Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 269
29 622
113
És a biztonsági őr egy megbízott, egy magán- vagy jogi személy (tuladonos, bérlő, fenntartó) jogait gyakorolja ekkor annak megbízásából. Maga L. Simon személyesen is odaállhatott volna a bejárathoz életkor alapján szűrni.
Eleve ha valaki kedvezményes jegyet szeretne, a kedvezményre való jogosultságát igazolni kell, ld diákjegy, a diákigazolványon pedig szerepel a delikvens születési éve.
Ettől függetlenül nem gondolom, h egy 16 éves ne látna keményebbet (hö-hö) a neten a world press photo képeinél.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Eleve ha valaki kedvezményes jegyet szeretne, a kedvezményre való jogosultságát igazolni kell, ld diákjegy, a diákigazolványon pedig szerepel a delikvens születési éve.
Ettől függetlenül nem gondolom, h egy 16 éves ne látna keményebbet (hö-hö) a neten a world press photo képeinél.
Persze. Nem ez a történet lényege, hanem számon kérték az emberein keresztül Orbánon a gyermekvédelmi elkötelezettsége valóságosságát. L. Simon meg annyira hülye volt, hogy még rá is tett egy lapáttal és a nyilvánosság előtt rötyögött úgy mint egy magyarokat lenéző szadeszes.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
@acorn jó lenne leszállni a magas lóról....

Olvasónk történetét továbbítottuk dr. Jóri Andrásnak, az országgyűlés adatvédelmi biztosának. Ő a következő válaszokat adta:

“Az törvény értelmében a biztonsági őrnek joga van a bevásárlóközpontba vagy egyéb más intézménybe belépőt megkérni kiléte igazolására.”

Zárójelesen megjegyezzük: ez gyakorlatban nem annyira a bevásárlóközpontokban, inkább egyéb intézményekben szokott előfordulni, ahol ezt a biztonsági előírások megkövetelik.

“Továbbá a biztonsági őr felkérhet minket csomagunk és az annak minősülő tárgyak (táskák, övtáskák stb.) bemutatására.”

Elég ritkán van ilyenben részem (10 évente egyszer), utoljára a nyáron, meg is lepődtem amikor egy budapesti rendezvényre bemenetkor az őr elég erélyesen feltartott, hogy márpedig ő meg kell motozzon és csak így mehetek be. Az egész kb 1 vagy max 2 másodpercig tartott pedig nem volt sor ami hátulról nyomott volna, és olyan részletességű volt, hogy ha ügyesen tartom magamnál (és lenne) akkor egy RPG-7-est is bevihettem volna két tartalék gránáttal. Ez így ebben a formában kurva felesleges és inkább csak ideigesítő.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Elég ritkán van ilyenben részem (10 évente egyszer), utoljára a nyáron, meg is lepődtem amikor egy budapesti rendezvényre bemenetkor az őr elég erélyesen feltartott, hogy márpedig ő meg kell motozzon és csak így mehetek be. Az egész kb 1 vagy max 2 másodpercig tartott pedig nem volt sor ami hátulról nyomott volna, és olyan részletességű volt, hogy ha ügyesen tartom magamnál (és lenne) akkor egy RPG-7-est is bevihettem volna két tartalék gránáttal. Ez így ebben a formában kurva felesleges és inkább csak ideigesítő.
Ruházatátvizsgálást végzett. A motozás az nagyon más...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 269
29 622
113
Persze. Nem ez a történet lényege, hanem számon kérték az emberein keresztül Orbánon a gyermekvédelmi elkötelezettsége valóságosságát. L. Simon meg annyira hülye volt, hogy még rá is tett egy lapáttal és a nyilvánosság előtt rötyögött úgy mint egy magyarokat lenéző szadeszes.
Amúgy megnéztem azokat a képeket a neten, és hát.. ha nem MELEG(!!!!4! négy!!) idősotthon lakóit ábrázolnák, nem lennének díjazott képek.
Az egész történet tökéletes figyelemelterelés.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 269
29 622
113
Elég ritkán van ilyenben részem (10 évente egyszer), utoljára a nyáron, meg is lepődtem amikor egy budapesti rendezvényre bemenetkor az őr elég erélyesen feltartott, hogy márpedig ő meg kell motozzon és csak így mehetek be. Az egész kb 1 vagy max 2 másodpercig tartott pedig nem volt sor ami hátulról nyomott volna, és olyan részletességű volt, hogy ha ügyesen tartom magamnál (és lenne) akkor egy RPG-7-est is bevihettem volna két tartalék gránáttal. Ez így ebben a formában kurva felesleges és inkább csak ideigesítő.
Chö, Bataclan után schönbrunni szabadtéri koncert, a táskát átnézték, a kisszékeket, babakocsikat elkobozták, de a széldzseki alatt bevihettem volna akármit is, és a hab a tortán, hogy aki átvizsgált, annak nagyobb merénylőszakálla volt, mint Kadirov százezredes úrnak, és Ahmednek hívták.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 188
113
L. Simon meg annyira hülye volt, hogy még rá is tett egy lapáttal és a nyilvánosság előtt rötyögött úgy mint egy magyarokat lenéző szadeszes.

Mert amúgy az... Ráadásul egy elképesztően sutyerák fazon.
Egyszer voltak itt az orosz opera énekesek a Rosatom meghívásából, sikerült rá két jegyet szereznem.
Ez a majom is ott volt, fent a díszpáholyban, láthattam lentről a pofázmányát.
Amíg én a "tudatlan vidéki suttyó" ámuldozva hallgattam az operát , addig ez ott fent röhögcsélt, zabálta a fikáját stb...
De aki nekem nem hisz az nyugodtan olvassa a verseit!
Pár idézet:
"és egy röhögő törpét követtem
akivel szétbaszott zsidó kurvák seggéről készítettünk
gipszlenyomatokat"
"megtanultam tizennégy cigány nyelvjárást is
cellatársam kutyafejeket tetovált
a karomra
és a szárnyaimra

intoleráns és antiszemita félvér istenekkel
találkoztam
ültek a hegytetőn
szotyiztak
egyszer az egyikük engem is leköpött
az utcán"
Szerintem mindent elmond erről az országról az, hogy ez az ember fontos kulturális pozíciókat tölthetett be ebben az országban :mad:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Mert amúgy az... Ráadásul egy elképesztően sutyerák fazon.
Nem ő az egyetlen a fideszesek között ebből a fajtából. Az életstratégiájuk lényege, hogy sértettek vagy túl ostobák, hogy az egyébként máshogy botrányosan ostoba libsik közt befussanak, ezért eladják magukat hídnak a két világ közt. Nem azok persze, de vannak párbeszédre vágyó, realitásérzék nélküli, ostoba fideszesek is, akik ezért pozícióval jutalmazzák őket.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 865
8 875
113
@acorn jó lenne leszállni a magas lóról....
Avagy inkabb nézd meg figyelmesen a linkelt videót, ahol Schiffer nagyon érthetően elmagyarázza, miért nem ez a helyzet a múzeumban?

Csák alkalmatlan miniszternek.

Olvasónk történetét továbbítottuk dr. Jóri Andrásnak, az országgyűlés adatvédelmi biztosának. Ő a következő válaszokat adta:

“Az törvény értelmében a biztonsági őrnek joga van a bevásárlóközpontba vagy egyéb más intézménybe belépőt megkérni kiléte igazolására.”

Zárójelesen megjegyezzük: ez gyakorlatban nem annyira a bevásárlóközpontokban, inkább egyéb intézményekben szokott előfordulni, ahol ezt a biztonsági előírások megkövetelik.

“Továbbá a biztonsági őr felkérhet minket csomagunk és az annak minősülő tárgyak (táskák, övtáskák stb.) bemutatására.”

Pontosan erre mutatott rá Schiffer, hogy ez nem igaz, amint az konkrét bírósági döntésekből is kiderült, ti. a jogalkotók annyira alkalmatlanok, hogy rengeteg vonatkozó törvényt elfelejtettek hozzáhangolni, emiatt alkalmazhatatlan egy múzeumban, a már létező bírósági gyakorlat alapján (is). Kapásból logikus kellene legyen még nektek is, nulla jogi ismeret mellett, hogy ha nem mutatod meg, egy múzeumba akkor sem lehet megtagadni a belépést, ugye...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 333
37 413
113
Lópéniszt. Tutsek baromságokat beszélt. Megkapta.
FnEuzgRXoAMtbD5

Már kőbe is faragták, amint a zorbán opja magát.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mert amúgy az... Ráadásul egy elképesztően sutyerák fazon.
Egyszer voltak itt az orosz opera énekesek a Rosatom meghívásából, sikerült rá két jegyet szereznem.
Ez a majom is ott volt, fent a díszpáholyban, láthattam lentről a pofázmányát.
Amíg én a "tudatlan vidéki suttyó" ámuldozva hallgattam az operát , addig ez ott fent röhögcsélt, zabálta a fikáját stb...
De aki nekem nem hisz az nyugodtan olvassa a verseit!
Pár idézet:
"és egy röhögő törpét követtem
akivel szétbaszott zsidó kurvák seggéről készítettünk
gipszlenyomatokat"
"megtanultam tizennégy cigány nyelvjárást is
cellatársam kutyafejeket tetovált
a karomra
és a szárnyaimra

intoleráns és antiszemita félvér istenekkel
találkoztam
ültek a hegytetőn
szotyiztak
egyszer az egyikük engem is leköpött
az utcán"
Szerintem mindent elmond erről az országról az, hogy ez az ember fontos kulturális pozíciókat tölthetett be ebben az országban :mad:
Nem ismertem a költői munkásságát ennek az embernek...arra emlékszem,hogy már korábban is volt vele baj, akkor még Lázár fenyítette.

L. Simon reagált Lázár ultimátumára

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter nem elégedett a kulturális örökségvédelemért és kiemelt kulturális beruházásokért felelős államtitkár munkájával, ezért L. Simon László befejezi tevékenységét – jelentette be a tárca vezetője.

L Simon egy renitens kerékkötő.
A Fidesz szégyene,hogy megtűr egy ilyen hitvány prosztót a soraiban.