Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mert itthon valamikor a késő 90-es években, a posványt találták ki a magyarnak, és azzal rohasztják az elméjét. A rendszerváltás énekesei is Hollywood minőségi szint a mai röhejhez képest... tisztelet az egy-kettő kivételnek. Kodályt, Bartókot meg ne emlegesd egy mondatban kérlek ezekkel a no name, cigánykodó, elkurvult söpredékkel.

A film ipar meg egy vicc, a Horthy korszak szintjéhez képest, amikor egy karosszék körül kibontakozó romantikus kapcsolat, magasan veri az összes modern "magyar" szörnyedvényt. Amúgy meg igen. Ahhoz képest ami ma a szórakoztató ipar nálunk, a koreai film és zenei ipar termékei valóban magas kultúra.
Látom, van, akiknél az "elmerothasztás" nem volt hatástalan és nem jutott túl a posványon. Szörnyű lehet a magyar kultúrában ott leragadni.Meg a lustaság, vagy a képesség hiánya, hogy nem képesek a minőséget megkeresni, mert hát egyszerűbb, hogy a magyar az szar. Ami magyar az csak "cigánykodó."
Közben meg szerintem marhára egyet sem ismersz azok közül, amiket bedobáltam ide, vagy akkor indokold már meg, hogy Bongor, a Vicc Beatz, a Csík Zenekar mitől cigánykodó? Ezt nem értem.

És miért gond, ha a cigány kultúra is ott van a magyar össz' kultúrában? A sváb ott lehet? A bunyevác, a sokác ott lehet? A cigány meg nem? A cigány meg, hogy a francban válik cigánykodóvá? Mondjuk volt 2 cigány előadó a felsoroltak között.

Az meg más és egyben egy érdekes kérdés, hogy miért a cigány népi kultúra tudott szervesen továbbfejlődni.
Érdekes, Táncegyüttesnek nem degradáló pergetőt (botolót) táncolni (ami a kanásztáncok, botolók közé tartozik) -de ha már azt Dögösi Robi teszi, akkor meg már cigánykodó untermenschesség...

De hát a tényleg nem értem, hogy a cigányzenében -ami nem is egységes- mi az a rossz, alacsonyrendű? Mondjuk a Ternipe Muro
Örül az én öreg szívem,
Mikor kegyelemből, szeretetből,
még Megmutatja nekem az Isten,
Te vagy az Én fiam, egyetlen vérem,
Maradj meg hát büszkeségem.
Mikor neked nótámat húztam,
nem gondoltam soha másra,
csak is arra egyszer itt hagylak,
s a ritmust többé ne is mondjam!
hosszú út áll előttem, de egyre’ közel
Drága Isten szívből kérlek óvd,
őt az Én drága fiam!
Húzzad, Kiki, üsd a ritmust,
most is tudok mulatni Veled,
-Nézzd csak apám, hogyan húzom, hogyan járom
-Úgy ahogy mutattam
Neked, így ahogy most is mutatom Neked.
-Az utolsó ütemet végig ott verem a lábszáromon…
Te csak pihenj apám, pihenj…
Már semmit sem kell tenned.
Téged jókedvre derítelek.

Néha azt gondolom, hogy még a mai cigányzene sokszor valóban zenei és néha szövegi primitívsége ellenére több emberi van benne, mint a mindenféle dalgyári dolgokban.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Oké, bár lehetne ezen is vitatkozni, könnyen kiragadhatunk pár nekünk nem tetsző folyamatot/technológiát, miközben a tengernyi jó dolgot amit meg a technológiának és a fejlődésnek köszönhetünk meg természetesnek tekintünk... Hűtőgep, MRI, repülőgép, tépőzár stb.
Valamint ne felejtsd el, egy technológia önmagában nem jó vagy rossz, azzal ahogy/amire használjuk válik azzá.
Egy repülővel elerhetsz a világ bármely pontjára, de bombát is szórhatsz róla.
Így az okostelefon/számítógép se okolható önmagában annak negatív hatásaiért.
Amit nem lehet kispari körülmények közt is teljesen reprodukálni, afölött a technológia felett nincs uralmunk. A legtöbb modern számítástechnikai eszköz kifejezetten ellenséges a megismeréssel, karbantartással szemben, és a legtöbb vagy a tervezett avulás általi szolgasorban tartást, vagy a kémkedés általi szolgasorban tartást, vagy a folyamatos bérelt használati jog általi szolgasorban tartás eszköze. Nem a félvezetőkből fakad ez, hanem a félvezető technológiát végső soron uraló elit céljaiból.

Nézd meg mi lett a számítástechnikából a DOS óta. Minden komplexebb, nagyon sok esetben feleslegesen. Minden le van zárva... de csak a te biztonságod érdekében... Viszont minden a régi cuccok toldozása-foltozása, emulálása újabb és újabb rétegekben.

Nem protokolok vannak már, hanem ökoszisztémák. Mindenki próbálja a szoftver szinten is korlátozni a felhasználókat. Minden "As a Service". Egy szaros téglalap kirajzolása egy ablakba hogy ment a commodoreon? Hogy ment DOS alatt? Hogy megy most? Hány giga fejlesztőkörnyezetet kell letölteni, meg fordítókat, meg regisztrálni a fejlesztői élményre, stb...

Az a technológia, amit nem uralunk, az rossz. Kiszolgáltottá tesz. Jelenleg nagyon sok ilyen van. Értelmezhetnénk tágan, hogy az EU milyen processzorokat, operációs rendszereket, közösségi felületeket, szabad adatformátumokat, hálózatokat "ural"? A DNS-t az USA kontrollálja, az interneten nincs az EU-nak biztonságban a szuverenitása enélkül.

Lásd feljebb.
Az a baj a Konteókkal, hogy csak a képzelet szab határt neki. Ha az elit nem agycsippel be minket es veszik át az irányitást mind meghalunk. Minderre azért van szükseg mert az ide látogató ős gyíkember civilizació küldöttetől tudják, hogy a Naprendszer sötét 10.bolygója ütközőpályán van a Földel, és a Marsra való áttelepítéshez kell az agycsip, hogy az utazást sztázisban túleljük.. :)
Megpróbálhatod elbagatellizálni, de az elit rákényszerített tömegeket a kísérleti vakcinával oltatásra... miután a tömeges lezárásokat kierőszakolta, kisvállalkozásokat kinyírta, sok földet felvásárolt a kierőszakolt lezárások miatt csődbemenő gazdáktól, alapvető szabadságjogokat... Egyszerű volt a megoldás, le kellett konteósozni meg oltástagadózni azokat, akik nem értettek egyet.

36a469d9d0b11cb8bd8b26033d80b2dff0d5bc69.pnj


Minden arról szól, hogy a hatalmasok még hatalmasabbak legyünk, és nekünk minél kevesebb szabadságunk maradjon. Ha valami nem ebbe az irányba mutat, az anomália, amit meg fognak rövid úton oldani. Így hát a technikai fejlődés, ami szerinted nem inherensen rossz (ez igaz) nem tud végső soron nem rossz lenni számunkra.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Amit nem lehet kispari körülmények közt is teljesen reprodukálni, afölött a technológia felett nincs uralmunk. A legtöbb modern számítástechnikai eszköz kifejezetten ellenséges a megismeréssel, karbantartással szemben, és a legtöbb vagy a tervezett avulás általi szolgasorban tartást, vagy a kémkedés általi szolgasorban tartást, vagy a folyamatos bérelt használati jog általi szolgasorban tartás eszköze. Nem a félvezetőkből fakad ez, hanem a félvezető technológiát végső soron uraló elit céljaiból.

Nézd meg mi lett a számítástechnikából a DOS óta. Minden komplexebb, nagyon sok esetben feleslegesen. Minden le van zárva... de csak a te biztonságod érdekében... Viszont minden a régi cuccok toldozása-foltozása, emulálása újabb és újabb rétegekben.

Kicsit olyan az erzesem, hogy azt nehezményezed ami egy folyamat, hogy a szekértől eljutottunk az elektromos autóig, és amíg egy szekrérhez magad is faraghattál/kovácsolhattál új szerszámot, most ha csak az inditókulcsban beszarik egy IC már szakember/szervíz kell.
Hát sajnos ez így van. Lehet ebbe összeesküvest látni, de nem öncélúan lett komplexebb egy ugyanazt a funkciót ellátó technológia, és nem is azért, hogy csak kibasszanak a felhasználóval.

Nem protokolok vannak már, hanem ökoszisztémák. Mindenki próbálja a szoftver szinten is korlátozni a felhasználókat. Minden "As a Service". Egy szaros téglalap kirajzolása egy ablakba hogy ment a commodoreon? Hogy ment DOS alatt? Hogy megy most? Hány giga fejlesztőkörnyezetet kell letölteni, meg fordítókat, meg regisztrálni a fejlesztői élményre, stb...
Sokunk a DOS-hoz se tudna hozzászagolni, de értem amit mondasz, és igazad is van.
Kell is küzdeni a lehetőségeink szerint az elavulás ellen, a szabad javítás joghoz, stb.
Ugyanakkor meg tök jó lenne, ha minden is ingyen lenne a szabadság jegyében, a sok száz óra alatt fejlesztett szoftvert is a fejlesztő mindenki számára ingyen elérhetővé tenné.

Az a technológia, amit nem uralunk, az rossz. Kiszolgáltottá tesz. Jelenleg nagyon sok ilyen van. Értelmezhetnénk tágan, hogy az EU milyen processzorokat, operációs rendszereket, közösségi felületeket, szabad adatformátumokat, hálózatokat "ural"? A DNS-t az USA kontrollálja, az interneten nincs az EU-nak biztonságban a szuverenitása enélkül.

Megpróbálhatod elbagatellizálni, de az elit rákényszerített tömegeket a kísérleti vakcinával oltatásra... miután a tömeges lezárásokat kierőszakolta, kisvállalkozásokat kinyírta, sok földet felvásárolt a kierőszakolt lezárások miatt csődbemenő gazdáktól, alapvető szabadságjogokat... Egyszerű volt a megoldás, le kellett konteósozni meg oltástagadózni azokat, akik nem értettek egyet.

36a469d9d0b11cb8bd8b26033d80b2dff0d5bc69.pnj


Minden arról szól, hogy a hatalmasok még hatalmasabbak legyünk, és nekünk minél kevesebb szabadságunk maradjon. Ha valami nem ebbe az irányba mutat, az anomália, amit meg fognak rövid úton oldani. Így hát a technikai fejlődés, ami szerinted nem inherensen rossz (ez igaz) nem tud végső soron nem rossz lenni számunkra.
Nem elbagatelizálni akartam, csak egy létező mindenre paranoid kapálozással reagáló mindenben konteót látó jelenségre reagáltam szarkasztikusan.

De, hogy értsük egymást;
Amióta az ember közösségbe szerveződött az erősebb még erősebb, a hatalmas még hatalmasabb, a befolyásos még befolyásoltabb akart lenni. Ez nem konteo, ez emberi természet.
Amit a világ alakulasa és a hasonló események során érzel, teljesen normális paranoia. Csak nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon, mert olyan a hatasa mint a kalapácsot a kezében tartó aki mindenben szöget lát..
 
  • Tetszik
Reactions: G__G and LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Kicsit olyan az erzesem, hogy azt nehezményezed ami egy folyamat, hogy a szekértől eljutottunk az elektromos autóig, és amíg egy szekrérhez magad is faraghattál/kovácsolhattál új szerszámot, most ha csak az inditókulcsban beszarik egy IC már szakember/szervíz kell.
Hát sajnos ez így van. Lehet ebbe összeesküvest látni, de nem öncélúan lett komplexebb egy ugyanazt a funkciót ellátó technológia, és nem is azért, hogy csak kibasszanak a felhasználóval.
Régen sem magam kovácsoltam volna, bár megtehettem volna. De régen nem próbálta a kovács magától eltörőre csinálni, vagy kémkedni utánam a kocsi tengelyével. Sőt, nem volt havidíjas a kocsin ülni sem (havidíjas ülésfűtés megvan?)
Sokunk a DOS-hoz se tudna hozzászagolni, de értem amit mondasz, és igazad is van.
Kell is küzdeni a lehetőségeink szerint az elavulás ellen, a szabad javítás joghoz, stb.
Ugyanakkor meg tök jó lenne, ha minden is ingyen lenne a szabadság jegyében, a sok száz óra alatt fejlesztett szoftvert is a fejlesztő mindenki számára ingyen elérhetővé tenné.
Az ingyenesség, és a könnyen hozzáférhetőség két külön dolog. A DOS se volt ingyen, meg a QBasic sem. Mégis könnyen lehetett benne elkezdeni dolgozni. De a Linux meg a körítése (GNU) ingyen van, vagy a BSD, mégis nehéz egy kört kirajzolni a képernyőre. Persze vannak próbálkozások, meg gyerekek programnyelvek, stb., de a rendszer nem alapjaitól próbál programozásbarát lenni.

Amióta az ember közösségbe szerveződött az erősebb még erősebb, a hatalmas még hatalmasabb, a befolyásos még befolyásoltabb akart lenni. Ez nem konteo, ez emberi természet.
Amit a világ alakulasa és a hasonló események során érzel, teljesen normális paranoia. Csak nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon, mert olyan a hatasa mint a kalapácsot a kezében tartó aki mindenben szöget lát..
Szerintem messze vagyok még attól ,hogy a paranoia eluralkodjon rajtam, de látom, hogy a hatalmasok minden hétköznapi dologgal apránként veszik el a szabadságunk. Sokan pedig önként és tapsolva adják oda neki, és aki felemeli a hangját, azt lehurrogják, elhallgattatják, stb.

Most is megy a sírás, hogy drága a tojás, stb... ellenben a háztáji tyúktartást pl. egy ismerős faluban betiltatták egyes lakosok... Aztán megy a sírás, hogy jajj lengyeltojás, csődbemegyeamagyar, meg jajj de drága, jajj megmérgeznek gmo, stb.

Lehet, hogy nem akartál lehurrogni, de ez esetben akaratlanul pont azt a viselkedésmintát produkáltad, akik le akarnak.

Béke!

szerk:

kisiparilag lehet ma más sokmindent csinálni, akár pl keyfob-ot is lehetne, a protokol nyílt lenne, ha a javításhoz az áraköri rajz ki lenne adva, ha a forráskód nyílt lenne. Érdees, hogy 40 éve még kapcsolási rajzot adtak a tv-hez, vagy hifikhez. Ma is ezt kéne, és bizony, a forráskód, de legalább a lefordított bináris, és az azt feltöltő kprogram elérhető kéne legyen, ha más nem a termék gyártásnak befejezése után. Hogy amikor nincs már support hozzá, tovább életben tartható legyen (ez a gépészetre is kéne szerintem). Persze az eldobhatóra tervezett minden korában ez csak feleslegesen drágítana. Hová lenne a jólétünk, ha nem törne szét a hagymaaprítóm a 25. használat alkalmával kb (tegnap történt)... legalább olcsó volt (de annyira nem, hogy ilyen hamar kukába dobjam)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
És igen, félvezetőt nem gyártok a sufniban, de ha azt legalább az ország/eu tud, viszonylag zárt ellátási lánccal, akkor nyugodtan alszom.

Bónusz: amerikai fiatalember aki saját IC-t gyárottt a garázsban... egy erősítő ICt. Nem VLSI, de lenyűgöző!

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Régen sem magam kovácsoltam volna, bár megtehettem volna. De régen nem próbálta a kovács magától eltörőre csinálni, vagy kémkedni utánam a kocsi tengelyével. Sőt, nem volt havidíjas a kocsin ülni sem (havidíjas ülésfűtés megvan?)

Az ingyenesség, és a könnyen hozzáférhetőség két külön dolog. A DOS se volt ingyen, meg a QBasic sem. Mégis könnyen lehetett benne elkezdeni dolgozni. De a Linux meg a körítése (GNU) ingyen van, vagy a BSD, mégis nehéz egy kört kirajzolni a képernyőre. Persze vannak próbálkozások, meg gyerekek programnyelvek, stb., de a rendszer nem alapjaitól próbál programozásbarát lenni.


Szerintem messze vagyok még attól ,hogy a paranoia eluralkodjon rajtam, de látom, hogy a hatalmasok minden hétköznapi dologgal apránként veszik el a szabadságunk. Sokan pedig önként és tapsolva adják oda neki, és aki felemeli a hangját, azt lehurrogják, elhallgattatják, stb.

Most is megy a sírás, hogy drága a tojás, stb... ellenben a háztáji tyúktartást pl. egy ismerős faluban betiltatták egyes lakosok... Aztán megy a sírás, hogy jajj lengyeltojás, csődbemegyeamagyar, meg jajj de drága, jajj megmérgeznek gmo, stb.
Ez komoly? Betiltották a tyúktartást? Basszus!
Lehet, hogy nem akartál lehurrogni, de ez esetben akaratlanul pont azt a viselkedésmintát produkáltad, akik le akarnak.

Béke!

szerk:

kisiparilag lehet ma más sokmindent csinálni, akár pl keyfob-ot is lehetne, a protokol nyílt lenne, ha a javításhoz az áraköri rajz ki lenne adva, ha a forráskód nyílt lenne. Érdees, hogy 40 éve még kapcsolási rajzot adtak a tv-hez, vagy hifikhez. Ma is ezt kéne, és bizony, a forráskód, de legalább a lefordított bináris, és az azt feltöltő kprogram elérhető kéne legyen, ha más nem a termék gyártásnak befejezése után. Hogy amikor nincs már support hozzá, tovább életben tartható legyen (ez a gépészetre is kéne szerintem)
Tényleg nem! Csak azt látom, nemcsak nálad, hogy már mindentől is rettegtünk, minden mögött tudatos szövevényes összeesküvés áll..
Most ez, korábban a Covid vagy a kukac lisztel akarnak etetni, holnap valami más..

Én abszolút támogatom a szabad javítás jogát, ezért sincs pl. Apple vagy JohnDeer termékem.
Ugyanakkor azért azt is lássuk, hogy az elmúlt évtizedekben annyit miniaturizálódott a technológia, hogy sokmindent ha lehetne se tudnánk otthon javítani kapcsolási rajz ide vagy oda..

Az autókhoz régen adtak szerelési könyvet ez tény, de az is, hogy a mai ember már a fűnyíró motorjával is megküzd. A világ egyre komplexebbé válik, ennek nyomán specilzálódunk. Szerintem ebben nincs semmi rendkívüli, semmi összeesküvés. -ettől persze az említett problémák nagyon is valósak.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
És igen, félvezetőt nem gyártok a sufniban, de ha azt legalább az ország/eu tud, viszonylag zárt ellátási lánccal, akkor nyugodtan alszom.

Bónusz: amerikai fiatalember aki saját IC-t gyárottt a garázsban... egy erősítő ICt. Nem VLSI, de lenyűgöző!

Fú! Ez nekem varázslat!
Igaz, én már ettől is teljesen elájulok:
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Látom, van, akiknél az "elmerothasztás" nem volt hatástalan és nem jutott túl a posványon. Szörnyű lehet a magyar kultúrában ott leragadni.Meg a lustaság, vagy a képesség hiánya, hogy nem képesek a minőséget megkeresni, mert hát egyszerűbb, hogy a magyar az szar. Ami magyar az csak "cigánykodó."
Közben meg szerintem marhára egyet sem ismersz azok közül, amiket bedobáltam ide, vagy akkor indokold már meg, hogy Bongor, a Vicc Beatz, a Csík Zenekar mitől cigánykodó? Ezt nem értem.
én azt nem értem hogy bekeversz néhány cigány közé egy Kodályt, egy általam nem ismert rappert aki-belehallgatva zenéjébe- pont a tipikus mocskos szájú cigi,fű,sitt miegyéb rendkívül magaskultúra szöveget tolja,..stb ? Mondtam hogy van egy két kivétel de mondjuk a te általad említett modern énekeseket nem oda sorolnám az tuti. Mintha szelektíve tetszene olvasni kend hogy az megfeleljen narratívájának. Arról nem tehetek hogy azonosulsz a szórakoztató iparunkkal és vérig sértődsz ha valaki lehordja, mert többnyire minősíthetetlen, és hogy ismételjem magamat van egy két kivétel.

Mellesleg mi a francnak hozod ide a Csiki Zenekart, amikor az ő demográfiájuk pont nem a tinédzser réteg, akikről szó van.

És miért gond, ha a cigány kultúra is ott van a magyar össz' kultúrában?
mert a cigány "KulTúrA" általt kitermelt modern audiális környezet szennyezés is tökéletes példája annak amiről a videóban az illetékes hölgy beszélt? S nekem ne gyere népzenével mert nem legyünk már naívak, a cigányság világéletében átvette a helyiek hangvilágát, rátette a saját twistjét és ennyi. Pont nem rangos hegedűs cigányokról beszélünk, hanem a kis grofókról, meg győzikékről s társaikról akiken magyarok nemzedékei nevelkednek fel. Sajnos.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A világ egyre komplexebbé válik, ennek nyomán specilzálódunk.
Ez mesterséges. Szándékosan annyira integrálnak mindent, illetve olyan pattintós műanyag kötéseket alkalmaznak, amik nehezítik a javítást.
Fú! Ez nekem varázslat!
Igaz, én már ettől is teljesen elájulok:
jajj autoroutert használ. :D Monduk ezt bár meg tudom otthon csinálni, pont nem vacakolnék vele, hanem megrendelném taiwanról 5$ + alkatrészért beültetéssel. :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
én azt nem értem hogy bekeversz néhány cigány közé egy Kodályt, egy általam nem ismert rappert aki-belehallgatva zenéjébe- pont a tipikus mocskos szájú cigi,fű,sitt miegyéb rendkívül magaskultúra szöveget tolja,..stb ? Mondtam hogy van egy két kivétel de mondjuk a te általad említett modern énekeseket nem oda sorolnám az tuti. Mintha szelektíve tetszene olvasni kend hogy az megfeleljen narratívájának. Arról nem tehetek hogy azonosulsz a szórakoztató iparunkkal és vérig sértődsz ha valaki lehordja, mert többnyire minősíthetetlen, és hogy ismételjem magamat van egy két kivétel.

Mellesleg mi a francnak hozod ide a Csiki Zenekart, amikor az ő demográfiájuk pont nem a tinédzser réteg, akikről szó van.
Ja a Vicc Beatz csakis drogos szövegű? Hááát...
Bongor meg egy csomó média és társadalomkritikus szöveg mellett a kortársak közül az egyik legmélyebben megénekelte, hogy miként éli meg egy gyerek a háborút.
A Csík meg úgy jött ide, hogy ilyeneket voltál képes leírni: "Mert itthon valamikor a késő 90-es években, a posványt találták ki a magyarnak, és azzal rohasztják az elméjét." vagy: "mindegy aranyom egy a lényeg, elétek lökték ezt a fost kezdve 98-tól és azóta csak rohadtabb lett az egész és kiterjedt az internetre is, ez igaz. De továbbra is igaz az alap probléma. Aki nem tud angolul annak marad ez a fertő, legyen TV-n vagy interneten." Tehát leírtad, hogy ami nem angol, vagy nem angolul éri el az ember az csak ilyen "fertő". Ebben még csak semmi szelektív értelmezés sincs és az idézett mondataidban semmi demografikus nincs.

Azonosulás összességében nincs; azonban, ahogy elég sok és sokfajta zenét hallgatok a világ minden tájáról, semmi szégyelleni való nincs a hazai zenei életben, még ha vannak is olyan területek, amiken ilyen, vagy olyan okokból itthon (sem) született kiugró produkció.
Ami meg a televíziós kultúrát illeti, ott a valóságshow-któl, a sorozatokon át a vetélkedőkig szinte egytől egyig és egy az egyben átvett nyugati licencek, vagy részben külföldi írás-producerkedés (Barátok közt) tehát ennek hazai "termékségét" nem tudom, hogy mennyire lehet meghatározni. Persze ez nem menti azt a dolgot, hogy az SZFE nem volt képes kitermelni olyan szakembergárdát, amely normális hazai produkciókat tudna letenni az asztalra.

mert a cigány "KulTúrA" általt kitermelt modern audiális környezet szennyezés is tökéletes példája annak amiről a videóban az illetékes hölgy beszélt? S nekem ne gyere népzenével mert nem legyünk már naívak, a cigányság világéletében átvette a helyiek hangvilágát, rátette a saját twistjét és ennyi. Pont nem rangos hegedűs cigányokról beszélünk, hanem a kis grofókról, meg győzikékről s társaikról akiken magyarok nemzedékei nevelkednek fel. Sajnos.
Igen, a cigány kultúra egyik sajátossága, hogy nagyon sok mindent átvett a környezetétől; bár nyilván nem mindent és amit átvett, azt úgy tűnik szervesen be tudta építeni. Ez nem feltétlen hazai sajátosság. Amúgy a legaranyosabb, hogy egymástól mennyit tudnak lopni, tulajdonképen körbelopkodják egymást és sokkal kevesebb novum van ebben a felszínen levő cigány populáris közegben. (Szerencsére amúgy sem csak ez a cigány zene.)
De! Abból eredően, hogy a cigányzene igen nagy mértékben mindig is kiszolgáló zene volt, mondhatni korai szórakoztató ipar ezért nagyon nem is érthető, ha a mai kor körülményei közt ugyan azt teszi. És ilyen formában is része a magyar kultúrának, mint ahogy tetszik vagy sem, de több százezer magyarnak, magyarországi nemzetiségnek szerves kulturális része.
Lehet ignorálni a létét, de attól még ez van, okkal van és nem biztos, hogy rosszabb, mint egy K-Pop, vagy Q-pop, vagy T-pop.
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 746
93
A The Last of Us harmadik epizódja állítólag tömény homokeksz propagandára sikeredett
A sorozatjunkie odákat zengett róla:
kettejüknek meg is kezdődik a több szempontból könnyfakasztó története. Bár kezdetben az elhatalmasodó magány miatt alakult ki köztük azonnal a bizalmatlanság és óvatos közeledés után testi vonzalom, de hamar egymásba szerettek, amivel a készítők el tudtak mesélni az elejétől a végéig egy világvége utáni, a helyzet által kifacsart szerelmi történetet

TheLastOfUsS01E03-3.png


Szerencsére a kommentelők egy jó része a hét legrosszabb sorozatrészének választották.

 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
A The Last of Us harmadik epizódja állítólag tömény homokeksz propagandára sikeredett
A sorozatjunkie odákat zengett róla:


TheLastOfUsS01E03-3.png


Szerencsére a kommentelők egy jó része a hét legrosszabb sorozatrészének választották.

Túl hosszú volt a romi történetszál, bár a vége tényleg drámaira sikerült. 20-25 percet simán ki lehetett volna vágni. Először zavart a buzi vonal, de aztán nem érdekelt. Ha hetero pár kapcsolatát mutatja be, az is túl sok lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Amit a világ alakulasa és a hasonló események során érzel, teljesen normális paranoia. Csak nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon, mert olyan a hatasa mint a kalapácsot a kezében tartó aki mindenben szöget lát..
Az az érdekes, hogy véletlen minden tőke a húsevés ellen van, egyszerre...


És véletlen pont azután, hogy magángépen összegyűlnek évente az "elitek" és azt jelentik ki, hogy a pórnép nem kéne annyi húst egyen...

Az a baj, hogy a Brave New World meg az 1984 kézikönyv lett számukra.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Mert itthon valamikor a késő 90-es években, a posványt találták ki a magyarnak, és azzal rohasztják az elméjét. A rendszerváltás énekesei is Hollywood minőségi szint a mai röhejhez képest... tisztelet az egy-kettő kivételnek. Kodályt, Bartókot meg ne emlegesd egy mondatban kérlek ezekkel a no name, cigánykodó, elkurvult söpredékkel.

A film ipar meg egy vicc, a Horthy korszak szintjéhez képest, amikor egy karosszék körül kibontakozó romantikus kapcsolat, magasan veri az összes modern "magyar" szörnyedvényt. Amúgy meg igen. Ahhoz képest ami ma a szórakoztató ipar nálunk, a koreai film és zenei ipar termékei valóban magas kultúra.
A napokban rászántam az időt és az átlag '90-es évek zenéit kezdtem el hallgatni, hogy megnézzem, mire is cserélte le a magyar nemzet lenézett heje-huja-hajj dolgait a magaskultúra. A kétségkívül mai napig is kellemes kevésen felül tömegesen találtam aláltam benne olyanokat, hogy já-já-já-wász iszt losz, wász iszt dász, lá-lá-lá-li-lá-lá-lá-lá, és ezek szakmányban az artikulált szöveges részek pedig ugyanazt tartalmazzák amit eltörölni hivatottak voltak magyar nyelven. De ha belegondolok, tulajdonképpen még ez is mind minőségi ahhoz képest amit a zenegyár előállít ma ennek a pótlására.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Az az érdekes, hogy véletlen minden tőke a húsevés ellen van, egyszerre...


És véletlen pont azután, hogy magángépen összegyűlnek évente az "elitek" és azt jelentik ki, hogy a pórnép nem kéne annyi húst egyen...

Az a baj, hogy a Brave New World meg az 1984 kézikönyv lett számukra.
Mert annak is írták.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
A napokban rászántam az időt és az átlag '90-es évek zenéit kezdtem el hallgatni, hogy megnézzem, mire is cserélte le a magyar nemzet lenézett heje-huja-hajj dolgait a magaskultúra. A kétségkívül mai napig is kellemes kevésen felül tömegesen találtam aláltam benne olyanokat, hogy já-já-já-wász iszt losz, wász iszt dász, lá-lá-lá-li-lá-lá-lá-lá, és ezek szakmányban az artikulált szöveges részek pedig ugyanazt tartalmazzák amit eltörölni hivatottak voltak magyar nyelven. De ha belegondolok, tulajdonképpen még ez is mind minőségi ahhoz képest amit a zenegyár előállít ma ennek a pótlására.
Ezért hallgatok nagyrészt elektronikus zenét.
Ritkán van benne szöveg, sokszor az is csak torzítva, mint egy dallam/hangszer/effekt.
Legalább nem derpegek a szövegek értelmetlenségén...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A napokban rászántam az időt és az átlag '90-es évek zenéit kezdtem el hallgatni, hogy megnézzem, mire is cserélte le a magyar nemzet lenézett heje-huja-hajj dolgait a magaskultúra. A kétségkívül mai napig is kellemes kevésen felül tömegesen találtam aláltam benne olyanokat, hogy já-já-já-wász iszt losz, wász iszt dász, lá-lá-lá-li-lá-lá-lá-lá, és ezek szakmányban az artikulált szöveges részek pedig ugyanazt tartalmazzák amit eltörölni hivatottak voltak magyar nyelven. De ha belegondolok, tulajdonképpen még ez is mind minőségi ahhoz képest amit a zenegyár előállít ma ennek a pótlására.
Mindent elmond a változásról, hogy az eredetileg is poénnak készült
Cuki vagyon
Ma már kifejezetten a magaskultúrát képviseli a popzenében. Tekintve, hogy van értelme a szövegnek
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mindent elmond a változásról, hogy az eredetileg is poénnak készült
Cuki vagyon
Ma már kifejezetten a magaskultúrát képviseli a popzenében. Tekintve, hogy van értelme a szövegnek
Ez akkor is nagy királyság volt, mikor megszületett. :D

Ami hihetetlen, hogy a Barbie Girl, az Aqvától egyszer csak újra megjelent a fiatalok között.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Ez akkor is nagy királyság volt, mikor megszületett. :D

Ami hihetetlen, hogy a Barbie Girl, az Aqvától egyszer csak újra megjelent a fiatalok között.
Kezdenek szelektálva visszaaraszolni rádiókba, zenés műsorokba az 'aranykor' jobb alkotásai, mert kell valami ami harmonikusan jelenik meg a szánalmas fos között, amivel etetik a fiatalság agyát a torzított hangú fekáktól a torzított hangú nyávogó félfekákig és mivel ez trágya alkalmatlan a felsztárolt bevételcsináláson kívül bármiféle nagyságot és nem egyéni, de rendszerszintű sikert közvetíteni, ezért most visszahozzák azt, ami sikeres volt ebben. Egy kis szimpátiáért, egy kis nosztalgikus érzetből hangolt egyetértésért, a mi renncerünk a legjobb ami ezt figyel ilyet alkotott és a buta agy rácsatlakozik, az okosabb agy meg úgy van vele, hogyha ez a rendszeretek, akkor lehetnétek a világ zenészei nem a rendőrei, de ugye nekik a rendőr a cél. Így hát ezért jelennek meg 'klasszikusok' második életre kelve, mert amúgy bármennyire is tolva van a legjobb rendszerezős világ urás faszság, hajszálnyira van az összeomlástól.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ez akkor is nagy királyság volt, mikor megszületett. :D

Ami hihetetlen, hogy a Barbie Girl, az Aqvától egyszer csak újra megjelent a fiatalok között.
Azért Korda papa Reptér című számának mostani népszerűsége is feldolgozhatatlan számomra...
Az sem a magas kultúra.
Vagy mi számítana annak a könnyűzenében? Neoton - Santa Maria?