Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Csak abba gondolj bele, hogy ma ugyanannyit fizet egy dohányos piás szénhidrátcsapda és én aki rendszeresen edzek, csak hektikusan iszok (buliban) és alapvetően egészségesen étkezem. Hogy nyúlsz ebbe bele, hogy tennéd igazságossá és ezzel egyben fenntarthatóvá! Pláne, hogy a jobban képzett, jobb anyagi helyzetűek a felelősebb életvitelűek! Egy igazságos TB-ben a középosztály kevesebbet fizetne mint a munkásosztály, dea szavazatuk ugyanannyit ér és a közép van kisebbségben!
Az egészségtelenül élő emberek gyógyítása sem kerül többe mint a fitt polgároké, csak az előbbiek Jellemzően röviddel a nyugdíjkorhatár elérése után meghalnak, és nem veszik igénybe a nyugdíjat, vagyis egy kövér és alkesz dohányosnak kevesebb tb-t kellene fizetni. Persze kicsit sarkítva... :rolleyes:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 051
113
Mi a baj ezzel? Három szakdolgozatot írtam (mind a hármat 5-ösre) úgy, hogy a három alatt összesen egyszer voltam konzulensnél (Reggel hatra kellett menni a magánrendelőjébe, de érdemben nem foglalkozott a dologgal, csak olyan stilisztikai dolgokkal, amiket úgy is tudott az ember. De ugye udvariasságból el kellett menni.)

Mondjuk jó lett volna valaki aki segít összerakni a szerkezetet, helyesírást átnézi stb... Persze megoldottam magamtól, de nem véletlenül van konzulens. Szerintem kell, hogy valaki külső szemmel átnézze a munkádat. Ez még egy itt megjelenő cikk esetén is így van. Egyszerűen kell a külső ellenőrzés.
Ne a védéskor derüljön ki, hogy alapvető hibát vétettél.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Ezzel egy nagyon nagy baj van. Anno megalakult a KLIK. Volt vele gond bőven, nem azt mondom. De
Egyik első intézkedése volt bevezetni a kisértékű beszerzések tömbösítését. Amit kb minden cég csinál. Na ebből lett, hogy jaj hát nincs kréta, mert ugye ehhez előre kellett volna tervezni, amire az iskolák nagy része nem is volt partner. Innen nehéz rendszert építeni.
Bevallom, ezeket a köröket már nem követtem, 2010 mámoros tavasza után (Istenem, sosem felejtem el azt a hatalmas, édes ballib buktát...!) az őszi önkormányzati választásokon is földcsuszamlás volt, a cserélődő igazgatók lecserélték a helyetteseiket, azok mentek vissza tanítani, az én helyem is kellett valami oda menekített jóskapistának (Jellemző, hogy három éven át határozott idejű munkaszerződésem volt 1-1 tanévre, és nem csak nekem - de szép idők is voltak, ugye...), azóta iskola felé se nagyon néztem - és nem is hiányzik.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mondjuk jó lett volna valaki aki segít összerakni a szerkezetet, helyesírást átnézi stb... Persze megoldottam magamtól, de nem véletlenül van konzulens. Szerintem kell, hogy valaki külső szemmel átnézze a munkádat. Ez még egy itt megjelenő cikk esetén is így van. Egyszerűen kell a külső ellenőrzés.
Ne a védéskor derüljön ki, hogy alapvető hibát vétettél.
Megfelelő kritikával kezelem a szakdolgozataim minőségét. Mondjuk pont nem a helyesírással, meg a szerkezettel van a legnagyobb kritikám, hanem a kérdőívvel, meg annak adatainak értékeinek minőségi statisztikai feldolgozásával; de hát annyit lehet adni, amennyit oktattak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Ahogy nem rég olvastam: "A baj az, hogy lassan érem sincs, a másik oldaláról meg valahogy nincs hajlandóság semmire. Valóságtagadás, erősen meg van." Nem, ez fedésben van a "mindenszarizmussal".

Az a gond, hogy azzal nem lehet vitázni, hogy ha valaki véleményt, vagy kritikát fogalmaz meg, azt el lehet intézni annyival, hogy NER.
Én azt szeretném látni, hogy pl.: Te mit tennél, a fizetésemelésen túl. Mert az énszerintem megoldás, de ha szerinted az a megoldás, akkor hosszútávon miért megoldás?

Én ezt hiányolom, normálisan leírt véleményt. Az nem az, hogy több pénzt az oktatásba, több pénzt a tanároknak. Mert az esetek nagy részében ennyi a megoldási javaslat. De valóban csak több pénz kellene az oktatásba?

Amúgy meg az is érdekelne, hogy pl. hány tüntető tanár ad számlát a magánóráiról, amivel a költségvetés bevétele nőne és több pénzt lehetne az oktatásba is fordítani. Persze, tudom, erre az lesza válasz, hogy most is lehetne többet, de stadionokra költötték, ami részben igaz.
N+1-szer leírtam már.

  1. Az iskola gyermekmegőrző jellegét felszámolni.
  2. Az nem megoldás, hogy a tanárnak semmiféle fegyelmezési lehetősége nincs, kitenni meg nem lehet, mert vigyázni kell a "gyerekre" valakinek. Első körben kb. oda kéne eljutni, hogy a tanár még szóban sem fenyítjük meg sehonnan, mert akkor holnap meg a yard ki, hogy akkor ez hogyan gondolta a kedves bárki. Ha meg csak egy pofon is elcsattan, akkor nem ejnyejnye. Közefeladatot ellátó személy elleni minősített esetnek kéne ennel lennie, ha még nem az és alkalmazni és kéne keményen a törvényt. Akár C kategóriás, akár nem. Itt tessék forradalmárkodni a brüsszeli idealistákkal szemben és nem máshol. Itt tessék azok jogai mellett kiállni, akik tanulni akarnak, csak más miatt nem megy. De hát látjuk, nem ez tempó. Ha nem akarsz tanulni, akkor VISZLÁT. Nem kötelző. Csak akkor nincs se családi pótlék, se semmi, ha nem akarsz jövőt, akkor támogatást sem adunk hozzá. Oldd meg magad.
  3. Kiszámítható jövőkép. Nem, a nevetséges mai életpályás bohocódkodás nem az.
  4. A KATA erre még jó ugye, ha főállás van? Akkor ezzel nem kéne gondnak lennie. Bár átalányadóval évi 1,2M-ig ez most még adómentes is.
Alapvető baj az egész ország mentalitásával, hogy a felnőtteket nem kezeli felnőttként. Túl sokszor látom a "jaj akkor mi lesz vele" mentalitást pl. akkor is, amikor felvetem, hogy ha apu balfasz szándékos ámokfutása miatt elveszik a családi autót, akkor jaj mi lesz a gyerekkel meg anyuval. Csókolom, a felnőtt lét erről szól. A döntéseidnek következménye van. Ez a következmények nélküliség is a tanárra hatalmas terhet ró, mert a nem kooperatív gyerekkel mit tud csinálni? Semmit. Mert nincs következménye annak, ha nem viselkedik sőt, zavarja az oktatást.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: alali77 and cirqle

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Szó nem esett az oktatási törvényről - jogszabályismereti szinten jó lett volna, de nem. Nulla, semmi.
Arról, hogy van a világon gyermekvédelmi törvény, a tanárképzőn akkoriban nem is hallottak. Még a régi tanárok jelentős része is elámult volna azon, ha megtudja, hogy ő valamiféle jelzőrendszernek a tagja, és hogy a gyermek veszélyeztetése esetén neki jelzési kötelezettsége van... Szó nem esett a szülőkkel való kapcsolattartásról, egyáltalán arról, hogy mennyire fontos, hogy milyen családból jön a gyerek, hogy mennyire sok múlik a jó tanár-szülő kapcsolaton. Szó nem volt arról, miként lehet SNI-s gyerekekkel dolgozni, vagy egyszerűen, hogy ugyan, hogyan lehet rendet tartani az órán. Szóba sem került, hogy mi is az a bántalmazás (akár szülő-gyerek, akár gyerek-gyerek, akár tanár-gyerek viszonylatban, hogy verbálisan is elkövethető), hogy mi a teendő teszem azt fejtetű esetén, hogy mit kezdjünk a dohányzással, alkohollal, netán droggal. Szexuális felvilágosítás? A kifejezéssel sem találkoztam. Ahogyan a HH meg a HHH is ismeretlen rövidítések voltak. Évekig dolgoztam úgy, hogy azt sem tudtam, mi a különbség a nevelőszülő meg az örökbefogadó szülő között, meg hogy van ún. gyermekvédelmi alapellátás is (persze a szakellátásról is csak homályos fogalmaim voltak).
Nekünk volt helyette Európai-ismeretek, meg az Európai Unió történelme című órák. A fejlődéslélektanon meg volt olyan csoport, ahol az egyetemi oktató elsírta magát. Ja, és persze volt olyan rohadt fontos óra, ahol régi kifejezésekkel, meg a kommunikációs eltérésekkel (de nem a dikmá he a föld gömbölyű -azaz megértette a nebuló, hogy a Föld Geoid alakú), meg az oktatás története is marha fontos volt. Nem beszélve a 4 félévi "tesiről". Mondjuk a latin tuti praktikus lett volna mind a 4 félév, ha latin iskolában tanít az ember.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Hjaj, egy könyvre elég lenne! :D

Kezdve a tanárképzőn... Az egy dolog, hogy a hallgatók 80 százaléka azért megy oda, mert 18 évesen még (mindig) nem tudja pontosan, hogy mit akar, az erősebb egyetemekre meg kb. esélye sincs... Az viszont meredek, hogy szó szerinti tanárképzés igazából nincs a tanárképzőn!
Magát a szakot a legmagasabb szinten oktatják (Legalábbis Egerben a történelem tanszéken kifejezetten magas volt a színvonal és követeltek is rendesen.), az általános, tanári szakképzésen viszont egy nagyságrenddel nagyobb létszámú (kb. 10× annyit) hallgatót kell áthajtani évről évre. És míg a töri-szakosok bolondulnak a háborúkért, a föcisek megőrülnek a kőzetekért, a magyarosok a szépirodalomért, a tesi szakosok között meg országos ifi-bajnokok meg válogatott játékosok figyelnek (és tehetséges fiatalból bármelyik területen lehet világhírű szakember egy tanárképzős indítással), addig a pedagógiának és a pszichológiának elég kevés rajongója akad - ezeken ócska tömegképzés zajlik, és lényegében erre a két pillérre épült föl az egész tanárképzés. Ez a két pillér pedig merő elmélet, száraz, alapszintű információhalmaz, ami után mondjuk ismerni fogod a Maslow-piramist meg az írásvetítő használatát, de azt, hogy az életben ezekkel mire mész - na, azt nem tudod meg. Arra ott a tanítási gyakorlat, ugye. Ami 50 százalékban adminisztráció már a tanárjelölteknek is, csak őket kib@szott óratervekkel és óravázlatokkal gyötri a rendszer, 40 százalékban meg a saját gyötrelmeiden való felülkerekedés, hogy mit fogsz kezdeni akkor, amikor 30 gyerek bámul majd rád... Mögöttük, a felvédőnek vetve hátukat meg a csoporttársaid és persze a vezető tanerő - akitől úgy 10 százalékban lehet némi érdemi, gyakorlati tudást összeszedni, de az is inkább olyan jellegű lesz, mint hogy honnan szerezz térképet az órára...

Ha mindezen átestél, mehetsz tanítani. Leendő iskoládban meg majd eligazítanak az ottani szertár felől, a többit pedig megtanulod a saját károdon. (És egyébként piszok jó érzés, amikor végre sikerül!)
Legalábbis így ment ez hajdan...

Szó nem esett az oktatási törvényről - jogszabályismereti szinten jó lett volna, de nem. Nulla, semmi.
Arról, hogy van a világon gyermekvédelmi törvény, a tanárképzőn akkoriban nem is hallottak. Még a régi tanárok jelentős része is elámult volna azon, ha megtudja, hogy ő valamiféle jelzőrendszernek a tagja, és hogy a gyermek veszélyeztetése esetén neki jelzési kötelezettsége van... Szó nem esett a szülőkkel való kapcsolattartásról, egyáltalán arról, hogy mennyire fontos, hogy milyen családból jön a gyerek, hogy mennyire sok múlik a jó tanár-szülő kapcsolaton. Szó nem volt arról, miként lehet SNI-s gyerekekkel dolgozni, vagy egyszerűen, hogy ugyan, hogyan lehet rendet tartani az órán. Szóba sem került, hogy mi is az a bántalmazás (akár szülő-gyerek, akár gyerek-gyerek, akár tanár-gyerek viszonylatban, hogy verbálisan is elkövethető), hogy mi a teendő teszem azt fejtetű esetén, hogy mit kezdjünk a dohányzással, alkohollal, netán droggal. Szexuális felvilágosítás? A kifejezéssel sem találkoztam. Ahogyan a HH meg a HHH is ismeretlen rövidítések voltak. Évekig dolgoztam úgy, hogy azt sem tudtam, mi a különbség a nevelőszülő meg az örökbefogadó szülő között, meg hogy van ún. gyermekvédelmi alapellátás is (persze a szakellátásról is csak homályos fogalmaim voltak).

És a tanárok jelentős része - a fentiek ismeretében érthető módon - ezzel ma is így van. Szívesen tanítanak fizikát, kémiát, irodalmat, történelemet vagy angolt, de a gyerekek nyavalyáihoz, egészségügyi, családi, szociális, pszichés meg bármiféle ügyeikhez nekik semmi közük! Efféle problémákat még az osztályfőnökök is csak bottal piszkálnak - maguktól távolabb.
Így pedig nem megy.

Oktatási rendszert vagy erőből lehet csinálni, felülről, poroszos módszerrel, ahol a tanár szava szent - még a szülő előtt is, vagy olyan tanárokkal, akik egyszersmind gyermekvédelmi szakemberek is, akik mielőtt nekiállnának tanítani, megismerik a gyereket, megszelídítik, megnevelgetik - és majd aztán jöhet a matek meg a föci.

Így megérdemelnék a több pénzt, meg a kevesebb adminisztrációt - de a tanárok jelentős része, miközben ezt követeli, kikéri magának, hogy ő a gyerekkel foglalkozzon. Hiszen az a szülő dolga! Csak azt felejtik el, hogy a problémás gyerekek éppen azért problémások, mert a szüleik is problémások. Akkor meg ott van az iskolapszichológus (ja, 1 szem 2000 gyerekre), a gyerekvédelmi rendszer (Muhaha...) vagy végső esetben a rendőrség!

Hű, megint jól belecsaptam...
Zárszóként csak annyit, hogy a tanárképzősöknek én csak azután adnék diplomát, hogy lehúztak legalább három hónapot a gyermekvédelemben. Gyerekotthonokban, nevelőotthonokban, esetleg gyáo-ban vagy nevelőszülő mellett. Három hónap alatt háromszor annyit tanulnának (nem csak a gyerekekről, de saját magukról is!), mint a komplex pedagógiai-pszichológiai szigorlatig elalibizett három félév alatt. Plusz, aki ott megállná a helyét, annak nem lenne gondja soha, semmilyen iskolában sem.

Poroszos rendszer cigány diákokkal? Mikor már azért el akarja vágni a Lakatos család a tanár torkát, mert be mert írni a kis purdénak? Itt alapvető társadalmi változásokra lenne szükség.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Az nem megoldás, hogy a tanárnak semmiféle fegyelmezési lehetősége nincs, kitenni meg nem lehet, mert vigyázni kell a "gyerekre" valakinek. Első körben kb. oda kéne eljutni, hogy a tanár még szóban sem fenyítjük meg sehonnan, mert akkor holnap meg a yard ki, hogy akkor ez hogyan gondolta a kedves bárki. Ha meg csak egy pofon is elcsattan, akkor nem ejnyejnye. Közefeladatot ellátó személy elleni minősített esetnek kéne ennel lennie, ha még nem az és alkalmazni és kéne keményen a törvényt. Akár C kategóriás, akár nem. Itt tessék forradalmárkodni a brüsszeli idealistákkal szemben és nem máshol. Itt tessék azok jogai mellett kiállni, akik tanulni akarnak, csak más miatt nem megy. De hát látjuk, nem ez tempó. Ha nem akarsz tanulni, akkor VISZLÁT. Nem kötelző. Csak akkor nincs se családi pótlék, se semmi, ha nem akarsz jövőt, akkor támogatást sem adunk hozzá. Oldd meg magad.
Egy kiskorú gyereket nem tudsz felügyelet nélkül hagyni. Nálunk ezt annyiban oldották meg, hogy kiült az aulába a titkárnő, vagy az igazgató szeme elé, aztán volt, hogy le kellett írnia, hogy miért van ott -már csak, hogy az időt töltse. Én nem láttam semmi hatását.

De tanulni kötelező, mert sok tehetséges gyerek van, aminek ha csak egy kis része az oktatása során megváltozik, kap olyan impulzust, akkor hasznos tagja lesz a társadalomnak. A kötelező nélkül még több leszakadt ember lenne. (Az meg tudjuk, hogy egyesek szerint egyenesen arányosan több jobboldali szavazó -hát akarod Te ezt? :D)
Akkor tudod ezt megtenni, ha nem az iskola körzetéből van átíratva a gyerek; de ez az igazgató hatásköre. De itt is leginkább csak a problémát toszigáljuk.

Nem nagy dolog, de szerintem a buktatásnak lenne valamennyi hatása szerintem. De ez nem NER nem NER kérdés, hanem egyedül az igazgató és a tanári karon múlik. Igen, azokon is, akik most több fizetést követelnek. Vajon ők mindent megtettek hatáskörükben? (Tanítottam gyakorlaton olyan suliban, ahol nem lehetett 4-es alatti jegyet adni.)

Az iskola gyermekmegőrző jellegét felszámolni.
Ezzel egyetértek.

Kiszámítható jövőkép. Nem, a nevetséges mai életpályás bohocódkodás nem az.
Alapvetően kiszámítható a jövőkép. Mindig akkor van tanárhiány, ha az ország "jobban teljesít" mikor meg vannak nehézségek, akkor sokan visszatérnek a tanításhoz. Alapvetően egy nyugdíjas állás, látható bértáblával. Attól, hogy mennyi az annyi, attól még kiszámítható. Egy multinál sokkal, de sokkal kiszámíthatatlanabb helyzetben lennének ugyan ezek az emberek.

A KATA erre még jó ugye, ha főállás van? Akkor ezzel nem kéne gondnak lennie. Bár átalányadóval évi 1,2M-ig ez most még adómentes is.
Ebben végülis igazad van, amennyiben ez alatt marad.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and ZeiG

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Poroszos rendszer cigány diákokkal? Mikor már azért el akarja vágni a Lakatos család a tanár torkát, mert be mert írni a kis purdénak? Itt alapvető társadalmi változásokra lenne szükség.
Hajjj, ha csak a cigányokkal lenne probléma az oktatásban. Már rég nem cigánykérdésről lehet beszélni ilyen téren.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 109
113
Persze. Sőt semmilyen formában nem is ér el. Megálmodod szóról szóra gyanazokat a paneleket.

De gond egy szál se, a nyugati média is pontosan ugyanezeket a paneleket röfögi, nem véletlenül, mert valamiért mindig ugyanazok a magyarországi személyek és szervezetek, véleményformálók, pénzelt think tankek szólalhatnak csak fel bennük - emneszti-tasz-traszparensszi-ceju-444/direkt/telex-political capital-eötvöskárolyintézet, akik persze bármiféle anyagi és szellemi befolyásolástól mentesen pontosan ugyanazokat gondolják mindig és folyamatosan idézik egymást.

Ezért van, hogy amikor rákérdeznek a lózungokon túli részletekre, hirtelen semmit nem tudsz rá mondani, csak ugyanazokat a paneleket más szavakkal, amiket napjában ezer formában nyomnak a fejedbe úgy, hogy te magad sem veszed észre, csak beépül.
Hát figyelj a család konkrétan lefedi a teljes közszférát
Persze. Sőt semmilyen formában nem is ér el. Megálmodod szóról szóra gyanazokat a paneleket.

De gond egy szál se, a nyugati média is pontosan ugyanezeket a paneleket röfögi, nem véletlenül, mert valamiért mindig ugyanazok a magyarországi személyek és szervezetek, véleményformálók, pénzelt think tankek szólalhatnak csak fel bennük - emneszti-tasz-traszparensszi-ceju-444/direkt/telex-political capital-eötvöskárolyintézet, akik persze bármiféle anyagi és szellemi befolyásolástól mentesen pontosan ugyanazokat gondolják mindig és folyamatosan idézik egymást.

Ezért van, hogy amikor rákérdeznek a lózungokon túli részletekre, hirtelen semmit nem tudsz rá mondani, csak ugyanazokat a paneleket más szavakkal, amiket napjában ezer formában nyomnak a fejedbe úgy, hogy te magad sem veszed észre, csak beépül.
Hát figyelj a család konkrétan lefedi az egész közszférát orvostól a tanáron át a tűzoltón keresztül a katonáig de ebben a témában elég nagy az egyetértés. (Mindenki jobboldali szavazó köztük én is)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Hajjj, ha csak a cigányokkal lenne probléma az oktatásban. Már rég nem cigánykérdésről lehet beszélni ilyen téren.

Amit leírtam, az egy konkrétan megtörtént eset volt. Nyilván nem csak a cigányokkal lehet/van probléma, de az elcigányosodás igenis egy elriasztó faktor a tanári pályától, főleg, hogy a rendszer kb. semmit nem tesz a tanárok biztonságának szavatolása érdekében.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
Engem ebben az zavar, hogy a társadalom kb 1968 (!) után szinte semmit nem vár el a szülőktől, mintha nekik nem lenne semmi felelőségük a gyerekeik nevelésével kapcsolatban. Mintha az csak az iskola ill a társadalom dolga lenne. Ugyanakkor szerintem praktikusan megfosztották a tanárt az eszközöktől, ami a neveléshez szükséges. (Konkrétan nem egy pofonra gondolok, bár néha igény volna rá. :))
 
M

molnibalage

Guest
Egy kiskorú gyereket nem tudsz felügyelet nélkül hagyni. Nálunk ezt annyiban oldották meg, hogy kiült az aulába a titkárnő, vagy az igazgató szeme elé, aztán volt, hogy le kellett írnia, hogy miért van ott -már csak, hogy az időt töltse. Én nem láttam semmi hatását.
Én itt már a 14+ generációról beszélek.
Arra szerintem már nem kell vigyázni technikailag.
De jelen állás szerint őket sem lehet elzavarni, meg egy ujjal sem hozzájuk érni.
Sakk matt.

Anno volt egy ilyen osztálytársam, aki kb. ez a renitens kategória volt.
A történelem tanár meg egy II. vh-s kiképzett Messzer pilóta volt, aki már nem vetettek be, szóval 1995 táján azért volt alsó hangon 70 éves.
Ő adott neki egy nagy sallert, amikor már nagyon nem bírt magával. Elég volt egyszer. Én akkor és most sem láttam ebben kivetnivalót.
Ettől senkiben nem marad lelki törés, akármennyire ezt mondják egyes emberjogi harcosok.
És onnantól fogva más óráján sem volt gond vele.
A tanár amúgy köztiszteletben álló ember volt.

Alapvetően kiszámítható a jövőkép. Mindig akkor van tanárhiány, ha az ország "jobban teljesít" mikor meg vannak nehézségek, akkor sokan visszatérnek a tanításhoz. Alapvetően egy nyugdíjas állás, látható bértáblával. Attól, hogy mennyi az annyi, attól még kiszámítható. Egy multinál sokkal, de sokkal kiszámíthatatlanabb helyzetben lennének ugyan ezek az emberek.
Ebben végülis igazad van, amennyiben ez alatt marad.
Csak amikor ez a tanár fő bevételi forrása lassan, akkor nehéz megmondani neki, hogy ebből még adózzon le.
Mert, ha arról lenne szó, hogy ezt a tisztes megélhetés mellett önmaga boldogítására és más használra tolja, akkor simán.
A baj az, hogy sok családnál ez a megélhetés. Ha ebből le kéne adózni, az fájna. Mert a főállásából nem tud megélni.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Én itt már a 14+ generációról beszélek.
Értem.
Nézd, itt is azt gondolom, hogy 14 évesen még nem érett a gyerek; még 18 évesen se feltétlen.
Igen, nem jó megoldás, hogy ott bontsa a rendet és zavarja nem csak a tanítást, hanem az egész hangulatát. Azonban a másik véglet sem, hogy akkor ki kell baszni oszt' csá. Kellene valami alternatíva. Azonban a problémák legtöbb esetben nem középiskolában kezdődnek. Ezt most, hogy miként lehet megoldani már szakmai kérdés.

Anno volt egy ilyen osztálytársam, aki kb. ez a renitens kategória volt.
A történelem tanár meg egy II. vh-s kiképzett Messzer pilóta volt, aki már nem vetettek be, szóval 1995 táján azért volt alsó hangon 70 éves.
Ő adott neki egy nagy sallert, amikor már nagyon nem bírt magával. Elég volt egyszer. Én akkor és most sem láttam ebben kivetnivalót.
Ettől senkiben nem marad lelki törés, akármennyire ezt mondják egyes emberjogi harcosok.
És onnantól fogva más óráján sem volt gond vele.
A tanár amúgy köztiszteletben álló ember volt.
Igen, ez így működne... de hát a gyereknek vannak szülei, akiknek a drágalátos agyonbabusgatott ártatlan gyereküket hatalmas trauma érte... valahogy ezzel a legtöbb esetben még az a szülő is foglalkozik, aki egyébként semmivel nem szokott.

Csak amikor ez a tanár fő bevételi forrása lassan, akkor nehéz megmondani neki, hogy ebből még adózzon le.
Mert, ha arról lenne szó, hogy ezt a tisztes megélhetés mellett önmaga boldogítására és más használra tolja, akkor simán.
A baj az, hogy sok családnál ez a megélhetés. Ha ebből le kéne adózni, az fájna. Mert a főállásából nem tud megélni.
Mindenki a maga szintjén nyomorog -ahogy a mondás tartja. Nyilván tök jó lenne, ha a fizetése magasabb lenne, ez evidens.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 109
113
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat én ha rendszerszintű problémaként élem meg azt:

  • hogy a postán az 5 pultból 1 üzemel konstans, késnek a levelek megsérült a csomag elveszik stb, mert a postai dolgozók jórésze minimálbéren van és kurva nagy a létszámhiány,
  • hogy a helyi körzeti megbízottra 12 falu jut amikor még pár évente 4 mert a többi irodát bezárták emberhiány miatt,
  • hogy egy 40 000 lakosú városban éjszaka 1-2 járőrpár van csak amikor pár éve 6 volt,
  • hogy egy eddigi elitnek számító gimnáziumban a családban lévő gyereknek napi rendszerességgel elmarad 3-4 órája mert nincs tanár és az emelt szakokra amire menni akart (biosz, informatika) nincs aki tanítson (ebből akarna emelt érettségizni) ,
  • hogy a tűzoltó szomszédomék a megye 2-3 másik városába járnak át szolgálatot adni mert az ottani tűzoltóőrsök nem tudják kiadni a szolgálatot,
  • vagy ha a kormányablakba belépve a 16 pultból 4 üzemel és annyian vannak mint az oroszok mert ezért a pénzért ezt a melót se csinálja senki,
  • a mentő késve ér ki mert akkora a leterheltsége és a mentősök saját pénzből egészítik ki az eszközpakkjukat mert az állam nem ad..
  • vagy ha 3 hónapot kell várni egy aranyérműtétre..
  • és ha a vészhelyzetet feloldják a fél laktanya meg kiürül mert unja a katonák családja, hogy sosincsenek otthon velük mert több ezer ember hiányzik a rendszerből és határról esnek misszióba, misszióból pedig a bakonyba hetekre és ezen az utolsó későn jött emelés már kurvára nem fog segíteni ...

Akkor nyilván az ellenzéki (sőt ne ajd isten NYUGATI! (pfejj kimondtam)) sajtó paneljeit puffogtatom...
És ezekben a kérdésekben a 12 éve folyamatosan konkrétan elsöprő demokratikus felhatalmazással ellátott kormány felelősségét firtatom sőt az áldatlan állapotok mögött főként azt látom, hogy beleszartak az egészbe az elmúlt 10 évben és ezt a szavazójukként számon is merem kérni, ez nyilván azért van mert beszivárgott az agyamba a média agymosása...

aham...
 
M

molnibalage

Guest
Akkor nyilván az ellenzéki (sőt ne ajd isten NYUGATI! (pfejj kimondtam)) sajtó paneljeit puffogtatom...
Ennél sornál nekem a nem létező bicska nyílt a zsebemben.
Amikor az adóforintból nemzeti konzultáció (anyátok picsája az) és plakátkampányban, a Brüsszel, sorosterv és többi VALÓBAN panel faszsággal fárasztanak 10+ éve. És ezért még kvázi én fizetek.
És ezekben a kérdésekben a 12 éve folyamatosan konkrétan elsöprő demokratikus felhatalmazással ellátott kormány felelősségét firtatom sőt az áldatlan állapotok mögött főként azt látom, hogy beleszartak az egészbe az elmúlt 10 évben és ezt a szavazójukként számon is merem kérni, ez nyilván azért van mert beszivárgott az agyamba a média agymosása...

aham...
Ne számíts más tempótól a rendszer féktelen híveitől.
Csak igazából az nem világos számomra, hogy nekik a listádból semmi se fáj?
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat én ha rendszerszintű problémaként élem meg azt:

  • hogy a postán az 5 pultból 1 üzemel konstans, késnek a levelek megsérült a csomag elveszik stb, mert a postai dolgozók jórésze minimálbéren van és kurva nagy a létszámhiány,
  • hogy a helyi körzeti megbízottra 12 falu jut amikor még pár évente 4 mert a többi irodát bezárták emberhiány miatt,
  • hogy egy 40 000 lakosú városban éjszaka 1-2 járőrpár van csak amikor pár éve 6 volt,
  • hogy egy eddigi elitnek számító gimnáziumban a családban lévő gyereknek napi rendszerességgel elmarad 3-4 órája mert nincs tanár és az emelt szakokra amire menni akart (biosz, informatika) nincs aki tanítson (ebből akarna emelt érettségizni) ,
  • hogy a tűzoltó szomszédomék a megye 2-3 másik városába járnak át szolgálatot adni mert az ottani tűzoltóőrsök nem tudják kiadni a szolgálatot,
  • vagy ha a kormányablakba belépve a 16 pultból 4 üzemel és annyian vannak mint az oroszok mert ezért a pénzért ezt a melót se csinálja senki,
  • a mentő késve ér ki mert akkora a leterheltsége és a mentősök saját pénzből egészítik ki az eszközpakkjukat mert az állam nem ad..
  • vagy ha 3 hónapot kell várni egy aranyérműtétre..
  • és ha a vészhelyzetet feloldják a fél laktanya meg kiürül mert unja a katonák családja, hogy sosincsenek otthon velük mert több ezer ember hiányzik a rendszerből és határról esnek misszióba, misszióból pedig a bakonyba hetekre és ezen az utolsó későn jött emelés már kurvára nem fog segíteni ...

Akkor nyilván az ellenzéki (sőt ne ajd isten NYUGATI! (pfejj kimondtam)) sajtó paneljeit puffogtatom...
És ezekben a kérdésekben a 12 éve folyamatosan konkrétan elsöprő demokratikus felhatalmazással ellátott kormány felelősségét firtatom sőt az áldatlan állapotok mögött főként azt látom, hogy beleszartak az egészbe az elmúlt 10 évben és ezt a szavazójukként számon is merem kérni, ez nyilván azért van mert beszivárgott az agyamba a média agymosása...

aham...
Egyet látunk sok dologban, csak egyszerűen nem tudok másra szavazni... Én büntetném a jelenlegi kurzust, csak nincs kivel, baszod :D !

Talán a következőre protestből behúzom a MiHazánkra, még alszom rá egyet, mert Toró szimpatikus, csak a kormányzásképességükben nem vagyok biztos. Tuti jót akarnak, azt elhiszem, csak hogy lenne-e elég számú értelmes szakember, káder, abban kételkedem jelenleg.

A többiek meg szerintem konkrétan ellenünk játszanak, nem mondanék ilyet hogy a DK, Momentum hazaáruló, csak valami hasonló.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat én ha rendszerszintű problémaként élem meg azt:

  • hogy a postán az 5 pultból 1 üzemel konstans, késnek a levelek megsérült a csomag elveszik stb, mert a postai dolgozók jórésze minimálbéren van és kurva nagy a létszámhiány,
  • hogy a helyi körzeti megbízottra 12 falu jut amikor még pár évente 4 mert a többi irodát bezárták emberhiány miatt,
  • hogy egy 40 000 lakosú városban éjszaka 1-2 járőrpár van csak amikor pár éve 6 volt,
  • hogy egy eddigi elitnek számító gimnáziumban a családban lévő gyereknek napi rendszerességgel elmarad 3-4 órája mert nincs tanár és az emelt szakokra amire menni akart (biosz, informatika) nincs aki tanítson (ebből akarna emelt érettségizni) ,
  • hogy a tűzoltó szomszédomék a megye 2-3 másik városába járnak át szolgálatot adni mert az ottani tűzoltóőrsök nem tudják kiadni a szolgálatot,
  • vagy ha a kormányablakba belépve a 16 pultból 4 üzemel és annyian vannak mint az oroszok mert ezért a pénzért ezt a melót se csinálja senki,
  • a mentő késve ér ki mert akkora a leterheltsége és a mentősök saját pénzből egészítik ki az eszközpakkjukat mert az állam nem ad..
  • vagy ha 3 hónapot kell várni egy aranyérműtétre..
  • és ha a vészhelyzetet feloldják a fél laktanya meg kiürül mert unja a katonák családja, hogy sosincsenek otthon velük mert több ezer ember hiányzik a rendszerből és határról esnek misszióba, misszióból pedig a bakonyba hetekre és ezen az utolsó későn jött emelés már kurvára nem fog segíteni ...

Akkor nyilván az ellenzéki (sőt ne ajd isten NYUGATI! (pfejj kimondtam)) sajtó paneljeit puffogtatom...
És ezekben a kérdésekben a 12 éve folyamatosan konkrétan elsöprő demokratikus felhatalmazással ellátott kormány felelősségét firtatom sőt az áldatlan állapotok mögött főként azt látom, hogy beleszartak az egészbe az elmúlt 10 évben és ezt a szavazójukként számon is merem kérni, ez nyilván azért van mert beszivárgott az agyamba a média agymosása...

aham...

Mindjárt jön blogen és elmondja, hogy mindez azért van így mert Gyurcsány. :)
Vagy nemtudom ki és elmondja, hogy neki nem kellett iskola könyvből megtanulta. Grat neki az én személyes tapasztalataim szerint a 6-16/18 éves korban a tantermi oktatást semmi nem helyettesíti.
Vagy az új kedvenc: Azért nem mert Brüsszel. Mindez úgy, hogy augban megvettük jórészt a NERnek a Vodafonet. :)
 
Status
Not open for further replies.