Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Mire gondolok? A munkahelyi stressz csökkentésére. Arra hogy emberszámba vegyék a dolgozót is. Arra hogy ne éljenek vissza a munkavállaló bizalmával, ne használják ki a naivitását (aláírás... Grrr....!) Arra hogy a vezető vigyázzon az embereire. Ilyesmire. "

Nezd, akiket en ismerek (es az nem keves ember), az szinte mind ilyen. Vallalkozok. Nem azert, mert hirtelen meg akartak gazdagodni, hanem mert tobbet szerettek volna elerni, igy tudtak azzal es ugy foglalkozni, amit szerettek volna csinalni, igy tudtak a maguk modjan "szabadok" lenni (persze ez illuzio, hiszen sokkal tobb kotottseg, felelosseg jar igy nekik). Meglepoen sokat segitenek az alkalmazottaknak, szo nincs kihasznalasrol.

"Márpedig a munkahelyi kultúra "földrajz-függő". És itt nálunk sajnos a béka segge alatt van. (Most lusta disznó vagyok ilyen statokat guglizni.)"

Nem tudom. Azt tudom, hogy dolgoztam mar "nyugatiakkal", pont olyan idiotak birnak lenni mint a magyarok. Akik ismeroskent kint dolgoznak, ugyanezt mondjak.

"Értem én persze vigyázni kell a cég érdekeire is, mert az a tőke is tartozik valakihez. De az alkalmazott befektetése sem lebecsülendő."
Az alkalmazott a munkajat fekteti be, amiert ellenerteket kap.

"Ők az energiájukat, a munkájukat és az idejüket(!) áldozzák a társaságokért míg a tulajdonosok sokszor csak egy gyors banki tranzakciót végeznek és utána csak a profitért jelentkeznek."

Na, errol a hozzaallasrol kene mar a fejekben leszakadni. Ha bejon neki, akkor jobban keres az alkalmazottnal? Igen. Viszont nem megy betegszabadsagra, pentek este nem kocsmazik, hanem dolgozik, mikor masok mar reg hazamentek, allandoan kattog azon, hogy hogyan lehetne a dolgokat jobban, hatekonyabban csinalni. Ez az, amit nem latnak azok, akik csak a jobb autot latjak esetleg vagy azt, hogy etterembol rendeli a kajat.

"Mitől vadkapitalizmus?
Azt hiszem amikor már a szakszervezeti vezetők is zsebben vannak akkor már ott tartunk."

Hol nincsenek? Bar, pl. Del-Afrikaban nem feltetlenul vannak. Remek, amikor nem tudsz kirugni egy f@szt, aki teszem azt balesetet okoz, mert a szakszervezet megvedi es jon a sztrajk. Vagy amikor nem lehet megjutalmazni egy kiemelkedo dolgozot, mert a tobbiek kicsinaljak, amiert akarta vinni valamire.

"Vezetok vagy tulajdonosok?"
Jogos. Cégtípusonként változó ezek viszonya. Sokféleképpen osztozhatnak a felelősségen és a profiton, de annyi jellemzően igaz, hogy egyik sem nagyon töri magát a jövedelmek igazságosabb elosztásáért.

Olyat kerestek/kertek szamon rajtuk, ami nem az o feladatuk. Az allam feladata az ujraelosztas az adorendszeren, egyeb szabalyzasokon, stb. keresztul. Nekik az a feladatuk, hogy sikeres vallalkozast hozzanak letre, meghozza hosszu tavra tervezve (ha jol akarjak csinalni; talan ez a kulonbseg a kapitalizmus/vadkapitalizmus kozt).

"Amikor a nem szakmai vadideg befektető elvárja a profitot a vezetőtől aki ezt bármi áron szállítja is neki, mert különben nagyon gyorsan mehet más munkát keresni. És ehhez ha kell akár a dolgozók béréből is lefarag annyit amennyit csak bír. "

Ismet mondom: ha a dolgozok nem akarnak dolgozni azert a berert, akkor nem dolgoznak erte. Nem kotelezo. Ha akarnak, akkor csinalhatnak ok is ceget es akkor nem fuggenek a szarul fizeto cegtol.

"Jut eszembe egy vicces példa a disznófejű nagy úrról, aki véletlen most talált több mint 60 milliárdot a szingapúri számláján. Pár éve néztem az OTP részvényesi struktúráját. Akkor a Bank of NY volt az egyik legnagyobb részvényese, annak meg valamelyik szaudi Hussein (Az iszlámban nincs kamat?! Ejnye!) Vagyis akkor ma Magyarország legnagyobb bankja finanszírozza a IS-t? Vagyis mi. Részben. :/ "

Csanyi valahol szegyene az orszagnak, ahogyan a legtobb "csucsmilliomosunk" is. Eleve ruhellem a bankarokat, kozgazdaszokat (keves kivetellel), mert sok ev kepzessel jutnak el oda, hogy ne tudjanak semmit arrol, amivel foglalkoznak (lasd a valsag peldaul).
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Az amerikai egyetemistákra ráomlik a politikailag korrekt álomvilág
http://444.hu/2015/11/12/az-amerikai-egyetemistakra-raomlik-a-politikailag-korrekt-alomvilag
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
2nd! A dolgozók "hangulat javítása" tényleg jó befektetés lenne a vállalatoknak, mert akit ismerek azok azért jöttek (vagy jönnek) el a cégtől, mert idegileg kimerültek, kizsigereltek, és csak másodlagos a fizetés mértéke. Van ebben a körben magyar cég német "ispánnal", nyugati cég magyar vezetővel, kis vállalat.
Nem hiszem, hogy hosszú távon azért lenne veszteséges egy cég, mert kiadja az ebédszünetet és hagy időt étkezésre, wc-re. Egy kimerült, az egészbe belefásult dolgozó nem biztos, hogy ugyan annyit termel, mint az aki érzi, hogy ha nincs is túlfizetve, de legalább emberszámba veszik.
A másik gyakori ok, az pedig, hogy minden korábbi prémiumot elvonnak a munkástól, csomó szakmailag nulla, de 'jó helyen van a nyelve' embert felvesznek, eltartanak, sírnak, hogy nem jól megy a cég, de azért aazt a hülye dolgozó is még látja, hogy évente van cserélve a 25 milliós autó az "ispán" alatt és eltart a cég számos kontraproduktív egyént, látja, hogy sokkal több megrendelése van a cégnek.
És közben ugyan ezen cégek, vállalkozások sírnak már mindenhol, hogy nincs munkás, persze, hogy nincs, mert vagy közmunkán van majdnem ugyan annyi pénzért és kevesebb csesztetésért, vagy itt hagyja a családot, felszámolja minden más tevékenységét és kimegy külföldre ugyan ezt, ugyan ezen a gépen 6X ennyiért csinálni.

Több ezer éves igazság: "Nyomtató ökörnek ne kösd be a száját, és méltó a munkás a maga jutalmára."


A "csinálhatnak ők is céget" szöveg azért ugye érzed, hogy sántít és demagóg. Céget csinálni nem olyan egyszerű. Egyrészt ugye ahhoz kellene tőke, másrészt nem mindenkiben van meg a vállalkozói mentalitás. Attól, hogy valaki más emberi típus, és nincs rá affinitása, hogy (jó) vállalkozó legyen, még értékes ember lehet, aki ugyan úgy megérdemli fizetését.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"2nd! A dolgozók "hangulat javítása" tényleg jó befektetés lenne a vállalatoknak, mert akit ismerek azok azért jöttek (vagy jönnek) el a cégtől, mert idegileg kimerültek, kizsigereltek, és csak másodlagos a fizetés mértéke."

Mire gondolsz mint modszerre?


"Nem hiszem, hogy hosszú távon azért lenne veszteséges egy cég, mert kiadja az ebédszünetet és hagy időt étkezésre, wc-re."

Ez torvenyi kotelessege is.

"Egy kimerült, az egészbe belefásult dolgozó nem biztos, hogy ugyan annyit termel, mint az aki érzi, hogy ha nincs is túlfizetve, de legalább emberszámba veszik."

Ez igy van; sot, szerintem az emberszamba vetel kiemelkedoen fontos; az emberek nem gepek.

"A másik gyakori ok, az pedig, hogy minden korábbi prémiumot elvonnak a munkástól, csomó szakmailag nulla, de 'jó helyen van a nyelve' embert felvesznek, eltartanak, sírnak, hogy nem jól megy a cég, de azért aazt a hülye dolgozó is még látja, hogy évente van cserélve a 25 milliós autó az "ispán" alatt és eltart a cég számos kontraproduktív egyént, látja, hogy sokkal több megrendelése van a cégnek."

Ez is igaz, bar szinten cegfuggo a dolog. Nem magyar sajatsag egyebkent.


"És közben ugyan ezen cégek, vállalkozások sírnak már mindenhol, hogy nincs munkás, persze, hogy nincs, mert vagy közmunkán van majdnem ugyan annyi pénzért és kevesebb csesztetésért, vagy itt hagyja a családot, felszámolja minden más tevékenységét és kimegy külföldre ugyan ezt, ugyan ezen a gépen 6X ennyiért csinálni."

Ebben az esetben nyilvan emelni fogjak a fizeteseket vagy lehuzzak a rolot itthon.


"Több ezer éves igazság: "Nyomtató ökörnek ne kösd be a száját, és méltó a munkás a maga jutalmára."

Igy van.

"A "csinálhatnak ők is céget" szöveg azért ugye érzed, hogy sántít és demagóg."

Reszben azert irtam, hogy valaki megjegyezze, hogy demagog (santitani nem santit).

"Céget csinálni nem olyan egyszerű."

Bizony.

"Egyrészt ugye ahhoz kellene tőke, másrészt nem mindenkiben van meg a vállalkozói mentalitás."

Szinten.

"Attól, hogy valaki más emberi típus, és nincs rá affinitása, hogy (jó) vállalkozó legyen, még értékes ember lehet, aki ugyan úgy megérdemli fizetését. "

Es ezt senki nem vitatja, csak nem azoktol kene elvonni a penzt, akik profitot igyekeznek termelni es munkahelyeket teremtenek, csak mert latni a 25 millas verdat. Mert ok osszeszedtek a toket, van/volt bennuk hajlandosag a kockaztatasra es igy tovabb.

Ide is ervenyes az okros mondas, szoval valojaban nem demagogia, ha a vallalkozo annyit fizet, amennyit megengedhet maganak a sajat szempontjai szerint, de a ceg mukodeset nem veszelyeztetve.
Egyebkent bekem az ilyen vitakrol mindig az a naivitas jut eszembe, amikor az emberek fogadkoznak, hogy mennyit adakoznanak, ha nyernenek a lotton vagy ha sok penzuk lenne.

Es megint megjegyzem: nem mindegy, hogy milyen tipusu, mekkora vallalkozasrol beszelunk; nem mindegy, hogy milyen "emberanyagrol" beszelunk alkalmazottkent es igy tovabb.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Direkt nem a vállalkozókról írtam és direkt írtam olyan példát, ahol külföldi cég magyar vezetőkkel, illetve magyar cég német vezetővel van, illetve kis magyar vállalkozást is. Nyilván nem magyar sajátosság, mert ugyan azt teszi (itthon legalábbis) a külföldi tulajdonú cég is, mint a magyar tulajdonú.

Nekem azzal nincs bajom, ha valaki valamilyen tőkét befektet (legyen az anyagi, szellemi, fizikai), az megérdemli azt, hogy átlag feletti kockázatért átlag feletti keresetben részesüljön. Én a példámban (25 milliós autó) nem cégvezetőről, hanem telephely vezetőről, azaz mint alkalmazottról beszéltem, az meg azt hiszem más kategória. Mellesleg megjegyzem, hogy ismerek több olyan cégvezetőt, akik sokkal szerényebb autóval járnak, illetve ha van is jobb kocsi, tök átlagossal közlekednek hétköznap és látszik is ez a mentalitásbeli különbség és nem átjáróház egyik vállalkozás sem.

Lehet, hogy törvényi kötelessége bizonyos dolgokat betartani, de, hogy betartja e az más kérdés.

Hangulat javításon én nem csapatépítő tréningekre gondolok, meg ilyeneken, de pl pihenőidő kiadása, megfelelő ruházat, szerszám kiadása, kiszámíthatóság (nem havi szerződésben egy közvetítő cégen keresztül), megfelelő emberek megfelelő helyekre (nem túlzásba vinni a sógor-koma-jóbarátot), és ha jelentős fizetésemelést nem is tud adni, de azért néha-néha egy kis jutalom/prémium belefér, nem nagyságrendileg 5000 forintos éves jutalmat úgy tekinteni, hogy ezzel "ő a Jani". Ja és régen volt olyan, hogy bizonyos ledolgozott évek után járt hűségpénz.

A munkaerőhiányt meg egyes cégek szerint olcsóbb az ország másik végéről hozott (ózdi) cigányokkal pótolni, vagy jobb esetben 30-40 km-ről (meg 100-ról) napi kétszer buszoztatni, mint a már betanult embereket megfizetni, vagy olyan, akár részmunkaidős foglalkoztatásokban gondolkodni, amit még lehet, hogy az állam is támogat.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nekem azzal nincs bajom, ha valaki valamilyen tőkét befektet (legyen az anyagi, szellemi, fizikai), az megérdemli azt, hogy átlag feletti kockázatért átlag feletti keresetben részesüljön."

Egyetertek.

"Én a példámban (25 milliós autó) nem cégvezetőről, hanem telephely vezetőről, azaz mint alkalmazottról beszéltem, az meg azt hiszem más kategória. "

Ebben is, elneztem. Az sajnos valahol vegletesen el van szurva, hogy mennyire tultoljak a vezetok penzeleset, nagyon sok esetben kovetkezmenyek nelkul. Inkabb a "felfele bukas" jellemzo. Mondjuk a 25 millas auto azert annyira nem nagy tetel pl. kulfoldi ceg eseteben, de ezt megint egeszeben kene latni, alapvetoen egyetertek, plane, ha a ceg szarul teljesit.


"Mellesleg megjegyzem, hogy ismerek több olyan cégvezetőt, akik sokkal szerényebb autóval járnak, illetve ha van is jobb kocsi, tök átlagossal közlekednek hétköznap és látszik is ez a mentalitásbeli különbség és nem átjáróház egyik vállalkozás sem."

Nekem is csak toredek vallalkozo ismerosomnek van draga autoja; nem szorul ra a lelkuk a kompenzalasra/viritasra es nem is koltenenek ilyesmire, mert nem latjak ertelmet.

"Lehet, hogy törvényi kötelessége bizonyos dolgokat betartani, de, hogy betartja e az más kérdés."

Igen, de ha nem tartja be, akkor az ellen lehet tenni jogosan.

"Hangulat javításon én nem csapatépítő tréningekre gondolok, meg ilyeneken, de pl pihenőidő kiadása, megfelelő ruházat, szerszám kiadása, kiszámíthatóság (nem havi szerződésben egy közvetítő cégen keresztül), megfelelő emberek megfelelő helyekre (nem túlzásba vinni a sógor-koma-jóbarátot), és ha jelentős fizetésemelést nem is tud adni, de azért néha-néha egy kis jutalom/prémium belefér, nem nagyságrendileg 5000 forintos éves jutalmat úgy tekinteni, hogy ezzel "ő a Jani". Ja és régen volt olyan, hogy bizonyos ledolgozott évek után járt hűségpénz."

Ezzel javareszt egyetertek, de ez nem hangulatjavitas, hanem az, ahogyan egy normalisan menedzselt , hosszu tavra epito vallalkozas mukodtetheto. Szoval ez nem plusz, hanem alap.

A sogor-koma-jobarat sajnos itt sem megkerulheto es borzaszto rossz mentalitas (szinten nemcsak hazai specialitas).

A husegpenzzel nem tudok mit kezdeni; en bevallom, semmi ertelmet nem latom a premiummal ellentetben, sot szerintem talan meg kontraproduktiv is.

"A munkaerőhiányt meg egyes cégek szerint olcsóbb az ország másik végéről hozott (ózdi) cigányokkal pótolni, vagy jobb esetben 30-40 km-ről (meg 100-ról) napi kétszer buszoztatni, mint a már betanult embereket megfizetni, vagy olyan, akár részmunkaidős foglalkoztatásokban gondolkodni, amit még lehet, hogy az állam is támogat. "

Hat, mernikoket nem fognak az ozdiak helyettesiteni. A cegnel - ha normalisan kiszamoltak - siman lehet, hogy jobban megeri ez a megoldas; feltetelezem, hogy nem mikrochipeket gyartanak, igy az "ozdi" munkaero kepzettsege is elegendo.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Az amerikai egyetemistákra ráomlik a politikailag korrekt álomvilág
http://444.hu/2015/11/12/az-amerikai-egyetemistakra-raomlik-a-politikailag-korrekt-alomvilag

Íme a liberalizmus és a liberális demokrácia elfajzása! Borzalom. A legszörnyűbb ebben az egészben pedig az, hogy ez a generáció egyszer majd vezetni fogja a nyugatot.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Íme a liberalizmus és a liberális demokrácia elfajzása! Borzalom. A legszörnyűbb ebben az egészben pedig az, hogy ez a generáció egyszer majd vezetni fogja a nyugatot. "
Szerintem hamarabb beleallunk a foldbe, mintsem ezek hatalomra kerulnenek...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
"Íme a liberalizmus és a liberális demokrácia elfajzása! Borzalom. A legszörnyűbb ebben az egészben pedig az, hogy ez a generáció egyszer majd vezetni fogja a nyugatot. "
Szerintem hamarabb beleallunk a foldbe, mintsem ezek hatalomra kerulnenek...

Remélem is, mert ha ezek fogják vezetni a társadalmainkat akkor az orwelli világ hozzájuk képest csak grimm mese lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
2nd!
Az a gond, hogy amiket írtam több helyen nem alap dolgok. Sajnos.

A hűség pénzt, értelmes határokon belül nem gondolom rossz dolognak, ne alapból azt jelentse, hogy itt megrekedek, oszt' csoki.
Nem vagyok pénzügyes, de nyilván ki lehet számolni azt az oldalát, hogy melyik éri meg, évente új dolgozót keresni, betanítani, vagy egy már betanult dolgozót jobban értékelni (akár több kafetéria, ami ha jól tudom még államilag támogatott is) és esetleg tovább képezni, hogy ha jól dolgozik, akkor feljebb tudjon lépni a létrán cégen belül. Talán ez még motiváló is.

Mi a véleményed arról, hogy a cég nyereségéből -ha van- még ha minimálisan is, de részesüljön a dolgozó?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"2nd!
Az a gond, hogy amiket írtam több helyen nem alap dolgok. Sajnos."

Elhiszem, viszont ezt ne rojuk fel a normalis vallalkozoknak.

"A hűség pénzt, értelmes határokon belül nem gondolom rossz dolognak, ne alapból azt jelentse, hogy itt megrekedek, oszt' csoki."

Nekem az elvevel van bajom. A jo dolgozo kapjon emelest, premiumot, stb., de az, hogy x ideje ott van es azert kapjon.... annak nem latom ertelmet, nekem az affele "alanyi jogi" dolognak tunik, nincs teljesitmenyhez kotve.

"Nem vagyok pénzügyes, de nyilván ki lehet számolni azt az oldalát, hogy melyik éri meg, évente új dolgozót keresni, betanítani, vagy egy már betanult dolgozót jobban értékelni (akár több kafetéria, ami ha jól tudom még államilag támogatott is) és esetleg tovább képezni, hogy ha jól dolgozik, akkor feljebb tudjon lépni a létrán cégen belül. Talán ez még motiváló is. "

Ezt kiszamoljak es jo esellyel teruletfuggo, hogy mi eri meg. A cegen beluli feljebblepes mar nemigen jellemzo (meg hat eleve korlatozza nemcsak a betoltheto poziciok, hanem a szukseges szaktudas is).

"Mi a véleményed arról, hogy a cég nyereségéből -ha van- még ha minimálisan is, de részesüljön a dolgozó? "

Ha reszesul a kockazataibol is, akkor lehet ertelme (plusz atlathato a jobb munka-nagyobb nyereseg kapcsolat). Egyebkent nem latom ertelmet (vezetoknel viszont mukodik). A dolgozo kapjon premiumot.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
2nd!
Az a gond, hogy amiket írtam több helyen nem alap dolgok. Sajnos.

A hűség pénzt, értelmes határokon belül nem gondolom rossz dolognak, ne alapból azt jelentse, hogy itt megrekedek, oszt' csoki.
Nem vagyok pénzügyes, de nyilván ki lehet számolni azt az oldalát, hogy melyik éri meg, évente új dolgozót keresni, betanítani, vagy egy már betanult dolgozót jobban értékelni (akár több kafetéria, ami ha jól tudom még államilag támogatott is) és esetleg tovább képezni, hogy ha jól dolgozik, akkor feljebb tudjon lépni a létrán cégen belül. Talán ez még motiváló is.

Mi a véleményed arról, hogy a cég nyereségéből -ha van- még ha minimálisan is, de részesüljön a dolgozó?

Sok cégnél a betanított munkást teljesen semmibe veszik. Úgy gondolják, hogy csavarozni, kábeleket dugdosni bárki tud, így hiába tapasztalt, de könnyen pótolható, ha elmegy. Csak épp arra nem gondolnak, hogy egy új munkás nem ugyanúgy dolgozik, mint aki 1-2 éves gyakorlattal rendelkezik.
Nálunk szinte félévente lecserélődik a szalagon dolgozók jelentős része. Aztán folyamatosan megy a siránkozás a vezetőség részéről, hogy túl sok selejtet csinálnak a gyártósoron. Kérdem én, hogy nem-e érné meg jobban megfizetni azt aki már behunyt szemmel is tökéletesen csavaroz, mint azt aki 2 napja jött és a tapasztalatlansága miatt még hetekig naponta megkarcol 1-2 panelt, aminek darabja 50 euró?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Meg valami: a rang/szakterulet/statusz-korsag problemaja, ami szinten nem itthoni specialitas. Ertelmes cegnel az innovacio minden szinten mukodik/tamogatott (ahol szukseg van az innovaciora). Azzal nagyon sokszor talalkoztam, hogy a fonok azt hiszi, hogy minden teruleten o a legokosabb vagy epp atugorja javaslatokat, ha nincs vonatkozo kepesitese annak, aki a javaslatot teszi.

Felhulye peldaval: az IT szektor oriasai nem alkalmaznak Steve Jobst, mert a HR-en kirostalnak (most tekintsunk el attol, hogy mar nem el).
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Sok cégnél a betanított munkást teljesen semmibe veszik. Úgy gondolják, hogy csavarozni, kábeleket dugdosni bárki tud, így hiába tapasztalt, de könnyen pótolható, ha elmegy. Csak épp arra nem gondolnak, hogy egy új munkás nem ugyanúgy dolgozik, mint aki 1-2 éves gyakorlattal rendelkezik.
Nálunk szinte félévente lecserélődik a szalagon dolgozók jelentős része. Aztán folyamatosan megy a siránkozás a vezetőség részéről, hogy túl sok selejtet csinálnak a gyártósoron. Kérdem én, hogy nem-e érné meg jobban megfizetni azt aki már behunyt szemmel is tökéletesen csavaroz, mint azt aki 2 napja jött és a tapasztalatlansága miatt még hetekig naponta megkarcol 1-2 panelt, aminek darabja 50 euró? "

Ez annyit jelent, hogy vagy idiotak a vezetok (lattunk mar ilyet is), vagy nem azok es van olyan faktor, amit szamitasba veve jobban jon ki a ceg.

Egyebkent egyetertek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Felhulye peldaval: az IT szektor oriasai nem alkalmaznak Steve Jobst, mert a HR-en kirostalnak (most tekintsunk el attol, hogy mar nem el)."

Ugy ertem, hogy ismeretlenul, mas neven, stb, de azonos kepessegekkel.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 863
113
<b>A szolidaritás hiánya okozza a politikai radikalizmust</b>

http://magyaridok.hu/velemeny/weimar-kodolva-89833/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 863
113
"2nd!

"Mi a véleményed arról, hogy a cég nyereségéből -ha van- még ha minimálisan is, de részesüljön a dolgozó? "

Ha reszesul a kockazataibol is, akkor lehet ertelme (plusz atlathato a jobb munka-nagyobb nyereseg kapcsolat). Egyebkent nem latom ertelmet (vezetoknel viszont mukodik). A dolgozo kapjon premiumot.


Már hogy ne részesülne a kockázatokból. ha nem jól megy a cégnek, kirúgják.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Már hogy ne részesülne a kockázatokból. ha nem jól megy a cégnek, kirúgják. "

Neha nem tudom eldonteni, mikor vicceltek.:)

De ha mar humorkodunk, legyem alanyi jog a munkahelyi veszelyessegi potlek is, hiszen Manci, a titkarno megegetheti a nyelvet a munkahelyi kaveval vagy esetleg megfajdul a laba a magassarkuban.

Meg hat nincs is baj a berekkel, hiszen mindenki tobb tizmilliot keres meg minimalberrel is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
origo.hu
bank-of-america-tanulmany-robotika-mesterseges-intelligencia-tarsadalmi-hatasai

Korrekt kis írás. Még az alapjövedelmet is említik. :)