Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Én stratégialag fontosnak tartom egy hazai kézben lévő infokommunikációs vállalat létét preferáltan műholddal együtt, nekem csak az időzítés fáj...

Mert? És ha akkor Digi nem volt elég?
Alapvetően az oligarcha vonal versenyképtelen a versenyszférával szemben. Innen majd ez is így úgy majd csak nyeli az adóforintokat.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Poroszos rendszer cigány diákokkal? Mikor már azért el akarja vágni a Lakatos család a tanár torkát, mert be mert írni a kis purdénak? Itt alapvető társadalmi változásokra lenne szükség.
Simán. A poroszos oktatási rendszer ugyanis csakis egy poroszos társadalmi rendszer alrendszereként értelmezhető. Ahol a purgyénak a tanár, ott az apjának a csendőr méri a nyaklevest, kinek-kinek érdemei szerint. Fogyasztásorientált, individualista csokoládéerdőbe ez a rendszer nem építhető be.

Megjegyzem, Magyarország (sajnos) soha nem működött igazán poroszos szellemben. Oswald Spengler szavaival "A poroszság életstílus volt, ösztön, késztetés, amelynek hatására az emberek a személyesen túllépve, egységes egészként fogalmazták meg vágyaikat és így is cselekedtek... de nem csordaszellem hajtotta őket, hanem valami irtózatosan erős és szabad dolog, amit nem is érthet meg az, akit nem hat át." Ez csak a németeknek ment, rajtuk kívül csupán a japánok éreztek rá - össztársadalmi szinten - ennek az ízére, erejére. Nálunk ez az eszmeiség a társadalomnak talán 5-10 százalékát érintett meg, bár pont az oktatásban intenzíven jelen volt (és vitte is azt világszínvonalra).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 985
113
Simán. A poroszos oktatási rendszer ugyanis csakis egy poroszos társadalmi rendszer alrendszereként értelmezhető. Ahol a purgyénak a tanár, ott az apjának a csendőr méri a nyaklevest, kinek-kinek érdemei szerint. Fogyasztásorientált, individualista csokoládéerdőbe ez a rendszer nem építhető be.

Megjegyzem, Magyarország (sajnos) soha nem működött igazán poroszos szellemben. Oswald Spengler szavaival "A poroszság életstílus volt, ösztön, késztetés, amelynek hatására az emberek a személyesen túllépve, egységes egészként fogalmazták meg vágyaikat és így is cselekedtek... de nem csordaszellem hajtotta őket, hanem valami irtózatosan erős és szabad dolog, amit nem is érthet meg az, akit nem hat át." Ez csak a németeknek ment, rajtuk kívül csupán a japánok éreztek rá - össztársadalmi szinten - ennek az ízére, erejére. Nálunk ez az eszmeiség a társadalomnak talán 5-10 százalékát érintett meg, bár pont az oktatásban intenzíven jelen volt (és vitte is azt világszínvonalra).
Azért egy fasza rendőr állam a társadalom többségének le tudja tolni a poroszosságot, ha tetszik nekik, ha nem.

Csúnya és nagyon nem PC leszek: minden hátrányával együtt mára oda jutottam, hogy inkább egy rendőr államot szeretnék, mint egy a szó rossz értelmében vett liberális káoszt. Legyenek egyértelműen meghúzott és akár vasfegyelemmel betartatott szabályok, mint ez a métely, ahol mindenkinek szabad mindent!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 234
113
Simán. A poroszos oktatási rendszer ugyanis csakis egy poroszos társadalmi rendszer alrendszereként értelmezhető. Ahol a purgyénak a tanár, ott az apjának a csendőr méri a nyaklevest, kinek-kinek érdemei szerint. Fogyasztásorientált, individualista csokoládéerdőbe ez a rendszer nem építhető be.

Megjegyzem, Magyarország (sajnos) soha nem működött igazán poroszos szellemben. Oswald Spengler szavaival "A poroszság életstílus volt, ösztön, késztetés, amelynek hatására az emberek a személyesen túllépve, egységes egészként fogalmazták meg vágyaikat és így is cselekedtek... de nem csordaszellem hajtotta őket, hanem valami irtózatosan erős és szabad dolog, amit nem is érthet meg az, akit nem hat át." Ez csak a németeknek ment, rajtuk kívül csupán a japánok éreztek rá - össztársadalmi szinten - ennek az ízére, erejére. Nálunk ez az eszmeiség a társadalomnak talán 5-10 százalékát érintett meg, bár pont az oktatásban intenzíven jelen volt (és vitte is azt világszínvonalra).

Nekem szimpatikus amit írsz, de az unióban ilyesmit nem lehet megvalósítani.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat én ha rendszerszintű problémaként élem meg azt:

  • hogy a postán az 5 pultból 1 üzemel konstans, késnek a levelek megsérült a csomag elveszik stb, mert a postai dolgozók jórésze minimálbéren van és kurva nagy a létszámhiány,
  • hogy a helyi körzeti megbízottra 12 falu jut amikor még pár évente 4 mert a többi irodát bezárták emberhiány miatt,
  • hogy egy 40 000 lakosú városban éjszaka 1-2 járőrpár van csak amikor pár éve 6 volt,
  • hogy egy eddigi elitnek számító gimnáziumban a családban lévő gyereknek napi rendszerességgel elmarad 3-4 órája mert nincs tanár és az emelt szakokra amire menni akart (biosz, informatika) nincs aki tanítson (ebből akarna emelt érettségizni) ,
  • hogy a tűzoltó szomszédomék a megye 2-3 másik városába járnak át szolgálatot adni mert az ottani tűzoltóőrsök nem tudják kiadni a szolgálatot,
  • vagy ha a kormányablakba belépve a 16 pultból 4 üzemel és annyian vannak mint az oroszok mert ezért a pénzért ezt a melót se csinálja senki,
  • a mentő késve ér ki mert akkora a leterheltsége és a mentősök saját pénzből egészítik ki az eszközpakkjukat mert az állam nem ad..
  • vagy ha 3 hónapot kell várni egy aranyérműtétre..
  • és ha a vészhelyzetet feloldják a fél laktanya meg kiürül mert unja a katonák családja, hogy sosincsenek otthon velük mert több ezer ember hiányzik a rendszerből és határról esnek misszióba, misszióból pedig a bakonyba hetekre és ezen az utolsó későn jött emelés már kurvára nem fog segíteni ...

Akkor nyilván az ellenzéki (sőt ne ajd isten NYUGATI! (pfejj kimondtam)) sajtó paneljeit puffogtatom...
És ezekben a kérdésekben a 12 éve folyamatosan konkrétan elsöprő demokratikus felhatalmazással ellátott kormány felelősségét firtatom sőt az áldatlan állapotok mögött főként azt látom, hogy beleszartak az egészbe az elmúlt 10 évben és ezt a szavazójukként számon is merem kérni, ez nyilván azért van mert beszivárgott az agyamba a média agymosása...

aham...
Sajnos igazad van. Nem megyek el máson mint az egyenruhas állomány megbecsülésének hiányán. Nem értem a mögötte lévő logikát. Nincs fizetés, a szolgalatszervezesből lassan eltűnik a 24 órás szolgálat, az ország másik szegletében történő vezénylések. Már rég rendbe kellett volna ezeket tenni. Mindennél előbb.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and zsolti

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Ennél sornál nekem a nem létező bicska nyílt a zsebemben.
Amikor az adóforintból nemzeti konzultáció (anyátok picsája az) és plakátkampányban, a Brüsszel, sorosterv és többi VALÓBAN panel faszsággal fárasztanak 10+ éve. És ezért még kvázi én fizetek.

Ne számíts más tempótól a rendszer féktelen híveitől.
Csak igazából az nem világos számomra, hogy nekik a listádból semmi se fáj?
De a listából igenis nekem minden rész fáj. A nemzeti konzultaciokkal nem értek én sem egyet. Pénzpocséklás irányított kérdésekkel. Értelmetlen az egész. Sajnálom az ilyen baromságokat. Ugyanakkor én dolgoztam balos kormány alatt is. Amit akkor láttam testközelből én nem akarom újból latni. Csak akkor valahogy meg nem volt minden olyan nyilvános mint most. Akkor is kijatszottak másoknak mindent, csak akkor külföldieknek, most talán magyaroknak játszanak ki.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 985
113
De a listából igenis nekem minden rész fáj. A nemzeti konzultaciokkal nem értek én sem egyet. Pénzpocséklás irányított kérdésekkel. Értelmetlen az egész. Sajnálom az ilyen baromságokat. Ugyanakkor én dolgoztam balos kormány alatt is. Amit akkor láttam testközelből én nem akarom újból latni. Csak akkor valahogy meg nem volt minden olyan nyilvános mint most. Akkor is kijatszottak másoknak mindent, csak akkor külföldieknek, most talán magyaroknak játszanak ki.
Így van, ugyan ezt láttam én is. Ott sikerdíj volt, nokiás doboz, meg Strabag. Most meg az ország legokosabb gázszerelője van :D !

De legalább jó lett a foci :D !

Viccet félretéve, elég elkeserítő a helyzet, sokszor gondolom én is azt hogy meg vagyunk verve az "elitünkkel" ahol Viktor alternatívája Ferenc testvér kb. aztán átnézek a határon, meglátom Bident ahogy a világát nem tudja, az angoloknál a saláta lenyomta "Rosztovot és Voronyezst sosem fogjuk orosznak elismerni" Trusst, most kapták Ricsi Sumákot helyette, németeknél ott van a kormányban a fél CIA a zöldek személyében, és rájövök hogy a poharam félig tele van!!!
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Azért egy fasza rendőr állam a társadalom többségének le tudja tolni a poroszosságot, ha tetszik nekik, ha nem.

Csúnya és nagyon nem PC leszek: minden hátrányával együtt mára oda jutottam, hogy inkább egy rendőr államot szeretnék, mint egy a szó rossz értelmében vett liberális káoszt. Legyenek egyértelműen meghúzott és akár vasfegyelemmel betartatott szabályok, mint ez a métely, ahol mindenkinek szabad mindent!
Hát ezt nagyon meg tudom érteni! Látok annyi mocskot nap, mint nap, amik után nem azon elmélkedek, hogy mi módon kellene átírni a jogszabályokat, hanem azon, hogy a súlyos fémhiány orvoslására a 9-, vagy a 7,62 mm-es pirulák jelentenék-e a hatékonyabb megoldást. :confused:

Bár szerintem rendőrterror nélkül is tarthatnánk sokkal, sokkal előrébb annál, mint ahol most tartunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 985
113
Hát ezt nagyon meg tudom érteni! Látok annyi mocskot nap, mint nap, amik után nem azon elmélkedek, hogy mi módon kellene átírni a jogszabályokat, hanem azon, hogy a súlyos fémhiány orvoslására a 9-, vagy a 7,62 mm-es pirulák jelentenék-e a hatékonyabb megoldást. :confused:

Bár szerintem rendőrterror nélkül is tarthatnánk sokkal, sokkal előrébb annál, mint ahol most tartunk.

Hívjuk ahogy akarod, addig amíg saját szememmel láttam olyat hogy az autótolvaj bedrogozott cigány ordibálhat miután kiszedtük a lopott és összetört autóból, az őt előállító rendőrrel mint egy darab szarral, az meg nem verheti telibe, nem lesz rend.

Akkor állapítottam meg teljes bizonyossággal, hogy nem lennék jó rendőrnek :D !

Amit akartam ezzel a korábbival mondani, hogy az emberek többségében jellemzően magától NINCS meg az az igény, hogy Ő sokat és pontosan/keményen szeretne dolgozni, meg tenne inkább a közösségért mint a saját kényelméért, de ki lehet belőlük kényszeríteni.


Itt az ésszerűség határain belül maradás a kulcs, nyilván nem É Korea lenne a minta számomra sem, ha engem kérdeznek meg, de ez a mindenkinek jogában áll mondjuk pl. karácsonyfának/énekesmadárnak/őzbaknak képzelni magát, és egy hedonista fogyasztásban élvezetet lelő önző konzumidióta FASZKALAPKÉNT leélni az életét, úgy hogy baszik a hazájára, semmiért és senkiért nem akar felelősséget vállalni, minden szabályt - törvényt sportból leszar/áthág, azért szerintem vakvágány!
 
M

molnibalage

Guest
Azért egy fasza rendőr állam a társadalom többségének le tudja tolni a poroszosságot, ha tetszik nekik, ha nem.

Csúnya és nagyon nem PC leszek: minden hátrányával együtt mára oda jutottam, hogy inkább egy rendőr államot szeretnék, mint egy a szó rossz értelmében vett liberális káoszt. Legyenek egyértelműen meghúzott és akár vasfegyelemmel betartatott szabályok, mint ez a métely, ahol mindenkinek szabad mindent!
Ha a proszosságban faszságot tanítanak szart sem ér.
ÉK is ilyen állam. Milyen sikeres egy modell ugye?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 930
5 033
113
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat én ha rendszerszintű problémaként élem meg azt:

  • hogy a postán az 5 pultból 1 üzemel konstans, késnek a levelek megsérült a csomag elveszik stb, mert a postai dolgozók jórésze minimálbéren van és kurva nagy a létszámhiány,
  • hogy a helyi körzeti megbízottra 12 falu jut amikor még pár évente 4 mert a többi irodát bezárták emberhiány miatt,
  • hogy egy 40 000 lakosú városban éjszaka 1-2 járőrpár van csak amikor pár éve 6 volt,
  • hogy egy eddigi elitnek számító gimnáziumban a családban lévő gyereknek napi rendszerességgel elmarad 3-4 órája mert nincs tanár és az emelt szakokra amire menni akart (biosz, informatika) nincs aki tanítson (ebből akarna emelt érettségizni) ,
  • hogy a tűzoltó szomszédomék a megye 2-3 másik városába járnak át szolgálatot adni mert az ottani tűzoltóőrsök nem tudják kiadni a szolgálatot,
  • vagy ha a kormányablakba belépve a 16 pultból 4 üzemel és annyian vannak mint az oroszok mert ezért a pénzért ezt a melót se csinálja senki,
  • a mentő késve ér ki mert akkora a leterheltsége és a mentősök saját pénzből egészítik ki az eszközpakkjukat mert az állam nem ad..
  • vagy ha 3 hónapot kell várni egy aranyérműtétre..
  • és ha a vészhelyzetet feloldják a fél laktanya meg kiürül mert unja a katonák családja, hogy sosincsenek otthon velük mert több ezer ember hiányzik a rendszerből és határról esnek misszióba, misszióból pedig a bakonyba hetekre és ezen az utolsó későn jött emelés már kurvára nem fog segíteni ...

Akkor nyilván az ellenzéki (sőt ne ajd isten NYUGATI! (pfejj kimondtam)) sajtó paneljeit puffogtatom...
És ezekben a kérdésekben a 12 éve folyamatosan konkrétan elsöprő demokratikus felhatalmazással ellátott kormány felelősségét firtatom sőt az áldatlan állapotok mögött főként azt látom, hogy beleszartak az egészbe az elmúlt 10 évben és ezt a szavazójukként számon is merem kérni, ez nyilván azért van mert beszivárgott az agyamba a média agymosása...

aham...
Hosszan lehetne még sorolni a rendszer működésképtelenségére utaló problémákat:
  • a jogállamról annyit, hogy este 20 órakor beterjesztették majd másnap 14 órakor megszavazták a 450 ezer vállalkozót érintő KATA teljes beszántását
  • Bp-en akkora a létszámhiány a Rendőrségen, hogy van olyan kerületi RK, ahol nyáron végzett 3 hónapos őrmesterek vizsgálnak, el lehet képzelni milyen szakmai színvonalon
  • tudok százezres várost is ahol ha van 3 járőrpáros akkor már mindenki elégedett
  • a BV-nél olyan a létszámhiány, hogy a fogolykíséréseket a szükséges min 2 fő helyett szinte mindig 1 fő végzi a bírósági tárgyalásokra, el lehet képzelni, hogy ez milyen biztonsági kockázat (de tudok olyan állami pénzszállító céget is ahol a százmilliókat 1 fő szállítja egy Ford Transittal...)
  • az óvodában az óvodavezető nekünk szülőknek könyörög, hogyha tudunk óvónőről aki munkát keress feltétlen ajánljuk az ovit.....
  • iskolaválasztás előtt állunk, de az óvónőtől kezdve az ismerősökig mindenki a fizetős (kicsit sem olcsó) magániskolát javasolja, mert az állami iskolában zuhanórepülésben van a színvonal (voltunk nyílt napon egy suliban, megkérdeztem az egyik tanárt, hogy meg tudják oldani a mindennapos testnevelést? Hosszan gondolkozott a válaszon....
  • nemhogy műtétre, de egy 10 perces UH vizsgálatra is 2 hónapot kell várni
  • vidéken elkezdték összevonni a háziorvosi körzeteket, mert már évek óta nem tudják betölteni
  • ha a kormányablakba kell időpont akkor Bp-re meg sem kísérlem, vidékem próbálkozom, mert Bp-en 2 hónapra sincs szabad időpont
  • a MÁV olyan jól működik, hogy vasárnap a 6.40-es Zürichi Railjat csak Győrig 3 óra késést szedett össze (mindenfélét hazudtak, hogy miért de már a Keletiből 20 perc késéssel indult) Jobb helyeken ennyiért páros lábbak kirúgják a g.cibe a felelős vezetőket, mint alkalmatlant, de nálunk még annyira sem telt, hogy elnézést kérjenek és visszaadják a jegy árát. A külföldieket leszállították Győrben, mert ilyen nagy késéssel már nem fogadták a vonatot az osztrákok....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 985
113
A rendőrállamokra nem jellemző az ésszerűség sem...
Nekem már ez sem igényem mostanra, mert a liberális demokráciákra sem jellemző.

Igazából az emberiségre sem jellemző.

Szarok én mindenre, csak legyen végre rend. Az emberek túlnyomó részt gyarlók, önzők, lusták, igénytelenek, és ha tudják hogy bajuk eshet VALÓBAN ha nem tartják be a szabályokat, csak akkor tartják be. Szomorú de igaz, ha nem kényszeríted ki szabályok betartását, önszorgalomból max a fejedre szarnak, nem betartják, ez van.

Nem, én sem vagyok tökéletes, ahol tudom hogy nulla közeli esélye van hogy bebukok egy valami bármilyen szabálytalansággal/etikátlan viselkedéssel, sokkal kevésbé vagyok jogkövető/etikus mint ott ahol sejthető hogy nem úszom meg. Erről beszélek. Egy ideális világban ettől függetlenül egy ideális embertömeg minden tagja faszán betartana minden szabályt, és mindig etikusan - morálisan helyesen döntene, de ilyen a mesében van csak.

Viszont ki lehet kényszeríteni sok mindent, csak ahhoz kontroll kell, meg egyértelmű betartható szabályok, amit ha valaki megszeg akkor TÉNYLEG jön a retorzió.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 380
63 156
113
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat én ha rendszerszintű problémaként élem meg azt:

  • hogy a postán az 5 pultból 1 üzemel konstans, késnek a levelek megsérült a csomag elveszik stb, mert a postai dolgozók jórésze minimálbéren van és kurva nagy a létszámhiány,
  • hogy a helyi körzeti megbízottra 12 falu jut amikor még pár évente 4 mert a többi irodát bezárták emberhiány miatt,
  • hogy egy 40 000 lakosú városban éjszaka 1-2 járőrpár van csak amikor pár éve 6 volt,
  • hogy egy eddigi elitnek számító gimnáziumban a családban lévő gyereknek napi rendszerességgel elmarad 3-4 órája mert nincs tanár és az emelt szakokra amire menni akart (biosz, informatika) nincs aki tanítson (ebből akarna emelt érettségizni) ,
  • hogy a tűzoltó szomszédomék a megye 2-3 másik városába járnak át szolgálatot adni mert az ottani tűzoltóőrsök nem tudják kiadni a szolgálatot,
  • vagy ha a kormányablakba belépve a 16 pultból 4 üzemel és annyian vannak mint az oroszok mert ezért a pénzért ezt a melót se csinálja senki,
  • a mentő késve ér ki mert akkora a leterheltsége és a mentősök saját pénzből egészítik ki az eszközpakkjukat mert az állam nem ad..
  • vagy ha 3 hónapot kell várni egy aranyérműtétre..
  • és ha a vészhelyzetet feloldják a fél laktanya meg kiürül mert unja a katonák családja, hogy sosincsenek otthon velük mert több ezer ember hiányzik a rendszerből és határról esnek misszióba, misszióból pedig a bakonyba hetekre és ezen az utolsó későn jött emelés már kurvára nem fog segíteni ...

Akkor nyilván az ellenzéki (sőt ne ajd isten NYUGATI! (pfejj kimondtam)) sajtó paneljeit puffogtatom...
És ezekben a kérdésekben a 12 éve folyamatosan konkrétan elsöprő demokratikus felhatalmazással ellátott kormány felelősségét firtatom sőt az áldatlan állapotok mögött főként azt látom, hogy beleszartak az egészbe az elmúlt 10 évben és ezt a szavazójukként számon is merem kérni, ez nyilván azért van mert beszivárgott az agyamba a média agymosása...

aham...
Azért az ok-okozati összefüggéseket is nézd. Idehaza azért nagy a szar, mert se ember, se pénz nincs.
Azért az elgondolkodtató, hogy mikor rohadt nagy munkaerőhiány van az országban, akkor munkanélküliség is van.
Itt lehet bárki kormányon, mivel nincs szabad keze a saját gazdasága felett, csak a pannon pumázás, meg hitelfelvétel, vagy szabadságharcos brüsszelezés és NER-lopás marad.
Én komolyan nem értem a fene nagy naív rácsodálkozást akkor, amikor Magyarországnak egyszerűen nincs saját gazdasága. Ez egy sima gyarmat. Olcsó a humán erőforrása, így vagy velük gyártatnak maguknak helyben a gazdasági verseny győztes nációi, vagy elcsábítják magukhoz, mert ők már dolgozni se akarnak.
Az Orbán-rendszernek lehetett idáig 12 éve, de azt a saját hatalma megszilárdítására fordította. Ha valóban népszerű és a magyar emberek számára fontos életszínvonal javító és jövőteremtő lépésekre "pazarolta" volna el ezt a 12 évet, akkor abból nem lett volna 12 év, de nyolc se.

Egyszerűen fel kell fogni végre, hogy a mindenkori magyar kormányoknak nincs se joguk, se lehetőségük a magyar humán erőforrás életszínvonalát arra a szintre emelni, ami megegyezik a nyugatival. Ha megteszi, vége van.
Ha nem teszi meg, akkor nem bántják, akkor se, ha a hatalmát despota módon betonozza be.
De ha lenyúlja a pénzüket, akkor megindul a kampány.
A Magyarországra szánt nyugati pénzeket nem Magyarországnak és nem a magyaroknak szánják.
Az EU-ban a mindenkori magyar kormány egy ügyvivő testület, aki a nagy közös pénzeket fogadja és olyan rendet és vállalkozói és befektetésbarát környezetet biztosít, ami a kontinens pénzügyi érdekeltségeinek megfelelő profitot biztosít. Legyen termelés és legyen olcsó a munkaerő.
A képlet egyszerű: ha a humán erőforrás nem használható ki kellő profittal, akkor nem jönnek ide befektetni.

Namármost az Orbán-rendszer, hogy megtarthassa legitimációját, az EU-nak kedves módon lent tartja a forintot és a béreket. Csakhogy lenyúlja a pénzt.
Kell neki a saját nemzeti tőkésosztály kiépítéséhez. Annyi pénzt kell lenyúlnia, hogy nemzetközi szinten is értékelhető kvalitások és referenciák honosodjanak meg. A lenyúlt pénzekből építőipari, fegyvergyártó, energetikai referenciákat akarnak magyarítani, hogy elindulhasson egy Európa felé ható befektetői ellenfolyamat.
Ez a művelet alsó hangon 25 évet igényel és csak akkor lehet sikeres, ha lebonthatatlanul stabil beágyazottságig tud terebélyesedni.
Sajnos, a XX. század a megmondhatója, hogy idáig mi magyarok sosem tudunk eljutni, mert mindig lesznek olyan éhes és dühös emberek, akik egy idegen entitásnak elszegődve készséggel lebontják ezt a struktúrát.
Merthogy, ez a rendszer csúnya áldozatot követel. Ahhoz ugyanis, hogy kiépülhessen, eléggé kontraproduktív módon, de fel kell áldoznia az első 25 év kortárs generációjának teljes jelenét és jövőjét.
Az ilyesmi meg nem szokott népszerű lenni.

A másik, kevésbé fájó módszer, ha választunk egy, a mindenkori releváns birodalommal kompatibilis középvezetői jogkörrel bíró végrehajtó testületet kormánynak, akik minden birodalmi intézkedést szolgai módon végrehajtanak, felfelé nyalnak, lefelé rúgnak és közlik, hogy akinek nem tetszik, annak el lehet menni.
Az ilyen kormányok folyamatosan hiteleket vesznek fel és fenntartják a problémamentes gyarmati státuszt, amíg csak kell. A gazdasági potenciálkülönbség permanens fenntartása végett folyamatossá teszik az életszínvonal különbséget, ezzel is motiválva a az örökös pedálozást és természetesen a hitelekkel a folyamatos eladósodást, hogy a függelmi viszony lebonthatatlan legyen.

Magyarország számára nincs más mód.
Annyira mélyen iránydefiniált a kontinensen a gazdasági potenciálkülönbség, hogy az a mi életünkben sem fog változni, akár egy se íze-se bűze menedzser/csinovnyik/kápó van kormányon, akár a kurucos mélynemzeti igazmagyar király.
Aki azt várja, hogy Magyarország gazdag legyen és mindenki ide akarjon tódulni, hogy nálunk dolgozzon és nekünk építsen minden szépet és jót, az várja meg, hogy egy aszteroida csapódjon be Nyugat-Európába és csinálja ki nullára a szerencsétlenek gazdaságát.
Akkor esetleg majd mi leszünk a nagyok.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 494
113
Azért az ok-okozati összefüggéseket is nézd. Idehaza azért nagy a szar, mert se ember, se pénz nincs.
Azért az elgondolkodtató, hogy mikor rohadt nagy munkaerőhiány van az országban, akkor munkanélküliség is van.
Itt lehet bárki kormányon, mivel nincs szabad keze a saját gazdasága felett, csak a pannon pumázás, meg hitelfelvétel, vagy szabadságharcos brüsszelezés és NER-lopás marad.
Én komolyan nem értem a fene nagy naív rácsodálkozást akkor, amikor Magyarországnak egyszerűen nincs saját gazdasága. Ez egy sima gyarmat. Olcsó a humán erőforrása, így vagy velük gyártatnak maguknak helyben a gazdasági verseny győztes nációi, vagy elcsábítják magukhoz, mert ők már dolgozni se akarnak.
Az Orbán-rendszernek lehetett idáig 12 éve, de azt a saját hatalma megszilárdítására fordította. Ha valóban népszerű és a magyar emberek számára fontos életszínvonal javító és jövőteremtő lépésekre "pazarolta" volna el ezt a 12 évet, akkor abból nem lett volna 12 év, de nyolc se.

Egyszerűen fel kell fogni végre, hogy a mindenkori magyar kormányoknak nincs se joguk, se lehetőségük a magyar humán erőforrás életszínvonalát arra a szintre emelni, ami megegyezik a nyugatival. Ha megteszi, vége van.
Ha nem teszi meg, akkor nem bántják, akkor se, ha a hatalmát despota módon betonozza be.
De ha lenyúlja a pénzüket, akkor megindul a kampány.
A Magyarországra szánt nyugati pénzeket nem Magyarországnak és nem a magyaroknak szánják.
Az EU-ban a mindenkori magyar kormány egy ügyvivő testület, aki a nagy közös pénzeket fogadja és olyan rendet és vállalkozói és befektetésbarát környezetet biztosít, ami a kontinens pénzügyi érdekeltségeinek megfelelő profitot biztosít. Legyen termelés és legyen olcsó a munkaerő.
A képlet egyszerű: ha a humán erőforrás nem használható ki kellő profittal, akkor nem jönnek ide befektetni.

Namármost az Orbán-rendszer, hogy megtarthassa legitimációját, az EU-nak kedves módon lent tartja a forintot és a béreket. Csakhogy lenyúlja a pénzt.
Kell neki a saját nemzeti tőkésosztály kiépítéséhez. Annyi pénzt kell lenyúlnia, hogy nemzetközi szinten is értékelhető kvalitások és referenciák honosodjanak meg. A lenyúlt pénzekből építőipari, fegyvergyártó, energetikai referenciákat akarnak magyarítani, hogy elindulhasson egy Európa felé ható befektetői ellenfolyamat.
Ez a művelet alsó hangon 25 évet igényel és csak akkor lehet sikeres, ha lebonthatatlanul stabil beágyazottságig tud terebélyesedni.
Sajnos, a XX. század a megmondhatója, hogy idáig mi magyarok sosem tudunk eljutni, mert mindig lesznek olyan éhes és dühös emberek, akik egy idegen entitásnak elszegődve készséggel lebontják ezt a struktúrát.
Merthogy, ez a rendszer csúnya áldozatot követel. Ahhoz ugyanis, hogy kiépülhessen, eléggé kontraproduktív módon, de fel kell áldoznia az első 25 év kortárs generációjának teljes jelenét és jövőjét.
Az ilyesmi meg nem szokott népszerű lenni.

A másik, kevésbé fájó módszer, ha választunk egy, a mindenkori releváns birodalommal kompatibilis középvezetői jogkörrel bíró végrehajtó testületet kormánynak, akik minden birodalmi intézkedést szolgai módon végrehajtanak, felfelé nyalnak, lefelé rúgnak és közlik, hogy akinek nem tetszik, annak el lehet menni.
Az ilyen kormányok folyamatosan hiteleket vesznek fel és fenntartják a problémamentes gyarmati státuszt, amíg csak kell. A gazdasági potenciálkülönbség permanens fenntartása végett folyamatossá teszik az életszínvonal különbséget, ezzel is motiválva a az örökös pedálozást és természetesen a hitelekkel a folyamatos eladósodást, hogy a függelmi viszony lebonthatatlan legyen.

Magyarország számára nincs más mód.
Annyira mélyen iránydefiniált a kontinensen a gazdasági potenciálkülönbség, hogy az a mi életünkben sem fog változni, akár egy se íze-se bűze menedzser/csinovnyik/kápó van kormányon, akár a kurucos mélynemzeti igazmagyar király.
Aki azt várja, hogy Magyarország gazdag legyen és mindenki ide akarjon tódulni, hogy nálunk dolgozzon és nekünk építsen minden szépet és jót, az várja meg, hogy egy aszteroida csapódjon be Nyugat-Európába és csinálja ki nullára a szerencsétlenek gazdaságát.
Akkor esetleg majd mi leszünk a nagyok.
Ezt nagyon jól összefoglaltad.Sajnos igazat kell neked adjak.
 
M

molnibalage

Guest
Egyszerűen fel kell fogni végre, hogy a mindenkori magyar kormányoknak nincs se joguk, se lehetőségük a magyar humán erőforrás életszínvonalát arra a szintre emelni, ami megegyezik a nyugatival. Ha megteszi, vége van.
Nem ez volt a téma.
De mégis sikerült erre terelni.
POR az EU egyik csóró országának számít, de mégis szarból rángatták ki az oktatást.
Ez itt a téma. Hogy mi velük egy ligában vagyunk erőben és milyen a magyar oktatás?
Kérem a közoktatás lényegében egyes területeken megszűnt...
Bocsánat, de nem azért fizetem a világbajnok ÁFÁ-t és a többiet, hogy aztán matektanár se legyen.

A képlet egyszerű: ha a humán erőforrás nem használható ki kellő profittal, akkor nem jönnek ide befektetni.
Megint önellentmondás.
Azért van munkaerőhiány, mert kb. már csak az analfabéták nem dolgoznak, de full funkcionális analfabétákat is fogcsikorogva, de foglalkoztatják.
Tehát az oktatás még a csúnya gonosz multi érdeke is lenne. Főleg úgy, hogy hány fiatal is ment innen el, akik magyar adóból képeztek ki az alapokra?
Az, amit a magyar kúrmány csinál a pénz és erőforrás pazarlás magasikolája.
Tőleg meg csak folyamatosan azt olvasom, hogy nem lehet mit tenni. És én ezzel egyre kevésbé értek egyet.
Mert akinek szűk erőforrása és mozgástere van, az ne kibaszott sportra (EZ LUXUS!!!!!) toljon el 3000-4000 mrd-ot.

Namármost az Orbán-rendszer, hogy megtarthassa legitimációját, az EU-nak kedves módon lent tartja a forintot és a béreket. Csakhogy lenyúlja A lenyúlt pénzekből építőipari, fegyvergyártó, energetikai referenciákat akarnak magyarítani, hogy elindulhasson egy Európa felé ható befektetői ellenfolyamat.
Ez a művelet alsó hangon 25 évet igényel és csak akkor lehet sikeres, ha lebonthatatlanul stabil beágyazottságig tud terebélyesedni.
Sajnos, a XX. század a megmondhatója, hogy idáig mi magyarok sosem tudunk eljutni, mert mindig lesznek olyan éhes és dühös emberek, akik egy idegen entitásnak elszegődve készséggel lebontják ezt a struktúrát.
Merthogy, ez a rendszer csúnya áldozatot követel. Ahhoz ugyanis, hogy kiépülhessen, eléggé kontraproduktív módon, de fel kell áldoznia az első 25 év kortárs generációjának teljes jelenét és jövőjét.
Az ilyesmi meg nem szokott népszerű lenni.
Ezzel sem értek egyet. Nem értem, hogy miért megy folyamatosan ez a narratíva részedről.
Európában a Balti államok közül pl. digitalizáció terén hogyan emelkedetik ki? És nem áldoztak fel semmit.
Csak elkergették azokat, akiknek érintőlegesen is közük volt a régi rendszerhez. Ennyike.
Ja, meg ügynökakták nyilvánosak.