Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 367
63 067
113
Ott bukuk meg az elméeted, hogy tényként kezeled, hogy csak ezen egy bolygó belakására van kárhoztatva az embeiség, de körbe futunk Dugó, én kiszállok, mert teljesen ignorálsz minden ellenérvet, elegánsak kikerülve ismétled a már több oldallal ezelőtti reakciókra válasz nélkül a mantrád.
Nem tudjuk elhagyni a Földet. Ezt már idejében deklaráltam. Ha ezen alapszik az egész elméleted, akkor ez így komolytalan.
Minden más esetben próbáld meg nekem észérvekkel vázolni, hogy hogyan jöhetne létre egy ilyen világkormány és ami a legfontosabb: hogyan tudna fennmaradni, akár csak egy másodpercre is.
Ha az egész elméleted idáig azon alapult, hogy egyszer majd elhagyjuk a Földet és kirajzunk, akkor te nem csak egy fantaszta vagy, hanem önellentmondásba is kerültél. Mert hogy eddig arról nem volt szó, hogy Star Trek-et játszunk.
Én nem érveket ignorálok, hanem realista módon érvelek amellett, hogy miért NEM tud megvalósulni az elképzelésed.
Ezzel szemben a te víziód erősen képlékeny, érvelés helyett újabb és újabb fiktív feltételeket dobsz be, melyekkel hátha létrejöhet egy ilyen bolygóméretű hatalmi struktúra... vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem tudjuk elhagyni a Földet.
Nem akarok ünneprontó lenni, de pl. járt már ember a Holdon.

Nem próbálom, ez sehova nem vezet. Számos más módon lehetséges, legfeljebb te kijelented egy oldalnyi szövegben elrejtve, hogy szerinted az nemér, stipistopi nemvilágkormány. Régen ennél színvonlasabb kinyilatkoztatásokat tettél. Fiktív feltételek... hagyjuk. Nyertél,

A FIZIKAI TÖRVÉNYEK TILTJÁK A VILÁGKORMÁNY LÉTREJÖTTÉT!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
És ha tudták (nem technikailag, elképzelni), csak azt gondolták, hogy ennek milyen következményei lehetnek és inkább nem kértek belőle? (Lásd Ikaros és Daidalos története.)
Erre gondoltam már én is... és itt jönnek képbe a vallások, amik úgy mond, "lenyugtatják, visszafogják" az ember elméjét. Kész válaszokkal szolgálnak azokra a kérdésekre, hogy miért élünk, miért létezünk, mi a célunk itt a földön.. mindez lehetséges, hogy egy amolyan biztonsági üzemmód, az emberek védelmében.

Ezt ajánlom mindenkinek, szerintem nagyon jól összefoglalja.

 
W

Wilson

Guest
Májusi séta az afrikanizálódó Debrecen főterén
Forrás: https://kuruc.info/r/7/259038/

Erre csak Karády örmester (Angyalbőrben) örökbecsű "szavaival" tudok reagálni...

"Hogy az a Balatonberényben napvilágot látott, sikoltozásokba öltöztetett, ködmönbe bujtatott, rézhasú, nagyfejű, szultán udvarát megjárt, csőszkunyhóban elrejtett, pikkely páncélt hordó, fafogú rézfűrésszel megsebzett, bronztérdű, repedtsarkú, büdös szájú, ritka fogú csempeszobában felneveltetett mocskos, tetves rablóóóó MARI NÉNI!!"

Ekkora egy hangulatkeltő moslék cikket, Debrecen az egyik legnagyobb vidéki egyetemváros ahol jelentős számú külföldi (többnyire fizetős) diák tanul és ez így volt a közelmúltban is. És bizony debreceniként nyugodtan kijelenthetem, hogy a nagy többségük nem Debrecenben képzeli el a jövőjét és a Debrecenben lefolytatott tanulmányai során sem szeretne Mogadishut csinálni a városból...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Erre gondoltam már én is... és itt jönnek képbe a vallások
"Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." 1Kor10:23

"Ha azt mondják valamire: "Lám, ez új", az is rég megvolt azokban az időkben, amelyek előttünk voltak.
Nem törődnek az emberek a régiekkel. De a későbbiekre sem gondolnak majd azok, akik még később lesznek." Préd 1:10
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 367
63 067
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de pl. járt már ember a Holdon.

Nem próbálom, ez sehova nem vezet. Számos más módon lehetséges, legfeljebb te kijelented egy oldalnyi szövegben elrejtve, hogy szerinted az nemér, stipistopi nemvilágkormány. Régen ennél színvonlasabb kinyilatkoztatásokat tettél. Fiktív feltételek... hagyjuk. Nyertél,

A FIZIKAI TÖRVÉNYEK TILTJÁK A VILÁGKORMÁNY LÉTREJÖTTÉT!
Sejtettem, hogy ezzel jössz, de eljutni a Holdra és megtelepedni a világűrben, az két külön dolog. A személyeskedést pedig próbáld mellőzni, mert az az érvkészleted kifogyását jelenti.
Inkább érvelj rendesen, de ne fantazmagóriákkal, Star Trekkel meg egyéb scifivel.

Mindennek az alapja a fizika (matematika), aszerint kell meghatározni mindent. A bölcsészkedés nem más, mint a fizika törvényeinek önkényes értelmezése.

Most pedig írd le, hogy hogyan fog létrejönni a világkormány és hogyan maradhat fenn a gyakorlatban. Erre vagyok kíváncsi. Én már leírtam, hogy miért nem lehetséges, most te írd le, hogy miért lehetne mégis. Scifi nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
"Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." 1Kor10:23

"Ha azt mondják valamire: "Lám, ez új", az is rég megvolt azokban az időkben, amelyek előttünk voltak.
Nem törődnek az emberek a régiekkel. De a későbbiekre sem gondolnak majd azok, akik még később lesznek." Préd 1:10
Ez nagyon durva amúgy, hogy milyen átfedések vannak.

Például az, hogy bánj úgy másokkal, ahogy elvárnád, hogy veled bánjanak.
Pontosan idézve a Lukács 6:31-et: "31És amint szeretnétek, hogy az emberek veletek bánjanak, ti is úgy bánjatok velük.”

Azthittem ez egy keresztény intelem, de figyeld csak, idézek Seneca XLVII. leveléből:

"Örömmel hallom azoktól, akik tőled jönnek, hogy rabszolgáiddal barátságosan viselkedsz. Ez illik okosságodhoz, ez műveltségedhez. "Rabszolgák." Még inkább: emberek. "Rabszolgák." Még inkább: lakótársak. "Rabszolgák." Még inkább: alacsonyabb sorsú barátok. "Rabszolgák." Még inkább: rabszolgatársaink, ha meggondoljuk, hogy a sorsnak ugyanannyi hatalma van fölöttük s fölöttünk."
(...)

"S aztán idézgetik a szólásmondást is (ugyanez a gőg sugallta): "Ahány rabszolgád, annyi ellenséged." Nem született ellenségeink ők - azzá tesszük őket. Nem is említek most más kegyetlenségeket, embertelenségeket, például, hogy úgy használjuk őket, mintha nem emberek, hanem barmok volnának."

(...)

Határtalanul gőgösen, kegyetlenül, sértő módon bánunk velük. Ez volna mégis tanításom veleje: úgy viselkedj az alárendelttel, ahogyan szeretnéd, hogy följebbvalód viselkedjék veled. Valahányszor eszedbe jut, mennyi mindent engedhetsz meg rabszolgáddal szemben, jusson eszedbe, hogy ugyanannyit engedhet meg veled szemben a te urad. "Csakhogy nekem - mondod - nincs semmiféle uram." Fiatal vagy; még lehet. Nem tudod, hány éves korban kezdett Hekuba, Kroisos, Dareios anyja, Platón, Diogenés szolgálni? Bánj szelíden, sőt nyájasan rabszolgáddal, ereszkedj vele szóba, avasd be terveidbe, engedd be társaságodba. E helyen rám kiált az aranyifjak egész csapata: "Nincs ennél megalázóbb, nincs szégyenletesebb!" De éppen őket kapom rajta, amint más rabszolgáinak kezére hintenek csókot.
(...)

"Rabszolga." De lelke talán szabad. "Rabszolga." S ez okvetlenül ártani fog neki? Mutass egy embert, aki nem az: egyik a kéj rabszolgája, a másik a kapzsiságé, a harmadik a becsvágyé - mindegyik a reménységé, mindegyik a rettegésé. Megnevezhetek volt consult, aki egy anyókának szolgál, gazdagot, aki egy kis cselédnek; mutathatok neked rendkívül előkelő ifjakat - pantomimszínészek rabjait. Nincs gyalázatosabb szolgaság, mint az önkéntes szolgaság.


Csodálatos gondolatok ezek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Sejtettem, hogy ezzel jössz, de eljutni a Holdra és megtelepedni a világűrben, az két külön dolog. A személyeskedést pedig próbáld mellőzni, mert az az érvkészleted kifogyását jelenti.
Inkább érvelj rendesen, de ne fantazmagóriákkal, Star Trekkel meg egyéb scifivel.

Mindennek az alapja a fizika (matematika), aszerint kell meghatározni mindent. A bölcsészkedés nem más, mint a fizika törvényeinek önkényes értelmezése.

Most pedig írd le, hogy hogyan fog létrejönni a világkormány és hogyan maradhat fenn a gyakorlatban. Erre vagyok kíváncsi. Én már leírtam, hogy miért nem lehetséges, most te írd le, hogy miért lehetne mégis. Scifi nélkül.
Ha ez személyeskedés volt, akkor alacsony az ingerküszöböd egy nyilvános fórumhoz.

Épp elég időt basztam már el az életemből BME mérnökökkel azok fantazmagóriániak megvitatására. A világkormány nem lehetséges, de én egy lengyel webshopból egy kínai 2$-os alkatrész rendeléséhez az amerikai belügyminisztériumnbak kell kitöltsek formanyomtatványokat, megindokolva, hogy miért rendelem meg és hogy fogom árusítani a nem kettős felhasználású alkatrészt.

Sajnálom, nincs rád időm. Nem ér annyit ez a szellemi faszszverés amit itt letolsz. mondtam már, hogy NYERTÉL, IGAZAD VAN, hagyj békében, ne válaszolja, ne higlightolj, vagy kénytelen leszek téged is ignorera tenni.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Gyerekek... próbáljuk már meg a vitakultúrát egy magasabb szintre emelni.

Nem egymás lenyomása a cél, hanem egy intelligens párbeszéd fenntartása, a vélemények, elképzelések ütköztetése, kulturált formában, amibe beletartozik az is, hogy tiszteletben tartjuk azt, hogy a másik máshogy látja a témát.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 367
63 067
113
Ha ez személyeskedés volt, akkor alacsony az ingerküszöböd egy nyilvános fórumhoz.

Épp elég időt basztam már el az életemből BME mérnökökkel azok fantazmagóriániak megvitatására. A világkormány nem lehetséges, de én egy lengyel webshopból egy kínai 2$-os alkatrész rendeléséhez az amerikai belügyminisztériumnbak kell kitöltsek formanyomtatványokat, megindokolva, hogy miért rendelem meg és hogy fogom árusítani a nem kettős felhasználású alkatrészt.

Sajnálom, nincs rád időm. Nem ér annyit ez a szellemi faszszverés amit itt letolsz. mondtam már, hogy NYERTÉL, IGAZAD VAN, hagyj békében, ne válaszolja, ne higlightolj, vagy kénytelen leszek téged is ignorera tenni.
Tegyél bátran ignorra, sok érdekes dologtól fogod magad megfosztani. Én például ezért nem teszek ignorra senkit, mert mindenkinek érdekel a véleménye. Lehet, nem is az én ingerküszöböm alacsony.
De így neked végig ott marad a homlokodra festve, hogy te voltál az a fórumozó, aki képtelen volt az állításaimmal szemben értelmesen érvelni, inkább ebújt. Nem baj, majd akad más. Jól elbeszélgetek én itt mindenkivel, aki ebben partner.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
q9EZj0D.jpg
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Tegyél bátran ignorra, sok érdekes dologtól fogod magad megfosztani. Én például ezért nem teszek ignorra senkit, mert mindenkinek érdekel a véleménye. Lehet, nem is az én ingerküszöböm alacsony.
De így neked végig ott marad a homlokodra festve, hogy te voltál az a fórumozó, aki képtelen volt az állításaimmal szemben értelmesen érvelni, inkább ebújt. Nem baj, majd akad más. Jól elbeszélgetek én itt mindenkivel, aki ebben partner.
Olvass egy kis ismeretelméletet, hogy valaminek a nemlétét/lehetetlenségét mennyire "könnyű" bizonyítani. Aztán majd térjünk vissza a szegénységi bizonyítványokra... Tudom, bölcsészkedés, ilyen szarokkal baszták el az időm a fizika tanszéken...

Hogy leehtséges? Hogy a jürgenbaurek meg az Alessamos Obrannák addig hergelik az emberek a propagandával meg a szalmabábbal érveléssel, hogy inkább a világkormányt kérik és a WEF-et kérik.
 
  • Hűha
Reactions: fip7

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 367
63 067
113
Olvass egy kis ismeretelméletet, hogy valaminek a nemlétét/lehetetlenségét mennyire "könnyű" bizonyítani. Aztán majd térjünk vissza a szegénységi bizonyítványokra... Tudom, bölcsészkedés, ilyen szarokkal baszták el az időm a fizika tanszéken...

Hogy leehtséges? Hogy a jürgenbaurek meg az Alessamos Obrannák addig hergelik az emberek a propagandával meg a szalmabábbal érveléssel, hogy inkább a világkormányt kérik és a WEF-et kérik.
Jól van. Ha nem indulatból reagálsz, akkor könyebb összeszedettebb válaszokat adni. Ezért javasoltam, hogy próbálj meg ésszel érvelni és nem idegből. Csak nyugodtan.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Jól van. Ha nem indulatból reagálsz, akkor könyebb összeszedettebb válaszokat adni. Ezért javasoltam, hogy próbálj meg ésszel érvelni és nem idegből. Csak nyugodtan.
Sokat segít a nem idegből érvelésnél, ha nem a szalmabáb és moving goalposts technika a nyitás a partner részéről.

Ide a csótányburgerem!
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
855
4 718
93
Most pedig írd le, hogy hogyan fog létrejönni a világkormány és hogyan maradhat fenn a gyakorlatban. Erre vagyok kíváncsi. Én már leírtam, hogy miért nem lehetséges, most te írd le, hogy miért lehetne mégis. Scifi nélkül.
Jelenleg a "Nyugat" a bolygó vezető ereje, élen az USA-val. Az ukrajnai háború világossá tette, hogy az EU nagyrészt úgy táncikál, ahogyan az USA fütyül. Nyilván ide tartozik Kanada, Ausztrália és Új-Zéland is - együtt kb. 1 milliárd emberrel, több, mint 30 millió nkm-en. Vannak aztán azok az államok, amelyek, ha nem is a Nyugat részei, de ahhoz kell igazodniuk, ilyen pl. Mexikó, illetve lényegében egész Latin-Amerika (Monroe elv, ugye...), Japán, Dél-Korea, Tajvan, meg egyéb függő, kitett vidékek.

Mi áll ezzel szemben? Első helyen Kína, aztán most látványosan Oroszország, továbbá az (egyáltalán nem egységes) iszlám világ, és a futottak még kategóriában India, Indonézia, Észak-Korea, Kuba... (Mindezek pedig, geopolitikai helyzetükből kifolyólag, hosszú távon többnyire sokkal inkább egymás riválisai, mint egymás szövetségesei.)

De nézzük a világkormány létrejöttét, sci-fi nélkül, egy elképzelhető történelmi forgatókönyv alapján:

Ahogyan Róma királyságból köztársaság, majd viharos átalakulás után császárság és szuperhatalom lett, úgy lett a francia királyságból is forradalmi események útján köztársaság, majd császárság, amely Madridtól Moszkváig terjeszkedett. A cári Oroszországból hasonló társadalmi-politikai földindulás során lett (nép)köztársaság, majd Sztálin alatt az Elbától Koreáig érő ateista istencsászárság. Hasonló folyamat futott le német földön is: A Hohenzollern királyságból 1918 után (weimari) köztársaság, majd Hitler Harmadik Birodalma.
A nem túl távoli jövőben ez a forgatókönyv megvalósulhat az USA-ban is.
Egy átfogó gazdasági és kormányzati válság nyomán a woke-ideológiától megrészegítve hatalomra kerülhet az USA-ban is egy olyan, erőszakos, progresszív kormányzat, amely nem fog félni a véráldozattól, sőt, azt büszkén vállalva teszi partra légióit Kubában éppúgy, mint Venezuelában és a Fülöp-szigeteken. Egy olyan, ideológiailag is elhivatott erő, amely bármiféle skrupulus nélkül fog az ókort (és forradalmi francia, kommunista szovjet, náci német példákat) idéző jogtiprásokat és népirtásokat végrehajtani, emberi koponyák millióiból hekatombákat építeni, akár atomfegyverek bevetése útján is.

Brazíliától Magyarországig, Dél-Afrikától Szingapúrig minden állam egymásra rálicitálva fog meghajolni egy ilyen USA előtt és gondoljanak bármit is valójában, vörös szőnyeggel várják majd az új amerikai nagykövetet (helytartót), készségesen írják át törvényeiket Washington kívánalmai szerint, árusítják ki javaikat (persze maguk is szép kenőpénzeket zsebre téve) és ajánlják föl katonáikat, hogy harcoljanak a Nagy Szivárvány Atya háborúiban Amazóniától Puntföldig.

A megfigyelés, a kontroll tökéletes lesz. Műholdak, drónok, ipari kamerák, cellainformációk, chip-ek (akár a bőr alatt), pillanatok alatt lekérhető adatok, kapcsolati hálók, személyes információk. A készpénz megszűnik, a tömegek gondolatait, félelmeit és vágyait pszichológusok és marketingszakemberek formálják majd, minden valaha élt prédikátornál hatékonyabban, és ebben a szép, új világban bárki könnyedén fegyelmezhető, illetve lekapcsolható lesz - akár szó szerint is.
Ez aligha sci-fi, hiszen részben már meg is valósult.

Mi marad ezen kívül? Talán egy atomfegyverei által védett, de elszigetelt, sorvadozó Oroszország és egy atomfegyverei (és tömeghadserege) által védett, elszigetelt, túlnépesedéstől fuldokló Kína, és a túlnépesedése miatt éhhalálra ítélt muzulmánok százmilliói (a fegyverrel védett olajkutak körül). Na meg a feketénél is feketébb Afrika istenhátamögötti, értéktelen lepratelepei, ahol nem marad olyan erőforrás, amiért értelme lenne azt ellenőrzés alá vonni. (De ott majd ki lehet próbálni az új fegyvereket, és hát valahová az újgazdagoknak is el kell járniuk embervadászatra!) Megannyi elrettentő példa és rettenetes ellenségkép az üzembiztosan alávetett ötmilliárdnak.

Azt hiszem, a többség valami ilyesmire gondol, amikor világkormányról beszél. Nagyon nagy vonalakban.
Idővel elképzelhető Oroszország betagozódása (ez a legesélyesebb), azután talán Kínáé is, esetleg némi atomháborúval megspékelve.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 093
2 906
113
Sejtettem, hogy ezzel jössz, de eljutni a Holdra és megtelepedni a világűrben, az két külön dolog. A személyeskedést pedig próbáld mellőzni, mert az az érvkészleted kifogyását jelenti.
Inkább érvelj rendesen, de ne fantazmagóriákkal, Star Trekkel meg egyéb scifivel.

Mindennek az alapja a fizika (matematika), aszerint kell meghatározni mindent. A bölcsészkedés nem más, mint a fizika törvényeinek önkényes értelmezése.

Most pedig írd le, hogy hogyan fog létrejönni a világkormány és hogyan maradhat fenn a gyakorlatban. Erre vagyok kíváncsi. Én már leírtam, hogy miért nem lehetséges, most te írd le, hogy miért lehetne mégis. Scifi nélkül.

Technikailag már most megvan a "világkormány", az ensz vagy a korábbi nemzetek szövetsége simán annak tekinthető, a "hatalma" van akkora mint a frissen koronázott királynak a maga országában.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 522
113
Erre csak Karády örmester (Angyalbőrben) örökbecsű "szavaival" tudok reagálni...

"Hogy az a Balatonberényben napvilágot látott, sikoltozásokba öltöztetett, ködmönbe bujtatott, rézhasú, nagyfejű, szultán udvarát megjárt, csőszkunyhóban elrejtett, pikkely páncélt hordó, fafogú rézfűrésszel megsebzett, bronztérdű, repedtsarkú, büdös szájú, ritka fogú csempeszobában felneveltetett mocskos, tetves rablóóóó MARI NÉNI!!"

Ekkora egy hangulatkeltő moslék cikket, Debrecen az egyik legnagyobb vidéki egyetemváros ahol jelentős számú külföldi (többnyire fizetős) diák tanul és ez így volt a közelmúltban is. És bizony debreceniként nyugodtan kijelenthetem, hogy a nagy többségük nem Debrecenben képzeli el a jövőjét és a Debrecenben lefolytatott tanulmányai során sem szeretne Mogadishut csinálni a városból...
Azért egyfajta előképét vetíti ennek:
OIP.BjRsTFg84pTtTz0yKBF2VwAAAA