UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
S neked az SR-71 aerodinamikája, hajtásrendszere úgy együtt a semmiből a maga korában az smafu!?;)

De viccet félretéve:
Tételezzük fel valamiért, hogy az idegen faj(ok) valamiért humanoid jellegűek.
Akkor a zűrhajójuk emberi szemmel elvárt tulajdonságúak, konstrukciójúak.
...tán nincs olyan emberi alkotás, amit ne lehetne elrontani (Még a faéket is el lehet...), Miért ne romolhatna el egy idegen faj zűrhajója? Mert nem Toyota Corolla!?

Én eleve abból indulok ki, hogy amennyiben akár a mi időnkben, terünkben, univerzumunkban élő, vagy itt, ekkor is megjelenni képes faj létezik, attól az még lehet bármilyen megjelenési formájú. Tán legkisebb eséllyel humanoid...
Lehet amorf, lehet zselé, lehet akár egy komplett égitest (bolygó), vagy egy része (Stanislaw Lem Solaris), lehet egy energiaforma.
Csak nekünk valamiért becsípődött az emberi hasonlatosság.
Ahhoz meg ugye zűrhajó kell, meg pijú-pijú pisztol.
Miért ne lehetne mondjuk energia formájában eljuttatott információ, ami egy égitesten (urambocsá) gázfelhőben indít el az anyagban valamilyen reakciókat, ezzel materializálva a létét?
Miért kell egyáltalán materializálni?

De legyünk racionálisak: A világegyetem leírásunk még mindig több, mint hmm....kezdetleges.
Nem tudunk elszámolni a sötét energiával, a sötét anyaggal, még a neutrinót is csak fogdosni próbáljuk, mint hülye gyerek az árnyékot...
De a tólünk fejlettebbekkel akarunk kvaterkázni...

Az univerzumunk leírása is még mindig sántít. Eleve egy pukkanásból indulunk ki...Mindenki kussol, hogy ugyan mi lehetett előtte...
Már az is gyanús, hogy egy pukkanás, holott - attól, hogy nem érzékeljük - jó eséllyel ez csak egy buborék pukkanása volt a forrásban levő víz tetején a fazékban.
...az egyik fazékban...

Eleve szerénynek kéne lennünk. Ahogy semmit nem érzékel/ nem fog fel egy, az állatkertben eledelnek szánt lisztkukac abból, hogy mi látogatók egyáltalán ott vagyunk, nemhogy azt, hogy egy zűrhajó hangú hibrid autóval érkeztünk, úgy jó eséllyel baromira semmit nem érzékelünk egy idegen létformából, nemhogy a közlekedési eszközéből...

Persze ha beletúrunk a lisztkukacos edénybe, abból tán érzékelni fog valamilyen impulzust.
Lehet, csak ennyi esélyünk van nekünk is érzékelni egy - fejlettebb - létformát.

A múltkor nem válaszolt senki:
Értjük, beszéljük már amúgy a delfinek kommunikációját?

S még mi akarunk fejlettebb létformákkal kapcsolatot felvenni...


Ui: Ha én rendelkeznék egy fejlettebb létforma valamilyen technikai (katonai) vívmányának alkalmazási esélyével, én biza nem kötném senki orrára.
Legyártanám egy sorozatban, lekonzerválva tárolnám az 51-es körzet alatti hangárban. Minden példányra biggyesztenék egy kockás papírt, hogy hogyan kell beüzemelni, használni (malacokat megetetni, gombokhoz nem nyúlni).
A gyártókat, meg mindenkit, aki tud róla, likvidálnám, a mindenkori kormánynak meg hagynék egy olyan információs kártyát, mint amit a nukleárisos tengeralattjárósos filmekben szoktunk látni. A kártyára ráírnám, hogy csak és kizárólag abban az esetben feltörni, ha Jönnek az oroszok, jönnek az oroszok!

Különben még az oroszok ezt is lemásolnák, s Amerikaszkijban lezuhantszkij ufoszkij végsőszkij fegyverszkij néven bevetnék ellenem:eek:


Amúgy volt egy olyan Toyota UFO-s reklám, ahol idegenek támadják meg a kocsit, a csávó meg csak nevetgél, mert nem indul a kocsi. Azt közben azt mondja: Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul :D
Sajnos pont ezt nem találom, csak ezt a kettő másikat:


Imádom ezeket a régi reklámokat. Itt még mertek álmodni :cool:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Nézd, először biztosan személyzettel rendelkező járművek jártak itt.
Ha te mondod..
Ha azokból oda lett egy, akkor lett hulla is.
Odalett..
Ma már ezek a kis gömbök meg tic-tac-ok a videón nekem drónnak tűnnek.
De a drón biztos nem utazott ki tudja hány fényévet. Vagyis van egy "anyahajó" vagy bázis valahol a naprendszerben, akár a plútón túl.
A lényeg, hogy ahogyan változtak az idők, változhattak a vizsgálati módszerek is.
Nekik is idő és erőforrás (pénz) kiépíteni mindent.
Lehet 5000 éve is jártak itt, akkor még csak próba szerencse alapon. Megnéztek minket, nem voltunk elég érdekesek, ritkán jöttek.
Érdekesek lettünk úgy a II. VH tájékán, (atomtechnika) aztán azóta fokozták a megfigyelést. Lehet van már mit nézni.
De idő mire minden kiépül.
Amikor mi gyarmatosítottunk, pl. a mai USA területén az se 5 perc volt, pedig hajóval mentünk a szomszédba.
Ez mind szép és jó, de gyakorlatilag semmire nem ad érdemi válszt.
Csak az atom technológia meg miért tenne hirtelen érdekessé minket egy nálunknál sokkal fejlettebb fajnál? Hozzájuk képest kb. mintha feltaláltuk volna a kereket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Csak az atom technológia meg miért tenne hirtelen érdekessé minket egy nálunknál sokkal fejlettebb fajnál? Hozzájuk képest kb. mintha feltaláltuk volna a kereket.

Hát, ha a hangyák egyszer csak föltalálnák a kereket te is néznél :cool:
Szerintem az atomtechnológia a fejlett civilizációk első lépcsőfoka. Amíg nem képes valaki kontroláltan atomot hasítani addig primitívnek van nézve. Ez lehet az az alap, amire azt mondják, hogy "innentől már érdekes".
Ahogyan a szekerekkel járó hangyákat te is megvizsgálnád jó alaposan :D
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
Igen szerintem amatőr azt feltételezni a csillagközi utazásra képes "sokkolóan fejlettebb techinaval" rendelkező fajról, hogy elfelejtettem eleget tankolni.
Nem elfelejtett, hanem valami tortent. Kicsit eroltesd mar meg magad.

És nem, nem építek high end repülőt de szabadon már alapvető ellentmondásra felhívni a figyelmet.
De nem ellentmondas, max ha otodikes szinten, vegletekben vagy csak kepes gondolkodni.
Ezt nem hinnem rolad, igy kicsit unalmas ez a felesleges trollkodas...

Elmondtad a véleményed amiből kiderült, hogy nem nézted meg a a saját videódat,
Nem az en videom.

ami a beszélgetés alapja volt,
Neked, esetleg. Nekem ugyan nem.

és azzal jössz nekem, ki mondta ezt meg azt? - de én vagyok szétcsuszva..
Hat... lasd fenn. :D

Tényleg érdekelt a dologrol a véleményed, de mindig oda jutunk, hogy a seggedből fúj a passzát szél,
Mint ebben a temaban mindenkinek ti. semmi konkretumot nem tud senki egyelore...

és mindenki más meg hülye.
Nem, elmondtam egy eleg logikus velemenyt, ami tele van nyitott kerdesekkel, es nem ertem, miert akadsz fenn olyasmin, hogy nem tartok mindenkeppen tokeletesnek egy amugy sokkal fejlettebb technologiai szinvonalon allo idegen eszkozt...? Teljesen torvenyszeru, hogy ha valami nagyon valoszinutlen, akkor az az, hogy sosem romlik el semmijuk.
Ennyi az egesz, es szerintem tulragozod ezt a kerdest.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
Csak az atom technológia meg miért tenne hirtelen érdekessé minket egy nálunknál sokkal fejlettebb fajnál? Hozzájuk képest kb. mintha feltaláltuk volna a kereket.
Pont azert. Elkezdik rajtad tartani a szemuket.

Hát, ha a hangyák egyszer csak föltalálnák a kereket te is néznél :cool:
Szerintem az atomtechnológia a fejlett civilizációk első lépcsőfoka. Amíg nem képes valaki kontroláltan atomot hasítani addig primitívnek van nézve. Ez lehet az az alap, amire azt mondják, hogy "innentől már érdekes".
Ahogyan a szekerekkel járó hangyákat te is megvizsgálnád jó alaposan :D
Errol van szo. Pont a sajat erdekedben is tudnod kell arrol, ha mas is eljutott mar bizonyos technologiai-ertelmi fokra.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Hát, ha a hangyák egyszer csak föltalálnák a kereket te is néznél :cool:
Szerintem az atomtechnológia a fejlett civilizációk első lépcsőfoka. Amíg nem képes valaki kontroláltan atomot hasítani addig primitívnek van nézve. Ez lehet az az alap, amire azt mondják, hogy "innentől már érdekes".
Ahogyan a szekerekkel járó hangyákat te is megvizsgálnád jó alaposan :D
Sok Star Trek rajongó van itt. Csak ott a térhajtómű volt a fejlettség mércéje, gondolom mert akkor már el tudták hagyni a csillagrendszerüket.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
"Terrified villagers in a rural district of Alto Nanay, Peru, claim they are under attack by 7ft tall shapeshifting reptilians which they have dubbed “face peelers” or “pelacaras,” which are strange beings believed to feast on human fat and organs."
..
"Peruvian culture is rife with ancient tales about reptilians. The Peruvian city of Chiclayo has a statue dedicated to the ancient god Morrop, the reptilian god, also known as the god of the Afterlife."
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 325
113
Nekem egyre gyanúsabb, hogy szépen beadagoljak azt, amit eddig már összerakott a legtöbb katonai nagyhatalom: hogy bezony tudnak róla, hogy van idegen élet, hogy járnak ide avagy a szondáik, és sokkolóan fejlettebbek technológiailag, ezért kb tehetetlenek lennénk egy konfliktus esetén. Remélem, tévedek, de sajnos nem valószínű...
Én láttam is budapest felett. Sokkoló tapasztalat.
 
  • Hűha
Reactions: perceptron

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Persze. Meg ahogyan irtam, a mi rendszereink alapjan is igaz, hogy minel kmplexebb egy rendszer, annal tobb a hibalehetoseg is
A komplexitás rendszer szintű növekedése matematikailag valóban nagyobb hiba lehetőseg, de gyakorlatban egyáltalán nem tőrvenyszerűen vonja ezt maga után. Pont a repülés a jó példa erre, ahol mondjuk 50evvel ezelőtt a relatív egyszerű dróttal mozgatott szárny kormány szerveket mára levaltotta a sokkal komplexebb számítógépes fly by wire rendszer (hogy más alrendszerek komplexitás növekedését ne is emlitsük) és nem romlott a meghibásodása a gépeknek sőt!

- namarmost ehhez add hozza, ha elkuldjuk egy masik naprendszerbe, ismeretlen fizikai kornyezetbe...
Ezt megint kicsit értelmezhetetlen ha értelmes sőt nálunknál fejlettebb civilizációról beszélünk akik képesek megugrani a csillagközi utazás technológiai problémáját, de egy átlaghömérségletü bolygó légkörébe meg beletörik a bicskájuk, miközben a szemtanuk rendkívüli repülési képességeket tulajdonítanak nekik.
Nem kell, hogy egyet értsünk, de ez nálam egy logikai ellentmondás.
Szinte biztos, hogy az a faj is légkörben fejlődőtt ki, a Fizika/Aerodinamikai pedig a galaxis másik felén is ugyanaz, szóval alapos ismeretekkel képeseggel kell rendelkezzenek ezen a területen is.
Hát, ha a hangyák egyszer csak föltalálnák a kereket te is néznél :cool:
Szerintem az atomtechnológia a fejlett civilizációk első lépcsőfoka. Amíg nem képes valaki kontroláltan atomot hasítani addig primitívnek van nézve. Ez lehet az az alap, amire azt mondják, hogy "innentől már érdekes".
Ahogyan a szekerekkel járó hangyákat te is megvizsgálnád jó alaposan :D
Ok elfogadom. Ugyanakkor, és ezt már beszéltük, csak ez miatt szerintem nem indokolt a légköri jelenlétük. A megfigyelést pályáról kenyelemesen és biztonságosan lehetne intézni. -pláne, ha már ilyen könnyen lepotyognak..
Nem elfelejtett, hanem valami tortent. Kicsit eroltesd mar meg magad.


De nem ellentmondas, max ha otodikes szinten, vegletekben vagy csak kepes gondolkodni.
Ezt nem hinnem rolad, igy kicsit unalmas ez a felesleges trollkodas...
A részemről ez nem trollkodás! A stílust azért rajtam számonkérni a reszedről miközben minősitgetsz minimum pofátlanság! Az hanyidikos érvelés a tőled amikor a vitapartnered ervelesébe úgy kösz bele, hogy epitett-e high end repülő eszközöket?! -mert nyilván ha nem akkor már nem is lehet valid véleménye ugye?
Nem az en videom.
Te hoztad, azt feltételezem, hogy legalább megnézted.
Neked, esetleg. Nekem ugyan nem.
Bazd+! A videó kapcsán kérdeztem mi róla a véleményed!
Mint ebben a temaban mindenkinek ti. semmi konkretumot nem tud senki egyelore...
Így van ezért érdemes ütköztetni a veleményeket, ezért voltam kíváncsi a tiedre is, és azt reméltem, hogy akár egy értelmes vita is kerekedett a dologból anélkül, hogy a másik véleményét érveit lefikáznád és személyét minősitgetnéd.
Nem, elmondtam egy eleg logikus velemenyt, ami tele van nyitott kerdesekkel, es nem ertem, miert akadsz fenn olyasmin, hogy nem tartok mindenkeppen tokeletesnek egy amugy sokkal fejlettebb technologiai szinvonalon allo idegen eszkozt...? Teljesen torvenyszeru, hogy ha valami nagyon valoszinutlen, akkor az az, hogy sosem romlik el semmijuk.
Ennyi az egesz, es szerintem tulragozod ezt a kerdest.
Ok, de mivel érdekel a dolog had szabadon már túlragozni a dolgot ha úgy esik jól.

Szerinted az logikus, hogy a szavaidra èlve "sokkolóan fejlettebb technológia" faj gepei lepotyognak a bolygónkon mert elromolhatnak. - Tök oké!

De én ebben ellentmondást látok. Amit azzal idoklok, hogy egy csillagközi utazásra képes civilizáció olyan technológia fejlettséggel kell rendelkezzen, hogy némi legköri repülés nem okozhat neki problémát.

-Ennyi
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Sok Star Trek rajongó van itt. Csak ott a térhajtómű volt a fejlettség mércéje, gondolom mert akkor már el tudták hagyni a csillagrendszerüket.

Lehet. De én nem szeretem a Star Treket, egy nagyon gagyi mesevilág, ahol az amúgy full dilettáns hippi csillagflotta mindig nyer, csak, senki sem érti , hogyan. A Star Warst is pont ezért rühellem XD
Nálam olyan sci-fi sorozatok "játszanak", mint a Csillagközi szökevények (Farscape) vagy a Csillagkapu (SG-1).
Filmekben is az SG-1 , Csillagközi invázió (Starship troopers), az Alien stb...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Tiria

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Hát, ha a hangyák egyszer csak föltalálnák a kereket te is néznél :cool:
Szerintem az atomtechnológia a fejlett civilizációk első lépcsőfoka. Amíg nem képes valaki kontroláltan atomot hasítani addig primitívnek van nézve. Ez lehet az az alap, amire azt mondják, hogy "innentől már érdekes".
Ahogyan a szekerekkel járó hangyákat te is megvizsgálnád jó alaposan :D

Egy lehetséges verzió meg nem került megemlítesre, ami akár magyarázat lehet a sokkolóan fejlett technológia Vs. Lepottyannak lezuhannak a légkörünkben ellentmondás kapcsán!

Nevezetesen egy olyan faj egyedeiről van szó akik technológiailag szuper fejlettek ugyan, társadalmilag viszont egy elcseszett hiper-liberális közösségben élnek. Rendelkezésre áll a genetikai szűrés manipuláció ugyan de ott is vannak szélsőséges "oltás ellenes" Vegán kultúrharcosok akik ragaszkodnak a természetes nemzéshez, így bár szuper fejlettek ott is születnek retardált egyedek, és mivel szociálisan teljes elfogadásra rendelkeztek be, és kiharcolták, hogy mindenben támogatni kell a hátrányos, gyengébb képességű fajtársaikat az önmegvalósításban, ezért ha az egyik ilyen gyenge elmélyű űrhajós-felfedező szeretne lenni az se gond, és adnak neki űrhajót, had örüljön.

Na most simán lehet, hogy ezek a kicsit hibbantak röpködnek erre felénk.. Ez megmagyarázná a tehenek ellopását, meg a relatíve sok baleseteket. -Amikor kikapcsolt robot pilótával próbálnak repülni.. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Nevezetesen egy olyan faj egyedeiről van szó akik technológiailag szuper fejlettek ugyan, társadalmilag viszont egy elcseszett hiper-liberális közösségben élnek. Rendelkezésre áll a genetikai szűrés manipuláció ugyan de ott is vannak szélsőséges "oltás ellenes" Vegán kultúrharcosok akik ragaszkodnak a természetes nemzéshez, így bár szuper fejlettek ott is születnek retardált egyedek, és mivel szociálisan teljes elfogadásra rendelkeztek be, és kiharcolták, hogy mindenben támogatni kell a hátrányos, gyengébb képességű fajtársaikat az önmegvalósításban, ezért ha az egyik ilyen gyenge elmélyű űrhajós-felfedező szeretne lenni az se gond, és adnak neki űrhajót, had örüljön.

Nah, pont erről szól a Star Treak világa. XD
És ezért nem szeretem :D

Egy lehetséges verzió meg nem került megemlítesre, ami akár magyarázat lehet a sokkolóan fejlett technológia Vs. Lepottyannak lezuhannak a légkörünkben ellentmondás kapcsán!

Nincs ellentmondás. Lehet ott is magyar kisvállalkozók üzemeltetik a flottát, "jó van az úgy" jeligére.
A zsetonból meg vissza osztanak a közbeszerzési döntő bizottságnak. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Nah, pont erről szól a Star Treak világa. XD
És ezért nem szeretem :D
És se rajongók érte. Egyedül a Voyagert néztem szinte végig, a történet miatt! ;)
jeri-ryan-seven-of-nine.gif

Nincs ellentmondás. Lehet ott is magyar kisvállalkozók üzemeltetik a flottát, "jó van az úgy" jeligére.
A zsetonból meg vissza osztanak a közbeszerzési döntő bizottságnak. :rolleyes:
Na mondjuk ez könnyen kideríthető, csak meg kell nézni hogy a roncsok között akad-e pirosarany, vagy ErősPista.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 217
113
De nem is esnek le évente...
Még a keményen UFO-s körökben is pár lezuhanásról beszélnek 80 éves távlatban, és az észlelés szám alapján azért bőven ide mászkálnak. Ha más nem drónnal. Ebben simán benne van, hogy 1-2 évtizedenként leesik valami.
Ráadásul különböző fajok lehetnek különböző technológiákkal. Lehet egymást se szeretik. Ki tudja.

Biblia, egyéb ősi írások furcsa leírásai. Én nem vagyok a téma szakértője, de szeretem a történelmet, es azon belül az érdekességeket. Nem hiszek a Daniken féle megelhetesi nem is tudom minek nevezzem, talan mediamajmoknak. Viszont sok osi monda, leirasok, akar a fenti, csak az ismertebbeket emlitve, szinte mind tartalmaz ilyen reszeket. (tuzes egi szeker, alaszallt az egbol tuzben es fustben, istenek, akik kepmasukra teremtettek az embert, es parosodni tudtak nokkel ahol utod felisten, szoval lehet ezeknek valami alapja talán.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Lehet. De én nem szeretem a Star Treket, egy nagyon gagyi mesevilág, ahol az amúgy full dilettáns hippi csillagflotta mindig nyer, csak, senki sem érti , hogyan. A Star Warst is pont ezért rühellem XD
Nálam olyan sci-fi sorozatok "játszanak", mint a Csillagközi szökevények (Farscape) vagy a Csillagkapu (SG-1).
Filmekben is az SG-1 , Csillagközi invázió (Starship troopers), az Alien stb...
Pont így vagyok az UFO/UAP hívőkkel mint te a Star Trekkel: totál emberközpontú fantáziavilág. A többi is pont ilyen. Semmi közük a valósághoz, de esetleg szórakoztatóak. Mint az X akták.
 
  • Szomorú
Reactions: merleg

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Nah, pont erről szól a Star Treak világa. XD
És ezért nem szeretem
Te szerintem a Deep Space 9 sorozatot kedvelnéd esetleg a Star Trekből. Messze a legsötétebb hangolatú, és görbe tükröt tart többi sorozat elé. Nekem óriási kedvenc, szerintem már vag, tízszer láttam. :D
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Te szerintem a Deep Space 9 sorozatot kedvelnéd esetleg a Star Trekből. Messze a legsötétebb hangolatú, és görbe tükröt tart többi sorozat elé. Nekem óriási kedvenc, szerintem már vag, tízszer láttam. :D

Amúgy én minden Star Treak sorozatott láttam.
A DS9-ra úgy emlékeztem, hogy az volt a legjobb. Olyan 3 éve végig szenvedtem újra az egészet. Majdnem eret vágtam tőle XD
Borzasztóan rossz, unalmas, sablonos stb....
Nagyon rosszul öregedett az is. De még mindig jobb, mint a mostani új, amiben musical részt is csináltak. Nah, ott hagytam azt abba.
Nem tudnak már hova lecsúszni ezzel sem....

Az egyetlen sci-fi sorozat amit fiatalon élveztem és újra nézve is jó volt az a farscape (Csillagközi szökevények).
Fiatalon is megfogott csak nem értettem. Aztán felnőtt fejjel rájöttem, hogy azért, mert nem sorba adták le a TV-ben a részeket anno XD
De az ma is egy jó tempójú sorozat, és minden évad jobb, mint az előző.

Pont így vagyok az UFO/UAP hívőkkel mint te a Star Trekkel: totál emberközpontú fantáziavilág. A többi is pont ilyen. Semmi közük a valósághoz, de esetleg szórakoztatóak. Mint az X akták.

A Sci-fi lényege, hogy nem a jelenünkről szól, így értelem szerűen nincs köze a valósághoz ilyen téren.
Mondjuk nem minden sci-fi olyan szegényes látószögű, mint a star treak.
Farscepe-ben több idegen van az űrhajón, mint ember. Konkrétan egy ember van az egész kvadránsban, meg vannak ember "rokonok" a szebésaiak. De még így is 1 ember és 1 szebésai van a hajón, miközben van, Luxan, Hyneri, Nebari, Delviai, és "pilóta", mint állandó szereplők. Jah, meg maga az űrhajó egy biomechanoid élőlény. :rolleyes:
Jah, meg nem abból áll a sorozat, mint a Star treak, ahol ha megfigyeled 95%-ban emberek beszélgetnek egy másik emberrel vagy valakivel. Még az idegenek alig beszélnek egymás között. Ezzel szemben a Farscepe-ben mindenki beszél mindenkivel, idegenek is idegenekkel stb....
Nah, ez már valami :cool:
farscape_characters.jpg


Jó persze, mindenkinek más jön be, de engem ez fogott meg. Egy fegyvertelen menekülő, exfegyenceket szállító élő űrhajó, amit folyamatosan üldöznek és folyamatosan horrorisztikus helyekbe meg idegenekbe botlik. Közben mindenki utál mindenkit, de mégis össze vannak zárva. :rolleyes:
Meg hát olyan maszkmesteri munkák voltak a sorozatban, ami magasan felülmúlta a 2000's évek eleji sorozatok szintjét. Sőt, az új Star Treak alapján a maiakét is....
02dea217bfe6633e7b4d1cc9ab8b8709.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Biblia, egyéb ősi írások furcsa leírásai. Én nem vagyok a téma szakértője, de szeretem a történelmet, es azon belül az érdekességeket. Nem hiszek a Daniken féle megelhetesi nem is tudom minek nevezzem, talan mediamajmoknak. Viszont sok osi monda, leirasok, akar a fenti, csak az ismertebbeket emlitve, szinte mind tartalmaz ilyen reszeket. (tuzes egi szeker, alaszallt az egbol tuzben es fustben, istenek, akik kepmasukra teremtettek az embert, es parosodni tudtak nokkel ahol utod felisten, szoval lehet ezeknek valami alapja talán.
Fiatalon engem is elkapott Daniken történetei, meg a vallási vonatkozású UFO teóriák.
A baj ezekkel, hogy nagyon a olvasó/megfigyelő személyes ismeretein, elképzelésein csapódik le, azaz ahogy egy művészeti alkotásba egyénenként több mindent is belelathat az ember. - ki hogyan interpretálja az adott képet leírást...

A másik problema az ilyen elbeszélések alkotások születesének körülményeire vonatkozik. Pontosabban egy olyan korról beszélünk, amikor az emberiségnek csak egy nagyon kis hányada tudott írni olvasni, jellemzően az uralkodó réteghez kapcsolódó vallási osztály. És ahogy ma is létezik állami propaganda, ez a múltban sem volt másként. Vagyis használták a vallást és aszerint formálták, hogy szolgálja a vallás vezetőket/uralkodokat annak történetei.

Megint egy felmerült probléma ezek kapcsán, hogy a kor embere korlátozott ismeretekkel rendelkezett számunkra mára egyértelmű természeti jelenségekkel kapcsolatban.
Vegyük például a @fip7 által korábban linkelt videóban látható 1350-ből származó szerb UFO freskó ábrázolást.
1gdu2hgscr3a1.jpg

qxoc4lprcr3a1.jpg

Kapásból Ránézésre is ember ül abban az ízében és nem Élien. Egyáltalán űrhajó ez, vagy Nap és a Hold fura ábrázolása? Esetleg egy olyan szinte hétköznapi jelenségé mint egy meteor?
Én a meteorra tippelnèk.

Ami a Földi nőkkel párosodo "isteneket" illeti, kevés ennél emberibb fantáziát lehet kitaláni. A sexuális aberrációkat ismerve, kijelenthető, hogy híresek vagyunk arról, hogy megdugunk mindent ami mozog... :) innen csak egy lépés ennek kiprojektálása!

Nem célom megmagyarázni az összes ilyen ránk maradt furcsaságot, hisz pont a vázoltak miatt nem is lehet.
Mindenki azt lát ezekbe ami neki jól esik.

Ha már meteorok, pont a napokban várható a Perseid, ami akár 100 meteort is hoz óránként!
Egy ilyen természeti jelenséget vajon, hogy értelmezhetett egy mondjuk 4000 évvel élt elődünk?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Amúgy én minden Star Treak sorozatott láttam.
A DS9-ra úgy emlékeztem, hogy az volt a legjobb. Olyan 3 éve végig szenvedtem újra az egészet. Majdnem eret vágtam tőle XD
Borzasztóan rossz, unalmas, sablonos stb....
Nagyon rosszul öregedett az is. De még mindig jobb, mint a mostani új, amiben musical részt is csináltak. Nah, ott hagytam azt abba.
Nem tudnak már hova lecsúszni ezzel sem....

Az egyetlen sci-fi sorozat amit fiatalon élveztem és újra nézve is jó volt az a farscape (Csillagközi szökevények).
Fiatalon is megfogott csak nem értettem. Aztán felnőtt fejjel rájöttem, hogy azért, mert nem sorba adták le a TV-ben a részeket anno XD
De az ma is egy jó tempójú sorozat, és minden évad jobb, mint az előző.



A Sci-fi lényege, hogy nem a jelenünkről szól, így értelem szerűen nincs köze a valósághoz ilyen téren.
Mondjuk nem minden sci-fi olyan szegényes látószögű, mint a star treak.
Farscepe-ben több idegen van az űrhajón, mint ember. Konkrétan egy ember van az egész kvadránsban, meg vannak ember "rokonok" a szebésaiak. De még így is 1 ember és 1 szebésai van a hajón, miközben van, Luxan, Hyneri, Nebari, Delviai, és "pilóta", mint állandó szereplők. Jah, meg maga az űrhajó egy biomechanoid élőlény. :rolleyes:
Jah, meg nem abból áll a sorozat, mint a Star treak, ahol ha megfigyeled 95%-ban emberek beszélgetnek egy másik emberrel vagy valakivel. Még az idegenek alig beszélnek egymás között. Ezzel szemben a Farscepe-ben mindenki beszél mindenkivel, idegenek is idegenekkel stb....
Nah, ez már valami :cool:

Jó persze, mindenkinek más jön be, de engem ez fogott meg. Egy fegyvertelen menekülő, exfegyenceket szállító élő űrhajó, amit folyamatosan üldöznek és folyamatosan horrorisztikus helyekbe meg idegenekbe botlik. Közben mindenki utál mindenkit, de mégis össze vannak zárva. :rolleyes:
Meg hát olyan maszkmesteri munkák voltak a sorozatban, ami magasan felülmúlta a 2000's évek eleji sorozatok szintjét. Sőt, az új Star Treak alapján a maiakét is....
A hozzászólás lényegét jól ignoráltad :)
Nálam az Alfa holdbázis, a Támadás egy idegen bolygóról meg az Egy úr az űrből volt a kezdet.