Az AI nem letezo dolog es sosem fog letezni, csak "par" sor kod, amit egy (tobb) programozo megir. Nem lehet szemelyisege vagy onallo akarata. Nem ettol kell parazni, megha manapsag divatos is.
...
A programozó az AI esetében nem azt írja meg, hogy mit csináljon a program, hanem azt, hogy hogyan keresse a megoldást (bármi legyen is az), illetve célokat határoz meg az AI számára, amelyek alapján az AI a megoldást keresi. (Ezeket a célokat az emberi elit adja meg az AI számára.)
Az AI-nak önálló személyésége valóban nem lehet (ezt mi látjuk bele, amennyiben az AI-nak a tervezői emberi arcot adnak). Igen, önálló akarata sem lehet, viszont a rendszer és összekapcsolt hálózataik komplexitásuk miatt viselkedhetnek számunkra kiszámíthatatlan, váratlan és átláthatatlan módon - ami veszélyes!
Nagyon valószínű, hogy az AI a létszámban egyre zsugorodó emberi elit fegyvere - erejének mintegy multiplikátora - az egyre növekvő kizsákmányolt emberek milliárdjaival szemben és ezért fontos számukra, hogy féljünk az AI-tól, amely még nagyobb engedelmességre kényszerít minket. Ezért az elit az AI képességeit fel is nagyítja! Továbbá azt is eltúlozza, hogy ők maguk mekkora kontrollt képesek gyakorolni ezen rendszerek felett... ettől ők is félnek, és ezért mondja Elon Musk, hogy nekünk embereknek is be kell építenünk a testünkbe, az agyunkba az AI-t, hogy fel tudjuk venni a versenyt a gépekkel.
(Eddig azt hittem Elon Musk AI-ellenes, aztán kiderült, hogy igen, de azért, hogy aztán erre a veszélyre hivatkozva érvelhessen amellett, hogy nekünk is gépekké kell válnunk, hogy felvehessünk a versenyt a gépekkel.)
Egyébként röviden összefoglalva a már több évszázados sztorit:
A gépek a kis létszámú tőkésosztály fegyvere a nagy létszámú munkásosztály (mai szóhasználattal alkalmazottak) felett. A gépek csökkentik a munkaerő iránti keresletet (mivel kiváltják azt), így a munkaerőt hátrányosabb alkura kényszerítik. (Ez volt a 19. század) A fő fegyver a munkásosztályal szemben a 19. százaban az erőgépek és az automatizáció voltak.
A 20. században a gépek a tudásuk révén egyre nagyobb jövedelmet termeltek meg, mint a munkások, ezért a tőkejövedelem látványosan nőtt, míg a reálbérek változatlanok maradtak, vagy csökentek. Ez a társadalmi egyenlőtlenségeket tovább növelte, miközben a tőkésosztály létszáma tovább csökkent, a Föld népessége viszont 7.5 milliárdosra duzzadt. A fő fegyver a munkásosztállyal (alkalmazottakkal) szemben a 20. században a (kontrollált) média és a telekommunkáció voltak.
A 21. században a fő feladat a létszámban egészen kicsire zsugorodott tőkésosztály hatalmának megvédése az elkeseredett tömegek milliárdjaival szemben.
Ehhez a tőkésosztálynak olyan eszközökre van szüksége, amellyel az akaratát kivetítheti és - nemcsak tudatilag, hanem fizikailag is - másokra kényszerítheti, ennek új eszközei a 21. században a (harci) robotok és az AI.