UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 881
113
Pedig nagyon is alátámaszt sok mindent. A pénz beszél, a kutya ugat, a karaván meg halad.
A tudós jó pénzért azt kutat ki, amire megfizetik. Ha van egy központi ideológiai narratíva, akkor ha jót akar nem megy vele szembe.
Ha szembe megy, konteós lesz, kiröhögik, elveszti az állását stb...
Ahogyan a III. Birodalomban volt Ária matek, meg fajelmélet, ma ugyan úgy van egy globális rettegés ipar meg gender elmélet.
Semmit sem változott a világ! :(
A bizonyítékokban ugyan így szelektálnak. Ami bele illik a képbe azt elfogadjuk, ami nem azt kidobjuk.
És nagyon nehezen változik ezen a téren a tudomány.
Holnap reggelig tudnám sorolni, a megdönthetetlen bizonyítékú, szuper elméleteket , amikről vért hugyozva utólag elismerték, hogy hát nem egészen úgy van. Azóta más a hiteles elmélet...
A kedvencem a mai napig az Éter elmélet :D
Pitagorasz tételt ismerték a Sumérok is :rolleyes:
A galaxisok mozgása nem felel meg az általános relativitás elméletnek.
Meg ilyen apróságok, amiket ma már beismernek.
Legutóbb sikerült fölfedezniük, hogy a csecsemő mirigy mégse haszontalan.... LOL
Nem olyan rég rájöttek a vakbél kapcsán is.
Ahogyan kiderült az elekrosokkól is, hogy nem lesz tőle a bolondból normális ember...

Maradjunk annyiban, hogy eltelik 1-2 évtized, és hirtelen megint új múlt lesz. ;)
Most direkt nem akarod èrteni a lényeget, és tudatosan tereled el más irányba a beszélgetést ezzel a bölcsészkedéssel?! Megint jössz az éterrel, pedig ezt is kibeszéltük már.
Ráadásúl amit itt vázolsz abban nagy vonalakban egyet értünk.
De az lenne jó ha átmenne, hogy csak mert egy tudós korrupt, vagy téved, egy elmélet jó vagy rossz, nem releváns egy konkrét "lelet" hitelességének tárgyalásakor.
Kár ezt tovább ragozni, ha ilyen alap állitásokban nem tudunk megegyezni.

Ahogy én látom a dolgot, egy értelmes fazon vagy, képes a konzekvens minőségi megnyilvanulásra ha tank páncélról vagy más technikáról van szó.

Nyilván én vagyok a cinikus geci akinek "nem fér bele a világképébe" az élienek, csak mert alkalmasint egyedüliként veszem a fáradságot és néhány dolognak utána nézek. És persze te vagy aki kritikus gondolkodókènt tekintesz magadra, miközben osztod az olyan tartalmat aminek hitelességéről eredetéről bevallottan fogalmad sincs.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 237
113
Pedig nagyon is alátámaszt sok mindent. A pénz beszél, a kutya ugat, a karaván meg halad.
A tudós jó pénzért azt kutat ki, amire megfizetik. Ha van egy központi ideológiai narratíva, akkor ha jót akar nem megy vele szembe.
Ha szembe megy, konteós lesz, kiröhögik, elveszti az állását stb...
Ahogyan a III. Birodalomban volt Ária matek, meg fajelmélet, ma ugyan úgy van egy globális rettegés ipar meg gender elmélet.
Semmit sem változott a világ! :(
A bizonyítékokban ugyan így szelektálnak. Ami bele illik a képbe azt elfogadjuk, ami nem azt kidobjuk.
És nagyon nehezen változik ezen a téren a tudomány.
Holnap reggelig tudnám sorolni, a megdönthetetlen bizonyítékú, szuper elméleteket , amikről vért hugyozva utólag elismerték, hogy hát nem egészen úgy van. Azóta más a hiteles elmélet...
A kedvencem a mai napig az Éter elmélet :D
Pitagorasz tételt ismerték a Sumérok is :rolleyes:
A galaxisok mozgása nem felel meg az általános relativitás elméletnek.
Meg ilyen apróságok, amiket ma már beismernek.
Legutóbb sikerült fölfedezniük, hogy a csecsemő mirigy mégse haszontalan.... LOL
Nem olyan rég rájöttek a vakbél kapcsán is.
Ahogyan kiderült az elekrosokkól is, hogy nem lesz tőle a bolondból normális ember...

Maradjunk annyiban, hogy eltelik 1-2 évtized, és hirtelen megint új múlt lesz. ;)
Aki meg UFO/UAP alien eredetében hisz, az meg hiszi a dogokat, mindent elhisz ami passzol a hiszekegyalien-ben. Csak az igazságot nehéz időnként elhinni. Mert azt nem egyszerű kideríteni. Még ha őgy is véli, hogy a hívők x lezuhanbt űrhajóról tudnak. Mert ugye egyiket sem látták, tapogatták, vizsgálták. Csak hallottak róla.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 038
113
Nyilván én vagyok a cinikus geci akinek "nem fér bele a világképébe" az élienek, csak mert alkalmasint egyedüliként veszem a fáradságot és néhány dolognak utána nézek. És persze te vagy aki kritikus gondolkodókènt tekintesz magadra, miközben osztod az olyan tartalmat aminek hitelességéről eredetéről bevallottan fogalmad sincs.

Az a baj, hogy olyat vársz el, amit nem lehet leellenőrizni. (nincs birtokomban a tárgy, és az ellenőrzéshez a kellő szaktudás)
És mivel nagyon akarod bizonygatni az igazadat, nem veszed figyelembe, hogy az "ősi" szót idézőjelbe raktam, már a megosztáskor. ;)
Pont azért, mert vagy az vagy nem. Nem tudjuk. Nekem viszont érdekes volt, ahogyan a fórumon másnak is!
És igen, az UFO topik az pont az, ahol vannak hitelesebb és kevésbé hiteles tartalmak.
Itt nem lehet elvárni azt a szintű hitelesítést, mint pl. egy ember alkotta jármű gyári dokumentumánál.***
Mert ilyenek nem nagyon léteznek ez ügyben.
Osztottam meg itt már sok mindent, pl. titkosítás alól feloldott hivatalos nyomozati anyagokat is. Pl. Ausztrál vizsgálatok.
Hát abból is annyit tudsz meg, hogy valaki látott valamit, és komolyan vették.
Ahogyan a legtöbb hiteles esetben is a szemtanúk kontrollja pl. a radar észlelés párhuzamosan az optikai észleléssel.
Ettől még fingjuk sincs, hogy mit láttak pontosan.
A videóval amit linkeltem pont azért nem akartál foglalkozni, mert abban több forrásból hitelesített ábrázolások szerepelnek.
Ettől még azokról sem tudjuk 100%-ban, hogy mit ábrázolnak pontosan!
Miért ne lehetne azokon kívül még több ábrázolás? o_O
És mint írtad, miért ne lehetne hamisítani is?
Vagy miért ne lehetne vegyesen a kettő?
Az opciók végtelenek ez ügyben is.


***
(Sőt, itt is volt az orosz Wot-osok hamisították a pincében duma, hiteles gyári mérésekre/tesztekre. Ahogyan most például teljesen valós, senki által nem cáfolt videók hitelességét nem fogadják el. Egyszerűen ha valaki nem nyitott, arról minden lepereg....Sajnos)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and merleg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 038
113
Aki meg UFO/UAP alien eredetében hisz, az meg hiszi a dogokat, mindent elhisz ami passzol a hiszekegyalien-ben. Csak az igazságot nehéz időnként elhinni. Mert azt nem egyszerű kideríteni. Még ha őgy is véli, hogy a hívők x lezuhanbt űrhajóról tudnak. Mert ugye egyiket sem látták, tapogatták, vizsgálták. Csak hallottak róla.

Mindenkinek saját igazsága van.
Ha leszáll a kertedben egy idegen űrhajó, kiszáll belőle valaki és rád köszön, majd elmegy, attól függ majd az igazságod, hogy a te agyadban milyen kép él a világról meg önmagadról ;)
Csak pár példa:
1. Annyira abszurd, hogy tudomást se veszel róla!
2. Csak hallucináltam!
3. CIA-s/KGB-s/Moszados megtévesztés, vagy a WEF megtévesztése....
4. Hülye gyerekek szórakoznak velem maskarában.
5. Angyalok érkeztek a földre és elhozták az Úr üzenetét.
6. Megnyílt a pokol kapuja és el akartak ragadni a démonok.
7. Földönkívüli űrhajót láttam idegen lényekkel.
8. Csak bealudtam és rosszat álmodtam.
9. Szellemek járkálnak a kertemben...

Ha a példák előtt szereplő állításomat nem kezeljük objektív valóságként, akkor amúgy minden pont lehet igazság. A te igazságod a világnézeted szerint.
Az objektív valóság meg más lapra tartozik....
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 881
113
Az a baj, hogy olyat vársz el, amit nem lehet leellenőrizni. (nincs birtokomban a tárgy, és az ellenőrzéshez a kellő szaktudás)
Nézd, én se vagyok régész, tőled se várok el ilyen tudást, de ugye rendelkezel némi intelligenciával-logikával amirt használva azért lehet némi következtetést levonni?!
És mivel nagyon akarod bizonygatni az igazadat, nem veszed figyelembe, hogy az "ősi" szót idézőjelbe raktam, már a megosztáskor. ;)
Pont azért, mert vagy az vagy nem. Nem tudjuk. Nekem viszont érdekes volt, ahogyan a fórumon másnak is!
És igen, az UFO topik az pont az, ahol vannak hitelesebb és kevésbé hiteles tartalmak.
Itt nem lehet elvárni azt a szintű hitelesítést, mint pl. egy ember alkotta jármű gyári dokumentumánál.***
Oké, de csak azèrt mert első ránézése valami èrdekes már dobjuk is el a logikát? Úgysem tudjuk innen a fotelből cáfolni vagy hitelesíteni tehát ez kb vagy-vagy...
Nos szerintem azért lenne a topik, hogy pont ezeket akár át is beszelhettük volna a konkrét esetben a maszatolásos bölcseszkedés helyett. Olyankor bezzeg hirtélen látsz logikai összefüggést két totál különböző dolognak is.
Mondjuk a forrás további tartalmai után azért lehet következtetni azok hitelességre.
A kép elemzése, annak agyontömöritett szar felbontása is adhat okot tovább gondolni a dolgot, meg az anyagát se lehet pontosan azonosítani annyira rossz minőség. Nem beszélve az ábrázolásról stb.
Mert ilyenek nem nagyon léteznek ez ügyben.
Osztottam meg itt már sok mindent, pl. titkosítás alól feloldott hivatalos nyomozati anyagokat is. Pl. Ausztrál vizsgálatok.
Hát abból is annyit tudsz meg, hogy valaki látott valamit, és komolyan vették.
Ahogyan a legtöbb hiteles esetben is a szemtanúk kontrollja pl. a radar észlelés párhuzamosan az optikai észleléssel.
Ettől még fingjuk sincs, hogy mit láttak pontosan.
A videóval amit linkeltem pont azért nem akartál foglalkozni, mert abban több forrásból hitelesített ábrázolások szerepelnek.
Egyszerűen nincs időm meg energiám se minden ideböffentet videót megnézni. De akár beszelhetünk is róla ha valami konkrétum érdekel. De te azt a videót egy totál más lelet bizonyítsa végett dobtad be, és ez esetben Legyen már szabad ignoráljam. Baszki, fölhánysz a konkrét estéhez videót ami nem kapcsolódik hozzá, és nehezményezed, hogy nem.nézem meg? Ne szopass már!
Ettől még azokról sem tudjuk 100%-ban, hogy mit ábrázolnak pontosan!
Miért ne lehetne azokon kívül még több ábrázolás? o_O
És mint írtad, miért ne lehetne hamisítani is?
Pontosan, ezeket kellett volna körbejárni, amire te kísérlet se tettél, most utólag okoskodsz idecitálsz más anyagokat, éterés agymenést, stb. Meg úgy csinálsz mintha nem lehetne megfotelszakérteni a dolgot, mert nem vagyunk szakértők!
Ilyen alapon hadjuk a szarba az egészet, kár a szóért!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 038
113
a videót egy totál más lelet bizonyítsa végett dobtad be, és ez esetben Legyen már szabad ignoráljam. Baszki, fölhánysz a konkrét estéhez videót ami nem kapcsolódik hozzá, és nehezményezed, hogy nem.nézem meg? Ne szopass már!

Ha nem nézted meg a videót honnan tudod, hogy nem kapcsolódik hozzá? o_O
Amúgy meg de, pont az ilyen leletekről szól....
Tényleg nem is tudom mit mondjak erre... :(
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 881
113
Ha nem nézted meg a videót honnan tudod, hogy nem kapcsolódik hozzá? o_O
Amúgy meg de, pont az ilyen leletekről szól....
Tényleg nem is tudom mit mondjak erre... :(
Beszarás, mondjuk egy idő bélyeget ha mellékelsz akkor jogosan kérhet rajtam számon, ha ignoralom. Szerintem ez valahol alap egy konkrét érvelés kapcsan. De nyílvan nekem kell egy megelhetesi YT videós ömlesztett anyagából ki keressem a vonatkozó tartalmat.
Megnézve a tartalmazzon nem találom benne a kérdéses UFO leletet. De javíts ki ha tévedek...

A hozzaszolasom többi részét meg nyugodtán ignoráld nyilvan csak dísznek írtam.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 237
113
Mindenkinek saját igazsága van.
Ha leszáll a kertedben egy idegen űrhajó, kiszáll belőle valaki és rád köszön, majd elmegy, attól függ majd az igazságod, hogy a te agyadban milyen kép él a világról meg önmagadról ;)
Csak pár példa:
1. Annyira abszurd, hogy tudomást se veszel róla!
2. Csak hallucináltam!
3. CIA-s/KGB-s/Moszados megtévesztés, vagy a WEF megtévesztése....
4. Hülye gyerekek szórakoznak velem maskarában.
5. Angyalok érkeztek a földre és elhozták az Úr üzenetét.
6. Megnyílt a pokol kapuja és el akartak ragadni a démonok.
7. Földönkívüli űrhajót láttam idegen lényekkel.
8. Csak bealudtam és rosszat álmodtam.
9. Szellemek járkálnak a kertemben...

Ha a példák előtt szereplő állításomat nem kezeljük objektív valóságként, akkor amúgy minden pont lehet igazság. A te igazságod a világnézeted szerint.
Az objektív valóság meg más lapra tartozik....
Öööö izé ejnye no, az az űrlény, aki leszáll, beköszön és elfarol:
1. elmeroggyant
2. csak hülyítenj akarja a primitív hülyét
3. rájött, hogy rossz helyen van és elfüstölt, örüljek, hogy nem dezintegrált
4. minden híresztelés ellenére sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy megbolondultam, minthogy egy alient/alien űrhajót láttam volna.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 658
3 259
113

Jó interjú egy intelligens interjúalannyal. Tetszik, hogy tudja fickó, hogy itt valami nem stimmel. Az emberekben meg kellene szólnia a vészharangnak, amikor ugyanazok csinálnak UFO-propagandát akik az elmúlt 70 évben szó szerint mindent megtettek, hogy lenyomják a mélybe az egész jelenséget.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 237
113
Ez is ismert dolog UFO-s körökben. Az atomtechnika érdekli őket, meg a haditechnikánk:
Miért? Régészkednek és tanulmányozzák az 1000 éve elavult technológiát?
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 881
113
Remélem majd az itteni szakértők megszakértik.



Ezeket, illetve ilyeneket már egyszer bemutattak 2017-ben. Akkor Peruban találták és 1700évesre datálták, a mostani elvileg 1000 évesek.
Mindkét esetben a mexikói Jamie Maussan neve elökerül..

Itt a teljes prezentáció;