Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
M

molnibalage

Guest
Felfüggsztettet kér az ügyészség egy emberéletért:

2018 óta szart sem csinált a helyzet megoldásáért.
Ez egy kibaszott vicc.

Ahogy a németeknél sem a száguldozó faszokat nem gondatlan veszélyeztetésért sittelték le, amikor megöltek valakit.

De ben egyszer volt már ez az ítélet.

Ez semmiben sem különbözik attól szellemiségében.
Négy szájbavert éve fennáll a helyzet, majd a hibából meghal egy ember.
És erre felfüggesztett. Egy emberéletért.
Ez szándékos emberölés kéne, hogy legyen.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egy kis ingyen reklám, az állami ingyen százmilliókért cserébe, avagy hogy működik a NER:

Hogy?

Egy koncert reklámozásért cserében valószínűleg részben ingyen jegyeket kaptak, amivel előfizetést tudják reklámozni. Ebben sem rendszert, sem nert, sem a patás ördögöt, pláne indokolatlan százmilliókat nem látok. Hol vannak?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Na, fosnak a diktátorok, nem ízlik nekik a szabadság! Hajrá Elon!
------
"Az Európai Uniónak egyáltalán nem tetszik, hogy Elon Musk a szólásszabadságra hivatkozva teljesen kontroll nélküli platformmá akarja alakítani a Twittert. A brüsszeli figyelmeztetést Thierry Breton uniós biztos továbbította Musk felé egy videóhívásban - írja az FT a beszélgetést ismerő személyek információira hivatkozva. Breton ismertetett Muskkal egy sor előírást tartalmazó listát, amely többek között bírálja a kitiltott felhasználók visszahelyezésének "önkényes" megközelítését, elvárja a dezinformáció "agresszív" üldözését és a platform "átfogó független auditálását". Az EU követelései között szerepel, hogy Musk világos kritériumokat adjon meg arra vonatkozóan, hogy mely felhasználókat fenyegeti a kitiltás veszélye.
..
Muskot figyelmeztették, hogy ha nem tartja be ezeket a szabályokat, a Twitter sértheti az EU új digitális szolgáltatási törvényét (DSA). Ez a törvény globális szabványt állít fel arra vonatkozóan, hogy a nagyvállalatoknak hogyan kell felügyelniük az internetes tartalmakat."
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Muskot figyelmeztették, hogy ha nem tartja be ezeket a szabályokat, a Twitter sértheti az EU új digitális szolgáltatási törvényét (DSA). Ez a törvény globális szabványt állít fel arra vonatkozóan, hogy a nagyvállalatoknak hogyan kell felügyelniük az internetes tartalmakat."

Ezek még mindig azt hiszik érdekli bárkit a bohóckodásuk?
USA eddig háromszor írta alá, hogy nem lopja el az EU-s felhasználók adatait a különféle USA központú szociális oldalakon keresztül és mindháromszor leszarta... (meg ezért fosnak a kínai Tiktok-tól ami ugyanezt csinálja velük).


Más: már az idő is rasszista.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
Hogy?

Egy koncert reklámozásért cserében valószínűleg részben ingyen jegyeket kaptak, amivel előfizetést tudják reklámozni. Ebben sem rendszert, sem nert, sem a patás ördögöt, pláne indokolatlan százmilliókat nem látok. Hol vannak?

Állami, részben állami vállalatok szponzorálják a koncertjeit, kb. úgy, mint a felcsúti Puskás Akadémia futball csapatát.
Ahogy még egy pár másik előadó "művészét" is. Persze titkolózva.
Viszont jópár minőségi előadóra meg egy fillért sem szánnak, mert rövid a nyelvük.

 
M

molnibalage

Guest
Amikor azt érzed, hogy a világ más felén más a tempó.

Egy nő a vonatra vár, hogy munkából hazatérjen.
Első látásra semmi különös.
Ő Ylva Johansson, ő a svéd munkaügyi miniszter.

317389224_854015349081645_4598241273347725684_n.jpg


Holland miniszterelnök megérkezik a királyi palotába.
316965107_854014555748391_1329719464787408606_n.jpg


Sajnos ezt eddig is tudtam. Milliókat vontak le tőlem a semmire, mehetettem eddig is magánba, ha akartam valamit.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Állami, részben állami vállalatok szponzorálják a koncertjeit, kb. úgy, mint a felcsúti Puskás Akadémia futball csapatát.
Ahogy még egy pár másik előadó "művészét" is. Persze titkolózva.
Viszont jópár minőségi előadóra meg egy fillért sem szánnak, mert rövid a nyelvük.

Jó, így már értem mire gondolsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Amikor azt érzed, hogy a világ más felén más a tempó.
Tényleg más a tempó.
Beszélgettél már huzamosabb ideig, személyesen (nem interneten :) ) mondjuk némettel? Mik voltak a tapasztalataid? Az enyém az, hogy végletekig kilúgozott gondolkodásmódúak, a nyíltan felvállalt véleményük ritkán más, mint amit a fősodorból hallanak, papírmasé figurák. A született németre gondolok.

Amilyen stílusban itt meg szoktál nyilvánulni (sokszor jogosan!) mindenféle társadalmi-politikai gikszerekről, ha csak a harmadát produkálnád ott, már csúnyán néznének rád.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Amikor azt érzed, hogy a világ más felén más a tempó.

Egy nő a vonatra vár, hogy munkából hazatérjen.
Első látásra semmi különös.
Ő Ylva Johansson, ő a svéd munkaügyi miniszter.

317389224_854015349081645_4598241273347725684_n.jpg


Holland miniszterelnök megérkezik a királyi palotába.
316965107_854014555748391_1329719464787408606_n.jpg



Sajnos ezt eddig is tudtam. Milliókat vontak le tőlem a semmire, mehetettem eddig is magánba, ha akartam valamit.
Budapest főpolgármestere.
2020082872.jpg


Azért az ilyen fotókat és híreket mindig jó némi fenntartással kezelni és nem ezekből levonni messzemenő következtetéseket.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Amikor azt érzed, hogy a világ más felén más a tempó.

Egy nő a vonatra vár, hogy munkából hazatérjen.
Első látásra semmi különös.
Ő Ylva Johansson, ő a svéd munkaügyi miniszter.

317389224_854015349081645_4598241273347725684_n.jpg


Holland miniszterelnök megérkezik a királyi palotába.
316965107_854014555748391_1329719464787408606_n.jpg



Sajnos ezt eddig is tudtam. Milliókat vontak le tőlem a semmire, mehetettem eddig is magánba, ha akartam valamit.
Nem vagyok egy lángelme... de azért annyira ostoba se, hogy bekajáljam ezeket a PR-propaganda képeket.
Neked sem kéne... de ha annyira akarod, járjál kerékpárral a -10 fokban.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem vagyok egy lángelme... de azért annyira ostoba se, hogy bekajáljam ezeket a PR-propaganda képeket.
Neked sem kéne... de ha annyira akarod, járjál kerékpárral a -10 fokban.
Egy dolog, hogy valószínűleg propi anyagok.
Más dolog, hogy -10 fokban is lehet kerékpározni, főleg ha egészségügyi okai nincsenek.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Kim Philby

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Egy dolog, hogy valószínűleg propi anyagok.
Más dolog, hogy -10 fokban is lehet kerékpározni, főleg ha egészségügyi okai nincsenek.
Bármit lehet, ami nem tilos.

Csak borzasztóan primitív az a feltételezés, hogy máshol jobban mennek a dolgok, csak azért mert a különféle miniszterek egy PR fotó erejéig kerékpárral mentek munkába.

Engem nem zavar, ha bármilyen miniszter, vagy egy főpolgármester autóval jár.
Elfoglalt emberek, akiknek minden idejük bevan osztva, a legtöbbnek ezért van sofőrje is, mert már reggel, amikor beszáll a kocsiba elkezdődik a munka és már ott elkezdik átnézni az anyagokat.