Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 293
10 005
113
Az egész világ szintjén kellene ezzel valamit, nem csak magyar sajátosság ez.
Megis mit kellene kezdeni vele?
Mindenki azt csinal a negy fal kozott, amit akar addig, amig az felnottek kozott, onkentesen tortenik.
Ha a papsagra gondolsz, az meg az egyhazak ugye, de itt eleg gyorsan leptek: hetek alatt kiderult, hogy igazak a vadak, maris felfuggesztettek, es szerintem ugyis defrocking lesz a vegso itelet (=megszunik a papsaga, igy mindenfele hivatalos allasa is, de maradhat baranynak az akolban). Amugy nem sok koze van ahhoz, hogy pap, rengeteg meleg van mindenfele szakmakban, csak mashol ez elfogadott, mig a tradicionalis kereszteny felekezetekben kevesse, ezert lesz mindig hangos tole a sajto.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 660
25 574
113
Megis mit kellene kezdeni vele?
Mindenki azt csinal a negy fal kozott, amit akar addig, amig az felnottek kozott, onkentesen tortenik.
Ha a papsagra gondolsz, az meg az egyhazak ugye, de itt eleg gyorsan leptek: hetek alatt kiderult, hogy igazak a vadak, maris felfuggesztettek, es szerintem ugyis defrocking lesz a vegso itelet (=megszunik a papsaga, igy mindenfele hivatalos allasa is, de maradhat baranynak az akolban). Amugy nem sok koze van ahhoz, hogy pap, rengeteg meleg van mindenfele szakmakban, csak mashol ez elfogadott, mig a tradicionalis kereszteny felekezetekben kevesse, ezert lesz mindig hangos tole a sajto.
A négy falas dologgal maximálisan egyetértek.

A papság esetén szerintem a cölibátus feloldásával lehetne csökkenteni a pedofilizmus kialakulását, saját véleményem, hogy a szexuális frusztráció miatt alakul ki a papok között, mert jóformán csak fiatalokkal érintkeznek.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 293
10 005
113
A négy falas dologgal maximálisan egyetértek.

A papság esetén szerintem a cölibátus feloldásával lehetne csökkenteni a pedofilizmus kialakulását, saját véleményem, hogy a szexuális frusztráció miatt alakul ki a papok között, mert jóformán csak fiatalokkal érintkeznek.
En sosem hittem, hogy szexualis frusztracio miatt lenne valaki buzi, ez szerintem egy teves elmelet, de azt elismerem, nem teszteltem magamon. :D
Ezzel egyutt a colibatus nem eredeti katolikus szabaly, csak a 12. szazad korul vezettek be. Eloszor Niceaban merul fel (325), de a zsinat vegul nem dont mellette. Ezutan batoritjak a jelenseget, de kotelezove tetele csak a lateranusi zsinat alatt tortenik meg, azt valamikor 112x korul tartottak. Az egyik indok Jezust utanozni, ezt nem igazan tudom megerteni, mert egyreszt nagyon rovid ideig elt, masreszt lazado messiaskent teljesen mas volt az eletmodja, ritmusa, mint egy igehirdeto, nyugalmat sugallo papnak. A masik a nepotizmust meg egyeb botranyokat elkerulendo, ez meg akkor ertheto is volt, de amint az kozben kiderult, csalad nelkul is boven kepes a papsag botranyokat szallitani...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 660
25 574
113
En sosem hittem, hogy szexualis frusztracio miatt lenne valaki buzi, ez szerintem egy teves elmelet, de azt ellismerem, nem teszteltem magamon.
Nem a buziság kialakulásának gondolom hanem a pedofilizmusénak, gondolj bele felnőtt férfi folyamatosan gyerekek között, de az is lehet, hogy a média fújja fel a pedofil papokat, sugallva mintha köztük több pedofil lenne.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 904
5 335
113
En sosem hittem, hogy szexualis frusztracio miatt lenne valaki buzi, ez szerintem egy teves elmelet, de azt elismerem, nem teszteltem magamon. :D
Ezzel egyutt a colibatus nem eredeti katolikus szabaly, csak a 12. szazad korul vezettek be. Eloszor Niceaban merul fel (325), a zsinat vegul nem dont mellette. Ezutan batoritjak a jelenseget, de kotelezove tetele csak a lateranusi zsinat alatt tortenik meg, azt valamikor 112x korul tartottak. Az egyik indok Jezust utanozni, ezt nem igazan tudom megerteni, mert egyreszt nagyon rovid ideig elt, masreszt lazado messiaskent teljesen mas volt az eletmodja, ritmusa, mint egy igehirdeto, nyugalmat sugallo papnak. A masik a nepotizmust meg egyeb botranyokat elkerulendo, ez meg akkor ertheto is volt, de amint az kozben kiderult, csalad nelkul is boven kepes a papsag botranyokat szallitani...
A cölibátusnak nagyon prózai célja volt.
Mégpedig az egyházi vagyon megtartása.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 293
10 005
113
Nem a buziság kialakulásának gondolom hanem a pedofilizmusénak,
A ketto messze nem ugyanaz...

gondolj bele felnőtt férfi folyamatosan gyerekek között, de az is lehet, hogy a média fújja fel a pedofil papokat, sugallva mintha köztük több pedofil lenne.
Valoszinu. Kb ugyanaz lehet az aranyuk, mint barmilyen mas hasonlo meretu szervezetben, raadasul ide ugye a legaljasabbja szandekosan megy.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez