Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 067
27 297
113
Hihetetlen, hogy mennyi fogyatékos van...

312622089_3352113531711346_3816544913914292647_n.jpg

313430674_3352113568378009_7791583893238362903_n.jpg
313416718_3352113601711339_1200672952256158437_n.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 419
113
nem, nem érzem, jelenleg, egyem a gusztusom, sikerült úgy párt találnom, hogy a Drága még egyetemen van, és egyedüli kereső vagyok (nem teljesen, de azért nagyjából)
Na most, amikor egyedül keresek annyit, mint két tanár, és durván vissza kellett fogni a költekezést az infláció miatt, akkor talán megérthető a tanárok részéről, hogy nem akarnak éhenhalni.
Hmmm. Éhen halás...
"Állítsátok meg a világot, ki akarok szállni!"
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 419
113
nem, nem érzem, jelenleg, egyem a gusztusom, sikerült úgy párt találnom, hogy a Drága még egyetemen van, és egyedüli kereső vagyok (nem teljesen, de azért nagyjából)
Na most, amikor egyedül keresek annyit, mint két tanár, és durván vissza kellett fogni a költekezést az infláció miatt, akkor talán megérthető a tanárok részéről, hogy nem akarnak éhenhalni.
Szóval a kormány minden olyan intézkedése csődöt mondott, amivel az állampolgárai életét a válság alatt megpróbálta megkönnyíteni. Rezsicsöki, csirkefarcsi, benzinsapi, tüzifaártámi, alapvető élelmiszer ár stipistopi.... Mámegincsak a propi...
Valóban nehéz lesz így megmaradni...
 
M

molnibalage

Guest
Hát ahova a családból mentek a 16 éves gyerekek tüntikézni az délután volt, mondjuk nyugodtan mehettek volna napközben is mert elmaradt 4 órájuk (covidos lett a tanár, nem tüntizni voltak az iskolából mert eleve akkora hiány van, hogy a felülgyeletet se tudták volna érdemben biztosítani ha még tüntiznek is) és nem volt helyettesítés se aztán hazajöhettek a délelőtt közepén.

Komolyan mondom eszem faszom megáll amúgy, hogy mennyire képesek vagytok elbagatellizálni a teljes közszféra humán oldalának megszűnését. Ha esetleg feljön a szennyvíz és elönti a fél várost mert nincs aki elhárítsa a hibát a szivattyútelepen mert minimálbérért azt se csinálja majd senki akkor az elég figyelmezetés lenne ? Vagy ha ég a ház és nincs aki eloltja?

A tanártüntetés egy most már kóros problémának (a teljes közszféra több évtizedes telibe szarásának) csak egy tünete..
Mert kb. a Erik a Viking nem süllyedünk hozzáállás a menő.
Hát igen, így néz ki egy takonygerincú patkány.
De hát amikor erre mondják a ner hívei, hogy mekkora politikus.
Innentől fogva mindent is meg lehet magyarázni az ő mentalitásukkal.

Ja... Csak még kéne előtte nézni, hogy ki keveri a szahart...
Nem kel keverni, a ner gyártja le.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 097
113
Ehhelyett, nehéz gazdasági helyzetben, baloldali szirénhangoknak engedve, tanulóját tudatosan, önnön érdekei hasznára használta fel. Szüleit feltehetőleg erről nem értesítette. Nos, ezt hívják felelőtlenségnek.
Azért 2008-2009-2010-ben simán kárörvendtek a fideszesek a BKV és MÁV sztrájkokon a kormányt/fővárost hibáztatva, az akkori kormány meg minden szakszervezeti/munkavállalói vezetőt az akkori ellenzék, azaz a Fidesz zsoldjában látott, és jé, pont mint amit a mostaniak csinálnak . (és tanultak is belőle, már 2010ben módosították a sztrájktörvényt, megcsapva a közlekedési cégek szakszervezetőinek vezetőit, nem is nagyon sajnáltuk őket
https://vastagbor.blog.hu/2009/01/07/2008_egpofatlanabbjai_az_eredmenyhirdetes )
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 595
113
Valszeg igazad van, de sztem sokkal nagyobb a probléma. Nincs türelmünk semmihez, egymáshoz se, én ezt úgy szoktam megfogalmazni, hogy "szardarabként kezeljük egymást". Olyan, mintha a fél ország neurotikus lenne. Nincsenek visszacsatolások a rendszerben/kapcsolatokban, így javítási lehetőség sincs benne.
Tudod mekkora előny ez csajozáskor? Márha neked van visszacsatolás? Minden rosszban van vmi jó! :p

Amúgy igen. Ja. Rendszerszinten probléma, hogy az állam alatt nincs nemzet.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
nem, nem érzem, jelenleg, egyem a gusztusom, sikerült úgy párt találnom, hogy a Drága még egyetemen van, és egyedüli kereső vagyok (nem teljesen, de azért nagyjából)
Na most, amikor egyedül keresek annyit, mint két tanár, és durván vissza kellett fogni a költekezést az infláció miatt, akkor talán megérthető a tanárok részéről, hogy nem akarnak éhenhalni.
Ahhoz képest, hogy 70 évvel ezelőtt heti egyszer ettek húst, nyaralni nyemá, autó meg a moziban és akkor - jelen emberekhez mérten - még boldogok is voltak a magyarok, nem tudom milyen éhen halásról beszélsz. Tudom, minden pi@ának az a vágya (beleértve az enyémet is), hogy havi kétszer welnesz, meg évi két nyaralás. Hát persze. A jövőben ez még a vágyaktól nem lesz valóság. Jó lesz felkészíteni a párodat, hogy mostantól kezdve, őrvendjen ha a szomszédba eljut egy kis szallonasütésre. Én már mondom az enyémnek (azóta eszi is az életem, hogy menjünk már, így a végén már valahová), hogy le lesz engedve a redőny.
Ahogy apám mondta! Egy anyjuk volt, Éva! Mind egyformák. Ha a nők állatnak születtek volna költöző madarak lennének!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A tanártüntetés egy most már kóros problémának (a teljes közszféra több évtizedes telibe szarásának) csak egy tünete..
Ez így van. Csak az a baj, hogy az ellenzék idejében ez nem tűnt fel a PDF-nek. Csak hirtelen most lett égető probléma. Milyen érdekes, igaz?
Nekem úgy tűnik, hogy a külső szervezők éppen ebben látják a lehetőséget a társadalmi elégedetlenség felszításában és erre hergelik a népet. Egyébként pont telibe szarják az egész pedagógus társadalmat, mint az elmúlt 30 évben. Az MSZP-nek, azaz a DK elődjének volt 8 éve, miért nem oldotta meg ezt a problémát? Ja, mert ők is saját zsebeiket tömték. Kíváncsi lennék mi lenne ha hatalomra kerülnének? Biztos azzal kezdenék, hogy nincs mert ellopta a FIDESz, majd egyszer (soha napján) emelni fogják a béreket.

Egyébként a kiskorúakat ne vigyenek ki az utcára! Mi van ha véletlenül lehajt egy autós az útról és elüti az élőláncban résztvevő nebulókat? Ki felel? Ja, mi nem is gondoltuk ezt, lenne a védekezés. Ez nem iskolai lógás, amikor elmarad az óra. Itt a pedagógus egyetértésével menet ki a baleset helyszínére a tanuló!
Megmondom neked mi lenne. Valamennyi balesetet szenvedő gyerekért feleős, őket használó tűntikéző libuci meg lenne kötözve pár évre. Oszt mehetne a sírás rívás.
Na, ha ezt ők tudnák, egy sem dugná ki a seggét a gyerekekkel az útra.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Ez így van. Csak az a baj, hogy az ellenzék idejében ez nem tűnt fel a PDF-nek. Csak hirtelen most lett égető probléma. Milyen érdekes, igaz?
Nekem úgy tűnik, hogy a külső szervezők éppen ebben látják a lehetőséget a társadalmi elégedetlenség felszításában és erre hergelik a népet. Egyébként pont telibe szarják az egész pedagógus társadalmat, mint az elmúlt 30 évben. Az MSZP-nek, azaz a DK elődjének volt 8 éve, miért nem oldotta meg ezt a problémát? Ja, mert ők is saját zsebeiket tömték. Kíváncsi lennék mi lenne ha hatalomra kerülnének? Biztos azzal kezdenék, hogy nincs mert ellopta a FIDESz, majd egyszer (soha napján) emelni fogják a béreket.

Egyébként a kiskorúakat ne vigyenek ki az utcára! Mi van ha véletlenül lehajt egy autós az útról és elüti az élőláncban résztvevő nebulókat? Ki felel? Ja, mi nem is gondoltuk ezt, lenne a védekezés. Ez nem iskolai lógás, amikor elmarad az óra. Itt a pedagógus egyetértésével menet ki a baleset helyszínére a tanuló!
Megmondom neked mi lenne. Valamennyi balesetet szenvedő gyerekért feleős, őket felhasználó tűntikéző libuci meg lenne kötözve pár évre. Oszt mehetne a sírás rívás és fogcsikorgatás.
Na, ha ezt ők tudnák, egy sem dugná ki a seggét a gyerekekkel az útra.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Te most viccnek teccik lenni?
A tanítási időben, hiszen gondolom a tanárúrhölgy tanítási időben sztrjákerkedik meg tüntikéz. Gondolom én butuska fejcsikémmel. Ráadásul tünticskézést jobb sorsra érdemes nebulók, igen, alsótagozatosok is, kíséretében dél előtt láttam Budapest forgalmas útjai mentén, heveny egyetértő dudaszóval kísérve, hétköznap, amikor tudomásom szerint az oktatási műintézményben lett volna a gyerek és a tanár helye.
Maga ment ki, való igaz, gondolom mindenféle ráhatás nélkül, egyfajta együttérzésből, viszont ebben a helyzetben, mint kiskorút, az iskola épületében, felügyelet alatt kellet volna hagynia. Ez lett volna a tanári kötelessége. Ehhelyett, nehéz gazdasági helyzetben, baloldali szirénhangoknak engedve, tanulóját tudatosan, önnön érdekei hasznára használta fel. Szüleit feltehetőleg erről nem értesítette. Nos, ezt hívják felelőtlenségnek.

Szerintem azt hívják felelőtlenségnek, hogy a pedagógus bértábla 2022-ben így néz ki. Persze lehet megint elmúlt 8 meg 32 évezni, de ebből 16 éven át a jelenlegi kormány kezében volt az oktatási tárca: Pokorni, Pálinkás, Hoffmann, Balog, Kásler, Pintér.
https://www.hrportal.hu/hr/pedagogus-bertabla-2022-20220109.html

Szerintem azt hívják felelőtlenségnek, hogy a szakma abszolút csúcsát képviselő (Hol vagyok én ettől a saját szakmámban? Sehol!), PhD-végzettségű, 40+ év tapasztalattal bíró kutatótanár mindenféle pótlékkal együtt maximum fele annyit keres mínusz cafetéria+cégautó+benzinkártya+prémium, mint én master diplomával, harmadannyi munkatapasztalattal, középvezetőként az IT-szektorban. És vélhetően nem én keresek pofátlanul sokat - ezt minden bizonnyal kitermelem, máskülönben már kirúgtak volna a versenyszférás állásomból - hanem a tanárok botrányosan keveset.

Szerintem azt hívják felelőtlenségnek, hogy egy pályakezdő vagy egy pedagógus I. besorolású tanár fizetése egy hasonló végzettségű versenyszférás munkavállalóhoz képest egyenesen a vicc kategória, ennyiért jobb helyeken takarítani szoktak 8 általánossal, nagyonmax. érettségivel. Nem véletlenül nincs utánpótlás: elvégezni még elvégzik a pedagógus képzést, de a 2/3-uk már rögtön a főiskola/egyetem után elhagyja a szakmát, bármelyik cég HR-osztályán szeretettel várják őket, mert rendelkeznek a szükséges interperszonális, kommunikációs és soft skillekkel, így tudnak bánni az emberekkel, némi betanulással gond nélkül koordinálják-szervezik a munkavállalók szakmai továbbképzését.

Oktatás nélkül nincs jövő, csak suttyóság!
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 051
113
Ha csak egy dolgot kívánhatnék, akkor az lenne, hogy a profit szentsége a pokol mélyére zuhanjon. Sokkal szebb világunk lenne. Én még mindig azt tapasztalom, hogy egyébként magasan képzett és kevésbé magasan képzett vezetők még mindig a profit bűvkörében élnek, holott a világ a szemünk előtt formálódik egy teljesen más irányba. A személyes tragédiám, hogy bár látom a jeleket, nem vagyok olyan helyzetben, hogy ezt a saját és a környezetem javára fordíthassam. Csak remélni merem, hogy a világot uraló "csicska" mentalitást felváltja a gerinc mentalitása.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Csak hüledezem azon, hogy mekkora arccal védik páran a védhetetlen állapotokat az oktatásügyben. Ez el lett szúrva, de durván. Ráadásul kétharmaddal. Vannak felelősök. Például a félnótás Káslernek arra bezzeg volt esze, hogy kutatóként pózoljon, de a kemény melót azt nem végezte el. De az elődei és a beosztottjai sem. Rohadtul senki. És láttunk vajon híreket arról, hogy bármelyik államtitkár vagy miniszter hősiesen több pénzt és jobb struktúrát követelt volna? Szembeszállt valaki a központi utasítással, szakmai alapon? Lemondások voltak?

Lófaszt voltak, lehetett fekete Skoda Superbbel parádézni meg hajlongani a Fontos Emberek előtt.

És ez a történet nem csak a fizetésekről szól. Kis színes, hogy a hatodikos törikönyvből kikerült a Dózsa-féle parasztháború. Ez is egy olyan kis harmadfokú miafasz, amiből százával történt az elmúlt évtizedben.

Közben ugye nagy mellénnyel röhögünk itt, hogy hogy butulnak el az usákok gyerekei, és micsoda társadalmi folyamatok zajlanak, bezzeg nálunk! Hát nálunk is pont ugyanaz megy, csak nem a woke dragqueenek adják a műsort, hanem kontaszelektált bugrisok meg mindenféle félművelt, önimádó senkik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 419
113
Részemről a témát lezárom, de a tanári pálya kiürülése, nem és nem csak a kormányzat hibája. Ugyanis ha csak a fizetés lenne az akadája a jó minőségű tanárok hadának, akkor egyszerű zsoldosok lennének, nem pedig a hazai oktatás élharcosai. Lehet szórni az átkot a vezetésre, de a versenyszférában HResként vegetáló tanári képesítésű polgáraink az őket kinevelő intézmények kvalitásait is fémjelzi. Nem sikerült ugyanis a pályát megtölteniük hivatástudattal. Tudom ezek nagy szavak, de a tanárság a mai társadalom állatorvosi lova. Minden destruktív folyamat bemutatató rajtuk kersztül, ami az un. vadkapitalizmus és emberség kilúgozó folyamatai szándékosan okoznak. Mivel itt inkább katonai témákat érintünk a fórumon, ezért egy fogalompárral érzékeltetném mire is gondolok.
zsoldos-honvéd
Köszönöm a vélemények kultúrált ütköztetésének lehetőségét...És ezúton is köszönöm a tanáraimnak a tanításommal járó nehézségeket.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A kocsmatulaj Tibi Atyával értek egyet: ez polgári belügy, ne telepedjen rá a bukott ellenzék!
Tibi atya a probléma eszenciája. Nem a mindenkori kormányok, és nem a mindenkori ellenzék, hanem pontosan ő. A Fidesz legnagyobb hibája, hogy azt a Fausti alkut, amit a rendszerváltáskor kötöttek nem mondta fel. De erre még visszatérek
Hmmm. Éhen halás...
Igen, nagyjából most már arról beszélünk.
Szóval a kormány minden olyan intézkedése csődöt mondott, amivel az állampolgárai életét a válság alatt megpróbálta megkönnyíteni
Nem, természetesen nem, a kormány több kevesebb sikerrel, de próbálja egyben tartani az országot. A közoktatás, és úgy általában a közszféra, azonban egy olyan gyulladt seb, ami mostanra lassan üszkösödik.
Ahhoz képest, hogy 70 évvel ezelőtt heti egyszer ettek húst, nyaralni nyemá, autó meg a moziban és akkor - jelen emberekhez mérten - még boldogok is voltak a magyarok, nem tudom milyen éhen halásról beszélsz.
Hmm. Várjunk, mondom:
Mi ugye ketten vagyunk. Így keresek én annyit, mint két kezdő tanár+a kedves is valamennyit.
Ez nagyjából arra elég, hogy ne legyenek filléres gondjaink, miután kifizettük az albérletet, a számlákat, és a kaját. De már most se elég arra, hogy érdemben növeljük a tartalékokat, amiből majdan lakás lehet. Emiatt mondjuk nem panaszkodom, mert még egy ilyen év után is valószínűbb, hogy javul a helyzetünk, amikor a drága is keresni kezd normálisan, így ez csak ideiglenes visszalépés.
Ugyanez egy tanárpárnak a mozgástere végét jelentené.
Egy kezdő tanár a 200 bruttójával valójában kevesebbet kap kézhez, mint az én fizum fele.
Ebből, nagyon sok esetben ha tanítani akar, azért is szintén kifizet egy albit.
Itt pöstet ez azért szoba esetén is inkább 100 k rezsistül, mint kevesebb. Persze pótlékok, meg miegyebbek együtt adjanak ki 200 k nettót (nem fognak) Maradt 100 k pínze, és még nem telefonált, nem vett bérletet, nem evett. Lehet itt heti egyszer húst enni, de nem lesz sokkal olcsóbb, kezdő tanárunk örülhet, ha marad 30 ezer HUF a kezében egy hónapba rekreációra.
És még egy ilyen év, és ez a 30 k inkább -10 lesz. Na akkor miről is beszélünk? Pontosan,szép lassú éhenhalásról, a jelen helyzetben remény nélkül arra, hogy egyszer jobb lesz. Szóval örülök a nagy szavaknak, csak nem igazak.
HR-osztályán szeretettel várják őket, mert rendelkeznek a szükséges interperszonális, kommunikációs és soft skillekkel,
Minden tiszteletem mellett, de nem rendelkeznek. Meg tudják tanulni maximum.

És akkor vissza a fausti alkura. Az összes közszolgáltatásra igaz, hogy kb 2es alával hozza a kormány. Csakhogy, az adömorál se éri el a 3ast. Így meg nehéz magasabb színvonalra pénzt adni. Ennek az alapja meg az, a 90es évekből megörökölt kkv rendszer, ami cserébe azért, hogy ad munkát nem lett ellenőrizve, így alapból adótcsal, (igen Tibi atyánk is bevallottan teszi) és nem mellékesen fekete munkából, szürke pénzekből audik lesznek és nem fejlesztések. És nem, ez nem a perszemertirigyvagy. Nem, egy percet sem irigyeltem soha ezt azoktól a vállalkozóktól, akik bejelentett munkásokkal dolgoznak, tisztességes béreket adnak, és a profit egy részét legalább arra költik, hogy a jövőben is versenyképesek maradjanak. Csak ez mennyi? 5-10% nagyon max. A többi meg él mint hal a vízben, mert mind a mai napig védi őket az, hogy jaj ha tönkremennek nem lesz munka. Mostanra amúgy odáig pofátlanodtak, hogy a covid alatt nyíltan kiplakátozták, hogy a rohadt kormány alig ad píínzt, és az összeget, ami leosztva a 4 órás minimálbér havi összege lett. Ja hogy 4 órára minimálbérre jelentette be az alkalmazottakat? Vagy Tibi atya hisztirohama, hogy mi az, hogy nem mentik ki a seggét, hát ő komoly vállalkozó, a kormánynak kutya kötelessége. (Nem, nem az, és érdekes módon az adó befizetése esetén már annyira nem lelkes)
Vagy amikor kimegy a NAV a bulinegyedbe, és hírtelen megugrik a forgalom, és az eseti bejelentett munkavállalók száma.
Na ezt kellene felmondani. A kövi NAV ellenőrzés kezdetén lezárni a bejelentés lehetőségét, aznap egész nap felvételt készíteni a kiszemelt vállalkozásokról, és a nap végén az ellenőrzéskor ahol kijönnek ezek, a tulaj mehet titánt bányászni a sarkkörön túl. Ugyanúgy más területeken is, észrevenni, hogy hoppá, hol is vannak a pótlékok? A munkaruha? A védőital? Stb stb stb.
Na akkor EU nélkül is lesz pénz tanárokra. Azokra a tanárokra, akikkel szemben azért vegyesek az érzéseim, mert a béremelés mindenképp szükséges, de azt nem látom, hogy bármi más változást elfogadnának, pedig anélkül nem lesz minőségemelkedés.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 419
113
Egy kezdő tanár a 200 bruttójával valójában kevesebbet kap kézhez, mint az én fizum fele.
Nettó....jaaa....
"Egy kezdő pedagógus bérével számolva, ami a 2022 évi garantált bérminimumból (260.000 Ft/hó) + alap bérpótlékból tevődik össze (52.000 Ft/hó): bruttó 312.000 Ft – az összes járulék, kedvezmények nélkül (33,5%) = nettó 207.480 Ft/hó. A legmagasabb szintű mesterpedagógus bére bérpótlékkal összesen bruttó 596.820 Ft/ hó; ennek a nettója 396.885 Ft/hó."
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Csak hüledezem azon, hogy mekkora arccal védik páran a védhetetlen állapotokat az oktatásügyben. Ez el lett szúrva, de durván. Ráadásul kétharmaddal. Vannak felelősök. Például a félnótás Káslernek arra bezzeg volt esze, hogy kutatóként pózoljon, de a kemény melót azt nem végezte el. De az elődei és a beosztottjai sem. Rohadtul senki. És láttunk vajon híreket arról, hogy bármelyik államtitkár vagy miniszter hősiesen több pénzt és jobb struktúrát követelt volna? Szembeszállt valaki a központi utasítással, szakmai alapon? Lemondások voltak?

Lófaszt voltak, lehetett fekete Skoda Superbbel parádézni meg hajlongani a Fontos Emberek előtt.

És ez a történet nem csak a fizetésekről szól. Kis színes, hogy a hatodikos törikönyvből kikerült a Dózsa-féle parasztháború. Ez is egy olyan kis harmadfokú miafasz, amiből százával történt az elmúlt évtizedben.

Közben ugye nagy mellénnyel röhögünk itt, hogy hogy butulnak el az usákok gyerekei, és micsoda társadalmi folyamatok zajlanak, bezzeg nálunk! Hát nálunk is pont ugyanaz megy, csak nem a woke dragqueenek adják a műsort, hanem kontaszelektált bugrisok meg mindenféle félművelt, önimádó senkik.
Na-na-na. Azért álljunk meg egy pillanatra.

Az, hogy vannak állami, meg strukturális problémák az egy dolog. Az állami feladat, oké, vegyük azt, hogy szépen fogalmazva gyenge lábakon áll és roskadozik az évtizedek alatt meg nem oldott dolgoktól.

De! Hol vannak az egyének, a személyek, a néven nevezhetők személyi felelőssége?
Mert az, hogy milyen a tankönyv, vagy mennyi a fizetés, az egy dolog; de -a Dózsáékat figyelembe véve- a tanárnak bőven van annyi mozgástere, hogy nem csak azt, hanem egy csomó mást is elmondjon, megtanítson. Erre egyrészt a tanmenet lehetőséget ad, másrészt általában senki nem ül ott az órán, hogy azt nézze, hogy mennyire a tankönyvhöz igazodva mondja el a tananyagot, mennyire ahhoz passzolva választ témát. Ez a tanár egyéni felelőssége és nem lehet elbújni a fizetés, meg a tankönyv mögé.
Vagy nem az igazgató, iskola vezetés közvetlen felelőssége, hogy hívjon egy asztalost, hogy meggyalulja 5 perc alatt az ablakot, hogy ki-be lehessen csukni, ne legyen újnyi rés, és az üveg sem repedt volna el... (És még lehet, hogy pénzbe sem került volna). Aztán persze akár lehet tovább görgetni felelősséget, aki kinevezte, aki nem ellenőrzi, stb.
Vagy a Krisss képe (Dudi új kedvenc képe) a mellénnyel. Tán kormányzati döntés, hogy szarul lett megtervezve, rosszul lett kiosztva és még csak be sincs állítva?
És a sort lehetne folytatni.

Én azt gondolom, hogy az a nagy probléma, hogy nincsenek néven nevezhető, számon kérhető felelősök; nincsenek következmények. Csak mindenki újjal mutogat felfele, görgeti más és saját maga slendriánságát, beleszarizmusát. Van helye plusz forrásnak, van jogosultsága a magasabb béreknek, van jogosultsága sok mindennek; de ha valaki igényes a munkájára, akkor azt akkor is igényesen csinálja meg, ha kevés a fizetése, meg akkor is, ha több; szerintem -én ezt tapasztaltam- nem ezen múlik.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Itt pöstet ez azért szoba esetén is inkább 100 k rezsistül, mint kevesebb. Persze pótlékok, meg miegyebbek együtt adjanak ki 200 k nettót (nem fognak) Maradt 100 k pínze, és még nem telefonált, nem vett bérletet, nem evett.
Érdekes és fontos, hogy mi van; az ország nagy része azonban nem BP-n él. A tanári bértábla meg tanári bértábla ott is, ahol mondjuk 60-70 az albi -teszem azt Szegeden (hogy ne faluzzak mindig). De falun, kisebb településen meg akár még kevesebb. (Országrésztől is függ) De azt se gondolnám, hogy minden pesti születésű -meg úgy átlalában kezdő- tanár külön él, saját háztartást vezet. Megjegyzem, szerintem nyugaton sem az van, hogy kvázi bármilyen kezdő munkavállaló full egyedül bérel egy lakást.
Bérletet sem kell feltétlen venni. Lehet járni kerékpárral, nem hal bele az ember.
Telefonálni, 7000 egy félév, abba nem hal bele senki, sőt, abba sem ha nem cserélgeti a telefonját.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
"Egy kezdő pedagógus bérével számolva, ami a 2022 évi garantált bérminimumból (260.000 Ft/hó) + alap bérpótlékból tevődik össze (52.000 Ft/hó): bruttó 312.000 Ft – az összes járulék, kedvezmények nélkül (33,5%) = nettó 207.480 Ft/hó. A legmagasabb szintű mesterpedagógus bére bérpótlékkal összesen bruttó 596.820 Ft/ hó; ennek a nettója 396.885 Ft/hó."
ezzel csak az a baj, hogy a bruttója, ott van a bértáblában 202 ezer ft, minden más pótlék, amit nem illik számolni. Mert egy rendelet, és hopp máris nem esnek bele a garantált bérminimumba.
ahol mondjuk 60-70 az albi -teszem azt Szegeden
Igen, Szegeden még találni ennyiért. De már ott is egyre kevésbé jellemző. Meg persze ott pár dolog olcsóbb. MOndjuk Szegeden még van 2 ilyen év addig, amíg negatívba kerül, és olyan dolgokról kell lemondania, ami már alapvetően az életminőséget befolyásolják.
De azt se gondolnám, hogy minden pesti születésű -meg úgy átlalában kezdő- tanár külön él, saját háztartást vezet.
Nem véletlenül szobabérlést írtam. Ha a legközelebbi iskola teszem azt Orosházán van, akkor akarhat nem külön élni, akkor sem fog tudni Babodon lakni.
Bérletet sem kell feltétlen venni. Lehet járni kerékpárral, nem hal bele az ember.
Természetesen. Csak ez innentől már az éhhalál elódázása.
Telefonálni, 7000 egy félév, abba nem hal bele senki, sőt, abba sem ha nem cserélgeti a telefonját.
7000 egy félév, ha feltöltőkártyázol, és nem telefonálsz. Csak ezt Jancsika tanitónénije nem gondolom, hogy megengedheti magának.
 
Status
Not open for further replies.