Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Néha (inkább gyakran) elég vulgárisan fogjátok meg ezeket a témákat, a hozzáállásotok semmi relevanciával nem bír. Én inkább úgy gondolom, egy általatok már tehetetlenség termékei ezek. Eszembe jutott egy könyv, Michael Wood: A sötét középkor (Alexandra Kiadó, 2007). A szerző részletesen bemutatja a kora középkori aranylázat, azt, hogy a szegény és barbár germán közösségek hogy verték szét a britonok akkor romanizált kultúráját, de később maguk is elbuktak az északi (dáb-norvég) vikingek támadásai alatt. A technika ma is létező, mind a belső, mind a külső tényezővel kapcsolatban és elgondolkodtató jó analógia. Ezt azért csak fa...méregetéssel nem lehet csak úgy figyelmen kívül hagyni. A meggyőződésem, sokat lehetne tanulni a múltból és akkor ha valaki ilye téren is tájékozott, el tud szakadni, hogy " ki a pi.csa az", meg a hasonló nem túl mélyreszántó problémamegoldó gondolkodástól, amiben csak az a gáz, hogy lesajnál mindenkit, de mégsem old meg semmit... Úgyhogy olvassatok, képezzétek magatok. Én is azt teszem...

Ez aztán ítélkezőre sikerült. Még szegény Balázs vádolják itt néhányan arcoskodásal. Te honnan tudod kivel állsz szemben itt? pl: személyesebb dolgokról is szeretek beszélgetni. Így rólam pontosan tudható, hol végeztem mit csinálok.

Te jössz és szélső liberális megmondó emberek írásaival érvel meg mondod, hogy mi magyarok mer nem tartozunk a Nyugat-Európai kultúr körbe. Az, hogy ez nem tetszik itt pár embernek egyből burkoltan NÁCI-zol az MNA-t emlegetve.

Ez a szobát még egyetemista ként én hoztam létre mikor Montezuma megalkotta a Nagy sakktábla szobát. Sajnos világ és Európa folyamatai nagyon beigazolták mind két szoba lét jogát. E szoba azért is jött létre, mert minden nagyobb történelmi eseményt megelőzte és végig kísérte társadalmi és kulturális változások. pl USA Vietnámi háború és Hippi kultúra első afroamerikai polgár jogi mozgalmak. Az első tv háború. Aminek végén USA-ban az összes vietnámi háborús veterán pária lett.

Te tájékozódj mert ma a Nyugat-Európai "kultúra" az ön gyűlölet kultúrája! Utálod azt a kultúrát amibe születtél, csak az anyagi jó lét illúziója érdekel! Nyugdíj rendszer összeomlásával riogatnak. Ezért lett Brexit és Európai kontinens nyugati felén a déli afrikai és muszlim bevándorlók korlátok nélküli befogadás. Ami nem más mint pótcselekvés. Miközben Afrikába maradt fehér telepesek aki ott termelnek gazdaság alapjai lemészárolják. Utána meg aki a fehér telepeseket megölték jönnek Európába segélyért. De ezen tények kimondása szerinted NÁCIZ-mus. Ahelyett, hogy a vezetők és társadalom közösen megvitatták volna, hogy a gyermek vállalásra képes társadalmi rétegeket, hogyan lehet rá venni még több gyermek vállalására. Igen látszólag ez lett volna a nehezebb, mert az egyéni önimádatot is felkelne adni, meg a gender elméletek, mert a gyerekhez egy nő és egy férfi kell.

Közben Nyugat-Európa városai ellepték saját katonáik, mert őslakosok rettegnek a jött mentek terrojától, akik integrálódni és dolgozni nem akarnak. Csak a markukat tartják. Gondolom ez is csak szűklátókörűség. De a semmiből migráns ellenes AFD azért lett Németország második legerősebb párja. Osztrákoknál és olaszoknál radikálisabb migráns ellenes kormányok vannak. Biztos azért mert, az ottani emberek ostoba NÁCIK, nem értik a múlti kultúra csodás vívmányait!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Még egy dolog ál művelt liberális szép lelkek ki ide is benéznek. A kertvárosi Gettó Afroamerikai írók és filmesek saját görbe tükre a közösségük irányába. USA-ban ezért tarthat ez a sorozat a 4. évadánál, Nem NÁCIK csinálják hanem társadalom kritikus Afroamerikaik!!!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez aztán ítélkezőre sikerült. Még szegény Balázs vádolják itt néhányan arcoskodásal. Te honnan tudod kivel állsz szemben itt? pl: személyesebb dolgokról is szeretek beszélgetni. Így rólam pontosan tudható, hol végeztem mit csinálok.

Te jössz és szélső liberális megmondó emberek írásaival érvel meg mondod, hogy mi magyarok mer nem tartozunk a Nyugat-Európai kultúr körbe. Az, hogy ez nem tetszik itt pár embernek egyből burkoltan NÁCI-zol az MNA-t emlegetve.

Ez a szobát még egyetemista ként én hoztam létre mikor Montezuma megalkotta a Nagy sakktábla szobát. Sajnos világ és Európa folyamatai nagyon beigazolták mind két szoba lét jogát. E szoba azért is jött létre, mert minden nagyobb történelmi eseményt megelőzte és végig kísérte társadalmi és kulturális változások. pl USA Vietnámi háború és Hippi kultúra első afroamerikai polgár jogi mozgalmak. Az első tv háború. Aminek végén USA-ban az összes vietnámi háborús veterán pária lett.

Te tájékozódj mert ma a Nyugat-Európai "kultúra" az ön gyűlölet kultúrája! Utálod azt a kultúrát amibe születtél, csak az anyagi jó lét illúziója érdekel! Nyugdíj rendszer összeomlásával riogatnak. Ezért lett Brexit és Európai kontinens nyugati felén a déli afrikai és muszlim bevándorlók korlátok nélküli befogadás. Ami nem más mint pótcselekvés. Miközben Afrikába maradt fehér telepesek aki ott termelnek gazdaság alapjai lemészárolják. Utána meg aki a fehér telepeseket megölték jönnek Európába segélyért. De ezen tények kimondása szerinted NÁCIZ-mus. Ahelyett, hogy a vezetők és társadalom közösen megvitatták volna, hogy a gyermek vállalásra képes társadalmi rétegeket, hogyan lehet rá venni még több gyermek vállalására. Igen látszólag ez lett volna a nehezebb, mert az egyéni önimádatot is felkelne adni, meg a gender elméletek, mert a gyerekhez egy nő és egy férfi kell.

Közben Nyugat-Európa városai ellepték saját katonáik, mert őslakosok rettegnek a jött mentek terrojától, akik integrálódni és dolgozni nem akarnak. Csak a markukat tartják. Gondolom ez is csak szűklátókörűség. De a semmiből migráns ellenes AFD azért lett Németország második legerősebb párja. Osztrákoknál és olaszoknál radikálisabb migráns ellenes kormányok vannak. Biztos azért mert, az ottani emberek ostoba NÁCIK, nem értik a múlti kultúra csodás vívmányait!


Egészen félreértesz. Én csak azt állítom, ha az egész jelenség hátterét nem érted, (már nem személy szerint, mert nem akarom, hogy magadra vedd), akkor nem is tudsz ellene kűzdeni… Mert a pfújolás még nem megoldás. Az pedig, ha Te hoztad létr a topicot, nem érdem önmagában, de azért gratulálok.. Nem náciztam, és ilyet kérlek bele se magyarázz. Bár lehetnének éppen példák a nácik is, annyira el voltak telve a felsőbbrendűségüktől, hogy csak nagyon nagyon késve vették észre, hogy elveszthető a háború. Mi tudjuk el is vesztették. A szélső liberális megmondóemberek terminusod pedig sértő, nem rám nézve, hanem azokra, akiket így becsmérelsz. Csepeli György pld. egész életét a társadalomkutatásnak, szociológiának szentelte, akkor is, amikor az nem volt itthol éppen népszerű kutatási terület. Az a baj a magadfajtával, hogy amikor olyan problémákba ütközöl, amin gondolkodni kellene inkább, nem teszed, hanem egy legyintéssel a +fa..szság" kategóriájába tolod a dolgokat a libsizéssel. Meg van közöttünk mégegy különbség. Lehet, Te utálod az Európai kultúrát csak én nem. Legalábbis a demokratikusabb részét. Sztán a vadhajtásait én sem szeretem. De attól még az ellenkező oldal vadhajtásaira sem borulok rá. Az, meg hogy a neten ki és micsoda a való világban, úgysem számít, mert ez akkor is csak virtualitás. Ne haragudj, nem fogok rákeresni arra -most-, hogy valamikor mit állítottál magadról...
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
"A gazdagok nem szeretik a kényelmetlenséget"
Szerintem nem az amit én leírtam. A egysorosod szerint a fejlett világ népesség fogyása, csak lustaság, mert mindenki elkényelmesedett. Ami bődületes baromság ezért fejtettem ki vázlat pontokba a két világ között mi a különbség.
Én azért ragaszkodnék az állításomhoz, miszerint a gazdagság = kényelem, gyereket nevelni viszont kényelmetlen.
Bődületes baromság. Nyilván.
Hány éves is vagy?
(Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni.)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Néha (inkább gyakran) elég vulgárisan fogjátok meg ezeket a témákat, a hozzáállásotok semmi relevanciával nem bír. Én inkább úgy gondolom, egy általatok már tehetetlenség termékei ezek. Eszembe jutott egy könyv, Michael Wood: A sötét középkor (Alexandra Kiadó, 2007). A szerző részletesen bemutatja a kora középkori aranylázat, azt, hogy a szegény és barbár germán közösségek hogy verték szét a britonok akkor romanizált kultúráját, de később maguk is elbuktak az északi (dáb-norvég) vikingek támadásai alatt. A technika ma is létező, mind a belső, mind a külső tényezővel kapcsolatban és elgondolkodtató jó analógia. Ezt azért csak fa...méregetéssel nem lehet csak úgy figyelmen kívül hagyni. A meggyőződésem, sokat lehetne tanulni a múltból és akkor ha valaki ilye téren is tájékozott, el tud szakadni, hogy " ki a pi.csa az", meg a hasonló nem túl mélyreszántó problémamegoldó gondolkodástól, amiben csak az a gáz, hogy lesajnál mindenkit, de mégsem old meg semmit... Úgyhogy olvassatok, képezzétek magatok. Én is azt teszem...
Ez a mondat mit jelent?
"Én inkább úgy gondolom, egy általatok már tehetetlenség termékei ezek."
És ez?
"A technika ma is létező, mind a belső, mind a külső tényezővel kapcsolatban és elgondolkodtató jó analógia."
Neked mi az anyanyelved?
Mert biztos, hogy nem a magyar.
 
  • Tetszik
Reactions: joker

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
[QUOTE="Úgyhogy olvassatok, képezzétek magatok. Én is azt teszem...[/QUOTE]
Hát, apukám, kurvára rád fér. Főleg a magyar nyelv tanulása. Ha már magyarul próbálsz itt írogatni.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Ez aztán ítélkezőre sikerült. Még szegény Balázs vádolják itt néhányan arcoskodásal. Te honnan tudod kivel állsz szemben itt? pl: személyesebb dolgokról is szeretek beszélgetni. Így rólam pontosan tudható, hol végeztem mit csinálok.

Te jössz és szélső liberális megmondó emberek írásaival érvel meg mondod, hogy mi magyarok mer nem tartozunk a Nyugat-Európai kultúr körbe. Az, hogy ez nem tetszik itt pár embernek egyből burkoltan NÁCI-zol az MNA-t emlegetve.

Ez a szobát még egyetemista ként én hoztam létre mikor Montezuma megalkotta a Nagy sakktábla szobát. Sajnos világ és Európa folyamatai nagyon beigazolták mind két szoba lét jogát. E szoba azért is jött létre, mert minden nagyobb történelmi eseményt megelőzte és végig kísérte társadalmi és kulturális változások. pl USA Vietnámi háború és Hippi kultúra első afroamerikai polgár jogi mozgalmak. Az első tv háború. Aminek végén USA-ban az összes vietnámi háborús veterán pária lett.

Te tájékozódj mert ma a Nyugat-Európai "kultúra" az ön gyűlölet kultúrája! Utálod azt a kultúrát amibe születtél, csak az anyagi jó lét illúziója érdekel! Nyugdíj rendszer összeomlásával riogatnak. Ezért lett Brexit és Európai kontinens nyugati felén a déli afrikai és muszlim bevándorlók korlátok nélküli befogadás. Ami nem más mint pótcselekvés. Miközben Afrikába maradt fehér telepesek aki ott termelnek gazdaság alapjai lemészárolják. Utána meg aki a fehér telepeseket megölték jönnek Európába segélyért. De ezen tények kimondása szerinted NÁCIZ-mus. Ahelyett, hogy a vezetők és társadalom közösen megvitatták volna, hogy a gyermek vállalásra képes társadalmi rétegeket, hogyan lehet rá venni még több gyermek vállalására. Igen látszólag ez lett volna a nehezebb, mert az egyéni önimádatot is felkelne adni, meg a gender elméletek, mert a gyerekhez egy nő és egy férfi kell.

Közben Nyugat-Európa városai ellepték saját katonáik, mert őslakosok rettegnek a jött mentek terrojától, akik integrálódni és dolgozni nem akarnak. Csak a markukat tartják. Gondolom ez is csak szűklátókörűség. De a semmiből migráns ellenes AFD azért lett Németország második legerősebb párja. Osztrákoknál és olaszoknál radikálisabb migráns ellenes kormányok vannak. Biztos azért mert, az ottani emberek ostoba NÁCIK, nem értik a múlti kultúra csodás vívmányait!
Basszus, nem csak szpg9, hanem te sem beszélsz magyarul.
Vannak itt magyarok?
Végülis nem gáz, de lehetne kérni, hogy a külföldiek írjanak angolul, németül, vagy franciául? (esetleg oroszul)
Csak hogy tudjuk, ki kicsoda.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Én azért ragaszkodnék az állításomhoz, miszerint a gazdagság = kényelem, gyereket nevelni viszont kényelmetlen.
Bődületes baromság. Nyilván.
Hány éves is vagy?
(Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni.)

Gyereket "nevelni", valóban törődni, foglalkozni vele az tényleg kényelmetlen. Ugyanis nagy felelősséggel jár. Amit nem mindenki tud, vagy akar vállalni, ha már eljut addig, hogy ezt felmérje. Persze a tanulatlanoknál, a kulturálisan primitíveknél, az alacsony (akár érzelmi) intelligenciával rendelkezőknél ez a szempont fel sem merül (az, hogy talán ők nem is alkalmasak gyermeknevelésre), pedig ha pont ők nem vinnék túlzásba a szaporodást, akkor ez a bolygó egy sokkal szebb és élhetőbb hely lenne.... Megcsinálni egyszerű, meg késztetés is ugye, aztán majd lesz valahogy. Most meg ott tartunk, hogy nem sokára fél Afrika ideköltözik Európába, miközben otthon sem lesznek semmivel kevesebben, sőt...


Ezt csak úgy általánosságban:
Nem igazán értem ezt a "szaporodási fétist"... Szerintem hűen lefuttatni egy cirka 4 milliárd éves genetikai kódot, mint valami önálló tudat és akarat nélküli automata, az messze nem érdem, hanem csupán egy állapot.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias and 2ndt

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Gyereket "nevelni", valóban törődni, foglalkozni vele az tényleg kényelmetlen. Ugyanis nagy felelősséggel jár. Amit nem mindenki tud, vagy akar vállalni, ha már eljut addig, hogy ezt felmérje. Persze a tanulatlanoknál, a kulturálisan primitíveknél, az alacsony (akár érzelmi) intelligenciával rendelkezőknél ez a szempont fel sem merül (az, hogy talán ők nem is alkalmasak gyermeknevelésre), pedig ha pont ők nem vinnék túlzásba a szaporodást, akkor ez a bolygó egy sokkal szebb és élhetőbb hely lenne.... Megcsinálni egyszerű, meg késztetés is ugye, aztán majd lesz valahogy. Most meg ott tartunk, hogy nem sokára fél Afrika ideköltözik Európába, miközben otthon sem lesznek semmivel kevesebben, sőt...


Ezt csak úgy általánosságban:
Nem igazán értem ezt a "szaporodási fétist"... Szerintem hűen lefuttatni egy cirka 4 milliárd éves genetikai kódot, mint valami önálló tudat és akarat nélküli automata, az messze nem érdem, hanem csupán egy állapot.
Hát, erre nem tudok mit mondani.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Basszus, nem csak szpg9, hanem te sem beszélsz magyarul.
Vannak itt magyarok?
Végülis nem gáz, de lehetne kérni, hogy a külföldiek írjanak angolul, németül, vagy franciául? (esetleg oroszul)
Csak hogy tudjuk, ki kicsoda.
WTF neked mi bajod van? Te valami elvetemült BTK-s vagy? Logiakai ér

Én azért ragaszkodnék az állításomhoz, miszerint a gazdagság = kényelem, gyereket nevelni viszont kényelmetlen.
Bődületes baromság. Nyilván.
Hány éves is vagy?
(Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni.)
29. éves vagyok és okleveles vegyész. És te? Te milyen munkahelyen dolgozol? Szoktál beszélgetni kolléganőiddel?

Gazdagság=kényelem, gyereket nevelni viszont kényelmetlen. Ez egy faék egyszerű felszínes érvelés. Egy összetett probléma kapcsán ! Ehhez csak gratulálni tudok !
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Pl azt lehetne rá mondani, hogy egy nemzet kiteljesedéséhez rengeteg dologgal hozzá lehet tenni, ami felelősséggel, erőfeszítéssel jár és kényelmetlen, és a gyermeknevelés egy ezek közül. Nem a lélekszám emelésében látom a kiutat a jelenlegi társadalmi válságvól. Inkább jobbak legyünk, mint többen. Nincs olyan erkölcsi parancs ami áltánosságban kötelezne a gyermekvállalásra, ez valóban egy ösztönös késztetés, ami felett a tudatos családtervezés áll. A legtöbb embernek a legkénzenfekvőbb lehetőség az altruizmus gyakorlására, de emellett is létezik megannyi lehetőség. Valóban amikor muzulmán országban járok és miután kitárgyaltuk a társadalmi felelősségvállalásomat és hogy kb az időm 30%-ában közhasznú, önkéntes tevékenységeket végzek, de kiderül hogy nincs gyerekem, úgy néznek rám mint egy ufóra...Közben meg megbocsáthatónak tartják ha valaki gengszter de imádja a családját.
Szerintem aktualizálni kellene a "szaporodjatok és sokasodjatok" parancsát, mert csúnyán túltoltuk. Ez nem azt jelenti, hogy a kevésbé szapora fehér ember pusztuljon ki, de azt sem hogy a déli félteke népeinek túlszaporodásában lássa a kiutat, ami amúgy is esélytelen.
Pl az antikvitáshoz lehetne visszanyúlni a társadalmi megújulás elveinek újragondolásához.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Pl azt lehetne rá mondani, hogy egy nemzet kiteljesedéséhez rengeteg dologgal hozzá lehet tenni, ami felelősséggel, erőfeszítéssel jár és kényelmetlen, és a gyermeknevelés egy ezek közül. Nem a lélekszám emelésében látom a kiutat a jelenlegi társadalmi válságvól. Inkább jobbak legyünk, mint többen. Nincs olyan erkölcsi parancs ami áltánosságban kötelezne a gyermekvállalásra, ez valóban egy ösztönös késztetés, ami felett a tudatos családtervezés áll. A legtöbb embernek a legkénzenfekvőbb lehetőség az altruizmus gyakorlására, de emellett is létezik megannyi lehetőség. Valóban amikor muzulmán országban járok és miután kitárgyaltuk a társadalmi felelősségvállalásomat és hogy kb az időm 30%-ában közhasznú, önkéntes tevékenységeket végzek, de kiderül hogy nincs gyerekem, úgy néznek rám mint egy ufóra...Közben meg megbocsáthatónak tartják ha valaki gengszter de imádja a családját.
Szerintem aktualizálni kellene a "szaporodjatok és sokasodjatok" parancsát, mert csúnyán túltoltuk. Ez nem azt jelenti, hogy a kevésbé szapora fehér ember pusztuljon ki, de azt sem hogy a déli félteke népeinek túlszaporodásában lássa a kiutat, ami amúgy is esélytelen.
Pl az antikvitáshoz lehetne visszanyúlni a társadalmi megújulás elveinek újragondolásához
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Pl azt lehetne rá mondani, hogy egy nemzet kiteljesedéséhez rengeteg dologgal hozzá lehet tenni, ami felelősséggel, erőfeszítéssel jár és kényelmetlen, és a gyermeknevelés egy ezek közül. Nem a lélekszám emelésében látom a kiutat a jelenlegi társadalmi válságvól. Inkább jobbak legyünk, mint többen. Nincs olyan erkölcsi parancs ami áltánosságban kötelezne a gyermekvállalásra, ez valóban egy ösztönös késztetés, ami felett a tudatos családtervezés áll. A legtöbb embernek a legkénzenfekvőbb lehetőség az altruizmus gyakorlására, de emellett is létezik megannyi lehetőség. Valóban amikor muzulmán országban járok és miután kitárgyaltuk a társadalmi felelősségvállalásomat és hogy kb az időm 30%-ában közhasznú, önkéntes tevékenységeket végzek, de kiderül hogy nincs gyerekem, úgy néznek rám mint egy ufóra...Közben meg megbocsáthatónak tartják ha valaki gengszter de imádja a családját.
Szerintem aktualizálni kellene a "szaporodjatok és sokasodjatok" parancsát, mert csúnyán túltoltuk. Ez nem azt jelenti, hogy a kevésbé szapora fehér ember pusztuljon ki, de azt sem hogy a déli félteke népeinek túlszaporodásában lássa a kiutat, ami amúgy is esélytelen.
Pl az antikvitáshoz lehetne visszanyúlni a társadalmi megújulás elveinek újragondolásához


Valójában többen kellene lennünk, mert a magyar társadalom is elöregedőben van, mint a pld. hozzánk hasonlítható ausztriai is...
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Akkor inkább belőni, hogy a rendelkezésre álló erőforrásaink mekkora popoulációt tudnak eltartani túlzott külföldi kiszolgáltatottság nélkül, és beállni arra a körülbelüli lélekszámra. Az önvédelmi képesség nem csak ettől függ, lásd pl Finnország, Afganisztán, Svájc, Izrael, de az érdekévényesítő képességnek is csak a nagyságrendje, az utóbbi 2 erre is példa.
Az éretlen társadalmak, alacsony civilizáltsági fokának jellemzői is a kontrollálatlan demográfiai folyamatok, természetesen nem az egyetlen. Ugye az "r" stratégia mint a túlélés záloga nem épp az emberi faj eszköze kellene hogy legyen.
Szóval ha egy felelős tervezés arra jut hogy többen kéne ahhoz lennünk hogy jobbak legyünk, akkor oké.


Valójában többen kellene lennünk, mert a magyar társadalom is elöregedőben van, mint a pld. hozzánk hasonlítható ausztriai is...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Hát azért azt ne gondoljuk már, hogy az elöregedő társadalom az normális. Nem értem az embereket, hogy mér az utolsó pillanatban akarnak fejvesztve pánikolni? Majd mikor már tényleg tarthatatlanok lesznek a aktív, és nem aktív korosztályok arányai. Egyértelmű hogy nem hogy nem normális, de már beteges, és önpusztító a fekete afrikai, ázsiai túlszaporulat. Meg amúgy az arabok is verik neki az ipart rendesen. De itt, a fehérek meg a ló túloldalán vannak. Persze, még nem érezzük annyira, de attól hogy most nem probléma később az lesz higgyük már el. Nem mondom hogy legyenek 5-6 gyerekes családok, de azért a 2-3 gyerekes családok már megoldanák a demográfiai problémát, de nem is lenne pár évtizeden belül túlszaporulat.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Hát azért azt ne gondoljuk már, hogy az elöregedő társadalom az normális. Nem értem az embereket, hogy mér az utolsó pillanatban akarnak fejvesztve pánikolni? Majd mikor már tényleg tarthatatlanok lesznek a aktív, és nem aktív korosztályok arányai. Egyértelmű hogy nem hogy nem normális, de már beteges, és önpusztító a fekete afrikai, ázsiai túlszaporulat. Meg amúgy az arabok is verik neki az ipart rendesen. De itt, a fehérek meg a ló túloldalán vannak. Persze, még nem érezzük annyira, de attól hogy most nem probléma később az lesz higgyük már el. Nem mondom hogy legyenek 5-6 gyerekes családok, de azért a 2-3 gyerekes családok már megoldanák a demográfiai problémát, de nem is lenne pár évtizeden belül túlszaporulat.
Már rég túl vagyunk az utolsó pillanaton. Évről évre romlik az aktív nem aktív arány. Most a Ratkó korszak nyugdíjazásánál, kb. évi 100 ezerrel. Ha most megszületik egy gyerek az kb. 20 év mire munkába áll. Nyoma nincs amúgy a gyermekszületési kedv megindulásának.