Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ahogy egy vállalkozó ismerősöm mondta : "A jó munkaerő kevés pénzért is dolgozik, a rossz meg sok pénzért sem fog!" Ezért nem fizeti meg az alkalmazottait, van olyan munkakör ahová idén már a negyedik munkavállalót veszi fel, mert az előző három pár hónap alatt felmondott a kevés pénz és a munkakörülmények miatt, és őszintén nem érti mi a baj!

A jó munkaerő lehet, hogy kevés pénzért is dolgozik, míg rá nem jön, hogy itt reménytelen többre számítani. Viszont ha tájékozódik, akkor előbb-utóbb feltűnik neki, hogy innen nem is túl messze többszörös pénzt is kereshet. Ekkor felveszi a 270 fokos irányszöget majd gázt ad, itthon meg csodálkoznak. De aki csodálkozik, az sajnos buta, nem kicsit, hanem nagyon. Mégis mit várt, hogy a jó és fiatal munkaerő egész életében éhbérért, rabszolgaként fog itthon robotolni?! Nekem is van jópár ismerősöm, rokonom, aki már elhúzott itthonról, és vannak köztük olyanok, akik bevallottan családostól végleg kiköltöztek, csak vakációzni jönnek haza egy ideig, míg vannak élő szülők.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 882
113
blitzkrieg

Én is néztem a műsort, és a legrosszabb az egészben az volt, hogy a 3 ipse elvileg szakszervezeti vezető volt. Kb. 0 szinten képviselték a munkások érdekeit, viszont tök jól felmondták azt amit a nagytőkések elvárnak tőlük. Hihetetlenül dilettáns alakok ezek.

2ndt

<i>"Akkor ezt most nem ertem. Dontsunk be szinte minden magyar vallalkozast, ami olcso munkaerore epult?"</i>

Így van, ezekért nem kár. Az ilyen cégekben zéró innovációs készség van, igazi kerékkötői a magyar társadalomnak.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Így van, ezekért nem kár. Az ilyen cégekben zéró innovációs készség van, igazi kerékkötői a magyar társadalomnak. "

Ezzel kb. a magyar vallalkozasok 90-95 szazalekat dontened be, meg az itt levo nagyjabol osszes kulfoldit.
Eljunk segelyen inkabb?
Azert neha gondolkozzatok mar!

Ui:
Tegyuk hozza, hogy az innovacio sehol (foldrajzilag) nem feltetele a sikeres vallalkozasnak egy rakas teruleten.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
blitzkrieg


2ndt

<i>"Akkor ezt most nem ertem. Dontsunk be szinte minden magyar vallalkozast, ami olcso munkaerore epult?"</i>

Így van, ezekért nem kár. Az ilyen cégekben zéró innovációs készség van, igazi kerékkötői a magyar társadalomnak.

Azért ezen még gondolkozz el egy kicsit. A kisvállalkozások és szolgáltatók jelentős részétől jómagam nem várok el semmiféle innovációt, kutatómunkát, viszont profi munkavégzést, a határidő betartását és megfizethető árakat igen! Vonatkozik ez a bútorasztalostól a vízvezetékszerelőn, a dugulás-elhárítón, az üvegesen, a villanyszerelőn és autószerelőn át a hidegburkolóig mindenkire, lehet folytatni. A magyar vállalkozások döntő többsége pedig ezekből áll, nem az autógyárakból és repülőgépjavító cégekből.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Azért ezen még gondolkozz el egy kicsit. A kisvállalkozások és szolgáltatók jelentős részétől jómagam nem várok el semmiféle innovációt, kutatómunkát, viszont profi munkavégzést, a határidő betartását és megfizethető árakat igen! Vonatkozik ez a bútorasztalostól a vízvezetékszerelőn, a dugulás-elhárítón, az üvegesen, a villanyszerelőn és autószerelőn át a hidegburkolóig mindenkire, lehet folytatni. A magyar vállalkozások döntő többsége pedig ezekből áll, nem az autógyárakból és repülőgépjavító cégekből. "

Nagyon igaz.

Masreszt a munkavegzes szinvonala legendas itthon evtizedek ota... igy hirtelen nem is tudom, hogy talalkoztam-e mar olyan "szakemberrel", aki azt hozta volna, amit elvartam, pedig ajanlasuk volt boven.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 882
113
2ndt

Már megint olyan légből kapott hülyeségeket írtál...
Honnan van ez a 90-95%-os számod? :)
Jó lenne ha nem csak a levegőbe beszélnél, hanem konkretizálnál is néha...

A munkavállalók egyharmada van ma minimálbérre bejelentve.
Viszont a kétharmaduk többet keres!
Arról nem is beszélve, hogy elég gyakori, hogy a minimálbéresek azért zsebbe kapnak lóvét pluszban.

Magyarországon a minimálbér bruttó 105000 Ft, a bérminimum meg 122000 Ft.
https://www.nav.gov.hu/nav/ado/jarulek/Minimalber__garantalt20150112.html
A magyar átlagbér olyan 230000 Ft bruttó kerül van.
http://gazdasagiradio.hu/cimlap/230-ezer-forint-fole-nott-a-magyar-atlagfizetes-540
Ebből azért könnyű kitalálni, hogy az emberek kétharmada bőven minimálbér fölött keres, mégsem mentek csődbe a cégek.

Egy 10%-os minimálbér emelés azt jelentené, hogy 105 helyet 116 ezer forint lenne a minimálbér.
Amelyik cég ezt nem tudja kifizetni az menjen a k*rva anyjába, szerintem.
Ráadásul mint mondtam az emberek kétharmada nem minimálbérért melózik...

És szeretném ha legközelebb a levegőbe beszélés helyet valami konkrétummal is alátámasztanád az olyan fantazmagóriáidat, mint a <i>"vállalkozások 90%-a becsődöl"</i> című hülyeség.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 882
113
emel

Szerintem fontos, hogy egy cégben legyen készség az újra, az újításra.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
fip7:

Gondolkozz el azon, hogy mivel probalsz vitaba szallni, mit probalsz cafolni, mielott irsz, mielott szalmababozni kezdenel:)))
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Szerintem fontos, hogy egy cégben legyen készség az újra, az újításra. "

Ja, fontos, hogy Mari neni a zoldsegesnel minden heten mas szinu zacskoban adja a petrezselymet. Idiotasag.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 882
113
2ndt

Még mindig nem támasztottad semmivel alá az állításaidat, csak írtál ismét egy nesze semmi fogd meg jól dolgot.
Mari néni a piacon meg nem cég... max. egyéni vállalkozó.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nezd mar vissza, mit irtam, aztan probald definialni az "olcso" fogalmat, fog menni. Mari neni Bt. kereteben nyomja, 1-2 alkalmazottal. Mikrovallalkozas. Persze szamon lehet kerni rajta az innovaciot; arulhatna peldaul a kaposztat meg a barackot fantazianeveke. A villanyszerelonek javasoljam, hogy enekeljen operareszleteket az innovacio jegyeben, mikozben a kabelezest csinalja?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Kicsit rosszul fejeztem ki magam. A szolgáltató szektornak sokkal nagyobb lesz a bevétele, ha a fizetések is nagyobbak, így ki tudják fizetni a nagyobb béreket. "

Tulajdonkeppen lehetne forditani a dolgon, mindenki keressen 20 %-kal kevesebbet, igy mindeki kepes lesz megfizetni a szolgaltatasokat, mert bar 20 szazalekkal kevesebbet keresnek, a szolgaltatasok ara is lemegy, igy ugyanott vagyunk. ;)

Sőt, javaslom, hogy ezentúl egyáltalán ne is fizessen az alkalmazottaknak, a gyártott termékeket meg eladják a marslakóknak. Na úgy működne igazán jól a gazdaság.
Szerinted miért próbálkozik sok ország a hitelezés felpörgetésével? Hogy legyen miből megvegye a fogyasztó a terméket és ezáltal több bevételhez juttatni a vállalatot. A fogyasztási cikkekre költött hitelek viszont hosszú távon csökkentik a fizetőképes keresletet, mivel eladósodik és kamatra megy el a pénze. Ezért javasoltam én, hogy inkább a vállalat adjon több pénzt a fogyasztónak, a munkájáért cserébe, mert az a pénz úgyis hozzá megy vissza, hisz senki sem elégeti hanem megveszi a cég termékeit, szolgáltatásait. Gondolom abban egyetértünk, hogy senkinek nincs otthon pénznyomdája, mindenki csak azzal gazdálkodhat, amit a vállalatoktól (egyesek az államtól) kapnak. Épp ezért ha nem kap fizut, nem fog vásárolni és a cég is csődbemehet, hacsak nem exportra termel. A magyar vállalatok döntő többsége viszont a belső fogyasztást szolgálja ki.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egy javaslat hogyan lehetne fizut emelni: a cégek 20000 forintos kajautalványt adnak a munkásoknak, ami után nem kell adózzanak, sem egyéb járulékot fizessenek. Cserébe az állam 10000 forintot elenged minden egyes munkás fizetése utáni járulékból. Így a cégek állták a 20000 forintos emelés felét és az állam a másik felét. A 20000 forintot a munkás elkölti 5400 forint ÁFA-t azonnal visszakap az állam, a cégeknek pedig jelentősen megnő a bevételük.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Sőt, javaslom, hogy ezentúl egyáltalán ne is fizessen az alkalmazottaknak, a gyártott termékeket meg eladják a marslakóknak. Na úgy működne igazán jól a gazdaság. "
Valojaban nem ugyanazt irtuk.

"Szerinted miért próbálkozik sok ország a hitelezés felpörgetésével?"

Mert idiotak.

"Ezért javasoltam én, hogy inkább a vállalat adjon több pénzt a fogyasztónak, a munkájáért cserébe, mert az a pénz úgyis hozzá megy vissza, hisz senki sem elégeti hanem megveszi a cég termékeit, szolgáltatásait. "

Vagy nem veszi meg es nem megy vissza hozza. Mert mastol megkapja olcsobban. Mert nincs ra szuksege. Stb.

"Gondolom abban egyetértünk, hogy senkinek nincs otthon pénznyomdája, mindenki csak azzal gazdálkodhat, amit a vállalatoktól (egyesek az államtól) kapnak".

Amikor mindenki beret akarjatok emelni, akkor pont penznyomdasat akartok jatszani.

"Épp ezért ha nem kap fizut, nem fog vásárolni és a cég is csődbemehet, hacsak nem exportra termel."

Kap fizut. Csak nem annyit, amennyit szeretne. Jut eszembe, van olyan orszag, ahol az emberek nem szeretnenek tobb fizetest kapni ugyanazert a munkaert?

Par dolgot azert vegyetek mar szamitasba!
Aki magasan kepzett szakemberkent dolgozik itthon a maganszektorban, az versenykepes fizetest kap most is hazai viszonylatban. Egy mernok eddig sem minimalberert dolgozott es nemcsak azert, mert van olyan, hogy diplomas minimalber.

Ezzel egyutt olcsobb munkaeronek szamit, mint teszem azt a nemet vagy holland kollegaja. Lenyegesen.

Ha meg a minimalberes _piaci_ melokat nezzuk, akkor lassatok mar at, hogy annyit fizet ott is a ceg, amennyit szamara az adott dolgozo er. Ha nem minimalberert akar dolgozni, akkor kepezze magat. Ha nincsenek adottsagai a tanulashoz, akkor meg igy jart sajnos (a genetika geci egy dolog tud lenni); bolcsen teszi, ha nem orokiti tovabb a genkeszletet, mert a gyerekei ugyanugy szivni fognak.

Viszont: mindenki elott ott a lehetoseg, hogy ceget alapitson, vallalatokat hozzon letre es jobb fej legyen a mostaniaknal, onkentes alapon dobalva a 20 szazalekos fizetesemeleseket.
Terjunk erre vissza, ha megtortent?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
150-200%-os emelésekre lenne szükség az ipari és szolgáltató szektor jelentős részében ahhoz, hogy a kvalifikált munkaerőt itthon tartsa. Azok nélkül pedig nem igazán lesznek ilyen szektorok. Értelmetlen itt tíz százalékokkal bűvészkedni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Értelmetlen itt tíz százalékokkal bűvészkedni. "
Tulajdonkeppen ertelmetlen maga az otlet.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
150-200%-os emelésekre lenne szükség az ipari és szolgáltató szektor jelentős részében ahhoz, hogy a kvalifikált munkaerőt itthon tartsa. Azok nélkül pedig nem igazán lesznek ilyen szektorok. Értelmetlen itt tíz százalékokkal bűvészkedni.

Itt a minimálbér esetén volt szó azonnali 25%-ról.

Amúgy igen, vannak szakmák - pl. orvos, mérnök - ahol az általad leírt számokkal kell kalkulálni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Amúgy igen, vannak szakmák - pl. orvos, mérnök - ahol az általad leírt számokkal kell kalkulálni.

Az ipari szakmunkásoknál, szakácsoknál, pincéreknél, recepciósoknál kell ilyen szintű emeléssel kalkulálni. Orvosoknál, mérnököknél ez már talán kevés lenne.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Természetesen azokról beszélek, akik vesznek egy kis fáradságot, hogy megtanuljanak valamilyen nyelvet a hétköznapi kommunikáció szintjén, ami igazán nem nagy ügy.