Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Sajnos ez valós probléma igen, de én még mindig úgy látom, hogy ez bizony egy léptékkel kisebb, mint ami nyugat európára vár. Ne értsen félre senki, NAGYON komoly probléma ez is, a demográfiai mutatók szerint időzített bomba szintén, de legalább nem AK val támadnak, meg robbanó mellényekkel. Valós akarat a többségi társadalom részéről, és 5 éven belül olyan jogszabályi háttér, meg azt végrehajtó karhatalom alakul ki, amely kezeli ezt a problémát. Az igaz, hogy stadion helyett börtönt kell majd építeni akkor gyors ütemben, de én mondjuk azt támogatnám... Egyelőre szar ezt egy ilyen olvasmány után kimondani, de NEM ez a legveszélyesebb probléma, jelenleg.

Neked lehet, hogy nem. És a kislányodnak?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti">Sajnos ez valós probléma igen, de én még mindig úgy látom, hogy ez bizony egy léptékkel kisebb, mint ami nyugat európára vár. Ne értsen félre senki, NAGYON komoly probléma ez is, a demográfiai mutatók szerint időzített bomba szintén, de legalább nem AK val támadnak, meg robbanó mellényekkel. Valós akarat a többségi társadalom részéről, és 5 éven belül olyan jogszabályi háttér, meg azt végrehajtó karhatalom alakul ki, amely kezeli ezt a problémát. Az igaz, hogy stadion helyett börtönt kell majd építeni akkor gyors ütemben, de én mondjuk azt támogatnám... Egyelőre szar ezt egy ilyen olvasmány után kimondani, de NEM ez a legveszélyesebb probléma, jelenleg.

Neked lehet, hogy nem. És a kislányodnak?!</blockquote>
Nem lebecsülöm a problémát, ahogy mondtam SAJNOS JELEN VAN. Leírtam, nagyon komoly probléma. Az is tény, hogy amit többek közt Szíriából, Afganisztánból, közép afrikai országokból merkel néni importálni szeretne, PROBLÉMÁT, az picit komolyabb, és égetőbb szerintem. Ebben hol nem tudunk közös nevezőre jutni, TE hogy látod Emel?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="zsolti">Sajnos ez valós probléma igen, de én még mindig úgy látom, hogy ez bizony egy léptékkel kisebb, mint ami nyugat európára vár. Ne értsen félre senki, NAGYON komoly probléma ez is, a demográfiai mutatók szerint időzített bomba szintén, de legalább nem AK val támadnak, meg robbanó mellényekkel. Valós akarat a többségi társadalom részéről, és 5 éven belül olyan jogszabályi háttér, meg azt végrehajtó karhatalom alakul ki, amely kezeli ezt a problémát. Az igaz, hogy stadion helyett börtönt kell majd építeni akkor gyors ütemben, de én mondjuk azt támogatnám... Egyelőre szar ezt egy ilyen olvasmány után kimondani, de NEM ez a legveszélyesebb probléma, jelenleg.

Neked lehet, hogy nem. És a kislányodnak?!</blockquote>
Nem lebecsülöm a problémát, ahogy mondtam SAJNOS JELEN VAN. Leírtam, nagyon komoly probléma. Az is tény, hogy amit többek közt Szíriából, Afganisztánból, közép afrikai országokból merkel néni importálni szeretne, PROBLÉMÁT, az picit komolyabb, és égetőbb szerintem. Ebben hol nem tudunk közös nevezőre jutni, TE hogy látod Emel?

</blockquote>

Merkel anyó per pillanat saját országába importálja a problémát, és ha nem így akarná, a bevándorlók akkor is így akarnák, egyiknek se mi vagyunk a vágyálma, hanem Németország. Nálunk ez a bevándorlás akkor lesz probléma, majd ha már a bevándorlók is ide akarnak jönni (nem csak átmenni az országon), akkor lesz komoly és égető nekünk is. Ami nekünk is komoly és égető - nem majd, hanem már most - az a jelenség és veszély, aminek a megnyilvánulását Lord Gazember linkelte ápr. 9.-én 13,55-kor. Mit tud tenni ellene a lányom/lányod/bárkinek a lánya, az egész társadalom??! Mert a karatézó szomszédnak nem probléma, ő már csinált rendet villamoson hasonló nagyszájúakkal szemben, de ő éppen ott volt. Te is mindig ott tudsz lenni, karatézol vagy van fegyver nálad? Mert rám egyik sem igaz, és a legtöbb honpolgárra sem sajnos. Ha te tudsz rá hatékony megoldást javasolni, akkor abban és úgy fogunk közös nevezőre jutni. Addig meg csak szeretnénk....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nevelés, integráció, komolyabb törvények, ez lehet a megoldás rá. Sosem fog teljesen eltűnni. Mindig lesz bűnöző, és alsó társadalmi réteg, ahol neki nem sok veszteni valója van, neked meg igen. Ez országtól, eszmétől függetlenül így van. A gazdag nyugati demokráciákban is a migráció előtt, ugyan úgy megvoltak, és most is megvannak az ilyen elemek. Együtt kell vele élni a társadalomnak, egy bizonyos szinten, és használni azt a hármast, amellyel a mondandómat kezdtem: Nevelés, integráció, komolyabb és betartott törvények.

Jelenleg én úgy látom, hogy a mi cigányaink, nagy átlagban, ministránsfiúk, és késsel villával eszik a disznósültet, azokhoz a jól edukált fekete afrikai és arab migránsokhoz képest, akiknek egy része olyan szinten radikalizált, hogy simán magára csatolja a szögekkel megrakott robbanómellényt, és begyalogol a lányod mellé a metróra, majd robbant. Ez szarabb azért, mint ha beleszagolnak a hajába. Csak ismételni tudom magam, tudom hogy vannak napi szinten ilyen story-k, mint a villamosos kaland, és ez egy igen komoly probléma, nem is akarom bagatellizálni, csak a másik nagyobb, és égetőbb, szerintem. Ez viszont, hogy ez a németek baja, mert hozzájuk mennek, ez nem igaz, mert jelenleg ott kicsit több mint 1.2millióan vannak, és kb. 2millió ember lépett be hozzájuk. Már kb. 800.000 valahol az Eu-n belül levitál... Arról nem is beszélve, hogy van ám még ott, ahonnan ezek jöttek, fél pakisztán, india, afganisztán, szíria, irak, és afrika ugrásra kész. Ezért mondtam, ha még töketlenkedik kicsit az EU, végünk lesz, mint a botnak...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@zsolti
<i>Nevelés, integráció, komolyabb törvények, ez lehet a megoldás rá.</i>

Szeretném megkérdezni, ugye olyan helyen élsz ahol szinte nincsenek?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Ezért mondtam, ha még töketlenkedik kicsit az EU, végünk lesz, mint a botnak... "

Nem lesz vegunk, a most megszokott, kenyelmes, nyitott, elfogado Europanak lesz vege.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
@zsolti
<i>Nevelés, integráció, komolyabb törvények, ez lehet a megoldás rá.</i>

Szeretném megkérdezni, ugye olyan helyen élsz ahol szinte nincsenek?
Mutass egy olyan helyet az országban :D!

Nem, nem a rózsadombon élek.

Ellenben van egy kolegám, kiváló tiszt, és pont nem fehér ember, ellenben roma, cigány, hívjátok ahogy akarjátok. Nem minden cigány kannibál.

A többségük persze sajnos az, nem áltatom én magam, de én meg akkor visszakérdeznék, TE voltál már mostanában határ/befogadó központ mellett? Láttad azt, hogy hogyan aránylik egy rendes nyóckeres zsebtolvaj svindlis cigánygyerekhez egy ilyen szakállas elmeroggyant, aki azért ki akart törni a sorból, mikor vitték őket a lerakatra, mert a magyar rendőrNŐ csak annyit mert mondani, hogy pls. STOP, egy férfinak??! Ezek az arab-afrikai muszlimok, ezek szó szerint más ligában játszanak, mint a mi jóravaló késes romáink, akiknek a nagy része azért kicsi lopizás, segílyke meg lomi után elvannak magukban... Van egy már lényegesen kisebb része, akik komolyabb bűnözők, behajtók, dílerek, futtatják a lányokat, erőszakos rablások, bűncselekmények. Ez elenyésző szám. Sajnos, azt tény, hogy visszaosztva a számukhoz, tényleg ők a métely idehaza. Társadalmi okok, nem genetika, szerintem. Ettől függetlenül:

Nem akarnak mecsetet, keresztet leugrasztani az 1000 éves templomról, sem disznót le az étlapról, meg úgy általában levágni a fejed, mert nem tudod folytatni a koránt. Az se jellemző rájuk, hogy öngyilkos merénylők lennének, forgalmas helyeken, AK-val, bombával.

S ezt most aki akarja elhiszi, aki nem, az nem, de ez a helyzet, ahogy én láttam...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
De mennyi van belőlük?
És C-vitaminból?
Egyszerűen amit ők ide hoznának, az itt annyira abszurd, hogy azonnali, fizikai következménye lenne a letelepítésüknek.
Az öngyilkos merényletek pedig nem társadalmi jelenség, felszámolása a hivatalos, szakosodott egységek feladata.
A C-probléma pedig társadalmi méretű jelenség.
Nem kell, hogy bemutasd nekem őket közelebbről. Az az agresszív "lényegesen kisebb" része a nagyobbik része...Bárhol.
Hatását tekintve, melyik a nagyobb probléma?
Mert szerintem nem Juszuf... még ha vissza is tudja rántani a tankot a trélerre... :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hatását tekintve MOST még a C-vitamin erősebb nálunk, persze. De ez nem tart örökké. S mondom, azt nem szabad lebecsülni, hogy bőven van belőlük még afrikában, ázsiában, s a közel keleten. Lassan majd milliók akarnak jönni. Nem is olyan lassan... Van belőlük ott is, ahol én lakom. Szerintem ez eltúlzott, hogy a nagyobbik része agresszív. Sok nem agresszív, csak szerencsétlen, csóró, s én nem mosdatom őket, nagy része önhibájából az. Lusta, nem tanult, nem akar dolgozni sem. Ettől még muszáj kezdenünk velük valamit, 21. században már a lángszóró nem megoldás. Integráció, oktatás, és törvények általi megregulázás, más nincs.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Hatását tekintve MOST még a C-vitamin erősebb nálunk, persze. De ez nem tart örökké. S mondom, azt nem szabad lebecsülni, hogy bőven van belőlük még afrikában, ázsiában, s a közel keleten. Lassan majd milliók akarnak jönni. Nem is olyan lassan... Van belőlük ott is, ahol én lakom. Szerintem ez eltúlzott, hogy a nagyobbik része agresszív. Sok nem agresszív, csak szerencsétlen, csóró, s én nem mosdatom őket, nagy része önhibájából az. Lusta, nem tanult, nem akar dolgozni sem. Ettől még muszáj kezdenünk velük valamit, 21. században már a lángszóró nem megoldás. Integráció, oktatás, és törvények általi megregulázás, más nincs.

Kulturalisan nem integralodott egy nagy reszuk; a sajat szubkulturajuk meg nem kompatibilis a "magyarral". Aki meg probal integralodni, annak azert pokol az elete sokszor.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem is akarom, hogy integrálódjon, egyszer már eljátszottuk a galíciaiakkal. Nem jött be.
Bár nem hibáztatom őket, hogy nem tagozódtak be ténylegesen, de attól még ez tény.

Szívem szerint erőforráséknak csinálnék önálló országot, jó messze.
Ha csak ezen múlna, én még harcolnék is az ő országukért, de inkább a kiürülő balkáni országokat venném meg kilóra, vagy ingatlanokat és infrastruktúrát vennék és még a helyiek is jól járnának a gyarmatosítással. Egy darabig :)))
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nem is akarom, hogy integrálódjon, egyszer már eljátszottuk a galíciaiakkal. Nem jött be."

Az "akarast"? Vagy mit? Integralodason kivul masnak nincs racionalitasa.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem is akarom, hogy integrálódjon, egyszer már eljátszottuk a galíciaiakkal. Nem jött be.
Bár nem hibáztatom őket, hogy nem tagozódtak be ténylegesen, de attól még ez tény.

Szívem szerint erőforráséknak csinálnék önálló országot, jó messze.
Ha csak ezen múlna, én még harcolnék is az ő országukért, de inkább a kiürülő balkáni országokat venném meg kilóra, vagy ingatlanokat és infrastruktúrát vennék és még a helyiek is jól járnának a gyarmatosítással. Egy darabig :)))

Persze, ez az önálló ország, ez jól hangzik, de valami reálisabb megoldás KELL, nem álmodoni. Egyelőre ott tartunk, hogy azért fizetünk mint EU, hogy 1:1 be ki tudjuk cserélni a migránst, szír migránsra. Nincs olyan ország a földön, ahol fogadnák is őket, meg mennének is a mi jóravaló romáink. Az meg ugye megint nem játszik, hogy ha tetszik nekik a kalahári, vagy belső mongólia, közép afrika, ha nem, bevagonírozzuk őket, és visszük őket. Sajnos, tetszik vagy sem, az van reálisan, hogy oktatás, integráció, törvények KEMÉNY és következetes alkalmazása. Ehhez valóban meg kéne lépni néhány kemény, és nem népszerű döntést: Én pl. úgy kiemelném a problémás családoktól a gyerekeiket, mint a villám, ha sírnak, ha nem. A családpolitika JÓ irányba megy jelenleg, sztem. NEM éri meg lumpen családnak 6-8 at szülni, csak a magas támogatás miatt, ha nincs látható magas bruttó, s ez fontos, hogy ne szaporodjon tovább ez az élősködő réteg. Stadionok helyett, börtönépítési program kéne, és utána gyönyörűen meg is lehetne tölteni vele az arra érdemesekkel. Működne ez, ha nem is gyorsan, de működne, és mindenképp több realitása van, mint a "vegyünk nekik valahol messze innen egy országot", meg a "géppuskázzuk le őket a gecibe" megoldásoknak...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Stadionok helyett, börtönépítési program kéne, és utána gyönyörűen meg is lehetne tölteni vele az arra érdemesekkel.

Nem kell ide dutyeszt építeni, mert már így sincs visszatartó ereje. Vannak ezek az "eu-s" mintaintézmények, gyakorlatilag üdülnek bent, annyi a kikötés, hogy hétközben nem mehetnek el, ki, sehova.
Végig kell futni a bv-törvényt, mennyi joguk van az elítélteknek, (kb másfél oldalnyi) és ezzel szemben a kötelességük nyúlfarknyi.
Ez az "európai" marhaság itt is elterült rendesen, ebből a szempontból sem kellett volna csatlakozni, a nyugat diktálja, kit, hogy merre, ha nem tetszik már perelnek is kártérítésért, az agyalágyult brüsszeli elit hatalma alatt álló jogszolgáltatás - nem igazságszolgáltatás, nálunk is az van - minden kívánságukat teljesíti.
És persze kellene egy konzekvens ítélkezés is, amit mostanság nem láthatunk majd elterjedni, egyrészt a számtalan emberi jogi akárkik miatt, másrészt a hazai bírói kar szocializációja okán.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ettől még muszáj kezdenünk velük valamit, 21. században már a lángszóró nem megoldás. Integráció, oktatás, és törvények általi megregulázás, más nincs.

Szép program, hosszútávú megoldásként egyet is tudnék érteni vala, ha a mai helyzetre lenne megoldási javaslat mellette. Mert azt ugye nem tagadod, hogy az ajánlott programnak "kissé" hosszú a kifutása (mint ahogy elég hosszú úton jutottunk el idáig is, 30-40 éve legalábbis nem voltak ilyen rossz tapasztalataim). Szóval amíg az integráció sikerül, addig mit lehet tenni az ilyen és még rosszabb esetek ellen MA, HOLNAP és HOLNAPUTÁN??! Bezárjuk a gyereket/unokát a házba, lakásba, mert az a biztonságos? Vagy egy ismerősöm kislányának a módszerét alkalmazzuk, aki reggel toprongyba öltözik, a szép hosszú haját begyűri a sapka alá, anyu meg megtanította, hogyan fesse ki magát, hogy banyának nézzen ki, és csak az iskolában (mert ott átöltözik) meg otthon néz ki normálisan, sötétedés után meg nem mer kimenni az utcára (neki is volt már "élménye")?! Csak az a problémája, hogy télen előbb van sötét, minthogy a tanítás véget érne, így rettegve lohol hazáig a szerencsétlen gyerek. Apu és anyu meg dolgoznak (napi 10-12 órát), így fel se merülhet, hogy állandóan kísérgessék. Szóval mi a mai és holnapi megoldás szerinted?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sajnos, tetszik vagy sem, az van reálisan, hogy oktatás, integráció, törvények KEMÉNY és következetes alkalmazása. Ehhez valóban meg kéne lépni néhány kemény, és nem népszerű döntést: Én pl. úgy kiemelném a problémás családoktól a gyerekeiket, mint a villám, ha sírnak, ha nem.

600 éve nem tudtak integrálódni, amióta ide betelepültek.
Ha gyereket el akarsz venni tőlük, azt csak sereggel tudod, kvázi háborút kéne indtanod, mert az összes létező rokon, nem rokon ott állna a ház előtt, fejszével, kapával, kaszával. Ilyen helyzetben nem sírás lesz, hanem véres harc.
Kérdezz meg egy gyámügyest.
A rendőrségen mindig látni, mikor hoznak be egy közülük valót, mert az épület előtt húsz-harminc retyerutya dekkol, volt hogy a gyanúsítottat kísérők rátámadtak a hatósági épületre, és a kommandósoknak kellett elzavarni őket.
Az se jut el a tudatukig, mi az a törvény, vagy szabály, a sajátjuk szerint élnek és tesznek az állam jogára.