UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
"UFOlegerndát" csak gyengíti. Nem mintha az "UFOlkegendákat" komolyan tudnám venni, ezeket az emberi lélek és kor félelmeinek lecsapódásának tartom aminek semmi köze a valósághoz.

Csak emberi tévképzetek nem repülnek videókon például, gondolok itt a számtalan rögzített járműre.
Azokat meg valakinek gyártania kellet, és azok a valakik esélyes, hogy jártak nálunk.
Én komoly nem értem, hogy gondolhatja valaki, hogy egyedül vagyunk a világmindenségben. :eek:

Számukra ebben a formában annyira lehet érdekes, mint amikor majmot látsz bottal termeszt szedni..

Hibás feltételezés az amikor megmondjuk nekik mi lehet érdekes vagy mi nem.
Én a beszámolók alapján következtetek arra amit írtam. (orvosi kísérletek, atom iránt érdeklődés stb...)
Nem tudom, hogy a te véleményedet mivel támasztod alá, azon kívül, hogy "szerintem".
Eleve nem is érthetjük a motivációikat. Se én se te. (szerintem)

Egy másik faj ami nem kell gén alapú legyen, és mondjuk ciángőzt lélegez be, egyébként a gázóriások legköreiben -200° él a mi biológiánk max csak annyiban érdekes mint egy szép csillogó kavics. Ami meg infó kell kísérlet formában mi magunk végezzük el.
Visszatérő tipikus képzet, hogy magunkból indulunk ki ha el kell képzelni egy másik fajt és ezért Amorfizáljuk magunkhoz.

Olyan faj is létezhet amit te írsz. Esélyesen nem ők járnak ide.
A tévképzet valójában az, hogy azt hisszük, hogy nagyon mások lennének, mint amiket eddig a földön láttunk.
Miközben pont ugyan az a fizika hat az evolúciójukra, mint ránk.
Egy polip vagy egy krokodil is jelentősen eltér az embertől, mégis e világi lények.
Egyszerűen az adott fizika valószínűleg adott evolúciót kényszerít ki. És értelem szerűen a hozzánk hasonló lényeknek vagyunk érdekesek, nem a gázlényeknek...
A másik, hogy az eszközhasználat kell ahhoz, hogy űrhajót építs. Ehhez kell valami amivel fogsz valamilyen módon.
Ahogyan a csúcsragadozóknak van idejük egyéb dolgokban is fejlődni.
Aki képes átutazni csillagrendszereket az szinte biztosan valamilyen formában csúcsragadozó, van látása, és eszközhasználó így van erre szolgáló végtagja. Mivel magányosan nehéz űrhajót építeni így biztosan társas lény, vagyis biztosan kommunikál.
Remélem ez alapján láthatod, hogy kezd ránk hasonlítani egy ide járkáló idegen civilizáció. ;)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Csak emberi tévképzetek nem repülnek videókon például, gondolok itt a számtalan rögzített járműre.
Azokat meg valakinek gyártania kellet, és azok a valakik esélyes, hogy jártak nálunk.
Én komoly nem értem, hogy gondolhatja valaki, hogy egyedül vagyunk a világmindenségben. :eek:



Hibás feltételezés az amikor megmondjuk nekik mi lehet érdekes vagy mi nem.
Én a beszámolók alapján következtetek arra amit írtam. (orvosi kísérletek, atom iránt érdeklődés stb...)
Nem tudom, hogy a te véleményedet mivel támasztod alá, azon kívül, hogy "szerintem".
Eleve nem is érthetjük a motivációikat. Se én se te. (szerintem)



Olyan faj is létezhet amit te írsz. Esélyesen nem ők járnak ide.
A tévképzet valójában az, hogy azt hisszük, hogy nagyon mások lennének, mint amiket eddig a földön láttunk.
Miközben pont ugyan az a fizika hat az evolúciójukra, mint ránk.
Egy polip vagy egy krokodil is jelentősen eltér az embertől, mégis e világi lények.
Egyszerűen az adott fizika valószínűleg adott evolúciót kényszerít ki. És értelem szerűen a hozzánk hasonló lényeknek vagyunk érdekesek, nem a gázlényeknek...
A másik, hogy az eszközhasználat kell ahhoz, hogy űrhajót építs. Ehhez kell valami amivel fogsz valamilyen módon.
Ahogyan a csúcsragadozóknak van idejük egyéb dolgokban is fejlődni.
Aki képes átutazni csillagrendszereket az szinte biztosan valamilyen formában csúcsragadozó, van látása, és eszközhasználó így van erre szolgáló végtagja. Mivel magányosan nehéz űrhajót építeni így biztosan társas lény, vagyis biztosan kommunikál.
Remélem ez alapján láthatod, hogy kezd ránk hasonlítani egy ide járkáló idegen civilizáció. ;)
Valami eszement antropomorf vagy :)
A hülye agyammal, ha ideraknának elém egy űrhajóroncsot, nem tudnám eldönteni, hogy az valóban az-e, mint ahogy a világ népességének 99.9999-100%a. Mert egyszerűen nem tudjuk, milyennek is kéne lennie. Roswell-ben azt hiszem egy adag alufóliaszerűség volt a lezuhant "űrhajó".
Mellesleg ez a baj a vallásokkal is. Nem tudom, van-e egy univerzális mindenható tudat, de azt igen, hogy a Bibliában leírtak nyomokban sem hasonlítanak az ismert világegyetemre.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Roswell-ben azt hiszem egy adag alufóliaszerűség volt a lezuhant "űrhajó".

Nem éppen. Ott is az volt, hogy:
1. Lezuhant valami.
2. Hadsereg bejelentette, hogy az bizony idegen űrhajó.
3. Elterjedt, hogy találtak holtesteket is.
4. Aztán leszóltak a "központból", hogy mégsem űrhajó hanem léggömb.
5. Mivel utóbbit senki sem hitte el, ezért összeszedtek innen -onnan fa meg alumínium darabokat azt azt mutogatták az újságnak. Nem az igazi roncsokat.
Csak mondom :)

Nem tudom, van-e egy univerzális mindenható tudat, de azt igen, hogy a Bibliában leírtak nyomokban sem hasonlítanak az ismert világegyetemre.

Ez nem tudom miért ellenérv arra amit eddig írtam, de mindegy. Rúgj bele még a vallásba is.
Amúgy olvastad egyáltalán a bibliát? :rolleyes:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Nem éppen. Ott is az volt, hogy:
1. Lezuhant valami.
2. Hadsereg bejelentette, hogy az bizony idegen űrhajó.
3. Elterjedt, hogy találtak holtesteket is.
4. Aztán leszóltak a "központból", hogy mégsem űrhajó hanem léggömb.
5. Mivel utóbbit senki sem hitte el, ezért összeszedtek innen -onnan fa meg alumínium darabokat azt azt mutogatták az újságnak. Nem az igazi roncsokat.
Csak mondom :)



Ez nem tudom miért ellenérv arra amit eddig írtam, de mindegy. Rúgj bele még a vallásba is.
Amúgy olvastad egyáltalán a bibliát? :rolleyes:
Akkor most felesleges folytatni mert ketten kétfelé beszélünk és reménytelen a másik álláspontját figyelembe venni.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Nem éppen. Ott is az volt, hogy:
1. Lezuhant valami.
2. Hadsereg bejelentette, hogy az bizony idegen űrhajó.
3. Elterjedt, hogy találtak holtesteket is.
4. Aztán leszóltak a "központból", hogy mégsem űrhajó hanem léggömb.
5. Mivel utóbbit senki sem hitte el, ezért összeszedtek innen -onnan fa meg alumínium darabokat azt azt mutogatták az újságnak. Nem az igazi roncsokat.
Csak mondom :)



Ez nem tudom miért ellenérv arra amit eddig írtam, de mindegy. Rúgj bele még a vallásba is.
Amúgy olvastad egyáltalán a bibliát? :rolleyes:
Ott az volt lényeges, hogy akkoriban a világ egyetlen atombombázó ezredének fiatal, de a 2. Vh-t megjárt katonai elháritó tisztje volt, aki a hivatalos jelentés szerint léggömböt "kevert össze" földönkívüli ürhajóval...... majd nyilatkozott is a médiában..... arccal úgy hogy a felettesektől nem kért erre engedélyt.... a hidegháború legelején.....
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Hibás feltételezés az amikor megmondjuk nekik mi lehet érdekes vagy mi nem.
Az a hibás feltètelezés, hogy abból indulsz ki, hogy egy intersztelláris űrutazásra képes fajnak ne lenne a zsebében a saját biológiai ismerete (gentèrképe akármi) oda-vissza, és a mi gèn felépitesünket ne tudná rövid időn belül a saját AI+szuperszámítógepèn átfuttatni ha információ kell róla, ehelyett rá van kényszerülve analóg módon egy másik faj valagában/genitáliájaban turkálni, hogy megoldást kapjon az Space-Aids-re.....

Én a beszámolók alapján következtetek arra amit írtam. (orvosi kísérletek, atom iránt érdeklődés stb...)
Nem tudom, hogy a te véleményedet mivel támasztod alá, azon kívül, hogy "szerintem".
Logikára! Ezt igyekszem minden esetben hangsúlyozni is!
Épp ezért nem tudok hitelt adni a személyes beszámolóknak se mert mi alapján válogatsz közöttük?
Pataki Attilát miért hagyod ki? Vagy azokat akik angyalt meg Jézust látnak?
De már ezt nem egyszer átbeszéltük! Ne nyissuk újra ezt a vitát!
Eleve nem is érthetjük a motivációikat. Se én se te. (szerintem)
Igaz, lehet nettó perverzek, és csak kedvtelésből turkásznak az emberek valagában.
Olyan faj is létezhet amit te írsz. Esélyesen nem ők járnak ide.
A tévképzet valójában az, hogy azt hisszük, hogy nagyon mások lennének, mint amiket eddig a földön láttunk.
Miközben pont ugyan az a fizika hat az evolúciójukra, mint ránk.
Egy polip vagy egy krokodil is jelentősen eltér az embertől, mégis e világi lények.
Egyszerűen az adott fizika valószínűleg adott evolúciót kényszerít ki. És értelem szerűen a hozzánk hasonló lényeknek vagyunk érdekesek, nem a gázlényeknek...
A másik, hogy az eszközhasználat kell ahhoz, hogy űrhajót építs. Ehhez kell valami amivel fogsz valamilyen módon.
Ahogyan a csúcsragadozóknak van idejük egyéb dolgokban is fejlődni.
Aki képes átutazni csillagrendszereket az szinte biztosan valamilyen formában csúcsragadozó, van látása, és eszközhasználó így van erre szolgáló végtagja. Mivel magányosan nehéz űrhajót építeni így biztosan társas lény, vagyis biztosan kommunikál.
Remélem ez alapján láthatod, hogy kezd ránk hasonlítani egy ide járkáló idegen civilizáció. ;)
Persze, a sarkosabb példát csak a szemléletesség végett hoztam.
Ugyanakkor amíg csak egyedül a mi példákat ismerjük az élet/civilizáció kialakulására, addig az tudományosan nem reprezentatív. Vagyis simán lehet a mi szén bázisú életformánk a kivétel-ritkaság, és mondjuk egy szilikon bázisú meg gyakori...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Akkor úgy néz ki Végre MEGTÖRTÉNIK! Az USA hírszerzéstől többen is előállatak az UFÓ sztorival! Az USA egyes ügynökségei kezében legalább 12+ teljes és több részleges IDEGEN JÁRMŰ van, ÉVTIZEDEK ÓTA! Privát szerződéses cégek és a titkosszolgálat valamint a védelmi minisztérium egyes körei ezt az információt kimaszkolva, TÖRVÉNYTELENÜL még a kormánytól és a kongresszustól is eltitkolták! Úgy néz ki jön több is, lavina megindulása előtt állunk..

Forrás: https://thedebrief.org/intelligence-officials-say-u-s-has-retrieved-non-human-craft/

Kongresszusi meghallgatás folyamatban, egyes katonai//titkosszolgálati források tanúvédelem alatt..

Egyébként ki vette a fáradságot, és megnézte ennek a nagyon hiteles eddigi legmagasabb rangú volt hivatali fazon Bréking Nyúz TV interjúját???
Lenne egy tippem, hogy a kutya se. Persze sokkal egyszerűbb lájkolgatni az UFO cikkeket kétes eredetű videókat..

De azért legyen csak meg itt is!
Az interjúban a fazon elmondja hogy sok ufó hajó meg midén ahogy kell.
Persze se felvétel, se dokumentum erről, és amikor megkèrdezik, hogy ő maga látott-e idegen hajóroncsot, a válasz, hogy ő nem de beszélt valakivel aki igen! Agyfasz a köbön ez az ürge!
Érdemes megnézni a pillanatot amikor "NO"-val válaszol rázza a fejét de vigyorog. Kivancsi lennék egy testbeszéd szakertő véleményére is, de nálam a fazon elbukott komolytalan 5perc hírnévre utazik. Azóta nem is nagyon hallani felőle! De mindegy is akkor jót ment a médiában!

Mindez jó szájbarágóssan;
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Egyébként ki vette a fáradságot, és megnézte ennek a nagyon hiteles eddigi legmagasabb rangú volt hivatali fazon Bréking Nyúz TV interjúját???
Lenne egy tippem, hogy a kutya se. Persze sokkal egyszerűbb lájkolgatni az UFO cikkeket kétes eredetű videókat..

De azért legyen csak meg itt is!
Az interjúban a fazon elmondja hogy sok ufó hajó meg midén ahogy kell.
Persze se felvétel, se dokumentum erről, és amikor megkèrdezik, hogy ő maga látott-e idegen hajóroncsot, a válasz, hogy ő nem de beszélt valakivel aki igen! Agyfasz a köbön ez az ürge!
Érdemes megnézni a pillanatot amikor "NO"-val válaszol rázza a fejét de vigyorog. Kivancsi lennék egy testbeszéd szakertő véleményére is, de nálam a fazon elbukott komolytalan 5perc hírnévre utazik. Azóta nem is nagyon hallani felőle! De mindegy is akkor jót ment a médiában!

Mindez jó szájbarágóssan;
Bár én nem értek hozzá, de igy is gyanús volt nekem a faszi testbeszéde, ezért kíváncsiságból rákerestem a YT-on szakértők elemzésére.
Van több is, érdemes utánna nézni akit érdekel, a konklúziók nagyon hasonlóak.
Ez a faszi pl. Dr. G., elismert klinikai és igazságügyi pszichológus, valamint testbeszéd-szakértő;
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 907
113
Már itt vannak köztünk. :)

e7c162524e3058d57c552c584800c615.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Újabb jó rész, ezúttal a gömbökkel foglalkoznak. És van pár érdekes észrevetel is a dologgal kapcsolatban. Valamint számomra azt is érdekes látni, hogyan fejtik meg egyes eseteket, pusztán a vizuális efektek terén szerzett tapasztalataik nyomán...
benne van a nemrég publikált közelkeleti orb felvétel is..
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Az eredeti riportban és cikkben nincs arról szó, hogy " szinte biztos, hogy IDEGEN CIVILIZÁCIÓ" annyit állít valaki állítólag, hogy nem a naprendszerből származik. Bár, erre sem vennék mérget, az meg egyenesen a baromság kategóriája, hogy pár spherulából azt állítom, hogy a meteor "tömörebb" (sic) volt mint bármi eddig. Az összetételtől még lehet egy "sima" vas meteorit is. Az meg pláne baromi nagy kérdés, hogy vajon mit érthetnek a csillagok sebessége alatt?
"A kutatók kiszámították a golyók Naprendszeren kívüli sebességét is, ami másodpercenként 60 kilométer – ez gyorsabb, mint a Nap közelében lévő csillagok 95 százaléka." Huh, ezt inkkább le sem kellett volna írni. 1. nem a golyók (te barom újságíró...) 2. csilagok sebessége? Mifasz? 3. Nap közelében lévő csillagok? Még egy mifasz?

Várjuk meg a kijövő cikket, aztán majd annak az eredményei alapján lehet kérdéseket feltenni. A tag mindent az idegen civilizációkkal magyaráz, szóval ennyit az elfogulatlan kutatásáról. Az meg már csak az én kérdésem, hogy mégis miből gondolja, hogy egy 10km sugarú körön belül, egy mágnessel pont a valamikor kb itt tengert ért meteor darabjait találták meg? 314 négyzetkilométeren... aha. Vagy akármit.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 907
113
Az eredeti riportban és cikkben nincs arról szó, hogy " szinte biztos, hogy IDEGEN CIVILIZÁCIÓ" annyit állít valaki állítólag, hogy nem a naprendszerből származik. Bár, erre sem vennék mérget, az meg egyenesen a baromság kategóriája, hogy pár spherulából azt állítom, hogy a meteor "tömörebb" (sic) volt mint bármi eddig. Az összetételtől még lehet egy "sima" vas meteorit is. Az meg pláne baromi nagy kérdés, hogy vajon mit érthetnek a csillagok sebessége alatt?
"A kutatók kiszámították a golyók Naprendszeren kívüli sebességét is, ami másodpercenként 60 kilométer – ez gyorsabb, mint a Nap közelében lévő csillagok 95 százaléka." Huh, ezt inkkább le sem kellett volna írni. 1. nem a golyók (te barom újságíró...) 2. csilagok sebessége? Mifasz? 3. Nap közelében lévő csillagok? Még egy mifasz?

Várjuk meg a kijövő cikket, aztán majd annak az eredményei alapján lehet kérdéseket feltenni. A tag mindent az idegen civilizációkkal magyaráz, szóval ennyit az elfogulatlan kutatásáról. Az meg már csak az én kérdésem, hogy mégis miből gondolja, hogy egy 10km sugarú körön belül, egy mágnessel pont a valamikor kb itt tengert ért meteor darabjait találták meg? 314 négyzetkilométeren... aha. Vagy akármit.
Vannak a cikkben érdekességek. :D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Az eredeti riportban és cikkben nincs arról szó, hogy " szinte biztos, hogy IDEGEN CIVILIZÁCIÓ" annyit állít valaki állítólag, hogy nem a naprendszerből származik.
A CBS cikk elején a videóban említi a fazon, hogy lehetséges hogy egy masik civilizáció járművének maradványa...
De tele a YT hasonló videó nyilatkozatával;
Bár, erre sem vennék mérget, az meg egyenesen a baromság kategóriája, hogy pár spherulából azt állítom, hogy a meteor "tömörebb" (sic) volt mint bármi eddig. Az összetételtől még lehet egy "sima" vas meteorit is. Az meg pláne baromi nagy kérdés, hogy vajon mit érthetnek a csillagok sebessége alatt?
"A kutatók kiszámították a golyók Naprendszeren kívüli sebességét is, ami másodpercenként 60 kilométer – ez gyorsabb, mint a Nap közelében lévő csillagok 95 százaléka." Huh, ezt inkkább le sem kellett volna írni. 1. nem a golyók (te barom újságíró...) 2. csilagok sebessége? Mifasz? 3. Nap közelében lévő csillagok? Még egy mifasz?
Nyilván a meteor sebességére gondoltak.
Kicsit hülye megfogalmazás, de végeredményben ezek pici golyók..
alien.jpg

Miliméter alatti tartomanyról van szó, és aki hegesztett már az valószínűleg készített akaratàn kívűl hasonló kipattanó és megszilardulo fém golyókat.
Hasonlóan a légkörben a megolvadt meteor vagy annak részei a vízzel találkozva alkothatta ezeket az ízéket.
Várjuk meg a kijövő cikket, aztán majd annak az eredményei alapján lehet kérdéseket feltenni. A tag mindent az idegen civilizációkkal magyaráz, szóval ennyit az elfogulatlan kutatásáról. Az meg már csak az én kérdésem, hogy mégis miből gondolja, hogy egy 10km sugarú körön belül, egy mágnessel pont a valamikor kb itt tengert ért meteor darabjait találták meg? 314 négyzetkilométeren... aha. Vagy akármit.
Persze aki élien után kutat, az nyilván Szívesen lát mindenben bizonyítékot rá.

Egyébként ezek nem is olyan rendkívül ritkák.. vagyis a légkörben megolvadt meteor részecskékről van szó. Naponta több tonnányi meteor ég el a légkörben, a saját űrszemetünkről nem is szólva..
Elég rákeresni a YT-on; "How to find micrometeorites"