UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Érdekes, "ősi" ábrázolások:
356200346_117324278093195_3875628161451462163_n.jpg

348577952_117324331426523_1161622895929317891_n.jpg

350263744_117324281426528_3867013977466256323_n.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
A túlzott termékenységi szimbólumok is ismertek. :rolleyes:
Amúgy nekem a betett képeimről az idegenek mellet eszembe jutottak a csecsemők is, mint ábrázolás. Kis test nagy fej.
Neked meg ez...
Válogatsz!
Ezt igyekeztem érzékeltetni!
A termékenységi szimbólum dumával meg csak a kormányok leplezik az igazságot a repülő faszról! :D
A Godzilla testömeg indexe az szemet szúr, de ez a nagyfejü pálcikaember ábrázolás, annak anatómiai kèptelenségével meg nincs bajod.
Mondom, kedved szerint válogatsz!
 
  • Tetszik
Reactions: G__G and gafzhu

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Jól értem, kapsz egy képet valakitől és úgy osztod tovább, hogy halvány fingod sincs eredetéről?!
A forrásod egy mexikói facebook oldalra visz a Mexikói Földönkívüli Leletek-re.
Ott aztán van agymenés, komplett mumifikalt élien csontváz, koponyák stb.
Profi oldalnak tűnik! Egy könyvet népszerűsítének vele. Abban biztos benne van ezek eredete rádiókarbonos meghatározása, meg minden. Csak vedd meg. Ez a tuti!
Egy pillanatig azt hittem, hogy még komolyan is vehető a dolog de az oldalon látottak alapján szègyentelen néphülyítès megy. Ezzel nem mellesleg az esetleges valódi leletek hitelét is rontva.
Látod az én repülő faszom legalább bizonyítottan autentikus valódi lelet! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: G__G and gafzhu

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Profi oldalnak tűnik! Egy könyvet népszerűsítének vele. Abban biztos benne van ezek eredete rádiókarbonos meghatározása, meg minden. Csak vedd meg. Ez a tuti!
Egy pillanatig azt hittem, hogy még komolyan is vehető a dolog de az oldalon látottak alapján szègyentelen néphülyítès megy. Ezzel nem mellesleg az esetleges valódi leletek hitelét is rontva.
Látod az én repülő faszom legalább bizonyítottan autentikus valódi lelet! ;)

A cinikusságod még nem cáfolata a lelet valódiságának. Csak mondom ;)

Tele van a világ érdekes , és hiteles leletekkel ez ügyben.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: G__G and merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
A cinikusságod még nem cáfolata a lelet valódiságának. Csak mondom ;)
Tény! Nem.is feladatom cáfolni. De ugye ez visszafelé is érvényes? Inkább neked kellene bizonyítani az eredetiségét! Azonban csak azt tudtuk meg, hogy rákaptál mint tyúk a takonyra (már bocs a hasonlatért) és nyeled, miközben fingod nincs az eredetiségéről! Ez is tény!
Tele van a világ érdekes , és hiteles leletekkel ez ügyben.
Persze. De ne az n+1 agymemést linkeld lecci, hanem maradjunk a témánál!
Valahogy ha tankokról meg azok lőszeréről van szó, alapos körültekintéssel jársz el ha kommentálsz, tök jó lenne ha hasonlóan működnél az ilyen esetekben is mint ezek a jóég tudja eredei-e egyáltalán UFO "leletek".
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Tény! Nem.is feladatom cáfolni. De ugye ez visszafelé is érvényes? Inkább neked kellene bizonyítani az eredetiségét! Azonban csak azt tudtuk meg, hogy rákaptál mint tyúk a takonyra (már bocs a hasonlatért) és nyeled, miközben fingod nincs az eredetiségéről! Ez is tény!

Annyit írtam , hogy érdekes "ősi" ábrázolások.
Lapozz vissza nézd meg!
Ez alapján nagyon nem az történt amiről írsz, csak kötekszel. :(
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Annyit írtam , hogy érdekes "ősi" ábrázolások.
Lapozz vissza nézd meg!
Ez alapján nagyon nem az történt amiről írsz, csak kötekszel. :(
Nem tudom miért kell a nyilvánvalót ragozni.
Igen kaptál képeket amit gondolkodás nélkül benyeltèl ősi abrázolásnak, majd el is ismerted, hogy nem.néztél utánna, fingod nincs honnan van.
Majd miután részben kitursz egy linket ami elvezet ahoz a minimum fura facebook oldalra mint forrás, akkor még elkezded mosdatni magad! És az az egyetlen érved, hogy hát vannak hiteles leletek. Ami igaz is csak kurvára nem bizonyítja ezek hitelességét! De persze én vagyok a cinikus geci!

Maradjunk a tárgynál, és felejtsük el ezt az intermezzot!

Kérdezem tisztelettel, Hiteles valódi ősi leletnek gondolod ezeket a faragványokat a hivatkozott facebook oldalt látva is?

Ha igen az ottani többi tartalmat is hitelesnek gondolod, vagy megint csak kedved szerint ránézésre válogatsz?

Esetleg elképzelhetőnekem tartod-e, hogy számító emberek nyereszkedésből készítik ezeket az UFO ábrázolásokat?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Igen kaptál képeket amit gondolkodás nélkül benyeltèl ősi abrázolásnak,

Igen, ezért raktam az ősit idézőjelbe. LOL.
Nem tudok forrás kritikával élni az iránt amit nem vizsgálhatok meg. Ahogyan te sem tudsz cáfolni semmit, pont ugyan ilyen okokból.
Egy ilyen lelet nem egyértelműen kamu, hiszen számtalan igazolt, hiteles, hasonló lelet létezik. Lásd. Linkelt videó ;)

Kérdezem tisztelettel, Hiteles valódi ősi leletnek gondolod ezeket a faragványokat a hivatkozott facebook oldalt látva is?

Miért ne lehetne az? Mi zárja ki?

Ha igen az ottani többi tartalmat is hitelesnek gondolod, vagy megint csak kedved szerint ránézésre válogatsz?

Van egy oldal ahol minden képet begyűjtenek. Mind hiteles? Nem.
Múzeumokban minden hiteles? Hát... jó pár hamisítványt állítottak már ki a történelem során, pedig ott aztán nagyon szakemberek vannak.... Értelem szerűen egy random oldal random gyűjtése nem múzeumi hitelességű, de 100%-os hitelesség sehol sincs.

Esetleg elképzelhetőnekem tartod-e, hogy számító emberek nyereszkedésből készítik ezeket az UFO ábrázolásokat?

Persze. Ahogyan számtalan, egykor komolynak számító tudósról is kiderült ma már, hogy kókler volt.
Orvosokról szintén. Régi dohány reklámok :rolleyes:
Ólmozott benzin körüli tagadás, ahol minden jól fizetett tudós hülyézte azokat akik szerint káros. Aztán csak ki bújt a szög a zsákból ott is... Hány adat volt ott is meghamisítva???
Maradjunk annyiban, hogy szkeptikus vagyok sok mindennel. Viszont a képek kirakását nem bánom. Szerintem érdekesek.
Azt, hogy neked sérti hitedet és hisztirohamot kapsz tőle az sajnálatos, de ezután is kirakok majd ilyeneket ;)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Igen, ezért raktam az ősit idézőjelbe. LOL.
Nem tudok forrás kritikával élni az iránt amit nem vizsgálhatok meg. Ahogyan te sem tudsz cáfolni semmit, pont ugyan ilyen okokból.
Egy ilyen lelet nem egyértelműen kamu, hiszen számtalan igazolt, hiteles, hasonló lelet létezik. Lásd. Linkelt videó ;)
Mégegyszer valaminek a hitelességét egy más dolog igazolt hitelessége mèg nem támasztja alá!
Miért ne lehetne az? Mi zárja ki?
Miért ne lehetne egyenes választ adni a kérdésre?
Van egy oldal ahol minden képet begyűjtenek. Mind hiteles? Nem.
Oké, vagyis ahogy seejtettem ránézésre válogatsz. Mi alapján?
Múzeumokban minden hiteles? Hát... jó pár hamisítványt állítottak már ki a történelem során, pedig ott aztán nagyon szakemberek vannak.... Értelem szerűen egy random oldal random gyűjtése nem múzeumi hitelességű, de 100%-os hitelesség sehol sincs.
Mégegyszer egy más lelet igazolt hitelessége vagy hamissága nem igazolja egy tök más "leletet".
És igen, van mód a hitelességre, a lelet begyüjtésének, dokumentált eljárás szerinti feltárása. Megvan erre a bejaratott régészeti módszer.
Nyilván megvan a jó konteós magyarázat, hogy ezeknél ez miért nincs meg.
Persze. Ahogyan számtalan, egykor komolynak számító tudósról is kiderült ma már, hogy kókler volt.
Orvosokról szintén. Régi dohány reklámok :rolleyes:
Ólmozott benzin körüli tagadás, ahol minden jól fizetett tudós hülyézte azokat akik szerint káros. Aztán csak ki bújt a szög a zsákból ott is... Hány adat volt ott is meghamisítva???
Megint egy totál más dolgot idecitálsz, mintha ez bármit is alátámasztana.

Maradjunk annyiban, hogy szkeptikus vagyok sok mindennel. Viszont a képek kirakását nem bánom. Szerintem érdekesek.
Azt, hogy neked sérti hitedet és hisztirohamot kapsz tőle az sajnálatos, de ezután is kirakok majd ilyeneket ;)
Nem sérti a hitemet, szóval hajrá! Az ugyan árulkodó ahogy próbálod elkenni ezen konkrét képeknek a megitélését. Mert az is tök oké ha szerinted ezek valódiak.
És bevallom kicsit elkeserít amikor valakinek a megítélésében csalódnom kell.

Szerintem ezek az oldalt látva szinte egytől egyik hamisítványok. Azon se lennék meglepődve, ha valahol jó pénzért gazdát cserélnének ezek a "leletek", meg kerülnének elő újabb UFO ábrázolások. Az se véletlen, hogy ezek nincsenek látogatható/vizsgálható gyüjtemenyekben.
Anno én is vettem Egyiptomban egy eredeti Anubisz szobrot diszkont áron! Az eladó megesküdott, hogy eredeti, szóval aki nem hiszi bekaphatja!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Megint egy totál más dolgot idecitálsz, mintha ez bármit is alátámasztana.

Pedig nagyon is alátámaszt sok mindent. A pénz beszél, a kutya ugat, a karaván meg halad.
A tudós jó pénzért azt kutat ki, amire megfizetik. Ha van egy központi ideológiai narratíva, akkor ha jót akar nem megy vele szembe.
Ha szembe megy, konteós lesz, kiröhögik, elveszti az állását stb...
Ahogyan a III. Birodalomban volt Ária matek, meg fajelmélet, ma ugyan úgy van egy globális rettegés ipar meg gender elmélet.
Semmit sem változott a világ! :(
A bizonyítékokban ugyan így szelektálnak. Ami bele illik a képbe azt elfogadjuk, ami nem azt kidobjuk.
És nagyon nehezen változik ezen a téren a tudomány.
Holnap reggelig tudnám sorolni, a megdönthetetlen bizonyítékú, szuper elméleteket , amikről vért hugyozva utólag elismerték, hogy hát nem egészen úgy van. Azóta más a hiteles elmélet...
A kedvencem a mai napig az Éter elmélet :D
Pitagorasz tételt ismerték a Sumérok is :rolleyes:
A galaxisok mozgása nem felel meg az általános relativitás elméletnek.
Meg ilyen apróságok, amiket ma már beismernek.
Legutóbb sikerült fölfedezniük, hogy a csecsemő mirigy mégse haszontalan.... LOL
Nem olyan rég rájöttek a vakbél kapcsán is.
Ahogyan kiderült az elekrosokkól is, hogy nem lesz tőle a bolondból normális ember...

Maradjunk annyiban, hogy eltelik 1-2 évtized, és hirtelen megint új múlt lesz. ;)