Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 360
113
Még a hivatalos várólista szerint is vannak ilyen műtétek, pedig az átlagokat közöl! Ortopéd beavatkozások, protézis beültetések így kapásból.
Jaja! Egy olyan beavatkozásról beszélsz, amelyik életminőség javító beavatkozás, és évekig élnek a paciensek úgy a betegségükkel, hogy fel sem merül bennük, hogy a protézissel jobb lenne?
Igen, lehetséges, hogy mondjuk MR-re kapsz egy távolabbi időpontot, de csak olyan esetben, amikor egy krónikus betegséget kell kivizsgálni.
De mondok egy másik példát.
Egy ismerős családnak egy vidéki megyeszékhelyen kiderült - heveny fejfájás után -, hogy a 19 éves fiúknál egy hatalmas agydaganat van a fejében. (2 nappal a gólyatábora előtt :confused: )
A srácnak 1 héten belül le volt zavarva a komplett kivizsgálás, a konzílium, és az eltávolító műtét is!!!! Ha nem vállalta volna a helyi idegsebészet, akkor megcsinálta volna sürgősséggel az Országos Idegsebészeti Intézet.
Itt most egy igen komoly agyi műtétről beszélünk.!
Igen és egy olyan műtét volt, amit ugyan úgy idegsebészek csinálnak, mint egy gerincsérv műtétet. Arra kicsit többet kell várni... o_O
Szóval az, hogy mikorra van kivizsgálva és kezelve egy betegség, az teljesen relatív, és engedjük meg szerintem a szakembereknek, hogy eldöntsék a dolgot!
De amíg ügyeletbe (értsd: Vasárnap este 11-kor) minden 3.-4. beteg úgy megy, hogy "Doktor úr! 2 hónapja fáj a bokám...", addig ne csodálkozzon senki semmin.
Nyilván a Hétfő reggeli rendelést már nem bírta ki! :mad:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Unalmas már ez az örök nyavalygás. Férfi, oldja meg a problémáit, mint mindenki más. Vagy irjon a Kiskegyednek jó tanàcsért.
Ebben a korban miért nem középvezető legalàbb, jóval magasabb fizetéssel? Nézzen a tükörbe.
Lehet, hogy nem a NER meg a stadionépités meg a klimavàltozàs meg a tanárhiàny ... az oka a frusztràciónak?
 
K

kamm

Guest
Jaja! Egy olyan beavatkozásról beszélsz, amelyik életminőség javító beavatkozás, és évekig élnek a paciensek úgy a betegségükkel, hogy fel sem merül bennük, hogy a protézissel jobb lenne?
Igen, lehetséges, hogy mondjuk MR-re kapsz egy távolabbi időpontot, de csak olyan esetben, amikor egy krónikus betegséget kell kivizsgálni.
De mondok egy másik példát.
Egy ismerős családnak egy vidéki megyeszékhelyen kiderült - heveny fejfájás után -, hogy a 19 éves fiúknál egy hatalmas agydaganat van a fejében. (2 nappal a gólyatábora előtt :confused: )
A srácnak 1 héten belül le volt zavarva a komplett kivizsgálás, a konzílium, és az eltávolító műtét is!!!! Ha nem vállalta volna a helyi idegsebészet, akkor megcsinálta volna sürgősséggel az Országos Idegsebészeti Intézet.
Itt most egy igen komoly agyi műtétről beszélünk.!
Igen és egy olyan műtét volt, amit ugyan úgy idegsebészek csinálnak, mint egy gerincsérv műtétet. Arra kicsit többet kell várni... o_O
Szóval az, hogy mikorra van kivizsgálva és kezelve egy betegség, az teljesen relatív, és engedjük meg szerintem a szakembereknek, hogy eldöntsék a dolgot!
De amíg ügyeletbe (értsd: Vasárnap este 11-kor) minden 3.-4. beteg úgy megy, hogy "Doktor úr! 2 hónapja fáj a bokám...", addig ne csodálkozzon senki semmin.
Nyilván a Hétfő reggeli rendelést már nem bírta ki! :mad:
Nekem volt olyan, hogy valami nem túl lényeges, de spéci szakorvoshoz 4 hónappal későbbre kaptam időpontot a legmagyobb NYC korhazhalozatnal - de az nem is került többe, mint egy százas... persze ha full zsebből kifizetem, és egyből kell, akkor 800 körül lett volna máshol azonnal is. :p
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
M

molnibalage

Guest
Unalmas már ez az örök nyavalygás. Férfi, oldja meg a problémáit, mint mindenki más. Vagy irjon a Kiskegyednek jó tanàcsért.
Ebben a korban miért nem középvezető legalàbb, jóval magasabb fizetéssel? Nézzen a tükörbe.
Lehet, hogy nem a NER meg a stadionépités meg a klimavàltozàs meg a tanárhiàny ... az oka a frusztràciónak?
Nem lehet, hogy eseteleg ostoba vagy? Nem lehet es nem is akar mindenki kozepvezeto lenni. Fater se volt, de magyar szemmel megfizettek.

Ha szerinted kozepvezetonek kell lenni a tisztes megelheteshez, es ez a norma, akkor szerintem csak az iranytud szar. Bar som helyen a kozepvezeto inkabb csak gatja az errdmenyes munkavegezsnek...
 
M

molnibalage

Guest
Jaja! Egy olyan beavatkozásról beszélsz, amelyik életminőség javító beavatkozás, és évekig élnek a paciensek úgy a betegségükkel, hogy fel sem merül bennük, hogy a protézissel jobb lenne?
Igen, lehetséges, hogy mondjuk MR-re kapsz egy távolabbi időpontot, de csak olyan esetben, amikor egy krónikus betegséget kell kivizsgálni.
De mondok egy másik példát.
Egy ismerős családnak egy vidéki megyeszékhelyen kiderült - heveny fejfájás után -, hogy a 19 éves fiúknál egy hatalmas agydaganat van a fejében. (2 nappal a gólyatábora előtt :confused: )
A srácnak 1 héten belül le volt zavarva a komplett kivizsgálás, a konzílium, és az eltávolító műtét is!!!! Ha nem vállalta volna a helyi idegsebészet, akkor megcsinálta volna sürgősséggel az Országos Idegsebészeti Intézet.
Itt most egy igen komoly agyi műtétről beszélünk.!
Igen és egy olyan műtét volt, amit ugyan úgy idegsebészek csinálnak, mint egy gerincsérv műtétet. Arra kicsit többet kell várni... o_O
Szóval az, hogy mikorra van kivizsgálva és kezelve egy betegség, az teljesen relatív, és engedjük meg szerintem a szakembereknek, hogy eldöntsék a dolgot!
De amíg ügyeletbe (értsd: Vasárnap este 11-kor) minden 3.-4. beteg úgy megy, hogy "Doktor úr! 2 hónapja fáj a bokám...", addig ne csodálkozzon senki semmin.
Nyilván a Hétfő reggeli rendelést már nem bírta ki! :mad:
Nekem olyan tunetem volt, ami rak is lehetett volna. 6 honapra kaptam idopontot... Nem az volt, de ha az lett volna? Na? Akkor mi van? IJ bazdmeg, az lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 621
113
Jaja! Egy olyan beavatkozásról beszélsz, amelyik életminőség javító beavatkozás, és évekig élnek a paciensek úgy a betegségükkel, hogy fel sem merül bennük, hogy a protézissel jobb lenne?
Igen, lehetséges, hogy mondjuk MR-re kapsz egy távolabbi időpontot, de csak olyan esetben, amikor egy krónikus betegséget kell kivizsgálni.
De mondok egy másik példát.
Egy ismerős családnak egy vidéki megyeszékhelyen kiderült - heveny fejfájás után -, hogy a 19 éves fiúknál egy hatalmas agydaganat van a fejében. (2 nappal a gólyatábora előtt :confused: )
A srácnak 1 héten belül le volt zavarva a komplett kivizsgálás, a konzílium, és az eltávolító műtét is!!!! Ha nem vállalta volna a helyi idegsebészet, akkor megcsinálta volna sürgősséggel az Országos Idegsebészeti Intézet.
Itt most egy igen komoly agyi műtétről beszélünk.!
Igen és egy olyan műtét volt, amit ugyan úgy idegsebészek csinálnak, mint egy gerincsérv műtétet. Arra kicsit többet kell várni... o_O
Szóval az, hogy mikorra van kivizsgálva és kezelve egy betegség, az teljesen relatív, és engedjük meg szerintem a szakembereknek, hogy eldöntsék a dolgot!
De amíg ügyeletbe (értsd: Vasárnap este 11-kor) minden 3.-4. beteg úgy megy, hogy "Doktor úr! 2 hónapja fáj a bokám...", addig ne csodálkozzon senki semmin.
Nyilván a Hétfő reggeli rendelést már nem bírta ki! :mad:
Egy szaros MRI-re öt hétre kaptam időpontot idén tavasszal! Hagyjuk már az ótvar hazudozást! Nem vagyok ellátva a pénzemért. A TB összeomlott és teljes joggal írom ezt, saját tapasztalatból és semmilyen más kiutat nem látok, mint az egészségügy teljes privatizációját, hogy aki dolgozik, az kapjon ellátást a kötelező magánbiztosítása kontójára, a többi meg nem érdekel. Egyszerűen nem. Nincs semmilyen társadalmi szolidaritás, ha ennyire nem működnek a dolgok, mert akkor a honfitársam a halálos ellenségem, aki miatt nem jutok ellátáshoz, pedig én vele ellentétben jó eséllyel fizetek érte. Az az első, hogy dögöljön meg, aki nem fizet, mert az egészség pénzkérdés. Ingyen a természetes halál és a szenvedés van. Az egészségügy egy természetellenes, mesterséges valami, aminek költségei vannak, mert mesterségesen kell rákényszeríteni a természetre az emberiség akaratát. Ezt jelenti az egészségügy és ez annak jár, aki fizeti a természet fölötti emberi uralom költségét!

Szar rendszerben élünk, aminek több kedvezményezettje van, mint fenntartója és ezért nem működik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Egy szaros MRI-re öt hétra kaptam időpontot! Hagyjuk már az ótvar hazudozást! Nem vagyok ellátva a pénzemért. A TB összeomlott és teljes joggal írom ezt, saját tapasztalatból és semmilyen más kiutat nem látok, mint az egészségügy teljes privatizációját, hogy aki dolgozik, az kapjon ellátást a magánbiztosítása kontójára, a többi meg nem érdekel. Egyszerűen nem.
Ha táppenzes vagy előbb kapsz időpontot (nálunk 1 héten belül),ha nem, akkor valóban várni kell vagy privát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 621
113
Ha táppenzes vagy előbb kapsz időpontot (nálunk 1 héten belül),ha nem, akkor valóban várni kell vagy privát.
Nem voltam táppénzes, mert hónapokig nem mehettem táppénzre, mire kiderül, hogy mi a baj. Nem volt olyan súlyos, csak súlyosan zavaró. Lehetett volna belőle komoly műtét is, szerencsére nem lett, de nem az állami egészségügyön múlott.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 621
113
Ahaaa.
Még véletlenül sem amiatt, mert szarrálopták magukat jó sokan az EU-s pénzekből, ugye...
Nem, még véletlenül sem. Azért van, mert a szovjet félgyarmati rendszert egy nyugati félgyarmati rendszer váltotta a kádári bábállam kvázi jóléti államát meg a nyugati liberalizmus és demokrácia sikeres hazai adaptálása által létrehozott harmadik világbeli viszonyok az ország területének jelentős részén.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Nem lehet, hogy eseteleg ostoba vagy? Nem lehet es nem is akar mindenki kozepvezeto lenni. Fater se volt, de magyar szemmel megfizettek.

Ha szerinted kozepvezetonek kell lenni a tisztes megelheteshez, es ez a norma, akkor szerintem csak az iranytud szar. Bar som helyen a kozepvezeto inkabb csak gatja az errdmenyes munkavegezsnek...
Ne haragudj, nem szeretnélek megbántani, de ha minden ilyen problémás és te mindig rosszul jársz, akkor nem lehet, hogy azok a döntések, amiket te okosnak gondolsz, talán… mégsem azok?

Tudomásom szerint sem hátrányos helyzetű nem vagy, sem fogyatékossággal nem élsz.

Most csak azért, mert előszeretettel ostobázol.

Pedig hát az is lehet - ezt amúgy minden bizonnyal szar belátni -, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Mindenki - hozzád hasonlóan - meg van győződve arról, hogy okosabb, mint a többiek (vagy az un átlag), ez amúgy tök természetes. A valóságban meg a legtöbbünk átlagos képességekkel rendelkezik. (Mondjuk én pont nem! hehe - demonstrálom is az előbbieket).

Szóval lehet birkázni is, de a különutasság (“majd azt’ én jobban tudom”) az egy kockázat. Lehet vele nagyot szakítani, ha jól spekulálsz, szerencséd van, vagy elég hatalmad ahhoz, hogy hekkeld a rendszert, de a legtöbbször inkább negatív következményei vannak, ha szembe mész az autópályán a forgalommal.

Neked is fel kellett volna venni az ilyen-olyan hiteleket, amikor a többiek is felvették (aztán ki lettek mentve, nem igazság!), meg most amikor megtolták a családtámogatást, ki kellett volna ezt is használni, pont az a célcsoport vagy, akinek kitalálták. Már ha szeretnél utódot. (Btw szigorúan energetikai szempontból a legnagyobb pazarlás, ha nincs utódod, generációk fogyasztását és munkáját nullázod, ha nem teszel le valami korszakalkotót életedben).
Persze van olyan, aki az önzését, kényelmességét éspervagy kudarcait, esetleg félelmeit önérzetes és felelősségteljes magatartásba csomagolja; könnyebb úgy a léleknek, ha valamilyen morális piedesztálon tetszeleghet, mint ha gyávának, önzőnek vagy balféknek kellene tartania magát, amikor a tükörbe néz.
 
Status
Not open for further replies.