Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Hmm, kíváncsi vagyok, hogy ha a kereszt felgyújtása belefér a véleményszabadságba, akkor ez miért nem?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 135
26 836
113
K

Kopi2000

Guest
Olyan toleráns vagy, hogy saját bevallásod szerint oroszokat köpdösöl a strandon, mert más etnikumba tartoznak, mint te.
Milyen lennél ha nem lennél toleráns? o_O
Elejuk koptem... nem rajuk.... Ez azert kulonbseg. Masreszt nem feltetlen veluk, mint szemelyekkel volt bajom, hanem Putyin allamgepezetevel, ami most szetlo egy orszagot... Mivel nulla az eselyem, hogy valaha osszekerulok Putyinnal es elmondhatom neki mi a bajom, igy azokon kell szimbolikusan elegtetelt venni, akikkel osszehoz a sors. Hadd gondolkozzanak el, miert utaljak oket.... Egyebkent nem mindennel kell toleransnak lenni, van a tolerancianak hatara, foleg egy ilyen haborus helyzetben....
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Elejuk koptem... nem rajuk.... Ez azert kulonbseg. Masreszt nem feltetlen veluk, mint szemelyekkel volt bajom, hanem Putyin allamgepezetevel, ami most szetlo egy orszagot... Mivel nulla az eselyem, hogy valaha osszekerulok Putyinnal es elmondhatom neki mi a bajom, igy azokon kell szimbolikusan elegtetelt venni, akikkel osszehoz a sors. Hadd gondolkozzanak el, miert utaljak oket.... Egyebkent nem mindennel kell toleransnak lenni, van a tolerancianak hatara, foleg egy ilyen haborus helyzetben....
Aha ezt a szöveget nyomja Kula bá is a Twitteren éppen most. Hogy ugye kollektív felelősség, és minden oroszt büntetni kell. Érzed, hogy éppen visszatér egy ordas eszme, ami nem is olyan rég a háború poklába taszította Európát? Köpdössél csak, de emlékezz erre amikor valaki téged köp majd le a kollektív felelősség elvén.
 
K

Kopi2000

Guest
Aha ezt a szöveget nyomja Kula bá is a Twitteren éppen most. Hogy ugye kollektív felelősség, és minden oroszt büntetni kell. Érzed, hogy éppen visszatér egy ordas eszme, ami nem is olyan rég a háború poklába taszította Európát? Köpdössél csak, de emlékezz erre amikor valaki téged köp majd le a kollektív felelősség elvén.
Jaj de felment benned a pumpa... Ugy veded a ruszkikat honapok ota, mintha neked tobbet jelentenenek a magyarsagodnal...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Jaj de felment benned a pumpa... Ugy veded a ruszkikat honapok ota, mintha neked tobbet jelentenenek a magyarsagodnal...
Amúgy bennem az fogalmazódott meg már akkor is, mikor eredetiben olvastam, hogy simán benne van ám hogy 100% menekült ukránok elé durrantottál oda, csak lehet hogy szerencsétlenek azt hitték itt már végre beszélhetnek oroszul ahogy megszokták otthon, nem vegzálja őket az SBU, aztán hirtelen jött a magyar Punisher, és köpött egy hegyeset :D !
 
K

Kopi2000

Guest
De bizony,csak egy példa a Telekom. Bizonyos beosztás felett elvárják,hogy bizonyítsd a toleranciádat. Belső körlevélben ösztökélték a jó népet a felvonulásra.
Nem kell megtanulnom semmit, mert nem a jokedvemben teszem. Egy eve meg nem voltak ilyen gondolataim, de a februari haboru megmutatta, ki az ellenseg es ki a barat...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 838
7 356
113
Ez már tényleg az orwelli rémálom. Megérkezett, itt van.
  • Besúgásra biztatják a németeket a zöldek
  • A legnépesebb szövetségi állam kormánya 140 ezer eurót fordít egy-egy központ létrehozására.
  • Olyan központokat hoznak létre, ahol az emberek bejelenthetik a szabálysértéseket.
  • A német polgárok mostantól névtelenül jelenthetik a rasszizmust és a homofóbiát.
  • Az emberek névtelenül jelenthetik be a politikailag helytelenül viselkedő társaikat.
  • Jelenteni kell például a homoszexuálisokkal, migránsokkal, muszlimokkal, feketékkel és romákkal szemben ellenséges incidenseket.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 022
32 456
113
Ez már tényleg az orwelli rémálom. Megérkezett, itt van.
  • Besúgásra biztatják a németeket a zöldek
  • A legnépesebb szövetségi állam kormánya 140 ezer eurót fordít egy-egy központ létrehozására.
  • Olyan központokat hoznak létre, ahol az emberek bejelenthetik a szabálysértéseket.
  • A német polgárok mostantól névtelenül jelenthetik a rasszizmust és a homofóbiát.
  • Az emberek névtelenül jelenthetik be a politikailag helytelenül viselkedő társaikat.
  • Jelenteni kell például a homoszexuálisokkal, migránsokkal, muszlimokkal, feketékkel és romákkal szemben ellenséges incidenseket.

Csak kiterjesztik a való életre, ami a szocmédiában már régóta megy. Már trenírozva vannak.

Persze a német mindig is imádott feljelenteni, persze egyesek szerint a magyarok a feljelentésvilágbajnokok, de ez a "tudjuk kik" által terjesztett számtalan hungarofób toposz egyike lehet inkább (Anne Frankot sem magyarok súgták be...)
 
  • Tetszik
Reactions: Nber and LMzek 2.0

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Hogyne lenne... Pld. amikor előnyben részesítünk, valamilyen pozitív társadalmi cél elérése érdekében, mondjuk egy kisebbségben lévő csoportot...
Kinek a hátrányára történjen?! Komolyan mondom hogy olyan rózsaszín világban éltek néhányan, hogy az elképesztő! Valakit azonnal diszkrimináció ér majd vele, hogy mást pozitívan elmozdítasz felfelé!
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and merleg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
A bíztat és a kötelez az nem ugyanaz. Ráadásul hogy ellenőrzik, hogy voltam vagy sem?
Kint vannak a munkatársaid, csoportvezetőd, főnökök, és szépen kis kalákában mennek együtt, ahol feltűnik majd ennek annak ha te nem vagy ott?! Persze, a bíztat meg a kötelez nem ugyan az. Civilben ahol ismeretlen a parancs fogalma, általában bíztatni szoktak mindenkit az éjszakai műszak, túlóra, és egyébb olyan nemszeretem szarságokra, amit magától kurvára nem akar megcsinálni! Nálunk szerencsére nincs ez a kutyakomédia, megmondják hogy mész szopni a határra, lejön parancsban, aláírod azt mehetsz...
 
K

Kopi2000

Guest
Ezzel hátrányba kerül egy másik csoport. Semmilyen numerus clausus nem jó.
Csak azt nem érted, hogy mindezt a társadalmi cél fényében kell nézni. Ki fogsz akadni, de leírok egy tenyésztett példát, a cigányok felzárkóztatása témakörében. Minden jóképességű cigánygyerek kap a felvételikor 10 pontot, ezzel előnybe hozom Őket, de csak minimálisan. Ez nyilván azokat érinti hátrányosan, akik éppen beestek volna alacsony pontszámaikkal az egyetemre. (Lehet, hogy ki is buktak volna onnan az első évben, akiket ez hátrányosan érint.) Viszont, akik a minimumnál jóval magasabb pontszámot érnek el, azokat nem érinti negatívan ez az egész... (Megjegyzem, még a szockóban is volt olyan, hogy FEB (Felvételi Előkészítő Bizottság), ahol a nem értelmiségi gyökerű gyerekek vettek részt egy felzárkóztatásban. (Mivel én nem voltam a kedezményezett kör taga, nem ehettem részt benne, bár ennek utólag nem volt hátrányos eredménye a számomra, bár akkor kicsit még én is dohogtam miatta.) De be kellett látni, hogy amit a FEB-esek szervezett keretek között kaptak, azt én meg tudtam szerezni, mivel volt az ember mögött akkora humán tőke, hogy nem maradtam le semmiről...
 
Status
Not open for further replies.