Tiger / EC665 (Eurocopter,Airbus)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 790
46 961
113
kevered a szezont a fazonnal... Rendszeres a migráció a déli határon, mégsincs tűzparancs,... ne cs. vérpistike!
Tök jó, akkor nekem is jó lesz az ahogy ti csináljátok, ne legyen tűzparancs hivatalosan, csak csináljuk mi is azt a gyakorlatban amit Ti. Azért én láttam olyan videót nem egyet, ahol ezek szerint tűzparancs nélkül lövöldöznek zsidó katonák a határon - vitatott területen bóklászó lehet hogy illegális migráns?, de még az is lehet hogy csak mezőgazdasági munkát/annak látszó tevékenységet végző embereket.

A jobbtól nem szégyen tanulni, az Izraeli hozzáállás a fenti migránsokkal/palesztinokkal szemben nekem elég lenne az illegális migrációval szembeni magyar intézkedésnek. Bár nem, én a fehért foszfort azért kicsit túlzásnak tartom, az már zsidó szinten vérpistikés, az nekem nem férne bele, maradjon csak annyi hogy tényleg megvédjük a saját határainkat, ha kell erőszakot is alkalmazva!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Tök jó, akkor nekem is jó lesz az ahogy ti csináljátok, ne legyen tűzparancs hivatalosan, csak csináljuk mi is azt a gyakorlatban amit Ti. Azért én láttam olyan videót nem egyet, ahol ezek szerint tűzparancs nélkül lövöldöznek zsidó katonák a határon - vitatott területen bóklászó lehet hogy illegális migráns?, de még az is lehet hogy csak mezőgazdasági munkát/annak látszó tevékenységet végző embereket.

A jobbtól nem szégyen tanulni, az Izraeli hozzáállás a fenti migránsokkal/palesztinokkal szemben nekem elég lenne az illegális migrációval szembeni magyar intézkedésnek. Bár nem, én a fehért foszfort azért kicsit túlzásnak tartom, az már zsidó szinten vérpistikés, az nekem nem férne bele, maradjon csak annyi hogy tényleg megvédjük a saját határainkat, ha kell erőszakot is alkalmazva!
tudom hogy kicsit lemaradtál és videojátékokon látod a világot, szóval vagy 16 vagy vagy szociopata. Ha tűzparancs nélkül tözet nyit, akkpr hadbíróság. Az pedig hogy mit láttál valami videon unname, kb lexarom, hála Pallywoodnak, Téma részemről lezárva, kellemes további náculást.
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 790
46 961
113
tudom hogy kicsit lemaradtál és videojátékokon látod a világot, szóval vagy 16 vagy vagy szociopata. Ha tűzparancs nélkül tözet nyit, akkpr hadbíróság. Az pedig hogy mit láttál valami videon unname, kb lexarom, hála Pallywoodnak, Téma részemről lezárva, kellemes további náculást.
Na mi van, nem tetszik ha valaki tükröt tart ?

Hozzáteszem gyorsan a viccet félre téve, hogy idővel változott sokat az én "náci" világképem is, mert egyre jobban megértem Izraelt, hogy mit miért tesz. A helyzet az, hogy van akivel máshogy nem lehet dűlőre jutni, ha tetszik - ha nem. Körbevéve vallási fanatikusokkal, küldözgethetik ők a diplomácia tiltakozó jegyzékeket, az ERŐ dönt. Ennyi. Abban a pillanatban fog Izrael elpusztulni, ahogy elkényelmesedtek/elpuhultok, mert megesznek élve az arabok! Körülöttetek és már országon belül is jó sok - egyre több van, én ezt MAGUNKNAK ha lehet nem kívánnám...

Akkor sem ha ezért valaki szociopatának, vagy nácinak tart!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Alaptalan hazugság, hogy az ausztrálok nem finanszírozták a programot.
:eek:
Ember, te közben a Nők Lapja fórumot olvasgatod?
Olvastál itt bárkitől is olyat, hogy nem finanszírozták?
Ha jól emlékszem, legutoljára azért kellett földre parancsolni az ausztrál gépparkot, mert valami keveredés volt karbantartók fejében a metrikus és az imperial rendszerek között.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 790
46 961
113
Alaptalan hazugság, hogy az ausztrálok nem finanszírozták a programot.
Hallod, ŐK maguk leírták hogy onnantól kezdve ugrott meg a hadrafoghatóság, hogy elkezdtek alkatrészbázist kialakítani. Hivatalos anyagok vannak róla itt ebben a topikban is, amit nem "belső információ alapján" meg "állítólag" és "neve elhallgatását kérő informátor" állít, hanem a saját jelentésük.

Az is tény, hogy ŐK drágállják a programot, de le van írva, hogy FELDERÍTŐ helikopternek vették meg, NOS arra tényleg drága. Ha szemét vagyok, azt mondanám hogy arra a feladatra egy MD-500-ast/vagy max amit mi most vettünk, egy H-145M-et kellett volna vegyenek.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Egy összeszedettebb cikket találtam a Tiger harci tapasztalatairól (ausztrál oldal, de francia beszámolókon alapul).

Röviden:
  • A Tiger kisebb/könyebb, mint az AH-64 (6 tonna vs 10 tonna max felszálló tömeg; ennek kb fele az üres tömeg mindkét esetben), ami miatt kritizálják, hogy gyengébb képességű. Ennek ellenére, amikor Afganisztánban Apachokkal felváltva járőröztek, a JTAC -nek történő bejelentkezések során (minden járőrözés kezdetén le kellett jelenteni az ilyen információkat) ugyanolyan mennyiségű fegyverzettel és ugyanolyan hosszú ideig járőröztek, tehát nem látható ilyen jellegű különbség a teljesítményben.
  • 2011 -ben francia Mistral osztályú hajókról felszállva mértek csapást Líbiában az angol Apachokkal együtt. Bár nem voltak túl közel a parthoz és elég magas volt a hőmérséklet, így is el tudtak vinni 450 db 30 mm -es lőszert, 68 mm -es rakétákat és 2 Mistrált rakétát gépenként, 3 órányi repülési idő mellett. (megj: láthatóan irányított páncéltörő rakétákat nem vittek, ez talán lehet negatívum)
    Előny volt, hogy a helikopter viszonylag kis méretű, így tudta használni a hajó liftjeit, pedig nem erre lett tervezve.
  • 2013 -ban a Közép Afrikai Köztársaságban vetették be, ahol fegyveres banditákat támadott.
  • 2013 vége óta Maliban alkalmazzák rendszeresen. A fő bázis Gao -ban van, de 2 Tiger képes bárhova kitelepülni a sivatagba 2 héten keresztül, egy 5 fős karbantartó személyzet támogatásával, úgy, hogy az összes alkatrész, amit visznek a karbantartókkal egy helikopterben és a Tigrisekre felpakolva települ ki.
  • A tapasztalatok alapján a túlélőképessége is kiváló. Maliban volt, hogy a lázadók rajta ütöttek egy feladatot végrehajtó helikopter pároson. Az egyik gépet 15 db 7,62 -es lövedék (valószínűleg PKM -ből) találta el, kiütve az egyik avionika dobozt, de a gép egyszerűen átváltott a tartalékra, a pilóta pedig gond nélkül repült tovább 20 percet a legközelebbi francia pozícióig. A második gépet is eltalálták ekkor, az viszont folytatta a küldetést. Egy másik alkalommal RPG találatott kapott az egyik Tigre, de ezt a sérlést a gaoi bázison két nap alatt ki tudták javítani.


Egy videó afganisztáni bevetésről (~2:15 -től kezdődik a lövöldozés):

Ezek alapján nekem nem tűnik rossz konstrukciónak. Talán az a probémáinak egyik oka, hogy elég úttörő konstrukció egy ilyen teljesítményű, de kis tömegű (full kompozít) gép, sok gyermekbetegséggel. Viszont a franciák hajlandóak voltak annyi pénzt és energiát beletenni, hogy kikalapálják, a németek viszont (így, hogy végetért a hidegháború) már nem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Jaja te rendszeresen előadod ezeket a minimum réginek mondható marhaságaidat - ŐSZINTÉN :rolleyes: :oops:.
Külön vicces a RUSI összehasonlítása egy olyan esetben, amikor már egy beszerzett, tehát kifizetett helikopter árát beleírták a tanulmányba az utód keresés közben. Mintha még egyszer ki kellett volna fizetni.

Erre meg én szépen berakom neked a @Masztiff jóvoltából megtalált 2019-es cikket a Tigerekről.
Ne feledjük az utód projekt kapcsán szándékosan több gépet kértek, mint a jelenlegi Tiger flottájuk.
Aztán meg mindenki eldönti, hogy tulajdonképpen melyik lónak lóg ki a lába.
(de ideidézhetném a hasonlóan etikus ausztrál a tengeralattjáró beszerzést is :cool:)
 
  • Imádom
Reactions: kamm

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 011
113
Köszönöm.
Nem követtem eddig ezt a témát, igy a kemény számokkal (anyagiak) nem foglalkoznék, viszont néhány apróságon megakadt a szemem a linkelt táblázatból.

1) -kékkel jelölt rész- Az ARH a HAP továbbfejlesztése tudtommal, márpedig az integrációt tekintve pl. a fegyverzet felsorolásnál teljesen máskép nézett volna ki, ha korrekt adatokat adnak meg úgy mint az amerikai tipusoknál, hiszen:

"On each of its two inner hardpoints and two outer hardpoints the Eurocopter Tiger can carry a combination of the following weapons:

  • Inner hardpoints:
    • 1x 20 mm (0.787 in) autocannon pods, or
    • 22x 68 mm (2.68 in) SNEB unguided rockets in a pod, or
    • 19x 70 mm (2.75 in) Hydra 70 unguided rockets in a pod or
    • 4x AGM-114 Hellfire missiles (Australia/France) or
    • 4x Spike-ER missiles (Spain) or
    • 4x PARS 3 LR missiles (Germany) or
    • 4x HOT3 missiles (Germany)
  • Outer hardpoints:
    • 2x Mistral air-to-air missiles, or
    • 12x 68 mm (2.68 in) SNEB unguided rockets in a pod or
    • 7x 70 mm (2.75 in) Hydra 70 unguided rockets in a pod..."
2) -narancs szinnel jelölt rész- Azt is nehezen hiszem el, hogy a Tiger-nek - amit dedikáltan harci helinek terveztek- nincs semmilyen ballisztikai védelme,...lehetséges, hogy igy van, nem néztem utána, de nagyon meglepődnék...
3) ...mert igy a költséglap később vitatott számaitól eltekintve nemigazán van elmaradva képességekben a Tiger,...
1ad580fe24974f1e6db3d27aaa283fae.png


...de ez csak egy gyors megjegyzés tőlem kutyafuttában.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Köszönöm.
Nem követtem eddig ezt a témát, igy a kemény számokkal (anyagiak) nem foglalkoznék, viszont néhány apróságon megakadt a szemem a linkelt táblázatból.

1) -kékkel jelölt rész- Az ARH a HAP továbbfejlesztése tudtommal, márpedig az integrációt tekintve pl. a fegyverzet felsorolásnál teljesen máskép nézett volna ki, ha korrekt adatokat adnak meg úgy mint az amerikai tipusoknál, hiszen:

"On each of its two inner hardpoints and two outer hardpoints the Eurocopter Tiger can carry a combination of the following weapons:

  • Inner hardpoints:
    • 1x 20 mm (0.787 in) autocannon pods, or
    • 22x 68 mm (2.68 in) SNEB unguided rockets in a pod, or
    • 19x 70 mm (2.75 in) Hydra 70 unguided rockets in a pod or
    • 4x AGM-114 Hellfire missiles (Australia/France) or
    • 4x Spike-ER missiles (Spain) or
    • 4x PARS 3 LR missiles (Germany) or
    • 4x HOT3 missiles (Germany)
  • Outer hardpoints:
    • 2x Mistral air-to-air missiles, or
    • 12x 68 mm (2.68 in) SNEB unguided rockets in a pod or
    • 7x 70 mm (2.75 in) Hydra 70 unguided rockets in a pod..."
2) -narancs szinnel jelölt rész- Azt is nehezen hiszem el, hogy a Tiger-nek - amit dedikáltan harci helinek terveztek- nincs semmilyen ballisztikai védelme,...lehetséges, hogy igy van, nem néztem utána, de nagyon meglepődnék...
3) ...mert igy a költséglap később vitatott számaitól eltekintve nemigazán van elmaradva képességekben a Tiger,...
1ad580fe24974f1e6db3d27aaa283fae.png


...de ez csak egy gyors megjegyzés tőlem kutyafuttában.
Meg ne hasonlítsuk az MKIII-at a most meglévő egyik konfighoz sem. Elektronikailag/elektrooptikailag 10 évet fognak előreugrani, ha végre elindul a program. A UAS interoperability is az egyik alap funkciója lesz a csomagnak, mint ahogy az az igény is, hogy azonos alkatrészekre cserélik a különböző országok alkatrészeit.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Köszönöm.
Nem követtem eddig ezt a témát, igy a kemény számokkal (anyagiak) nem foglalkoznék, viszont néhány apróságon megakadt a szemem a linkelt táblázatból.

1) -kékkel jelölt rész- Az ARH a HAP továbbfejlesztése tudtommal, márpedig az integrációt tekintve pl. a fegyverzet felsorolásnál teljesen máskép nézett volna ki, ha korrekt adatokat adnak meg úgy mint az amerikai tipusoknál, hiszen:

"On each of its two inner hardpoints and two outer hardpoints the Eurocopter Tiger can carry a combination of the following weapons:

  • Inner hardpoints:
    • 1x 20 mm (0.787 in) autocannon pods, or
    • 22x 68 mm (2.68 in) SNEB unguided rockets in a pod, or
    • 19x 70 mm (2.75 in) Hydra 70 unguided rockets in a pod or
    • 4x AGM-114 Hellfire missiles (Australia/France) or
    • 4x Spike-ER missiles (Spain) or
    • 4x PARS 3 LR missiles (Germany) or
    • 4x HOT3 missiles (Germany)
  • Outer hardpoints:
    • 2x Mistral air-to-air missiles, or
    • 12x 68 mm (2.68 in) SNEB unguided rockets in a pod or
    • 7x 70 mm (2.75 in) Hydra 70 unguided rockets in a pod..."
2) -narancs szinnel jelölt rész- Azt is nehezen hiszem el, hogy a Tiger-nek - amit dedikáltan harci helinek terveztek- nincs semmilyen ballisztikai védelme,...lehetséges, hogy igy van, nem néztem utána, de nagyon meglepődnék...
3) ...mert igy a költséglap később vitatott számaitól eltekintve nemigazán van elmaradva képességekben a Tiger,...
1ad580fe24974f1e6db3d27aaa283fae.png


...de ez csak egy gyors megjegyzés tőlem kutyafuttában.
Nekem sem jön át túl hitelesként az összesítés.
A védelemmel kapcsolatban, hogy a gyártó oldalát ídézzem:
The Tiger HAD’s agility during flight, combined with its flat and narrow silhouette, low radar infrared signature and passive weapon system, significantly reduce this helicopter’s vulnerability on the battlefield.

Further enhancing survivability are the Tiger HAD’s ballistic protection, high crashworthiness and self-sealing tanks, and system architecture with designed-in redundancies and segregation.
Ezt egyébként más oldalak is megerősítik, van ahol azt írják, hogy a sárkány 23 mm -es lövedék közvetlen találatának is ellenáll (mondjuk ezt teljes egészében nehezen hiszem el, egy helikoptert nem lehet gépágyúk ellen páncélozni). Az viszont biztosnak tűnik, hogy itt is ugyanúgy dublikálva/megerősítve vannak bizonyos rendszerek, ahogy a többi harci helikopter esetén, ami pont az, amit az ember vár egy dedikált géptől.

Ha naívan állok hozzá, akkor mondhatjuk, hogy valószínűleg a páncélozás csak a HAD esetén áll fent, ezért igaz az az állítás hogy "optional config". Viszont emellett egy csomó olyan dolgot soroltak fel az AH-1 és AH-64 -hez, ami valójában a Tiger esetén is megvan, ez vizont így egy fals kép.

A másik tényező, hogy a repült óra költségéhez az auszrál ráfordításokat adják meg, míg az amerikai gépek esetében egy az egyben az amerikai Department of Defense éves számait veszik át. Nem hiszem, hogy fajlagosan a kb két tucat helikoptert ugyan olyan óraköltségből fogják majd üzemeltetni, mint az Army és USMC a sokszáz gépes flottáját.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 790
46 961
113
Nekem sem jön át túl hitelesként az összesítés.
A védelemmel kapcsolatban, hogy a gyártó oldalát ídézzem:

Ezt egyébként más oldalak is megerősítik, van ahol azt írják, hogy a sárkány 23 mm -es lövedék közvetlen találatának is ellenáll (mondjuk ezt teljes egészében nehezen hiszem el, egy helikoptert nem lehet gépágyúk ellen páncélozni). Az viszont biztosnak tűnik, hogy itt is ugyanúgy dublikálva/megerősítve vannak bizonyos rendszerek, ahogy a többi harci helikopter esetén, ami pont az, amit az ember vár egy dedikált géptől.

Ha naívan állok hozzá, akkor mondhatjuk, hogy valószínűleg a páncélozás csak a HAD esetén áll fent, ezért igaz az az állítás hogy "optional config". Viszont emellett egy csomó olyan dolgot soroltak fel az AH-1 és AH-64 -hez, ami valójában a Tiger esetén is megvan, ez vizont így egy fals kép.

A másik tényező, hogy a repült óra költségéhez az auszrál ráfordításokat adják meg, míg az amerikai gépek esetében egy az egyben az amerikai Department of Defense éves számait veszik át. Nem hiszem, hogy fajlagosan a kb két tucat helikoptert ugyan olyan óraköltségből fogják majd üzemeltetni, mint az Army és USMC a sokszáz gépes flottáját.
Örülök azért hogy vannak emberek akik gondolkoznak!

Pontosan ezt lehet kiolvasni a sorok közül! A világ sokat változott azóta hogy 2004-ben az Ausztrálok átvették az első gépeiket, többek közt kibújt a szög a zsákból, és az angolszászok összetartanak mindenben, megcsinálták maguknak az AUKUS-t, kikúrták a franciákat a sok milliárd dolláros tengó projectből is az amcsik javára, itt erről van szó, nem a Tiger képességeiről, leginkább...

A Tiger egy valóban teljesen új nagy százalékban kompozit design, mint minden forradalmi dolog nem volt mentes az elején a gyermekbetegségektől, de pl. a Spanyolok, Franciák nem sírnak jellemzően, köszönik szépen, és használják. Az hogy néha beesik a hadrafoghatósági mutató egy olyan harci helinél amit zömében afgán/libiai/vagy Mali homok sivatagokban reptetnek, az meg teljesen normális. A németeknél meg az a büdös nagy helyzet, hogy MINDEN szar hadrafoghatósággal van jelen, mert leginkább a terhes gyakorlóra, lmbtq propagandára szeretnek költeni a BW-nél, nem a fegyverekre, azok karbantartására...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nekem sem jön át túl hitelesként az összesítés.
A védelemmel kapcsolatban, hogy a gyártó oldalát ídézzem:

Ezt egyébként más oldalak is megerősítik, van ahol azt írják, hogy a sárkány 23 mm -es lövedék közvetlen találatának is ellenáll (mondjuk ezt teljes egészében nehezen hiszem el, egy helikoptert nem lehet gépágyúk ellen páncélozni). Az viszont biztosnak tűnik, hogy itt is ugyanúgy dublikálva/megerősítve vannak bizonyos rendszerek, ahogy a többi harci helikopter esetén, ami pont az, amit az ember vár egy dedikált géptől.

Ha naívan állok hozzá, akkor mondhatjuk, hogy valószínűleg a páncélozás csak a HAD esetén áll fent, ezért igaz az az állítás hogy "optional config". Viszont emellett egy csomó olyan dolgot soroltak fel az AH-1 és AH-64 -hez, ami valójában a Tiger esetén is megvan, ez vizont így egy fals kép.

A másik tényező, hogy a repült óra költségéhez az auszrál ráfordításokat adják meg, míg az amerikai gépek esetében egy az egyben az amerikai Department of Defense éves számait veszik át. Nem hiszem, hogy fajlagosan a kb két tucat helikoptert ugyan olyan óraköltségből fogják majd üzemeltetni, mint az Army és USMC a sokszáz gépes flottáját.
Ember...a 23 mm-en tényleg jót röhögtem...:D

A Tiger páncélzatával kapcsolatban az alábbi a helyzet:
"...TIGER Helicopter - For crisis control and other military operations it is necessary to protect the aircrew of the TIGER helicopter (TIGER HAD-E for Spain), against calibre 7.62 mm X 51 mm AP (P80) and calibre 12.7 mm x 99 API (P1947) ammunition. The additional ballistic protection system is required by the Spain Government for the 24 TIGER Helicopter HAD-E and it could be also an option for 40 TIGER Helicopters HAD-F (which supersedes 30 HAP and 10 HAC), in addition to that a further option could be the retrofit of 80 TIGER Helicopter UHT. The additional ballistic protection system of both cockpits shall be an "Add-On Armour" solution, installed as a removeable kit on the HAD TIGER helicopter. The basic requirement is light weight design in order to maintain the specified performance of the HAD-E TIGER helicopter. The additional armour protection system has to be modular and assembly/disassembly has to be possible in the field. For the armour protection plate at frame 1 and behind the pilot installation of the equipment is possible only during maintenance, because of the restricted accessibility. To enable the "Add-On Armour" solution effectively, fixtures should be permanently attached to the TIGER helicopter's structure, preferably during helicopter production, and prior to its final assembly. The vulnerable parts of the TIGER helicopter from ground fire small arms are the two cockpit floors, the frame 1 and the cockpit side walls..."
aa.jpg

Az hogy néha beesik a hadrafoghatósági mutató egy olyan harci helinél amit zömében afgán/libiai/vagy Mali homok sivatagokban reptetnek, az meg teljesen normális.
Kurvára nem csak a hadrafoghatósági mutatókkal van baj.
Ha elolvastad az általam linkelt ausztrál anyagokat akkor látod hogy pl. mire képes a Tiger helikopterek Roof Mounted Sight rendszere.
Idézzük az Ausztrálokat:
"...The original requirement for Tiger’s air-to-ground missile was to provide a guided weapon accurate out to eight kilometres and outside the range of most Man-Portable Air Defence Systems. While the Tiger’s air-to-ground missile is accurate to these distances, the Tiger’s roof-mounted sight has an effective range of only around four kilometres. The Tiger may be within the effective range of enemy fire before the Tiger crew can positively identify and respond to the threat..."
ANAO_Report_2016-2017_11_figure-2-5.png

Egyszóval azon kívül hogy az Ausztrál Tigerek bevethetőségi aránya csapnivaló volt, rohadt drága volt az üzemben tartásuk gondog voltak a légialkalmassággal, a harcászati képességeikkel is komoly gondok voltak...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Ember...a 23 mm-en tényleg jót röhögtem...:D

A Tiger páncélzatával kapcsolatban az alábbi a helyzet:
"...TIGER Helicopter - For crisis control and other military operations it is necessary to protect the aircrew of the TIGER helicopter (TIGER HAD-E for Spain), against calibre 7.62 mm X 51 mm AP (P80) and calibre 12.7 mm x 99 API (P1947) ammunition. The additional ballistic protection system is required by the Spain Government for the 24 TIGER Helicopter HAD-E and it could be also an option for 40 TIGER Helicopters HAD-F (which supersedes 30 HAP and 10 HAC), in addition to that a further option could be the retrofit of 80 TIGER Helicopter UHT. The additional ballistic protection system of both cockpits shall be an "Add-On Armour" solution, installed as a removeable kit on the HAD TIGER helicopter. The basic requirement is light weight design in order to maintain the specified performance of the HAD-E TIGER helicopter. The additional armour protection system has to be modular and assembly/disassembly has to be possible in the field. For the armour protection plate at frame 1 and behind the pilot installation of the equipment is possible only during maintenance, because of the restricted accessibility. To enable the "Add-On Armour" solution effectively, fixtures should be permanently attached to the TIGER helicopter's structure, preferably during helicopter production, and prior to its final assembly. The vulnerable parts of the TIGER helicopter from ground fire small arms are the two cockpit floors, the frame 1 and the cockpit side walls..."
aa.jpg


Kurvára nem csak a hadrafoghatósági mutatókkal van baj.
Ha elolvastad az általam linkelt ausztrál anyagokat akkor látod hogy pl. mire képes a Tiger helikopterek Roof Mounted Sight rendszere.
Idézzük az Ausztrálokat:
"...The original requirement for Tiger’s air-to-ground missile was to provide a guided weapon accurate out to eight kilometres and outside the range of most Man-Portable Air Defence Systems. While the Tiger’s air-to-ground missile is accurate to these distances, the Tiger’s roof-mounted sight has an effective range of only around four kilometres. The Tiger may be within the effective range of enemy fire before the Tiger crew can positively identify and respond to the threat..."
ANAO_Report_2016-2017_11_figure-2-5.png

Egyszóval azon kívül hogy az Ausztrál Tigerek bevethetőségi aránya csapnivaló volt, rohadt drága volt az üzemben tartásuk gondog voltak a légialkalmassággal, a harcászati képességeikkel is komoly gondok voltak...
Jaja!
Különben félelmetes, hogy még mindig az 5-6 évvel ezelőtti állapotokat idézgeted! :) :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
T

Törölt tag 2361

Guest
Jaja!
Különben félelmetes, hogy még mindig az 5-6 évvel ezelőtti állapotokat idézgeted! :) :oops:
mit mast csinaljon? leirja a dolgokat, es be is tesz bizonyitekot az allitasaira, az hogy te minden europai cuccra gerjedsz, az nem az o baja :D

ez ami azuta van, az csak a tiger foltozasa.
kinlodhatnak vele, dobalhatjak a penzt, de tovabb sem lesz olyan amilyen kellene h legyen.

mitszolsz, a nemetek tokhulyek hogy az apachet nezegetik?
van egy rakat penzuk, inkabb vesznek valami 100% bevethetot, megbizhatot, mint hogy kinlodjanak tovabb is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
mit mast csinaljon? leirja a dolgokat, es be is tesz bizonyitekot az allitasaira, az hogy te minden europai cuccra gerjedsz, az nem az o baja :D

ez ami azuta van, az csak a tiger foltozasa.
kinlodhatnak vele, dobalhatjak a penzt, de tovabb sem lesz olyan amilyen kellene h legyen.

mitszolsz, a nemetek tokhulyek hogy az apachet nezegetik?
van egy rakat penzuk, inkabb vesznek valami 100% bevethetot, megbizhatot, mint hogy kinlodjanak tovabb is.
Miért?
Kínlódnak? :oops:
Drága barátom, megint beleugatsz olyanba, amihez csak vissza kellett volna olvasnod.
Ebbe a topicban csak 2x lett betéve a 2019-es állapot. Szóval még meg sem kellett volna magad erőltetni.
Neked is csak azt tudom javasolni, mint a @expert kollégának: Olvass vissza! :cool:

Különben szerintem az én állítólagos európai buzulásom kicsit kevésbé ciki, mint a te amerikai buzulásod.
Nyilván, épeszű európai ember az amerikai hadiipar sikereinek örül...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 440
79 443
113
ANAO_Report_2016-2017_11_figure-2-5.png

Egyszóval azon kívül hogy az Ausztrál Tigerek bevethetőségi aránya csapnivaló volt, rohadt drága volt az üzemben tartásuk gondog voltak a légialkalmassággal, a harcászati képességeikkel is komoly gondok voltak...
Miért, melyik harci helikopter az amit nem tök ugyanoda rajzolnál be mint a Tigert? Segítek, nincs ilyen. Pont ez a bajuk a harci helikoptereknek, nem elég, hogy lassúak még a légvédelem hatókörén belül is kell harcolniuk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Miért, melyik harci helikopter az amit nem tök ugyanoda rajzolnál be mint a Tigert? Segítek, nincs ilyen. Pont ez a bajuk a harci helikoptereknek, nem elég, hogy lassúak még a légvédelem hatókörén belül is kell harcolniuk.
Különösen ha majd az NLOS rakéták is rendszer szinten kerülnek fel ezekre.
De mondom, hogy az MKIII csomag teljes szenzor upgrade-et fog jelenteni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 1586

Guest
Miért, melyik harci helikopter az amit nem tök ugyanoda rajzolnál be mint a Tigert? Segítek, nincs ilyen. Pont ez a bajuk a harci helikoptereknek, nem elég, hogy lassúak még a légvédelem hatókörén belül is kell harcolniuk.
Ez megint egy igazi balfasz, vagyis olyan dudis, hozzászólás volt...:D