UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Úgy látom a szövegértéssel nálad vannak gondok, de nem baj na szájba rágja neked a bácsi...
A csöcsöket hagyd ki ebből, mert ahhoz nem érsz fel. A csöcs a legjobb.
Az eddigi hozzászólásaidból egyértelműen látszik a narratívád. Nem, nem akarok veled értelmesen beszélni. Mert nem lehet. Ez is látszik az eddigi hozzászólásaidból ebben a topikban. Nem is ez volt a célom, csak egy kicsit rámutatni az arrogáns hozzáállásodra a témában. További szép estét. Lessél inkább csöcsöket. :)
Nézd, ez egy topik, ahol az ember kifejtheti a véleményét. Én ezt vállalva megteszem mert érdekel a téma. Van akivel lehet érdemes vitát is lefolytatni, van akivel nem. Nem vagyok tévedhetetlen, és szeretem okykor megmérettetni az érveimet, elkepzeleseimet, van akivel lehet is. A stílusomra lehet panasz, tényleg alkalmasint nehezen viselem az idiotizmust, és az okoskodó pojácáskodást. Az olyat mint a mostani tied, aki csak a masikba köt bele, de egyszer érdemben nem képes hozzászólni, a véleményét mondjuk kifejteni a mostani kongresszusi téma kapcsán. És ha ezt meg ráolvassák a fejére, akkor fölényeskedő erkölcsi piedeszta mögé bújva, inkább bekusshad mint te most.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Most botlottam bele a Tweetteren az alábbi videóba. Egy utasszállító gép fedelzetéről rögzített ballon.
És, hogy miért érdekes is ez? Nos, először is érdemes megnézni a ballont, hogy referencia pont nélkül mennyire megállapíthatatlan a sebessége mozgó repülőgépről. Valamint, hogy egyszerű ballonok is mekkora repülési magasságot érhette el. És eszembe jutott még az Űrhajós Scott Kelly beszámolója is, aki benne van a NASA UAP vizsgáló csapatában, és két esetről is beszámol, amiből az egyik ilyen lufis. Szerintem tanulságos. (Mindket esetben profi piloták/űrhajósok a szpotterek)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 908
113
Tortenelmi jelentosegu, elso kongresszusi meghallgatas az eddig teljesen elhallgatott, rendszeres UAP eszlelesekrol az amerikai eroknel:
Túl hosszú, nem tudom most megnézni.

Akkor most 3 embert meghallgatnak nagy felhajtás közepette?

Ha mondjuk, hosszú, tömött sorokban várnának meghallgatásra az érdemiben hozzászóló szavahihető tanúk és szakértők, akkor még hinnék is nekik. De így csak manipulációra és bohóckodásra gyanakszom.

Most ez a kép alakult ki erről nekem. :(
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
Szupi!
És neked mi a véleményed a dologgal kapcsolatban?
Nekem egyre gyanúsabb, hogy szépen beadagoljak azt, amit eddig már összerakott a legtöbb katonai nagyhatalom: hogy bezony tudnak róla, hogy van idegen élet, hogy járnak ide avagy a szondáik, és sokkolóan fejlettebbek technológiailag, ezért kb tehetetlenek lennénk egy konfliktus esetén. Remélem, tévedek, de sajnos nem valószínű...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Nekem egyre gyanúsabb, hogy szépen beadagoljak azt, amit eddig már összerakott a legtöbb katonai nagyhatalom: hogy bezony tudnak róla, hogy van idegen élet, hogy járnak ide avagy a szondáik, és sokkolóan fejlettebbek technológiailag, ezért kb tehetetlenek lennénk egy konfliktus esetén. Remélem, tévedek, de sajnos nem valószínű...
Oké, de konkrétan idegen, "nem emberi" maradványokról meg komplett űrhajókról van ezúttal szó, hogy ezeket titkolja a kormány...

Szerintem akinek van egy kis sütnivalója az ki tudja következtetni, hogy lehetnek idegen fajok, bár nekem az továbra is ellentmondásos, hogy ezek a "sokkolóan fejlettebbek technológiával" rendelkezők akik képesek a csillagközi utazásra simán lezuhannak nálunk!

Sokkolóan fejlettek, csak a leszállás még valahogy nem megy nekik..

Illetve, ha USA-nak, bárkinek birtokában lenne valami "sokkolóan fejlettebb technika" nem kellene, hogy megjelenjen valami féle formában a katonaságban vagy más területen?! Látnunk kellene valami technikailag "indokolatlanul nagy" ugrást.. Ha pedig erre az a válasz, hogy annyira fejlett, hogy nem értjük, megint oda lyukadunk ki, hogy akkor hogy a frászkarikába zuhannak le ha olyan kurva fejlettek?!
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
Oké, de konkrétan idegen, "nem emberi" maradványokról meg komplett űrhajókról van ezúttal szó, hogy ezeket titkolja a kormány...

Szerintem akinek van egy kis sütnivalója az ki tudja következtetni, hogy lehetnek idegen fajok, bár nekem az továbra is ellentmondásos, hogy ezek a "sokkolóan fejlettebbek technológiával" rendelkezők akik képesek a csillagközi utazásra simán lezuhannak nálunk!

Sokkolóan fejlettek, csak a leszállás még valahogy nem megy nekik..
Ki mondta, hogy le akarnak szállni?
Lehet, kifutnak az energiából, elvesztik a kapcsolatot, avagy valami meghibásodik, pl valami, ami nem bírja sokaig a sűrű legkorunket.

Illetve, ha USA-nak, bárkinek birtokában lenne valami "sokkolóan fejlettebb technika" nem kellene, hogy megjelenjen valami féle formában a katonaságban vagy más területen?!
Ki mondta, hogy bárkinek a birtokában van bármi?

felismerni a fejlettségét != birtokolni a technológiát


Látnunk kellene valami technikailag "indokolatlanul nagy" ugrást.. Ha pedig erre az a válasz, hogy annyira fejlett, hogy nem értjük, megint oda lyukadunk ki, hogy akkor hogy a frászkarikába zuhannak le ha olyan kurva fejlettek?!
Lasd fenn. Attól, hogy valami általunk nem ismert eljárásokat használ, a mi fizikai korlatainkat simán átlépve, attól még nem lesz tökéletes. Ha valami, akkor a komplexitás növeli a hiba esélyét.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Ki mondta, hogy le akarnak szállni?
Lehet, kifutnak az energiából, elvesztik a kapcsolatot, avagy valami meghibásodik, pl valami, ami nem bírja sokaig a sűrű legkorunket.
Nem érzed a kibaszottnagy ellentmondást abban hogy egyszer arra hivatkozol, hogy "sokkolóan fejlettebbek technológiailag" most meg ilyen amatőr érveket hozol, hogy kifogynak az energiából meg elvesztik a kapcsolatot....
Ki mondta, hogy bárkinek a birtokában van bármi?

felismerni a fejlettségét != birtokolni a technológiát



Lasd fenn. Attól, hogy valami általunk nem ismert eljárásokat használ, a mi fizikai korlatainkat simán átlépve, attól még nem lesz tökéletes. Ha valami, akkor a komplexitás növeli a hiba esélyét.

Mi az, hogy ki mondta? Te linkeled a videót, és még se nézed mi van benne?
Ott hangzott el, konkretan hogy az USA-nak birtokában vannak űrhajók, és nem emberi maradványok!

Ki mondta? - Talán megnézhetnéd a videód!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Szerintem akinek van egy kis sütnivalója az ki tudja következtetni, hogy lehetnek idegen fajok, bár nekem az továbra is ellentmondásos, hogy ezek a "sokkolóan fejlettebbek technológiával" rendelkezők akik képesek a csillagközi utazásra simán lezuhannak nálunk!

Sokkolóan fejlettek, csak a leszállás még valahogy nem megy nekik..

A mai utasszálító repülőgépek is hiper fejlettek, aztán néha még is pofára esik egy-kettő.
Semelyik rendszer nincs hiba nélkül.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
A mai utasszálító repülőgépek is hiper fejlettek, aztán néha még is pofára esik egy-kettő.
Semelyik rendszer nincs hiba nélkül.
Persze. De ez szerintem pont nem jó példa. Mert napi tizenezer repülés van amire jut úgy évente pár eset! Ha ilyen rekodja lenne az UFOknak akkor több repkedne felettünk mint madár az égen..

Az alap állás meg továbbra is az, ugye, hogy csillagközi utazásra képes azaz, "sokkolóan fejlettebb technológia"
De hát elromlik az is, kifogy a nafta, stb. Szerintem ez ordas logikai ellentmondás.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Persze. De ez szerintem pont nem jó példa. Mert napi tizenezer repülés van amire jut úgy évente pár eset! Ha ilyen rekodja lenne az UFOknak akkor több repkedne felettünk mint madár az égen..

De nem is esnek le évente...
Még a keményen UFO-s körökben is pár lezuhanásról beszélnek 80 éves távlatban, és az észlelés szám alapján azért bőven ide mászkálnak. Ha más nem drónnal. Ebben simán benne van, hogy 1-2 évtizedenként leesik valami.
Ráadásul különböző fajok lehetnek különböző technológiákkal. Lehet egymást se szeretik. Ki tudja.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 309
14 052
113
Szerintem akinek van egy kis sütnivalója az ki tudja következtetni, hogy lehetnek idegen fajok, bár nekem az továbra is ellentmondásos, hogy ezek a "sokkolóan fejlettebbek technológiával" rendelkezők akik képesek a csillagközi utazásra simán lezuhannak nálunk!
Lehet hogy olyanok, mint a brit turisták. A mi naprendzerunkbe hulyére iszák magukat, oszt "alkoholos" mámorba cikcakosan repkednek, olykor nekicsapódnak a foldnek ... biztonsági ovet persze nem használva. :oops:

Nekem az egészben inkább az tunik zavarónak, hogy mégis miért hagynák a mi kezunkbe a technológiájukat, esetleg a sajátjaik tetemeit...
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
De nem is esnek le évente...
Még a keményen UFO-s körökben is pár lezuhanásról beszélnek 80 éves távlatban, és az észlelés szám alapján azért bőven ide mászkálnak. Ha más nem drónnal. Ebben simán benne van, hogy 1-2 évtizedenként leesik valami.
Ráadásul különböző fajok lehetnek különböző technológiákkal. Lehet egymást se szeretik. Ki tudja.
A számokba tényleg ne menjünk bele, mert nincs igazán viszonyítási alap. De nem is ez a lényeg.

A mostani kongresszusi meghallgatas illetve az azt megelőző TV interjú most a tema/kiindulási alap amiben a "belsős" emberünk több járműről, komplett űrhajóról, és nem emberi maradványokról nyilatkozik. Azaz nemcsak drónokról van szó!

Nem én mondom!

Én csak az ezekkel összefüggésbe hozható ellentmondásokra világitok rá!
Az egyik ilyen a sokkolóan fejlett technológia Vs. Leptyognak, mert kifogy a nafta, és egyéb szerintem kissé gyermeteg indok. illetve, hogy;
Évtizedes viszonylatban birtokunkba van idegen technológia (akár idegen biológia) talán meglatszana valamifajta technológiai ugrásban. Én ezt sem látom.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
Nem érzed a kibaszottnagy ellentmondást abban hogy egyszer arra hivatkozol, hogy "sokkolóan fejlettebbek technológiailag" most meg ilyen amatőr érveket hozol, hogy kifogynak az energiából meg elvesztik a kapcsolatot....
Neked amator, de hat te, a hangnemedbol itelve, biztosan rengeteg high-end legi- es ureszkozt epitettel, szoval most majd biztosan levezeted, miert ellentmondas ez, avagy a masik iranybol, hogy ugye minel fejlettebbek a rendszerek, annal tokletesebbek...?

:cool:

Mi az, hogy ki mondta? Te linkeled a videót, és még se nézed mi van benne?
Ott hangzott el, konkretan hogy az USA-nak birtokában vannak űrhajók, és nem emberi maradványok!

Ki mondta? - Talán megnézhetnéd a videód!
Te nagyon szet vagy ma csuszva. :D En elmondtam az en velemenyem, mert azt kerdezted.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
A mai utasszálító repülőgépek is hiper fejlettek, aztán néha még is pofára esik egy-kettő.
Semelyik rendszer nincs hiba nélkül.
De nem is esnek le évente...
Még a keményen UFO-s körökben is pár lezuhanásról beszélnek 80 éves távlatban, és az észlelés szám alapján azért bőven ide mászkálnak. Ha más nem drónnal. Ebben simán benne van, hogy 1-2 évtizedenként leesik valami.
Ráadásul különböző fajok lehetnek különböző technológiákkal. Lehet egymást se szeretik. Ki tudja.
Persze. Meg ahogyan irtam, a mi rendszereink alapjan is igaz, hogy minel kmplexebb egy rendszer, annal tobb a hibalehetoseg is - namarmost ehhez add hozza, ha elkuldjuk egy masik naprendszerbe, ismeretlen fizikai kornyezetbe...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Oké, de konkrétan idegen, "nem emberi" maradványokról meg komplett űrhajókról van ezúttal szó, hogy ezeket titkolja a kormány...

Szerintem akinek van egy kis sütnivalója az ki tudja következtetni, hogy lehetnek idegen fajok, bár nekem az továbra is ellentmondásos, hogy ezek a "sokkolóan fejlettebbek technológiával" rendelkezők akik képesek a csillagközi utazásra simán lezuhannak nálunk!

Sokkolóan fejlettek, csak a leszállás még valahogy nem megy nekik..

Illetve, ha USA-nak, bárkinek birtokában lenne valami "sokkolóan fejlettebb technika" nem kellene, hogy megjelenjen valami féle formában a katonaságban vagy más területen?! Látnunk kellene valami technikailag "indokolatlanul nagy" ugrást.. Ha pedig erre az a válasz, hogy annyira fejlett, hogy nem értjük, megint oda lyukadunk ki, hogy akkor hogy a frászkarikába zuhannak le ha olyan kurva fejlettek?!

S neked az SR-71 aerodinamikája, hajtásrendszere úgy együtt a semmiből a maga korában az smafu!?;)

De viccet félretéve:
Tételezzük fel valamiért, hogy az idegen faj(ok) valamiért humanoid jellegűek.
Akkor a zűrhajójuk emberi szemmel elvárt tulajdonságúak, konstrukciójúak.
...tán nincs olyan emberi alkotás, amit ne lehetne elrontani (Még a faéket is el lehet...), Miért ne romolhatna el egy idegen faj zűrhajója? Mert nem Toyota Corolla!?

Én eleve abból indulok ki, hogy amennyiben akár a mi időnkben, terünkben, univerzumunkban élő, vagy itt, ekkor is megjelenni képes faj létezik, attól az még lehet bármilyen megjelenési formájú. Tán legkisebb eséllyel humanoid...
Lehet amorf, lehet zselé, lehet akár egy komplett égitest (bolygó), vagy egy része (Stanislaw Lem Solaris), lehet egy energiaforma.
Csak nekünk valamiért becsípődött az emberi hasonlatosság.
Ahhoz meg ugye zűrhajó kell, meg pijú-pijú pisztol.
Miért ne lehetne mondjuk energia formájában eljuttatott információ, ami egy égitesten (urambocsá) gázfelhőben indít el az anyagban valamilyen reakciókat, ezzel materializálva a létét?
Miért kell egyáltalán materializálni?

De legyünk racionálisak: A világegyetem leírásunk még mindig több, mint hmm....kezdetleges.
Nem tudunk elszámolni a sötét energiával, a sötét anyaggal, még a neutrinót is csak fogdosni próbáljuk, mint hülye gyerek az árnyékot...
De a tólünk fejlettebbekkel akarunk kvaterkázni...

Az univerzumunk leírása is még mindig sántít. Eleve egy pukkanásból indulunk ki...Mindenki kussol, hogy ugyan mi lehetett előtte...
Már az is gyanús, hogy egy pukkanás, holott - attól, hogy nem érzékeljük - jó eséllyel ez csak egy buborék pukkanása volt a forrásban levő víz tetején a fazékban.
...az egyik fazékban...

Eleve szerénynek kéne lennünk. Ahogy semmit nem érzékel/ nem fog fel egy, az állatkertben eledelnek szánt lisztkukac abból, hogy mi látogatók egyáltalán ott vagyunk, nemhogy azt, hogy egy zűrhajó hangú hibrid autóval érkeztünk, úgy jó eséllyel baromira semmit nem érzékelünk egy idegen létformából, nemhogy a közlekedési eszközéből...

Persze ha beletúrunk a lisztkukacos edénybe, abból tán érzékelni fog valamilyen impulzust.
Lehet, csak ennyi esélyünk van nekünk is érzékelni egy - fejlettebb - létformát.

A múltkor nem válaszolt senki:
Értjük, beszéljük már amúgy a delfinek kommunikációját?

S még mi akarunk fejlettebb létformákkal kapcsolatot felvenni...


Ui: Ha én rendelkeznék egy fejlettebb létforma valamilyen technikai (katonai) vívmányának alkalmazási esélyével, én biza nem kötném senki orrára.
Legyártanám egy sorozatban, lekonzerválva tárolnám az 51-es körzet alatti hangárban. Minden példányra biggyesztenék egy kockás papírt, hogy hogyan kell beüzemelni, használni (malacokat megetetni, gombokhoz nem nyúlni).
A gyártókat, meg mindenkit, aki tud róla, likvidálnám, a mindenkori kormánynak meg hagynék egy olyan információs kártyát, mint amit a nukleárisos tengeralattjárósos filmekben szoktunk látni. A kártyára ráírnám, hogy csak és kizárólag abban az esetben feltörni, ha Jönnek az oroszok, jönnek az oroszok!

Különben még az oroszok ezt is lemásolnák, s Amerikaszkijban lezuhantszkij ufoszkij végsőszkij fegyverszkij néven bevetnék ellenem:eek:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
A mostani kongresszusi meghallgatas illetve az azt megelőző TV interjú most a tema/kiindulási alap amiben a "belsős" emberünk több járműről, komplett űrhajóról, és nem emberi maradványokról nyilatkozik. Azaz nemcsak drónokról van szó!

Nem én mondom!

Nézd, először biztosan személyzettel rendelkező járművek jártak itt. Ha azokból oda lett egy, akkor lett hulla is.
Ma már ezek a kis gömbök meg tic-tac-ok a videón nekem drónnak tűnnek.
De a drón biztos nem utazott ki tudja hány fényévet. Vagyis van egy "anyahajó" vagy bázis valahol a naprendszerben, akár a plútón túl.
A lényeg, hogy ahogyan változtak az idők, változhattak a vizsgálati módszerek is.
Nekik is idő és erőforrás (pénz) kiépíteni mindent.
Lehet 5000 éve is jártak itt, akkor még csak próba szerencse alapon. Megnéztek minket, nem voltunk elég érdekesek, ritkán jöttek.
Érdekesek lettünk úgy a II. VH tájékán, (atomtechnika) aztán azóta fokozták a megfigyelést. Lehet van már mit nézni.
De idő mire minden kiépül.
Amikor mi gyarmatosítottunk, pl. a mai USA területén az se 5 perc volt, pedig hajóval mentünk a szomszédba.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Neked amator, de hat te, a hangnemedbol itelve, biztosan rengeteg high-end legi- es ureszkozt epitettel, szoval most majd biztosan levezeted, miert ellentmondas ez, avagy a masik iranybol, hogy ugye minel fejlettebbek a rendszerek, annal tokletesebbek...?

:cool:
Igen szerintem amatőr azt feltételezni a csillagközi utazásra képes "sokkolóan fejlettebb techinaval" rendelkező fajról, hogy elfelejtettem eleget tankolni.
És nem, nem építek high end repülőt de szabadon már alapvető ellentmondásra felhívni a figyelmet.
Te nagyon szet vagy ma csuszva. :D En elmondtam az en velemenyem, mert azt kerdezted.
Elmondtad a véleményed amiből kiderült, hogy nem nézted meg a a saját videódat, ami a beszélgetés alapja volt, és azzal jössz nekem, ki mondta ezt meg azt? - de én vagyok szétcsuszva..

Tényleg érdekelt a dologrol a véleményed, de mindig oda jutunk, hogy a seggedből fúj a passzát szél, és mindenki más meg hülye.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0