Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 022
32 455
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 022
32 455
113
Egy epic rant egy stonetoss poszt alól:

Emlékeztek, amikor a baloldaliak még szerették a szólásszabadságot?

"Mindenkinek joga kellene, hogy legyen bárhol bármit kimondani következmények nélkül. Valójában a crack-kurvák abban a sztriptízbárban, amit megengedünk ennek a derék üzletembernek, hogy az önök lakónegyedében építsen, művészi és politikai értelemben fejezik ki magukat, amikor a cicijüket mutogatják."

"Oké, de csak néhány egyetemi radikális beszél a "gyűlöletbeszéd" szabályairól. Mennyire kellett keresni az interneten olyan dolgokat, amin felháborodhatsz? Ha ha ha ha! Hidd el, nem jutnak semmire. Ők nem a baloldal nevében beszélnek. Mi a szabadságról szólunk. Ne aggódjatok."

"Oké, de a "gyűlöletbeszéd" szabályai csak az egyetemi kampuszokon érvényesek, és nem törvények. A diákoknak nincs joguk ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat?"

"Oké, de ettől még megmarad a szólásszabadság. Ez csak a veszélyes és sértő eszméid következményeinek kikényszerítése, te náci terrorista."

"Biztos úr, gyűlölet-bűncselekményt akarok bejelenteni! Tartóztassa le azt az embert! Olyasmit posztolt a Facebookon, ami nem tetszett nekem! Ő egy náci terrorista!"

És aztán ott van a "Nem gondolja, hogy mindenkire ugyanazokat a normákat kellene alkalmazni? Mindenkinek egyenlőnek kellene lennie a törvény előtt. Miért nem hagyják, hogy alkalmazzák? Ha nem felelnek meg a követelményeknek, akkor nem veszik fel őket. Most már mindenki egyenlő."

"Nos, a feketéket, a nőket és az illegális bevándorlókat diszkriminálják, ezért a kormánynak kötelessége, hogy csak egy kis segítséget nyújtson nekik. Hagyd abba a nyafogást. Nem fogjuk a dolgozó fehér embereket másodosztályú állampolgárokká tenni. Te paranoiás vagy."

"Tudom, hogy Rastus hét erőszakos bűncselekményért van elítélve, és 55 az IQ-ja, és 600-at kapott az SAT-ra, te pedig 1400-at, de ki kellene pakolnod a láthatatlan hátizsákodat, és rájönnöd, hogyan nyomod el őt azzal, hogy csak létezel. Őt veszik fel erre az egyetemre, nem téged. Próbálj meg egy másik egyetemet. Diszkrimináció? Badarság, ez az ő állampolgári joga! Hogy merészelsz megkérdőjelezni engem, te rasszista?"

"Sajnálom, hogy meglőtték és lebénították, de nem tartóztatjuk le, és arra kérjük, hogy ejtse a vádakat, mert távol kell tartanunk a kis Dayshawnt az iskolából a börtönbe vezető úttól. Biztos mondott valamit, amivel megbántotta. Most pedig fogja be a száját és írja alá ezeket a papírokat, mielőtt letartóztatom rendbontásért. Nem érdekel, ha nem tudsz egyenesen állni, odabilincsellek ahhoz az ágyhoz, ha nem teszed, amit mondok, te rasszista."

"Azt mondja, hogy a házát egy fegyveres és molotov-koktélos csőcselék veszi körül, és azt skandálják, hogy "öljétek meg a fehér embert", mi? Ki kellene menned oda, és bocsánatot kérni a négyszáz éves elnyomásért. Hogy érted, hogy megtöltesz egy pisztolyt? Az illegális! Letartóztatunk, ha megpróbálod a saját kezedbe venni a törvényt, te rasszista!"

"Azt mondod, hogy mindenkinek egyenlőnek kell lennie? Te rasszista!"

Ők (a balosok) nihilisták, és egyáltalán nem hisznek semmi másban, csak abban, hogy ők jobbak nálad, minden hatalom az övék kell, hogy legyen, és ezt a hatalmat ellened kell felhasználniuk, mert nem fogtad be a szádat, és nem tetted azt, amit mondtak neked. És ebből a helyzetből nem fogjuk tudni kiszavazni magunkat.

Hát ja, kb. ezek a fokozatok.
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
692
1 717
93

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Büntetnék a prostituáltak szolgáltatásait igénybe vevőket..

A svéd modellt akarják bevezetni itthon ahol a magát a prostituáltat nem büntetik de kuncsaftot és futtatót igen. Ez az egyenlőség modell.

Úgy alapból nem is lenne problémám vele ha nem lenne alapvetésekben hülyeség néhány dolog. Először is nem minden prostituáltnak van futtatója, a rosszlányokos hölgyektől speciel én még nem találkoztam olyannal aki ne saját magának dolgozott volna.
Olyannal se találkoztam még hogy ne lett volna közös megegyezés az aktus előtt, ezek az hölgyek társas házakban fogadják a kuncsaftokat direkt azért mert így biztonságos, elég ha segítségért kiáltanak és valaki hívja a rendőröket.
Az hogy ugyanebben a bekezdésben pedig jönnek a mindenki szabadon rendelkezhessen a teste felett dologgal elég jól rámutat hogy ezek az emberek nem beszéltek még prostituálttal. Én akikkel beszélgettem a többség nem tartotta problémának amit csinált ,volt amelyik nem szerette de ebből volt elég pénze hogy lovat tartson, de volt olyan is akinek kertész szakmája volt és mellette csinálta mert élvezte is meg mert kellett a házhoz a pénz. Ezek az emberek a saját testük felett rendelkeztek és azzal tudtak olyan pénzeket keresni amiről sokunk csak álmodozna, óránként 10-25 ezer forint. Ezek az emberek nem voltak áldozatok, saját maguk szerint sem. Sőt nem egy mesélt lenézéssel az olyan alakokról akik ki akarták őket menteni ebből a helyzetből.
Véget vetne a női test tárgyiasításának, jah nem fog, a nők között van aki a testét tárgyként kezeli és úgy is használja, a férfiak között meg van nem egy akinek kényelmesebb érzelmek és kötöttségek nélküli kapcsolatot folytatni. A módszerek változhatnak de az elv nem fog.

Ha ténylegesen sikert akarnak elérni akkor szálljanak rá az utcai prostitúcióra, az veszélyes, láttam is benzinkúton megvágott nyakú prostituálta sikítva szaladni, dolgoztam is együtt olyannal aki megölt egyet, gyerekként is meredek sztorikat hallottam az utcai prostikról (emberrablás, erőszak, gyilkosság amikor meg akart lépni a lány). Az tényleg egy fertő és nem is nagyon van lány akit ne futtatna valaki az utcán mert annyira veszélyes.

De azok akik ilyen társasházakban fogadnak teljesen más körülményekben élnek. Az ő döntésük hogy ezt csinálják, nem azért mert másképp nem tudnának pénzt szerezni, hanem mert nem tudnának ennyi pénzt szerezni, ha valaki nem szimpi nekik akkor elküldik a picsába, stricijük nincsen. Ezeknek az embereknek szerintem nem lenne szimpi ha egyik napról a másikra kevesebb lesz a kuncsaft mert rájuk szállnak. Nekik inkább egy szervezet kéne ahol jogi meg pénzügyi ügyekben segítségért tudnak fordulni, cserébe regisztrálniuk kell és tagdíjat fizetni. Néha a szervezet kimenne hozzá megnézni hogy minden rendben van, fél évenként orvosi vizsgálat, azt hadd dolgozzon ha így akar pénzt csinálni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 466
17 837
113
Büntetnék a prostituáltak szolgáltatásait igénybe vevőket..

A svéd modellt akarják bevezetni itthon ahol a magát a prostituáltat nem büntetik de kuncsaftot és futtatót igen. Ez az egyenlőség modell.

Úgy alapból nem is lenne problémám vele ha nem lenne alapvetésekben hülyeség néhány dolog. Először is nem minden prostituáltnak van futtatója, a rosszlányokos hölgyektől speciel én még nem találkoztam olyannal aki ne saját magának dolgozott volna.
Olyannal se találkoztam még hogy ne lett volna közös megegyezés az aktus előtt, ezek az hölgyek társas házakban fogadják a kuncsaftokat direkt azért mert így biztonságos, elég ha segítségért kiáltanak és valaki hívja a rendőröket.
Az hogy ugyanebben a bekezdésben pedig jönnek a mindenki szabadon rendelkezhessen a teste felett dologgal elég jól rámutat hogy ezek az emberek nem beszéltek még prostituálttal. Én akikkel beszélgettem a többség nem tartotta problémának amit csinált ,volt amelyik nem szerette de ebből volt elég pénze hogy lovat tartson, de volt olyan is akinek kertész szakmája volt és mellette csinálta mert élvezte is meg mert kellett a házhoz a pénz. Ezek az emberek a saját testük felett rendelkeztek és azzal tudtak olyan pénzeket keresni amiről sokunk csak álmodozna, óránként 10-25 ezer forint. Ezek az emberek nem voltak áldozatok, saját maguk szerint sem. Sőt nem egy mesélt lenézéssel az olyan alakokról akik ki akarták őket menteni ebből a helyzetből.
Véget vetne a női test tárgyiasításának, jah nem fog, a nők között van aki a testét tárgyként kezeli és úgy is használja, a férfiak között meg van nem egy akinek kényelmesebb érzelmek és kötöttségek nélküli kapcsolatot folytatni. A módszerek változhatnak de az elv nem fog.

Ha ténylegesen sikert akarnak elérni akkor szálljanak rá az utcai prostitúcióra, az veszélyes, láttam is benzinkúton megvágott nyakú prostituálta sikítva szaladni, dolgoztam is együtt olyannal aki megölt egyet, gyerekként is meredek sztorikat hallottam az utcai prostikról (emberrablás, erőszak, gyilkosság amikor meg akart lépni a lány). Az tényleg egy fertő és nem is nagyon van lány akit ne futtatna valaki az utcán mert annyira veszélyes.

De azok akik ilyen társasházakban fogadnak teljesen más körülményekben élnek. Az ő döntésük hogy ezt csinálják, nem azért mert másképp nem tudnának pénzt szerezni, hanem mert nem tudnának ennyi pénzt szerezni, ha valaki nem szimpi nekik akkor elküldik a picsába, stricijük nincsen. Ezeknek az embereknek szerintem nem lenne szimpi ha egyik napról a másikra kevesebb lesz a kuncsaft mert rájuk szállnak. Nekik inkább egy szervezet kéne ahol jogi meg pénzügyi ügyekben segítségért tudnak fordulni, cserébe regisztrálniuk kell és tagdíjat fizetni. Néha a szervezet kimenne hozzá megnézni hogy minden rendben van, fél évenként orvosi vizsgálat, azt hadd dolgozzon ha így akar pénzt csinálni.
Abszolút igaz amit írsz, de az index cikke (nem meglepően) kicsit hatásvadász, már ami a címet illeti. A cikkben egy szó sincs leírva arról, hogy a hazai törvényalkotóknak szándékukban állna változtatni a jelenlegi szabályozáson. Amit olvashatunk azok statisztikai adatok, plusz a magyar és svéd érdekvédelmi szervezetek véleményei és szándékai. Nem nagyon hiszem, hogy ebben a témában hazai oldalon hamarosan lesz változás.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

"Elkezdtem vitatkozni velük."

Lehet, hogy nem kellett volna? :)

Elég sokszor kivették volna a vesémet a vasútállomás aluljárójában, ha vitába szállok az elvieg cigit kunyeráló cigányokkal. Néha csak továbbmész. Vagy leállsz vitázni, akkor mondjuk lehet felpofoznak. Ehhez még homoszexuálisnak se kell lenni.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 130
2 472
113
Büntetnék a prostituáltak szolgáltatásait igénybe vevőket..

A svéd modellt akarják bevezetni itthon ahol a magát a prostituáltat nem büntetik de kuncsaftot és futtatót igen. Ez az egyenlőség modell.

Úgy alapból nem is lenne problémám vele ha nem lenne alapvetésekben hülyeség néhány dolog. Először is nem minden prostituáltnak van futtatója, a rosszlányokos hölgyektől speciel én még nem találkoztam olyannal aki ne saját magának dolgozott volna.
Olyannal se találkoztam még hogy ne lett volna közös megegyezés az aktus előtt, ezek az hölgyek társas házakban fogadják a kuncsaftokat direkt azért mert így biztonságos, elég ha segítségért kiáltanak és valaki hívja a rendőröket.
Az hogy ugyanebben a bekezdésben pedig jönnek a mindenki szabadon rendelkezhessen a teste felett dologgal elég jól rámutat hogy ezek az emberek nem beszéltek még prostituálttal. Én akikkel beszélgettem a többség nem tartotta problémának amit csinált ,volt amelyik nem szerette de ebből volt elég pénze hogy lovat tartson, de volt olyan is akinek kertész szakmája volt és mellette csinálta mert élvezte is meg mert kellett a házhoz a pénz. Ezek az emberek a saját testük felett rendelkeztek és azzal tudtak olyan pénzeket keresni amiről sokunk csak álmodozna, óránként 10-25 ezer forint. Ezek az emberek nem voltak áldozatok, saját maguk szerint sem. Sőt nem egy mesélt lenézéssel az olyan alakokról akik ki akarták őket menteni ebből a helyzetből.
Véget vetne a női test tárgyiasításának, jah nem fog, a nők között van aki a testét tárgyként kezeli és úgy is használja, a férfiak között meg van nem egy akinek kényelmesebb érzelmek és kötöttségek nélküli kapcsolatot folytatni. A módszerek változhatnak de az elv nem fog.

Ha ténylegesen sikert akarnak elérni akkor szálljanak rá az utcai prostitúcióra, az veszélyes, láttam is benzinkúton megvágott nyakú prostituálta sikítva szaladni, dolgoztam is együtt olyannal aki megölt egyet, gyerekként is meredek sztorikat hallottam az utcai prostikról (emberrablás, erőszak, gyilkosság amikor meg akart lépni a lány). Az tényleg egy fertő és nem is nagyon van lány akit ne futtatna valaki az utcán mert annyira veszélyes.

De azok akik ilyen társasházakban fogadnak teljesen más körülményekben élnek. Az ő döntésük hogy ezt csinálják, nem azért mert másképp nem tudnának pénzt szerezni, hanem mert nem tudnának ennyi pénzt szerezni, ha valaki nem szimpi nekik akkor elküldik a picsába, stricijük nincsen. Ezeknek az embereknek szerintem nem lenne szimpi ha egyik napról a másikra kevesebb lesz a kuncsaft mert rájuk szállnak. Nekik inkább egy szervezet kéne ahol jogi meg pénzügyi ügyekben segítségért tudnak fordulni, cserébe regisztrálniuk kell és tagdíjat fizetni. Néha a szervezet kimenne hozzá megnézni hogy minden rendben van, fél évenként orvosi vizsgálat, azt hadd dolgozzon ha így akar pénzt csinálni.
Fagylaltot árulhatsz de venni nem vehetsz.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 022
32 455
113
Büntetnék a prostituáltak szolgáltatásait igénybe vevőket..

A svéd modellt akarják bevezetni itthon ahol a magát a prostituáltat nem büntetik de kuncsaftot és futtatót igen. Ez az egyenlőség modell.

Úgy alapból nem is lenne problémám vele ha nem lenne alapvetésekben hülyeség néhány dolog. Először is nem minden prostituáltnak van futtatója, a rosszlányokos hölgyektől speciel én még nem találkoztam olyannal aki ne saját magának dolgozott volna.
Olyannal se találkoztam még hogy ne lett volna közös megegyezés az aktus előtt, ezek az hölgyek társas házakban fogadják a kuncsaftokat direkt azért mert így biztonságos, elég ha segítségért kiáltanak és valaki hívja a rendőröket.
Az hogy ugyanebben a bekezdésben pedig jönnek a mindenki szabadon rendelkezhessen a teste felett dologgal elég jól rámutat hogy ezek az emberek nem beszéltek még prostituálttal. Én akikkel beszélgettem a többség nem tartotta problémának amit csinált ,volt amelyik nem szerette de ebből volt elég pénze hogy lovat tartson, de volt olyan is akinek kertész szakmája volt és mellette csinálta mert élvezte is meg mert kellett a házhoz a pénz. Ezek az emberek a saját testük felett rendelkeztek és azzal tudtak olyan pénzeket keresni amiről sokunk csak álmodozna, óránként 10-25 ezer forint. Ezek az emberek nem voltak áldozatok, saját maguk szerint sem. Sőt nem egy mesélt lenézéssel az olyan alakokról akik ki akarták őket menteni ebből a helyzetből.
Véget vetne a női test tárgyiasításának, jah nem fog, a nők között van aki a testét tárgyként kezeli és úgy is használja, a férfiak között meg van nem egy akinek kényelmesebb érzelmek és kötöttségek nélküli kapcsolatot folytatni. A módszerek változhatnak de az elv nem fog.

Ha ténylegesen sikert akarnak elérni akkor szálljanak rá az utcai prostitúcióra, az veszélyes, láttam is benzinkúton megvágott nyakú prostituálta sikítva szaladni, dolgoztam is együtt olyannal aki megölt egyet, gyerekként is meredek sztorikat hallottam az utcai prostikról (emberrablás, erőszak, gyilkosság amikor meg akart lépni a lány). Az tényleg egy fertő és nem is nagyon van lány akit ne futtatna valaki az utcán mert annyira veszélyes.

De azok akik ilyen társasházakban fogadnak teljesen más körülményekben élnek. Az ő döntésük hogy ezt csinálják, nem azért mert másképp nem tudnának pénzt szerezni, hanem mert nem tudnának ennyi pénzt szerezni, ha valaki nem szimpi nekik akkor elküldik a picsába, stricijük nincsen. Ezeknek az embereknek szerintem nem lenne szimpi ha egyik napról a másikra kevesebb lesz a kuncsaft mert rájuk szállnak. Nekik inkább egy szervezet kéne ahol jogi meg pénzügyi ügyekben segítségért tudnak fordulni, cserébe regisztrálniuk kell és tagdíjat fizetni. Néha a szervezet kimenne hozzá megnézni hogy minden rendben van, fél évenként orvosi vizsgálat, azt hadd dolgozzon ha így akar pénzt csinálni.

Attól, hogy lakás, még lehet "menedzsere" az ilyennek is, aki "védelmezi". De persze gondolom ez inkább szakadtabbakra jellemző.
Amúgy igazad van, csak egyes feministák szerint akkor is áldozatok az ilyen nők is, mert rendszerszintű macsóerőszakpénisz van. :)
 
T

Törölt tag 2822

Guest

Remélem a kormány ezt fontolóra sem fogja venni. Az én adómból fizetik rendesen a mostani nyugdíjakat, sok rohadt kommunistának több százezret, de az enyémet azért akarják lecsökkenteni mert nincs gyerekem. A kurva anyjukat..
 
Status
Not open for further replies.