban hisz, hanem a valóságban. Eléggé kapcsolódik a napokban @jOkA és @zsolti -val folytatott vitámhoz.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A folyamat amivel baj van. A retek szöveg, hogy az életünk megkönnyítésére váltjuk ki robotokkal az embereket. Már példálóztam a hamburgi kikötővel. Az összes embert kiváltották robottal. Ezzel úgy megkönnyítették a melósok életét, hogy sokan ötven évesen harminc év termináltraktorozás után kezdhették kitalálni, hogy mit is tegyenek.

Ez, ha az emberekről szólna, azt kellene jelentse, hogy akinek a melóját már kiváltották robottal, (hiszen ez a közjót szolgálja, blablabla :mad: ) annak és az utódainak már a robot termeli a megélhetést. Jaaa, hogy mégsem, hanem csak a robotnak nem kell fizetni. Innentől kellene életbe lépnie, hogy a homo sapiens az első, ha nem megy, akkor nem tartjuk fent a társadalmat, hiszen számunkra felesleges.

Csak az emberek valamiért benyelik ezt is a társadalmi béke kedvéért és nem merik ugyanazt a pragmatizmust képviselni, amit velük szemben képvisel a törvényhozó, törvényalkalmazó, hivatali ügyintéző, munkáltató. Ezt a rabszolgamentalitást szeretném kiiktatni az emberekben. Rajtuk múlik mi lesz velük és a gyerekeikkel, de a még szarabb jövőt látva is foggal-körömmel kapaszkodnak abba, ami ezt a jövőt cinikus nevetéssel hozza el nekik.

Látjuk a jövőt és lehurrogjuk, aki nem az illúzióban hisz, hanem a valóságban. Eléggé kapcsolódik a napokban @jOkA és @zsolti -val folytatott vitámhoz.
Felkézül: A butleri dzsihad.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Az idő magában rejti, már csak az emberi hatalomvágy miatt is, hogy valamikor az utódainknak meg kell küzdeniük a gépeinkkel. Vagy mert valaki általuk akár totális kontrollt, ez már a jelen valósága részben és közeljövő, vagy mert elveszítjük felettük a kontrollt, akkor meg majd jön a kéztárogatós honnan tudhattuk volna siránkozás a hatalomimádótól, aki nagyon szeretné, ha a rohadt rabszolga homo sapiensek lehetőleg megmentsék a nyomorult kis sejthalmazát.
 
K

kamm

Guest
Szerintem nyugodtan haragudhat, mert ez azért elég disztópikus jövőt fest.
Én 20+ éve olvastam cyberpunk regényekben ilyeneket, hogy lesznek a nagytőkések/tulajdonosok (nálad befektetők), a rendszert működtető szolgák (szakemberek), meg a büdös buta bunkók (a csőcselék). Ez utóbbiak csendes kiírtása az első kettő érdeke, hiszen a hatalmukra veszélyt jelenthetnek mikor hőbörögnek, meg amúgy is csak elhasználják a Föld szűkös erőforrásait, miattuk hal ki a panda is.

Pogányhoz hasonlóan én sem vagyok elégedett ezzel a jövőképpel, elborzaszt amit a kínai és az amerikai út előrevetít. Veled ellentétben én nem látom a gyerekem jövőbeli szabadságának még az esélyét sem. Lehet, hogy jobb lesz neki, mint a többségnek, de abszolút mértékben hiperkontrol alatt lesz, egy undorító világot építünk neki.
En nem ertekeltem. En csak leirtam. Ha arool van szo, hat en is sem vagyok boldog ettol...
Talalkozzunk 20 ev mulva es nezzuk meg, hol jarunk.

Azért a vertikális szocializáció benne vanm a levesben. Gazdagok gyerekéből sokszor lesz senki. Oda kell figyelni.
Ez egyaltalan nem anyagiakrol szol, sot. (Ha erdekel, majd privatban elmondom, miert nem.) Viszont ketsegtelenul minden elit ujratermeli onmagat es en nagyon is tudatosan probalom oket ott tartani pl oktatas, moralis alapvetesek, ertekrend, a mentalis es muveltseg mellett hangsuly a fizikai kivalosagon is stb. Ugyanaz, ahogyan en felnottem anno (klasszikus katolikus ertekrend.) A kulcs, hogy mindig erezzek, hogy szerencsesek es ezert vissza is kell adniuk (ahogy en is teszek 20+ eve.)
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 886
113
Engem leginkább az érdekel, hogY miért csináljuk. Filmek százait csináltuk már szerintem arról, mekkora fostalicska lesz egy ilyen világ, ahol egy rakás senkiházi vágyait még durvábban kiszolgálja egy kis rész szánalmas kis előnyökért, míg a többi rabszolga a totális szinten, jószerével a szabadulás lehetősége nélkül. Szeret az emberiség rabszolga lenni, illúziókban hinni, meghunyászkodni, vagy csak ennyire gyáva? Csak azért érdekel ez, mert érthetetlen a számomra, ahogy saját magukat kötik gúzsba a fejlődés jelszavával, pedig nem ők fejlődnek hanem a tárgyaik. Lehet az egy atomerőmű, vagy egy hadihajó, bármilyen komplex, előrébb helyezik mint az emberi lényt, pedig csak tárgy. Egy kamerának több jogot adnak adott esetben mint egy emberi lények, pedig csak egy tárgy. És jól meghivatkozzák, hogy az emberekért. Lesújtó.

Hasonlóképpen abszurd, hogy bár kvázi konszenzus van arról - még a nagy ilon is ezt nyilatkozza -, hogy halálos veszélyt jelent (“existential threat”) az emberiség egésze szempontjából egy valódi éjály kifejlesztése, ehhez képest minden aktor (értsd: aki potenciálisan a fejlesztésre képes) semmilyen erőforrást nem kímélve azon ügyködik, hogy kinyissa a Pandora szelencéjét. Azzal van megindokolva, hogy azért folyik a verseny, hogy ki csinálja meg először. Mintha ez bármit is számítana.
Ez kicsit olyan, mint a Tilalomfa az Édenben: valójában semmit nem kellene csinálni az üdv érdekében, nem piszkálni és kész. Miért elkerülhetetlen akkor mégis?

És akkor végül megint visszatérünk a predestinatio meg a szabad akarat problémájához.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Szerintem Olivér jobban mondta. Egyszer igyekeztem egy kínai lánynak elmagyarázni, hogy mit is jelent az, hogy magánhangzó. :D Mivel az angol volt a közös nyelv, viszonylag egyszerű volt, mert az angolban azt sem tudják mit mondanak (bár a franciák a csúcs ebben az tény). Szóval leírtam a magánhangzókat, az egszerűeket és felolvasták neki magyarul aztán angolul. Borzasztott közben a belegondolás az angol nyelv retardációjába, ahogy van előtted egy a betű erre te közlöd, hogy éj.
 
K

kamm

Guest
Szerintem Olivér jobban mondta. Egyszer igyekeztem egy kínai lánynak elmagyarázni, hogy mit is jelent az, hogy magánhangzó. :D Mivel az angol volt a közös nyelv, viszonylag egyszerű volt, mert az angolban azt sem tudják mit mondanak (bár a franciák a csúcs ebben az tény). Szóval leírtam a magánhangzókat, az egszerűeket és felolvasták neki magyarul aztán angolul. Borzasztott közben a belegondolás az angol nyelv retardációjába, ahogy van előtted egy a betű erre te közlöd, hogy éj.

It's not up for a debate. :D I'm just telling you how to pronounce it properly (American English.) ;) You can certainly ignore it though...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Hasonlóképpen abszurd, hogy bár kvázi konszenzus van arról - még a nagy ilon is ezt nyilatkozza -, hogy halálos veszélyt jelent (“existential threat”) az emberiség egésze szempontjából egy valódi éjály kifejlesztése, ehhez képest minden aktor (értsd: aki potenciálisan a fejlesztésre képes) semmilyen erőforrást nem kímélve azon ügyködik, hogy kinyissa a Pandora szelencéjét. Azzal van megindokolva, hogy azért folyik a verseny, hogy ki csinálja meg először. Mintha ez bármit is számítana.
Ez kicsit olyan, mint a Tilalomfa az Édenben: valójában semmit nem kellene csinálni az üdv érdekében, nem piszkálni és kész. Miért elkerülhetetlen akkor mégis?

És akkor végül megint visszatérünk a predestinatio meg a szabad akarat problémájához.

Valahol megértem az amerikai balos ifjak indulatait, persze az ő országuknak semmi történelmi tapasztalata nincs az alternatíváról, azt csak az ilyen filmekből ismerik, Hollywood által romantizálva:

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Okay, I understand but I will sick if I'm thinking deep to the contact of the english language ant their global leadership.

A két bajszos elb.szta, ha az első nyer, akkor németül beszélnénk vagy egyesek szerint Levédiában lennénk rabszolgák, páran közülünk meg csak nem lennének. Aztán könnyen lehet, hogy az a rendszer is felpuhulás után ugyanolyan irányt vesz max. pár évtized után, mint a győzteseké, esetleg egy USA-val vívott hidegháború elvesztése után.


According to the main characters, however, German society in the early 1960s is becoming more and more rebellious. The younger generation has no memory of the instability that paved the way for Hitler's rise to power. Student protests, particularly against the war in the Urals; American and British cultural influence and growing pacifism are all found in society. Jazz music is still popular, and the German government claims to have come up with a version which is free from "Negroid influence". In spite of the general repressiveness, the Beatles' real-life Hamburg engagements have happened here and already been denounced in the state-run press.[7] Germany is under constant attack by terrorist groups, with officials assassinated and civilian airliners bombed in-flight. Christianity is suppressed, and Nazi youth organisations are compulsory for all children. Universities are centres of student dissent, and the White Rose movement is once again active.

Ha meg a másik bajszos rendszere diadalmaskodik és "felszabadítja" Európát a Csatornáig, az is ugyanúgy végzi, ahogy a való világban is történt, belső bomlás vagy teljes lemaradás technológiai fronton az USA mögött.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Ez azért még odébb van, egyelőre még felügyelni kellenek majd. Kb mint a mozdonyoknál ami simán mehetne automatán de ott egy ember.
Én mondjuk annyira nem fogom sajnálni őket. Legalább nem lesz aki a 3-as úton újságot olvasva szembe jön velem meg úgy előz, hogy nekem majdnem 0-ra fékezve az árok szélére kell húzódnom, mert őkelme 1x1-en végigelőzi a kocsisort és frontálisan majdnem keresztül ment rajtam.
Tudom, néhány elemes minta, de nem is veztek sokat.

Mozdonyvezetőknél azért a jelen előírások miatt egy ideig legalábbis Európában (a németek, osztrákok nem hiszem, hogy egyhamar megengednék, hogy ember nélkül menjenek a vonatok, meg ott vannak az országok közötti különbségek, szerintem az EU-ban egy ideig még nem kell attól félniük sem nekik sem a kamionosoknak, hogy megszűnik a munkájuk) ott lesz egy ember, meg azért dolga is van, bár annyira nem bonyolult, de érdekes módon a viszonylag jó pénz ellenére hiány van belőlük Nyugaton:

 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
A folyamat amivel baj van. A retek szöveg, hogy az életünk megkönnyítésére váltjuk ki robotokkal az embereket. Már példálóztam a hamburgi kikötővel. Az összes embert kiváltották robottal. Ezzel úgy megkönnyítették a melósok életét, hogy sokan ötven évesen harminc év termináltraktorozás után kezdhették kitalálni, hogy mit is tegyenek.

Ez, ha az emberekről szólna, azt kellene jelentse, hogy akinek a melóját már kiváltották robottal, (hiszen ez a közjót szolgálja, blablabla :mad: ) annak és az utódainak már a robot termeli a megélhetést. Jaaa, hogy mégsem, hanem csak a robotnak nem kell fizetni. Innentől kellene életbe lépnie, hogy a homo sapiens az első, ha nem megy, akkor nem tartjuk fent a társadalmat, hiszen számunkra felesleges.

Csak az emberek valamiért benyelik ezt is a társadalmi béke kedvéért és nem merik ugyanazt a pragmatizmust képviselni, amit velük szemben képvisel a törvényhozó, törvényalkalmazó, hivatali ügyintéző, munkáltató. Ezt a rabszolgamentalitást szeretném kiiktatni az emberekben. Rajtuk múlik mi lesz velük és a gyerekeikkel, de a még szarabb jövőt látva is foggal-körömmel kapaszkodnak abba, ami ezt a jövőt cinikus nevetéssel hozza el nekik.

Látjuk a jövőt és lehurrogjuk, aki nem az illúzióban hisz, hanem a valóságban. Eléggé kapcsolódik a napokban @jOkA és @zsolti -val folytatott vitámhoz.
Én egyetértek veled, hogy nem jó irányba haladunk és változtatni kell.
Én csak a módszereddel nem értettem egyet. Azzal, hogy minden rendvédelmi erő félre áll és hagyja, hogy a nép tegye a dolgát. Az káoszhoz vezetne és amikor már égne a fél ország ugyanúgy a rendvédelmi erőknek, honvédségnek kéne rendet tenni.
Olyan nincs, hogy 10 millió ember kiválaszt egy vezetőt egységsen es mindenki meg lesz elégedve. Ha a te társadalmi réteged választ, akkor az ellenzéked fog téged felgyújtani, ha a másik választ akkort te gyújtod fel őt mert nem leszel megelégedve.
Hidd el sokan nem szeretik a rendszert, de annál mégis jobb, hogy háborús övezetet csinálsz az országból.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Mozdonyvezetőknél azért a jelen előírások miatt egy ideig legalábbis Európában (a németek, osztrákok nem hiszem, hogy egyhamar megengednék, hogy ember nélkül menjenek a vonatok, meg ott vannak az országok közötti különbségek, szerintem az EU-ban egy ideig még nem kell attól félniük sem nekik sem a kamionosoknak, hogy megszűnik a munkájuk) ott lesz egy ember, meg azért dolga is van, bár annyira nem bonyolult, de érdekes módon a viszonylag jó pénz ellenére hiány van belőlük Nyugaton:

A hiányt a totál kontroll okozta, ami miatt a kamionos szabadság szürke aszfalcsíkká változott, nulla letérővel egy szép falu parkolójába, még egy diszpécserrel aki közli mikor egy-két hét után majdnem otthon vagy, hogy le kellene még tolnod egy fuvart, ha még nemet mondasz, akkor a főnök jelentkezik a szokásos gyurcsányi ha nem tetszik el lehet menni baromsággal.

Minden szakma, minden hivatalos tevékenység elvesztette az emberi jellegét és a gépet szolgálja. Tök jól mutat, felvághat a vállalat tulajdonosa, hogy milyen gépi precizitású az ügymenet, csak önmaga többnyire beleőrülne abba a monotonitásba amit elvár.