Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@fip7 & Mac:

Viszont akkor, ha az ember nem veszi komolyan, a kijovo adatot sem veheti komolyan, az meg szinte a "heti horoszkop" kategoria:)))

Ugy tunik maradok a sajat relativ besorolasomnal; itt liberalisnak szamitok, mashol meg konzervativnak/radikalisnak:))))
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
2ndt

<i>"Ugy tunik maradok a sajat relativ besorolasomnal; itt liberalisnak szamitok, mashol meg konzervativnak/radikalisnak:))))"</i>

Rám is mondtak már mindent. Voltam liberális, náci és fasiszta, egyszer valaki lekomcsizott, és még egy csomó egyéb.
Akkor én most mi vagyok valójában? :)

Egyébként te végzettséged szerint mi vagy? Én szociológusra tippelek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Én szociológusra tippelek. "

Nem az vagyok, de erdekel a pszichologia es megfordultam egy-ket helyen, ahol volt szukseg ilyen iranyu, valamilyen szintu ismeretekre, masreszt alapvetoen erdekel, hogy mi az, ami embereket osszehoz/szetvalaszt. Amugy alapvetoen realos vagyok tanulmanyi oldalrol nezve es olyasmivel foglalkozom, ami egyelore meg nem targy az itthoni felsooktatasban (bocs a sejtelmessegert, nem annak szanom).
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Egyebkent ez mar megfordult a fejemben, hogy megkerdem, ki miert jar ide/erdeklodik a haditechnika irant?
Szamomra a haditechnika szinte kizarolagosan az, ahol meg megmaradt a "funkcio a forma felett" tervezesi attitud, illetve kozossegi oldalrol eszmet cserelhetek/vitazhatok olyanokkal, akikkel maskepp nehez lenne (akar foldrajzi, akar egyeb okokbol).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
@fip7 & Mac:

Viszont akkor, ha az ember nem veszi komolyan, a kijovo adatot sem veheti komolyan, az meg szinte a "heti horoszkop" kategoria:)))

Ugy tunik maradok a sajat relativ besorolasomnal; itt liberalisnak szamitok, mashol meg konzervativnak/radikalisnak:))))

Igen, valami olyasmi
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
2ndt

Köszönöm a válaszod, nekem ennyi elég.

<i>"Egyebkent ez mar megfordult a fejemben, hogy megkerdem, ki miert jar ide/erdeklodik a haditechnika irant?"</i>

Engem azért nyűgöz le és érdekel a haditechnika, mert számomra az emberiség tudásának csúcsát jelképezi. :)
A bizt.pol. és a pol. rész meg szakmám és érdekelnek a témában megjelent hírek és hozzászólások.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@fip7: en is koszonom.
@Mac: :)))))) Szerintem szinte minden fiugyermek igy szuletik:))))
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Érdekes volt kitöltöttem, azt mondja tekintélyelvű vagyok. Egy kicsit fura mert minden vagyok csak az nem, de lehet hogy nem ismerem magam eléggé.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni:)

Állítólag:
http://www.boon.hu/mesterseges-intelligenciat-hozott-letre-a-microsoft-ami-24-ora-alatt-hitler-imado-szexmaniassa-valtozott/3032138

Pedig valószínűleg ez lesz a vége. Már, ha nem harcoljuk vissza magunkat sikeresen a kőkorba... Vagy A.I. vagy A.I.-jal összeforrt kollektív tudat a jövő.

<blockquote rel="fip7">Szerintem maga az ábra nem helyes, csak az amit mondani akarnak vele. Ne legyünk szélsőségesek semmilyen irányban, ez a lényeg :)

Az én teszt eredményem volt. Itt lehet elvégezni. De igen, volt pár kérdés ami nem volt elég egyértemű.
http://freedom-talk.com/</blockquote>

Hmm, na ja...
De a mostani (és nyilván ideiglenes) lelkiállapotomat tükrözendő eredmény:

png.php


Kissé azért meglepett.



Egyebkent ez mar megfordult a fejemben, hogy megkerdem, ki miert jar ide/erdeklodik a haditechnika irant?


Én szimplán techfan vagyok és azért kezdtem ide járni. Mivel a h.t. a legjobban finanszírozott és ezért a legdinamikusabban fejlődő területek egyike. Ha pedig jobban ki akarnám fejteni, akkor: hiszem, hogy a technológiánk fejlesztése-fejlődése által valamikor többek, jobbak lehetünk majd, vagy legalább létrehozhatunk valamit, amit túlmutat/túlnő rajtunk, a talán nem is leküzdhető korlátainkon...
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Othmar Spann

A társadalmi igazságosságról
az univerzalizmus fényében
http://arsnaturae.hu/folyoirat_3-4/spann_tarsadalmi_igazsagossag

A gazdaság átka és áldása a különböző közgazdasági tanok megítélése szerint
http://arsnaturae.hu/folyoirat_1_2/spann_gazdasag
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 861
113
<b>Mit ér meg? </b>
Dokumentumfilm az elvándorolt magyarokról| VS.hu

https://www.youtube.com/watch?v=Xrg0bEzjNtQ
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Egy "kedves " kis történet:
https://www.facebook.com/erzsebet.veress.9/posts/1103781499644077
Mielőtt még nagyon örülnénk, hogy nem lesznek migránsok Magyarországon és majd mi leszünk Európa fehérek lakta központja, érdemes kivenni a biliből a kezünket.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egy "kedves " kis történet:
https://www.facebook.com/erzsebet.veress.9/posts/1103781499644077
Mielőtt még nagyon örülnénk, hogy nem lesznek migránsok Magyarországon és majd mi leszünk Európa fehérek lakta központja, érdemes kivenni a biliből a kezünket.

Az a baj, ha az ilyennek lefejtem a húst a kezéről és átszúrom a nyakát, engem visznek el.
 
T

Törölt tag 008

Guest
valahogy rá kéne őket venni hogy koltozzenek germoneyba :) annak az országnak már úgyis mindegy
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Sajnos ez valós probléma igen, de én még mindig úgy látom, hogy ez bizony egy léptékkel kisebb, mint ami nyugat európára vár. Ne értsen félre senki, NAGYON komoly probléma ez is, a demográfiai mutatók szerint időzített bomba szintén, de legalább nem AK val támadnak, meg robbanó mellényekkel. Valós akarat a többségi társadalom részéről, és 5 éven belül olyan jogszabályi háttér, meg azt végrehajtó karhatalom alakul ki, amely kezeli ezt a problémát. Az igaz, hogy stadion helyett börtönt kell majd építeni akkor gyors ütemben, de én mondjuk azt támogatnám... Egyelőre szar ezt egy ilyen olvasmány után kimondani, de NEM ez a legveszélyesebb probléma, jelenleg.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Egy "kedves " kis történet:
https://www.facebook.com/erzsebet.veress.9/posts/1103781499644077
Mielőtt még nagyon örülnénk, hogy nem lesznek migránsok Magyarországon és majd mi leszünk Európa fehérek lakta központja, érdemes kivenni a biliből a kezünket.

Ez a (kelet-)magyarországi kegyetlen valóság.
Akármit megtehet, (magyar) felesége összeveréséért 3 hónap, 3.-szori ittas vezetés 1 hónap, nagy összegű lopásért nyilvános bocsánatkérés (!!!), ilyenekkel megússzák.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Én azért már hallottam saját fülemmel küzdősport edzésen két odakeveredett jól látható kisebbségi jegyekkel megáldott egyént egymással beszélgetve arról panaszkodni, hogy vigyázni kell az okossággal, mert az új 3 csapás az baj, egy kis jól sikerült pofozkodásért is sokat lehet kapni... A kulcs annyi lenne mindössze, hogy stadion program helyett börtön program kéne, és olyan jogszabályi környezet, ahol a rendőrség keze nincs megkötve. Ez meg többségi akarat kérdése, előbb utóbb meglesz. Jelenleg én úgy látom, a Fidesz lépéskényszerben van, mert a Jobbik legnagyobb vonzereje pont az, hogy kimondják a valós társadalmi problémákat, és olyan politikát vallanak magukénak, amit a legtöbb elkeseredett, és ilyen híreket olvasva joggal felháborodó ember támogat. HA nyeregbe akar maradni a jelenlegi kormányzó hatalom, muszáj lesz nekik is elkezdeni megadni az embereknek azt, amit akarnak, mert ha nem, választanak maguknak mást, aki megadja. Szerintem.