Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 650
9 213
113
Kegyelmet adott egy meghurcolt tanárnak, most pedig lemondott!

Mármint szerinted meghurcolt... Egyébként a köztársasági elnöki kegyelem nem a bírósági ítéletek felülbírálására van, hanem amikor a törvény nem tudja követni az erkölcsöt. Például halálos beteg gyerekén eutanáziát végző szülő, vagy bántalmazó apát megölő gyerek. Az ítéletek felülírásához komoly bírósági munka kéne minden egyes esetben, hogy biztosan tudják hogy van-e ok felülírni. Dehát arra van a másodfok, meg tán harmadfokként a legfelsőbb bíróság is, bár ezt most nem tudom biztosan. Erre meg jönne a közt elnök és ránézésre felmentene valakit? Arról meg nem is beszélve, hogy elszaporodtak a NER-nek kedves kegyelmek, beleértve ezt is. Kissé kilóg a lóláb.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 650
9 213
113
Szerintem maga OV. húzta be őket a csőbe. Varga Jucikát a végrehajtói maffiás ügyek miatt kérték meg, hogy menjen a p*csába.
Csak ugye ott és akkor nem lehetett lemondatni, mert azzal beismerték volna, hogy nyakig sárosak.
A Katalinkát meg azért mondatták le, mert full atlantista, gyakorlatilag a DS embere volt. Nem véletlenül az egyik főtanácsadója a Bilderberges Martonyi. Gondold el, hogy ilyen vészterhes időkben ez a honvédség főparancsnoka!
És bőven voltak ezen kívül is zizis ügyei.
Elé rakták a sok kegyelmi kérvényt, gondolom olvasatlanul aláírta mindet, és ezzel be is húzták a csőbe. Lett egy botrány, ami miatt ki lehetett golyózni őt is, meg a másik nőcit is.
Nagyon jól tették. A mai egy szép nap :cool:
(már csak a Rogánt érhetné valami baleset féle...)

Jaj, ember... Novák Orbán bábja. Ő játszotta a jó zsarut a külpolitikában. Semmi politikai akarata nem volt. Vargának meg nem sokat ártott eddig a végrehajtói ügye, eleve EP listavezetőnek szánták.

Az történt amit láttunk. Saját emberüket ki akarták menteni, de lebuktak. Ennyi. Egyébként még így is elsiklik a társadalom a másik kimentett emberük, a bíróságokon nekik kémkedő takarító mellett.

Egyébként szerintem mindenki számára nyilvánvaló, hogy Novák nem képviselte a nemzetet - főleg nem fideszes füllbevalóval a füllében, ergo nem volt valódi köztársasági elnök. Csak egy fideszes pártkatona. Most ideiglenesen a kommunista házmester lett az. És már megy a felmérés hogy esetleg a hazafiasságot hírből sem ismerő, korrupt Bobo legyen az. Ez ám a felhozatal :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Ha jól értem tagadja, hogy az ellene felhozott vádak valósak lettek volna, és ártatlannak vallja magát az ügyben.
Lényegében, amit fel tudtak hozni a tanár ellen az egy gyenge szellemi képességű, ráadásul sokszor hazudozó fiatalkorú vallomása, miszerint; nem emlékszik, de lehet, hogy ajánlott neki 4-5000! forintot a pedofil tanár (Vásárhelyi János), ha visszavonja a vallomását, és lehet, hogy amikor a pénzt felajánlotta a fiatalkorúnak a pedofil tanár, akkor ott volt az irodában Endre Bácsi is, bár ez nem biztos. Jóllehet Endre Bácsi nem volt ott az irodában, és még a hazudozó gyerek rokonsága is azt mondta, hogy ők örültek, hogy milyen jó kezekben van a gyerek, és szerintük nem volt ott az irodában Endre Bácsi. Ezt voltak képesek vesztegetés hatósági eljárásban bűntettének betudni.
..
Bűnsegédként elkövetett kényszerítés hatósági eljárásban bűntettének meg ezt értékelték!
"Tehát tanúja voltam a nyilatkozat megírásának, anélkül, hogy annak közvetlen előzményéről (az igazgatói kényszerítő ráhatásról) tudomásom lett volna. A kényszerítés hatósági eljárásban bűncselekmény bűnsegédként való elkövetésének előfeltétele, hogy az elkövető pontosan tisztában legyen azzal, hogy az ő közreműködésével megtett vallomás tartalma valótlan és annak keletkezését kényszer vagy fenyegetés előzte meg. A bizonyítási eljárásban egyetlen adat sem merült fel, és ilyen jellegű indokolást a bíróság sem adott, hogy tisztában lettem volna azzal, hogy a kiskorú M. Károly Iván korábbi nyilatkozata tartalmazza a valóságot, és a visszavonó nyilatkozat tartalma a hamis."
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 881
56 674
113
Szerintem a jobbos nők sokkal keményebb shitstormot kaptak, mint a jobbos férfiak. Lázár finoman szólva nem a legkedveltebb figura, és közel nem kapott olyan övön aluli támadásokat, mint FociJuci vagy Novák K.
Általánosságban irtam. Hajlok azonban
fip érvelése felé, hogy OV húzza a szálakat a háttérben, hogy a 2 csajt kiiktassa.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Kövér László?
!
/ő az Országgyűlés elnöke, máris ideiglenes elnök/
Alaptörvény 14. cikk
(1) A köztársasági elnök átmeneti akadályoztatása esetén az akadályoztatás megszűnéséig vagy a köztársasági elnök megbízatásának megszűnése esetén az új köztársasági elnök hivatalba lépéséig a köztársasági elnök feladat- és hatásköreit az Országgyűlés elnöke gyakorolja.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 173
29 078
113
Általánosságban irtam. Hajlok azonban
fip érvelése felé, hogy OV húzza a szálakat a háttérben, hogy a 2 csajt kiiktassa.
Nem mondom, hogy nincs benne ráció, arra akartam rámutatni, h miközben megy a balos meg libsi hiszti, hogy több nőt a politikába, meg miért nincs elég nő a Fidesz vezetésben. Aztán olyan övön aluli támadások vannak ellenük, amit egy férfi politikussal szemben nem mernek megengedni.
Ld a nem létező leszbivideó, Novákról Karácsony körül láttam egy AI képet amin kövér és alig van rajta ruha (balos intellektuális humor), valami balos influencer terméke.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
kRFlmUH.jpeg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 160
14 740
113
Nem mondom, hogy nincs benne ráció, arra akartam rámutatni, h miközben megy a balos meg libsi hiszti, hogy több nőt a politikába, meg miért nincs elég nő a Fidesz vezetésben. Aztán olyan övön aluli támadások vannak ellenük, amit egy férfi politikussal szemben nem mernek megengedni.
Ld a nem létező leszbivideó, Novákról Karácsony körül láttam egy AI képet amin kövér és alig van rajta ruha (balos intellektuális humor), valami balos influencer terméke.
Feltűnhetett volna, hogy már régen nincs olyan, hogy "övön alul" a politikában. Pláne a Fidesznél. Most ugye nem kell felsorolni a megannyi hazugságot amit terjesztettek. De ebben semmi különbség nincs a két szélsőséges oldal között, szóval kár erre kihegyezni a sztorit.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 128
15 746
113

„Egy percig sem akarok olyan rendszer részese lenni, amelyben az igazi felelősök nők szoknyája mögé bújnak, ahol Tónik, Ádámok és Barbarák vígan röhöghetnek a markukba, miközben gondolkodás nélkül feláldozzák azokat, akik ellentétben velük soha nem a saját anyagi érdekeikért, hanem a hazájuk érdekében és a honfitársaikért dolgoztak”

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 128
15 746
113
Lényegében, amit fel tudtak hozni a tanár ellen az egy gyenge szellemi képességű, ráadásul sokszor hazudozó fiatalkorú vallomása, miszerint; nem emlékszik, de lehet, hogy ajánlott neki 4-5000! forintot a pedofil tanár (Vásárhelyi János), ha visszavonja a vallomását, és lehet, hogy amikor a pénzt felajánlotta a fiatalkorúnak a pedofil tanár, akkor ott volt az irodában Endre Bácsi is, bár ez nem biztos. Jóllehet Endre Bácsi nem volt ott az irodában, és még a hazudozó gyerek rokonsága is azt mondta, hogy ők örültek, hogy milyen jó kezekben van a gyerek, és szerintük nem volt ott az irodában Endre Bácsi. Ezt voltak képesek vesztegetés hatósági eljárásban bűntettének betudni.
..
Bűnsegédként elkövetett kényszerítés hatósági eljárásban bűntettének meg ezt értékelték!
"Tehát tanúja voltam a nyilatkozat megírásának, anélkül, hogy annak közvetlen előzményéről (az igazgatói kényszerítő ráhatásról) tudomásom lett volna. A kényszerítés hatósági eljárásban bűncselekmény bűnsegédként való elkövetésének előfeltétele, hogy az elkövető pontosan tisztában legyen azzal, hogy az ő közreműködésével megtett vallomás tartalma valótlan és annak keletkezését kényszer vagy fenyegetés előzte meg. A bizonyítási eljárásban egyetlen adat sem merült fel, és ilyen jellegű indokolást a bíróság sem adott, hogy tisztában lettem volna azzal, hogy a kiskorú M. Károly Iván korábbi nyilatkozata tartalmazza a valóságot, és a visszavonó nyilatkozat tartalma a hamis."

És miért nem állt elő a Varga/Novák tandem ezzel? És a csávó miért nem jött elő ezzel amikor megalálta a 444 vagy a Telex riportere?