Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Ez párttól független hozzászólás volt, de ha már párthoz akarod kötni akkor Gyurcsány elvtárs mondogatta régen hogy " el lehet innen menni".

A belédrúgást nem kell túllihegni, ha szar a helyzet ma és egy hét mulva is az egy dolog, de ha 10 év mulva is szar, közbe meg nem tettél ellene semmit azontúl, hogy picsogsz folyamatosan, hogy szar a helyzet, akkor az a te hibád. Csak általános emberi jellemző, hogy a biztos rosszat is nehezen adják fel egy bizonytalan jóért. Láttam ilyent eleget.
Oké, picsogok, hogy mennyire nem ért az átlag hozzászóló ahhoz, amihez, hosszászól de igen erősen meg van győződve, hogy igaza van.
Mellékesen mióta dolgozom (sőt már akkor is, mikor tanultam), arról van szó, hogy majd jobb lesz. És volt, hogy kicsit jobb lett, de aztán többet romlott. Most meg az összeomlás fenyeget, de szokás szerint az igavonó barom a hibás. Nem a hozzá nem értő egészségügyi vezetőink. Meg a folyamatos forrástalanságban működtetés.

És módosítok, elnézés: fidesz-stílusú hozzászólás volt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Nem Ő működteti a rendszert, nem baj?
Hivatástudatból, vagy mit tudom én mi tart még eü-st a pályán, dolgozik és teszi a dolgát.
Akinek a dolga lenne, azok +12 éve szarnak bele és hagyják teljesen lerohadni /+hozzá vehetjük az előző galerit is,
de a jelenleginek bőven lett volna már ideje ezt is rendbe tenni ennyi idő és EU-s pénz birtokában/.
Akkor miért kérdi tőlem, hogy valaki miért van állami szektorban ha mehetne magánba is?
Nem tudom milyenek az állapotok, de az itteninél jobbak kellene legyenek. Persze lehet mondani, hogy több % kell a GDP-ből oktatásra, meg egészségűgyre, meg hadseregre, meg autópályákra, meg szoc kiadásokra, de az egész még azóta is 100% és azt kell eloszd. Az EU-s pénzek meg egy rossz vicc, lehet látni aktuálisan, hogy milyen rohadt nehezen jönnek ha egyáltalán jönnek, miközben az EU rengeteg pénzbe kerűl.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Akkor miért kérdi tőlem, hogy valaki miért van állami szektorban ha mehetne magánba is?
Nem tudom milyenek az állapotok, de az itteninél jobbak kellene legyenek. Persze lehet mondani, hogy több % kell a GDP-ből oktatásra, meg egészségűgyre, meg hadseregre, meg autópályákra, meg szoc kiadásokra, de az egész még azóta is 100% és azt kell eloszd. Az EU-s pénzek meg egy rossz vicc, lehet látni aktuálisan, hogy milyen rohadt nehezen jönnek ha egyáltalán jönnek, miközben az EU rengeteg pénzbe kerűl.
Ó, menj már.
Amikor mindenre sokszorosan több pénz jut (és igen, az oligarchák kis dolgaira gondolok), mint a legalapvetőbb izékre/dolgokra/...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Oké, picsogok, hogy mennyire nem ért az átlag hozzászóló ahhoz, amihez, hosszászól de igen erősen meg van győződve, hogy igaza van.
Mellékesen mióta dolgozom (sőt már akkor is, mikor tanultam), arról van szó, hogy majd jobb lesz. És volt, hogy kicsit jobb lett, de aztán többet romlott. Most meg az összeomlás fenyeget, de szokás szerint az igavonó barom a hibás. Nem a hozzá nem értő egészségügyi vezetőink. Meg a folyamatos forrástalanságban működtetés.

És módosítok, elnézés: fidesz-stílusú hozzászólás volt.
Pont azon háborodtál fel, hogy nem lehet az orvosokat odakötni az államihoz. Nem vagy odakötve, irány a magánszféra meg a kánaán.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
ha szar a helyzet ma és egy hét mulva is az egy dolog, de ha 10 év mulva is szar, közbe meg nem tettél ellene semmit azontúl, hogy picsogsz folyamatosan, hogy szar a helyzet, akkor az a te hibád.
Most ezzel mit akarsz mondani? Csináljak még radiológus meg még akármilyen szakvizsgált és dolgozzam 3x8 órát naponta + túlóra? Vagy esetleg próbáljam elmondani azt, amit szerintem rosszul gondolnak az itt összegyűltek? A politikusokat meg nem becsülöm, mert saját hatalmi ambícióiknak rendelik alá az embereket. Kivétel nélkül.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Most ezzel mit akarsz mondani? Csináljak még radiológus meg még akármilyen szakvizsgált és dolgozzam 3x8 órát naponta + túlóra? Vagy esetleg próbáljam elmondani azt, amit szerintem rosszul gondolnak az itt összegyűltek? A politikusokat meg nem becsülöm, mert saját hatalmi ambícióiknak rendelik alá az embereket. Kivétel nélkül.
Kurvára mindegy, mert aki ért hozzá és elmondja szakmailag a véleményét, Orvosi Kamara vagy a tanárok,
az biztos hogy egy nemzetidegen szar... szerintük.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Most ezzel mit akarsz mondani? Csináljak még radiológus meg még akármilyen szakvizsgált és dolgozzam 3x8 órát naponta + túlóra? Vagy esetleg próbáljam elmondani azt, amit szerintem rosszul gondolnak az itt összegyűltek? A politikusokat meg nem becsülöm, mert saját hatalmi ambícióiknak rendelik alá az embereket. Kivétel nélkül.
Nem, pont az ellenkezőjét, menj oda dolgozni, ahol egy 1x8 órát kell dolgozz naponta és nincs túlóra.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Azon háborodtam fel, hogy megint az igavonó barom a hibás, nem az, aki miatt ez a helyzet kialakult. Szokás szerint.
Amikor meg a barom azt meri mondani, hogy elmentek ti a kurva anyátokba, és én is élni akarok.
Akkor nem az, hogy átgondolná, hanem szokás szerint erőből, felülről, a hatásokat át nem gondolva odaszarik valamit
és örül magának.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Nem, semmi. Kezdve pl a tanker vezetők prémiumaitól a Postapalota vagy a Vár felújításáig.
Külön költségvetésből dolgoznak, nincs amiért összekeverni ezeket. Prémiumok meg szerintem az egészségügyben is vannak, lehet nem minden szinten, de annyira nem is számít ha azt veszed hány embert foglalkoztat, úgyis hatlmas összeg amibe kerűl.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Külön költségvetésből dolgoznak, nincs amiért összekeverni ezeket. Prémiumok meg szerintem az egészségügyben is vannak, lehet nem minden szinten, de annyira nem is számít ha azt veszed hány embert foglalkoztat, úgyis hatlmas összeg amibe kerűl.
Aha. Külön. És nyilván az állami ktgvetésből nem lehet átirányítani másik részre...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
321913282_841281200430549_8779820620437398764_n.jpg
:)


Lehetsz napra-kész a területen, "ringó csipejű" Drag-Queen-eket mutatnak a felvilágosult Nyugaton, ovisoknak, sokszor total-open-legs-ben.

Heti 2-3x megtalálod erről a hírt az Uniós napilapokban és on-line. :hadonaszos:

"Mondd, Te kit választanál?" :oops:

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Akkor kéretik ne azokat hibáztatni a rendszer szarsága miatt, aki otthagyták a fenébe, mert szar. Meg azokat sem, akik még nem hagyták ott.
Attól, hogy szar még nem jelenti hogy nem lehet szarabb ha pl másik 5-10% szakember elmegy pl magánklinikákra dolgozni. Uh ha lelépsz és azzal rosszabb lesz az ellátás az a te sarad, de a betegek baja. Ha ott maradsz és nem bírod meg nem szereted akkor meg a te bajod. De ez akkoris pont így lenne érvényes ha kétszer ennyi szakorvos meg ápoló lenne az állami egészségűgyi rendszerben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby