Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Egyrészt a fizikai munka lehet kemény. Pakolj át napi több tonnát, át fogod értékelni a dolgot. ;)
Csináltam és ahogy írtam, ez néha már hiányzik.
Egyetemistaként árufeltöltő voltam és mivel elég fiatal voltam saját munkaerőhöz képest a legnagyobb tömeget mozgató feladatokra jellemzően engem és mást toltak. Felelősség gyakorlatilag semmi, agyilag nem megterhelő és fitten tartja az embert.
Dolgoztam mindenféle raktárakban meg építőanyag gyártó üzemben is fiatalon.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
855
4 718
93
És szerinted a megterhelő szellemi meló mivel jár? Amikor rád tesznek egy olyan felelősséget és feladatot, amiről az elején kb. azt mondanád, "ezt én nem tudom megcsinálni". De nem mondhatod, hogy nem tudod megoldani? Majd amikor segítséget kérsz, akkor a válasz az, hogy igazából más sem ért hozzá a cégnél és nem tud segíteni.
Ja és ÁLLANDÓAN úgy hoznak melót, X határidővel, hogy téged, akinek meg kell csinálni meg sem kérdeznek.
Tudom, mivel jár, van benne részem.
De amiről te írsz, az a versenyszféra, ahol a legsúlyosabb következmény az lehet, hogy kirúgnak, netán a nyakadba varrnak valami kártérítési pert - és ez így elég kemény ügy. Ott tényleg stresszes a szellemi meló.

A tanári munkában én effélével egy helyen találkoztam: Az adminisztrációnál. Amíg bírtam, csináltam, aztán volt egy pont, ahol azt mondtam, b@szomalássan, részemről ennyi volt, ha a fenntartónak ez olyan fontos, tolja ide a képét és csinálja meg ő! Ha lazább volt a főnök, ő is beérte egy kirakatadminisztrációval, aztán ha ellenőrzéskor valami hiányzott, akkor jééé, tényleg, óhátpersze, pótoljuk...! A befeszültebb káderek meg ilyenkor nekifeküdtek maguk és húzták a bürokrácia szekerét. De igazából semmi nem történt volna, ha az adminisztráció tényleg totál fölösleges szegmenseihez egyszerűen hozzá sem nyúltunk volna. Kb. mintha a kutya nem ugatná a Holdat. Egy mérnöki munkánál, egy piaci szereplőnél viszont tétre megy a dolog.

Szellemi munka a dolgozatjavítás is, de nem lehet egy kalap alá venni egy sokmilliós, határidős projekttel, ahol egy céget megboríthat, ha elszúrod. Talán te is említetted, hogy volt dolgozatod, amire a tanárod az egyetemen úgy kanyarintotta rá a nagy büdös egyest, hogy utólag derült ki, hogy talán nem is nézett bele... Derékba törte ezzel a karrierjét? Nyilván meg se kottyant neki.

Ehhez képest milyen felelőssége van egy szalagmunkásnak?
Nem szalagmunkás volt ugyan, hanem targoncás, de amikor lendületből lezúzott egy betonoszlopon egy raklap sört - hát azt megérezte a fizetésén.

Na, a tanár meg a jövőre kéne, hogy felkészítse a következő nemzedékeket és hány szülőnek is felel?
Gyakorlatilag alig van a szülők meg a tanárok között kommunikáció, és végépp nem főnök-beosztotti a viszony.
(Az időnként begerjedő dravidákat meg ne keverjük ide, azok nem csak tanárt vernek, de mentőst, rendőrt, tűzoltót, kalauzt, orvost, melóst, mérnököt, turistát is, ha éppen úgy megy el az a kevés eszük...)

A difi az, hogy már a szalagmunkás is úgy tűnik jobban keres náluk.
És jobban tönkre is megy bele.
Nekik a piac lövi be a bérüket, a kapitalizmus farkastörvényei.
Ahogyan egyébként az elit magániskolákban tanító tanárokét is.

Amikor a tanárnak fegyelmezési eszköze semmi, a gyereknek egy kokit sem adhat, mert ennyiért is ki lehet rúgatni már valakit. Persze, ha a büdös kölök meg leesik a lépcsőn és eltöri a karját akkor ki is a felelős? "Természetesen" a példának a valósághoz semmi köze, csak kitaláltam....
Nincs szükség kokira. Kívülről nézve sok iskola úgy néz ki, mint valami retardált baromállatok dühöngője, de 100 gyerekből 99-cel (és most kifejezetten a kamaszokra, meg a zűrösebbekre gondolok - én csak ilyenekkel dolgoztam) szemben egy jó szakembernek eszébe sem jut a koki. Semmi szükség rá. Ez kicsit olyan, mint a kutyaidomítás - elég, ha a szemükbe nézel. Ha emberileg hiteles vagy, nem kell fizikailag lenyomnod őket. (Azt az 1 százalékot meg, akit igen - na, az már messze nem a köznevelési kategória, ott már hardcore pszichés zűrök vannak.)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
A népirtás szintjére emelkedett a magzatok pusztítása. A magyar magzatáldozatok száma a KSH 22 ezres száma helyett valójában háromszoros lehet, mert csak a sebészi magzatelhajtásokat mutatják ki, négy másik abortusztípust nem számolnak. Az abortusztabletta vegyi fegyverének (RU486) magyarországi hadrendbe állítását 2005-ben az Alfa Szövetség által szervezett tüntetéssel sikerült meghiúsítani, de az „angyalcsináló” IUD-k, vagyis a korai abortuszt előidéző ún. „spirál” kb. 20.000 magzatáldozatot, a 72 órás, úgynevezett „sürgősségi fogamzásgátlás” kb. 18.000 magzatáldozatot követel hazánkban évente. A méregtablettával külföldön elhajtott magyar babákkal kb. ezer életet veszítünk, a kriminális abortuszok is kb. ezer magzatáldozattal járhatnak minden évben. És most számoljunk!
Forrás: https://kuruc.info/r/9/250877/
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 147
9 255
113
Ezt nem hobbiból teszik.
Azt gondolom, hogy annyit kellene keresniük, hogy ne kelljen magánórákat adniuk.
Én 18 évig dolgoztam másodállásban hétvégente. Amióta abbahagytam, mintha másik életem lenne.
Nem olyan jó móka az. Pláne, ha ugyanazt csinálod, mint ami a munkád.
Hobbiból ritkán dolgozik valaki. Nagyon sokat melóznak sokat ebben az országban. Én is 200 óra felett havonta. És? Hol keresek én 400 bruttót? Nehogy már azért kelljen sajnálni mert 2500-as óradíjért dolgoznak, de lehet most nagyon keveset mondtam.
Közben utánanéztem, nagyon alálőttem..
"Egy korrepetálást nyújtó kezdő tanárt 4.000 Ft-os órabérért is felfogadhatunk, míg egy egyetemi professzor órabére már 7.000 Ft. A korrepetálás díja hazánkban óránként átlagosan 3.500 Ft-ba kerül."
Vicc baszki.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Hobbiból ritkán dolgozik valaki. Nagyon sokat melóznak sokat ebben az országban. Én is 200 óra felett havonta. És? Hol keresek én 400 bruttót? Nehogy már azért kelljen sajnálni mert 2500-as óradíjért dolgoznak, de lehet most nagyon keveset mondtam.
Közben utánanéztem, nagyon alálőttem..
"Egy korrepetálást nyújtó kezdő tanárt 4.000 Ft-os órabérért is felfogadhatunk, míg egy egyetemi professzor órabére már 7.000 Ft. A korrepetálás díja hazánkban óránként átlagosan 3.500 Ft-ba kerül."
Vicc baszki.
Persze, hogy sokan sokat dolgoznak. Az sincs rendben.
De én azokat az embereket, akik a gyerekem oktatását végzik, nem strapálnám kiégésig.
Legyenek pihentek, kreatívak, türelmesek. Találjanak ki érdekes dolgokat, amivel szórakoztatóbbá teszik a tanulást.
Nem gondolom, hogy annyira ördögtől való dolog lenne ez.
 
M

molnibalage

Guest
Hobbiból ritkán dolgozik valaki. Nagyon sokat melóznak sokat ebben az országban. Én is 200 óra felett havonta. És? Hol keresek én 400 bruttót? Nehogy már azért kelljen sajnálni mert 2500-as óradíjért dolgoznak, de lehet most nagyon keveset mondtam.
Közben utánanéztem, nagyon alálőttem..
"Egy korrepetálást nyújtó kezdő tanárt 4.000 Ft-os órabérért is felfogadhatunk, míg egy egyetemi professzor órabére már 7.000 Ft. A korrepetálás díja hazánkban óránként átlagosan 3.500 Ft-ba kerül."
Vicc baszki.
Nem. A vicc baszki az, hogy a megélhetésért ezt kell csinálniuk.
De hát a főni is megmondta, nála reklamálj, hogy többet kell keresni, de te meg számonkéred a többet keresést több munkával.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Persze, hogy sokan sokat dolgoznak. Az sincs rendben.
De én azokat az embereket, akik a gyerekem oktatását végzik, nem strapálnám kiégésig.
Legyenek pihentek, kreatívak, türelmesek. Találjanak ki érdekes dolgokat, amivel szórakoztatóbbá teszik a tanulást.
Nem gondolom, hogy annyira ördögtől való dolog lenne ez.
A tanuláson nem szórakozni, hanem tanulni kell.
Ez olyan, mint ha katonai kiképzésen pöttyöslabdát dobálnának, mert végülis a reflexet fejleszti de milyen jó szórakoztató dolog...

Nem. A vicc baszki az, hogy a megélhetésért ezt kell csinálniuk.
De hát a főni is megmondta, nála reklamálj, hogy többet kell keresni, de te meg számonkéred a többet keresést több munkával.
A többség akkor is megtartaná a magánóráit, ha tízszer ennyit keresne.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
A tanuláson nem szórakozni, hanem tanulni kell.
Ez olyan, mint ha katonai kiképzésen pöttyöslabdát dobálnának, mert végülis a reflexet fejleszti de milyen jó szórakoztató dolog...
Nem értek egyet.
Egy általános iskolásnak sokkal jobban megmarad az infó, ha élvezi az "adatbevitelt".
Ráadásul szívesebben is megy másnap oskolába, ha szórakoztató az ottlét.
Szerintem.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 096
28 636
113
Nem értek egyet.
Egy általános iskolásnak sokkal jobban megmarad az infó, ha élvezi az "adatbevitelt".
Ráadásul szívesebben is megy másnap oskolába, ha szórakoztató az ottlét.
Szerintem.
Ez ördögi kör, azzal kezdődik, h anya meg apa odarakja a csemete elé az okostelefont a mesével, csak maradjon nyugton evés közben. A vége meg az, h a tanár fejen állva cintányérozhat, akkor se fog figyelni a gyerek.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Hobbiból ritkán dolgozik valaki. Nagyon sokat melóznak sokat ebben az országban. Én is 200 óra felett havonta. És? Hol keresek én 400 bruttót? Nehogy már azért kelljen sajnálni mert 2500-as óradíjért dolgoznak, de lehet most nagyon keveset mondtam.
Közben utánanéztem, nagyon alálőttem..
"Egy korrepetálást nyújtó kezdő tanárt 4.000 Ft-os órabérért is felfogadhatunk, míg egy egyetemi professzor órabére már 7.000 Ft. A korrepetálás díja hazánkban óránként átlagosan 3.500 Ft-ba kerül."
Vicc baszki.
Az én exem statisztikus-aktuárius végzettséggel abból él hogy gyerekeket korrepetál, készít fel felvételire (matek-fizika-magyar-angol), 5000Ft egy egyszemélyes óra, a csoportos 7500Ft, hetente 40 órája van, többet nem tud vállalni pedig jelentkező lenne bőven. Saját bevallása szerint erre még jön kb 10-15 óra felkészülés, vezeti hogy ki hol tart. Budapest melletti település, KATA-s.
Nyáron nem nagyon van munka, az tény, szóval arra tartalékolni kell.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Ez ördögi kör, azzal kezdődik, h anya meg apa odarakja a csemete elé az okostelefont a mesével, csak maradjon nyugton evés közben. A vége meg az, h a tanár fejen állva cintányérozhat, akkor se fog figyelni a gyerek.
Jó, azért már 30 éves is az volt a neve a TV-nek és videónak hogy villanypásztor...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ez ördögi kör, azzal kezdődik, h anya meg apa odarakja a csemete elé az okostelefont a mesével, csak maradjon nyugton evés közben. A vége meg az, h a tanár fejen állva cintányérozhat, akkor se fog figyelni a gyerek.
Nekem a középiskolai irodalomtanárom olyan volt, hogy amikor megláttam, már bealudtam. Semmire nem emlékszem az óráiról, csak hogy Top Gun-t olvastam alatta.
A technológia tanárom meg egy fiatal laza arc volt, aki sokszor viccesen adott elő, jó sztorikon keresztül mutatott be egy-egy eljárást. Most ne úgy képzeld, hogy amikor bejött a terembe lepacsizott mindenkivel és megkérdezte, hogy "Na mi a hányás?", de szinte vártuk az óráit, mert jó "élmény" volt.
Egyébként kevés szigorúbb tanárom volt számonkérés során. Ma is abból élek, aminek az alapjai akkor úgy ragadtak rám, hogy nem éreztem tehernek.
 
M

molnibalage

Guest
A tanuláson nem szórakozni, hanem tanulni kell.
Ez olyan, mint ha katonai kiképzésen pöttyöslabdát dobálnának, mert végülis a reflexet fejleszti de milyen jó szórakoztató dolog...
Orbitálisan rossz példa.
Egy 6-8 éves gyerek máshogy tanul, mint egy 18+ éves felnőtt.
A többség akkor is megtartaná a magánóráit, ha tízszer ennyit keresne.
És ezt miből deriváltad le? Az ilyen végtelenül ostoba kijelentésektől megyek a falnak.
Bruttó 3 millás fizetéssel miért pazarolná erre az idejét BÁRKI?
Ha neked ennyi lenne a bevételed 40-50 órás munkahéttel, akkor te még dolgoznál mellette FILLÉREKÉRT?
A nettó 2 milla 50 órával is 40 ezer Ft-os órabér lenne. LEGÁLISAN, ADÓZVA

De ezek után feketéznél a szabadidődből NYOLCADANNYIÉRT?
Elnézést, de mennyire mentek el nálad otthonról?

Ha én ennyit keresnék, akkor nem az lenne a kérdés, hogy financiálisan hogyan éri meg videózni, hanem hobbiból tenném bele a pénz, pusztán bizonyítási vágyból is. Kifizetném a profi narrátort és azt is leszarnám, hogy veszteséges az egész.

Fel nem fogom, hogy mi szükséges van ilyen kollektíven másokat adócsaló, buta és kapzsinak beállító kommentekre.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 096
28 636
113
Nekem a középiskolai irodalomtanárom olyan volt, hogy amikor megláttam, már bealudtam. Semmire nem emlékszem az óráiról, csak hogy Top Gun-t olvastam alatta.
A technológia tanárom meg egy fiatal laza arc volt, aki sokszor viccesen adott elő, jó sztorikon keresztül mutatott be egy-egy eljárást. Most ne úgy képzeld, hogy amikor bejött a terembe lepacsizott mindenkivel és megkérdezte, hogy "Na mi a hányás?", de szinte vártuk az óráit, mert jó "élmény" volt.
Egyébként kevés szigorúbb tanárom volt számonkérés során. Ma is abból élek, aminek az alapjai akkor úgy ragadtak rám, hogy nem éreztem tehernek.
Vegyük pl Tarlóst. Ha kényszerítem magamat, h figyeljek, mond jókat. De egyszerűen olyan a hangszíne, h bealszok.

Az tény, h egyre több a figyelemzavaros gyerek az iskolában. Meg jönnek az ideológiák is mellé, a minap olvastam egy cikket, nem ne te baszod el a nevelést, a babád különleges, többemberes baba. Folyamatosan szórakoztatni kell. Először nem rakom be a kiságyba, mert nem marad meg, aztán egész éjszaka sétálok vele, mert ha lerakom, felébred és ordít, aztán az evés közben villanypásztor. A kedves szülő nem tudja az 1 db gyerekét lekötni, evés közben - de a tanártól elvárja, h lekösse, 19 másik gyerekkel együtt. És akkor nem az van, h az elvárás irreális, mert ugye a YT-al, játékokkal sehogy nem fog tudni versenyezni a tanár a figyelemért, pláne, ha a 20 gyerekből 18 figyelemzavaros, a maradék kettő meg gyengén lát vagy nagyothalló. Nem, a megoldás az, h fizessük meg jobban, h motivált legyen a mission impossible-re.

És a villanypásztorral jövő reklámokról nem is beszélek, hallja a gyerek tévéből, rádióból, mindenhonnét, h nyelvtanulás nyelvtan, szavak és magolás nélkül, a tanár meg magyarázza el, h ez hazugság, és a 20 szót igenis holnapra tessék megtanulni.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 093
2 906
113
Ez ördögi kör, azzal kezdődik, h anya meg apa odarakja a csemete elé az okostelefont a mesével, csak maradjon nyugton evés közben. A vége meg az, h a tanár fejen állva cintányérozhat, akkor se fog figyelni a gyerek.

Ezt egy kicisit a "bezzeg az én időmben" mentalitásnak érzem. A mai diákokat nem tudod úgy oktatni mint a 30-50 évvel ezelőttieket, de már őket sem úgy tanították mint a 200 évvel ezelőttieket.
Mások a diákok, a tanárok, a környezet, de a tananyag, a módszertan, az elvárások is változtak és változni is fognak.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Vegyük pl Tarlóst. Ha kényszerítem magamat, h figyeljek, mond jókat. De egyszerűen olyan a hangszíne, h bealszok.

Az tény, h egyre több a figyelemzavaros gyerek az iskolában. Meg jönnek az ideológiák is mellé, a minap olvastam egy cikket, nem ne te baszod el a nevelést, a babád különleges, többemberes baba. Folyamatosan szórakoztatni kell. Először nem rakom be a kiságyba, mert nem marad meg, aztán egész éjszaka sétálok vele, mert ha lerakom, felébred és ordít, aztán az evés közben villanypásztor. A kedves szülő nem tudja az 1 db gyerekét lekötni, evés közben - de a tanártól elvárja, h lekösse, 19 másik gyerekkel együtt. És akkor nem az van, h az elvárás irreális, mert ugye a YT-al, játékokkal sehogy nem fog tudni versenyezni a tanár a figyelemért, pláne, ha a 20 gyerekből 18 figyelemzavaros, a maradék kettő meg gyengén lát vagy nagyothalló. Nem, a megoldás az, h fizessük meg jobban, h motivált legyen a mission impossible-re.

És a villanypásztorral jövő reklámokról nem is beszélek, hallja a gyerek tévéből, rádióból, mindenhonnét, h nyelvtanulás nyelvtan, szavak és magolás nélkül, a tanár meg magyarázza el, h ez hazugság, és a 20 szót igenis holnapra tessék megtanulni.
Biztosan vannak ilyen gyerekek is, nem tagadom, de a tágabb családban van egy kissrác, aki sokszor tecsőzik meg játszik telefonon., de nincsenek vele fegyelmezési problémák az iskolában. Az osztálytársai szüleivel beszélve is hasonlókat mondtak, hogy igen, jútuboznak, de amúgy oké. Direkt rákérdeztem az anyjánál, hogy a szülőin panaszkodik-e rájuk a tanárjuk, de nem mesélt semmi olyat, amihez hasonlót mi ne követtünk volna el. Persze, az én mintám igen csak kicsi, szóval nem merek általános érvényű ítéletet mondani, de ezt tapasztaltam a szűkebb környezetemben.
Attól tartottam régebben, hogy ilyen szobacsibe lesz, mert engedik neki a telefonozást, de nyáron alig lehet őket beparancsolni az udvarról a tesóival és a haverjaival együtt. Bringáznak, görkoriznak, medencéznek, trambulinoznak, veszekednek, játszanak, szóval gyerekek.
És nyolc évesen irgalmatlan a szókincse.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 096
28 636
113
Biztosan vannak ilyen gyerekek is, nem tagadom, de a tágabb családban van egy kissrác, aki sokszor tecsőzik meg játszik telefonon., de nincsenek vele fegyelmezési problémák az iskolában. Az osztálytársai szüleivel beszélve is hasonlókat mondtak, hogy igen, jútuboznak, de amúgy oké. Direkt rákérdeztem az anyjánál, hogy a szülőin panaszkodik-e rájuk a tanárjuk, de nem mesélt semmi olyat, amihez hasonlót mi ne követtünk volna el. Persze, az én mintám igen csak kicsi, szóval nem merek általános érvényű ítéletet mondani, de ezt tapasztaltam a szűkebb környezetemben.
Attól tartottam régebben, hogy ilyen szobacsibe lesz, mert engedik neki a telefonozást, de nyáron alig lehet őket beparancsolni az udvarról a tesóival és a haverjaival együtt. Bringáznak, görkoriznak, medencéznek, trambulinoznak, veszekednek, játszanak, szóval gyerekek.
És nyolc évesen irgalmatlan a szókincse.
Hát én meg találkozok olyanokkal, a tágabb családban, hogy azt mondják, ők nem tudnak mit kezdeni a gyerekkel, remélhetőleg majd az oviban megnevelik. Amúgy okos kisgyerek, de ha nem körülötte forog mindenkinek a figyelme, akkor hiszti van, na most 15-20 fős közösségben ez garantált lesz. Ja, a kedvencem: "Te mit veszel nekem, hogy jó legyek?"
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Orbitálisan rossz példa.
Egy 6-8 éves gyerek máshogy tanul, mint egy 18+ éves felnőtt.
Orbitálisan rosszul látod.
Ha nem tanulja meg valaki a tanulást, nem követelik tőle és nem tanulja meg, hogy a tetteknek és a nem tetteknek következményei vannak, ami igen sokszor fáj, az nem fogja 18 éves kor fölött sem megtanulni.
Nyilván, nem elvenni kell a kedvet a tanulástól, és minden életkornak megvan a maga módszere, de tanulni, számonkérni és abból levonni a következtetéseket már kb 3 éves kor után KELL.
Egyszerűen ezekkel a divatos módszerekkel nem érnek el több pozitív eredményt, hatást, mint a klasszikus poroszossággal.

És ezt miből deriváltad le? Az ilyen végtelenül ostoba kijelentésektől megyek a falnak.
És Te miből deriválod a magad kijelentését?
Avagy nem azt látod, hogy legtöbbször azok éheznek minden forintért, akiknek éppen, hogy nem lenne rá szüksége? És azért nem aprópénzekről beszélünk, ha a tanár mondjuk 3500-at elkér egy óráért (ami egyáltalán nem kiugró, még nálunk sem) és pár óra plusszal szemmel látható összeget kereshet.
De... ha nem is a pénz miatt, igény akkor is lenne rá, ami -a kínálat esetleges csökkenésével párhuzamosan- felnyomná az órák árát, ergó, ugyan úgy megtartanák a maszek órákat, csak épp sokkal de sokkal kevesebben tudnák azt megfizetni.

Ja, sok milliós fizetés. Aztán meg majd bilibe lóg az ujjad. Úgy csinálsz, mint ha ebben az országban csak tanárok lennének. Azt el tudod szépen regélni, hogy miből tudja az állam a tanári fizetések álmod szintű emelése után mondjuk a szociális, a kulturális terület meg még ki tudja hány terület, szakma bérét is hasonlóképpen megemelni?